TOP 50 najlepších odrôd sladkej kukurice s popisom a pestovaním

Pestovanie kukurice sladkej odrody a hybridov sa musí uskutočňovať v súlade s určitými požiadavkami. Hlavným účelom plodiny je konzervovanie. Spomedzi širokej škály najlepších odrôd sladkej kukurice si musíte vybrať tie, ktoré pevne tolerujú nepriaznivé faktory, zriedka ochorie a dávajú trvalo vysoký výnos.

Biochemické zloženie sladkých kukuričných semien

Kukurica z cukru je cennou rastlinnou plodinou. Zrná obsahujú bohatý vitamínový a minerálny komplex a vysoké percento tukov a bielkovín. Pri zrelosti mliečneho vosku sa zrná skladajú z 3% bielkovín, 20% uhľohydrátov, 5% tukov, 7% cukrov a 75% vlhkosti. Okrem toho zrno obsahuje cholín a biotín.

Zrná obsahujú veľa makronutrientov, stopových prvkov, nasýtených, mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Odrody kukurice so žltými zrnami ďalej obsahujú vitamín E a karotén. Zo všetkých rastlinných plodín sa sladká kukurica považuje za naj výživnejšiu. V 1 kg kukuričných zŕn 880 kcal.

Semená zeleninových odrôd cukrových odrôd sú pokryté pokrčenou sklovitou škrupinou, čo naznačuje zvýšený obsah cukru a polysacharidov.

Medzi druhmi cukru, zelenina, je populárny lieh. Recenzie odrody Spirit sú iba pozitívne. Zrieva za dva mesiace, výnos je stále vysoký bez ohľadu na rastúcu oblasť. Uši sú dlhé a plné veľkého množstva veľkých žltých zŕn.

vzhľad sladkej kukurice

Populárne odrody sladkej kukurice

Chovatelia vyvinuli širokú škálu sladkých odrôd kukurice. Spomedzi nich si môžete vybrať najvhodnejšie farebné, tvarové, vyzrievacie a ošetrovacie vlastnosti. Medzi najobľúbenejšie odrody patria: Trophy F1, Megaton F1, Boston F1, Overland F1.

Vysoko výnosný hybrid kukurice Boston F1 je plodinou v polovici sezóny. Lehota splatnosti začína na 73. deň. Sladká chuť fazule je vhodná na konzervovanie a domácu kuchyňu. Výška rastliny 150 cm. Dĺžka ucha 19 cm, hmotnosť 210 g. Zrná sú žlté, sladké, žlté. Odroda je odolná voči chorobám, ubytovaniu.

Kukurica Dobrynya F1 má skoré zrenie a sladkú chuť. Rastlina môže rásť v akejkoľvek pôde a nebojí sa akýchkoľvek nepriaznivých podmienok.Preto medzi pestovateľmi zeleniny zaujala jedno z prvých miest.

Liehovina kukurica má dobré vlastnosti. Odroda je nenáročná na starostlivosť, je odolná voči mnohým chorobám a škodcom, vädnúcim, chladom a suchu.

duch

Kukuričný lieh sa pestuje na konzervovanie a môže sa jesť aj čerstvý. Výška rastliny 190 cm, dĺžka ucha