TOP 20 najlepších angreštových odrôd pre Sibír a Ural s popisom

Užitočné kríky sa pestujú vo všetkých regiónoch Ruska. Najlepšie odrody záhradných egrešov pre Sibír boli získané od miestnych chovateľov N. N. MA Lisavenko, ako aj experimentálna stanica v Buryatinsku. Rastliny sú aklimatizované na miestne podnebie, prinášajú plody so slušnými obchodnými a chuťovými vlastnosťami. Nenápadná plodina si stále vyžaduje malú pozornosť a starostlivosť, aby sa zaistili vysoké výnosy a prosperovali.

Funkcie pestovania egrešov na Sibíri a Uralu

Klimatické podmienky Uralu a Sibír sú považované za závažné. Nie každá odroda je vhodná na pestovanie v nich. Rastlina musí mať zvýšenú odolnosť proti mrazu a musí byť odolná voči chorobám. Leto je v týchto častiach krátke, jar neskoro. Opakujúce sa mrazy môžu zničiť puky kvetov, preto sa uprednostňujú egreše s oneskoreným vegetačným obdobím.

Najlepšie odrody angreštu

Skúsenosti a spätná väzba záhradníkov umožňujú výber najlepších odrôd z dostupného sortimentu, ktoré ukazujú prijateľné výsledky v ťažkej klíme.

veľkoplodých

Začiatočníci aj skúsení záhradníci si pre lokalitu najčastejšie vyberajú veľké egreše. Vyzerajú chutné a slúžia ako skutočná ozdoba pre kríky.

obranca

Nová neskoro dozrievajúca egreš s vysokými výnosmi. Hmotnosť plodu je asi 10 g, keď dozrieva, získava nezvyčajnú hnedú farbu, sladkú a kyslú chuť. Dobre prežíva nízke teploty, priemerná odolnosť proti patogénom. Trnité kríky, vysoké.

ochranca egrešov

cukrík

Kríky majú veľa tŕňov. Plody egrešov vážia do 6 g, keď sú zrelé, sú ružové, sladké a kyslé. Majú silnú arómu. Vynikajúca odolnosť proti chorobám, ale preventívne ošetrenie nebude bolieť. Odroda je samoopelivá, mrazuvzdorná s vysokými výnosovými vlastnosťami. V opačnom prípade existuje riziko septoriálnej infekcie.

spolupracovník

Stredne neskorý krík malej veľkosti. Nie sú tvorené žiadne hroty. Plody priberajú na váhe do 7 g, pri dozrievaní majú tmavočervenú farbu. Každá dospelá rastlina produkuje až 5 kg egrešov. Patrí k dezertným odrodám kvôli vysokému hodnoteniu chuti. Má dostatočnú odolnosť proti mrazu a odolnosť.

spolupracovník egrešov

Leningrader

Stredne veľké kríky na vetvách takmer netvoria tŕne. Obdobie dozrievania egrešov je stredne neskoro. Plody priberajú na váhe do 10 g, vo fáze technickej zrelosti sčervenajú. Každá rastlina poskytuje výťažok až 7 kg.Dobre odoláva plesniam, najmä plesniam.

Jar

Kompaktné puzdro, ktoré poskytuje plody s hmotnosťou až 8 g a hustou pokožkou. V štádiu technickej zrelosti sú plody žltozelené. Egreše sa môžu používať čerstvé alebo na kulinárske účely. Ťažkosti so zvýšenou odolnosťou voči hubám. Prináša ovocie aj za nepriaznivých poveternostných podmienok.

angreštová jar

Odrody odolné v zime

Druhy egrešov pre Ural a Sibír by sa mali vyznačovať dobrou odolnosťou proti mrazu. Hybridy milujúce teplo nemusia prežiť krutú zimu ani pod strechou.

beryl

Stredne veľký ker s vytvorenými tŕňmi na spodnej časti konárov. Plody priberajú na váhe do 9 g, po dosiahnutí technickej zrelosti si zachovajú svoju zelenkavú farbu. Hodnotenie chuti umožňuje klasifikáciu odrody ako dezert. Každá dospelá rastlina produkuje až 9 kg egrešov. Odoláva poklesu teploty v zime na -35 ° C, vyznačuje sa dobrou odolnosťou proti hnilobe ovocia.

angrešt beryl

veliteľ

Chovatelia dostali túto odrodu po úspešnom krížení afrických egrešov a čeľabinskej zelene. Krík je kompaktný, vetvičky sú pokryté tŕňmi. Vyznačuje sa zvýšenou produktivitou. Plody sú malé, chutné, keď sú zrelé, získajú takmer čiernu farbu.

Ural smaragd

Krík je strednej veľkosti, netvorí veľa tŕňov. Plody priberajú na váhe až 8 g. Angreš vďačí za svoj názov svetlej farbe bobúľ, ktoré získavajú v procese zrenia. Odroda sa vyznačuje silným zápachom a príjemnou chuťou. Ovocie sa rodí iba 3 roky po výsadbe kríka. Má dobrú mrazuvzdornosť a vydrží teploty až -37 ° C.

Ural smaragd

konzul

Odroda je známa aj pod iným menom - senátor. Kompaktný ker s hojnými tŕňmi na vetvách. Plody priberajú na váhe do 6 g, vo fáze technickej zrelosti sa stanú tmavými vínovými farbami. Bobule nie sú kvôli svojej tenkej pokožke vhodné na prepravu. Ich použitie je univerzálne. Angrešt odolá teplotám až -38 ° C.

bieloruský

Malý krík s niekoľkými tŕňmi. Plody dosahujú hmotnosť 8 g, kvôli tenkej koži nenosia dobre pri preprave. Pri dozrievaní získajú krásnu malachitovú farbu. Chuť je sladká, dužina je šťavnatá. Jedna z časom testovaných odrôd egrešov v polovici sezóny, vydrží teploty až do -39 ° C.

angrešt bieloruský

Krasnoslavyansky

Stredne veľký ker s málo tŕňmi. Plody získavajú hmotu 9 g, pri dozrievaní sa stávajú tmavočervenými. Vďaka vynikajúcim chuťovým vlastnostiam sú egreše klasifikované ako dezertné druhy. Ovocie začína prinášať už nasledujúci rok po výsadbe. Dospelá rastlina poskytuje výťažok až 7 kg. Imunitná na múčnatku.

Anorez hnedý

V priebehu času sa medzi záhradníkmi stali veľmi neobľúbenými odrodami angreštu. Počas zberu nespôsobujú nepohodlie a vo všeobecnosti nie sú horšie ako bežné odrody.

angreštový orol

orlíček

Stredne veľké kríky, ktoré vôbec netvoria tŕnie. Bobule priberajú na váhe do 6 g, keď dozrievajú, sčernia. Ich pokožka je tenká, dužina je sladká a kyslá. Obdobie dozrievania je skoro, ukazovatele výnosov sú stále, vysoké. Angrešt odolný voči mrazu s dobrou odolnosťou proti hnilobe ovocia.

africký

Malý krík bez tŕnia s veľkými plodmi, ktoré dozrievajú, keď fialové. Chuť je neobvyklá, sladká, s náznakmi čierneho ríbezle. Ovocie začína prinášať pár rokov po výsadbe kríka. Dobre odoláva takmer všetkým bežným chorobám okrem antracózy. Odroda odolná voči mrazu.

angrešt africký

Severný kapitán

Odroda najviac milovaná záhradníkmi s nízko rastúcim kompaktným kríkom.Po dozretí sa plody stávajú takmer čiernymi a každý váži až 5 g. Čas zrenia je priemerný, chuť je dobrá. Podľa podmienok poľnohospodárskej technológie na pestovanie egrešov na Sibíri a náležitej starostlivosti sa z každej dospelej rastliny odoberie až 12 kg úrody. Ťažkosti so zvýšenou odolnosťou voči suchu, nízke teploty.

Pri vykonávaní preventívnych opatrení sa rastlina nebojí akejkoľvek bežnej choroby.

Uralská shipless

Kompaktná veľkoplodá odroda stredného dozrievania, ktorej plody si po dozretí zachovávajú svoju zelenú farbu. Každá z nich dosahuje hmotnosť až 8 g. Pokožka je hustá, čo zaisťuje vhodnosť plodiny na prepravu a skladovanie. Dobrá odolnosť proti chladu. Z nedostatkov sa rozlišuje schopnosť včas zbaviť ovocie, preto sa snažia zbierať egreše tejto odrody pred začiatkom úplnej zrelosti.

Uralská shipless

Anorez hnedý

Kompaktný malý krík, plody priberajú na váhe do 5 g. Pri dozrievaní bobule sčervenajú, sú sladké a sotva viditeľné. Egreše sú odolné voči plesniam a sú odolné proti chladu.

Ako zvoliť správnu odrodu?

V závislosti od klimatických podmienok môže rovnaká odroda egrešov zmeniť chuť, veľkosť ovocia a výnos. Aby záhradníci neboli sklamaní, vybrali si kultúru, ktorá je regionalizovaná špecificky pre ich región. Obyvatelia Uralu a Sibír sa spoliehajú na odolnosť kultúry voči mrazu a až potom si vyberú ďalšie charakteristiky kultúry podľa svojich osobných preferencií.

zrelý angrešt

Vlastná plodnosť vybranej odrody má veľký význam. Ak krík túto schopnosť nemá, budete si musieť vybrať a vysadiť opeľovač. Záhradník si môže vybrať podľa vlastného uváženia chuť, tvar a farbu ovocia, ktoré je vhodné na kultiváciu v jeho regióne.

Pestovanie a starostlivosť o sibírske egreše

V drsnom podnebí je lepšie naplánovať výsadbu egrešov na jar. Kvôli prudkému náporu chladného počasia, ktoré charakterizuje sibírsku jeseň, sadenice nemusia mať čas zakoreniť sa a neprepadnú.

Rastlina preferuje osvetlené oblasti bez nadmernej stagnácie vody, netoleruje tieň.

Pri výsadbe kríkov je vzdialenosť medzi nimi 2 m. Šírka a hĺbka otvoru je približne 50 x 50 cm. Pred výsadbou sa tu nanáša organická hmota alebo komplexné minerálne hnojivo. Sadenice sú umiestnené pod určitým uhlom, korene sú starostlivo narovnané, posypané zeminou, mierne zľahka zhutnené a hojne napojené.

Uralská shipless

V drsnom podnebí sa oplatí poskytovať starostlivosť o egreše, aby v budúcom roku potešila kríkov úrodu užitočných plodov. Osobitné miesto je venované opatreniam na prípravu na zimu. Po ukončení plodenia sa zozbierané lístie zozbiera, burina sa vytiahne a výsledný odpad sa spáli. Pomôže to predchádzať rozvoju patogénnej flóry v oblasti. Je potrebné pracovať mimoriadne opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému kríkov.

Pred začiatkom chladného počasia sa pôda okolo egrešov hojne zalie. Tento postup stimuluje tvorbu nových koreňov, ktoré zvyšujú odolnosť kríka proti chladu. Všetky choré, poškodené alebo sušené konáre musia byť vyrezané. V zime zostáva 10 silných výhonkov, ktoré sú umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od seba.

zrelý angrešt

Ak chcete zabíjať škodcov zimujúcich v zemi, musíte opatrne otočiť vrchnú vrstvu pôdy lopatou alebo vidlicou. Tento postup tiež pomáha zlepšovať priepustnosť vzduchu a vlhkosti. Kopanie by nemalo byť hlbšie ako 7 cm. To stačí na zabitie nielen samotného škodcu, ale aj položených lariev. V rovnakom období sa do pôdy aplikujú organické a minerálne hnojivá.

Na ochranu egrešov pred patogénmi a škodcami sa vykonáva preventívne ošetrenie insekticídmi a fungicídmi. Plesňové choroby pomôžu zabrániť postrekovaniu zmesou Bordeaux alebo síranom železa. Práca sa vykonáva po poklesnutí lístia.

Sanitárne prerezávanie sa považuje za dôležitú činnosť pri ošetrovaní kríkov. Spravidla sa vykonáva na jar, odstraňujú suché, rozbité a mrazené procesy. Pôda okolo rastliny je kompostovaná.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica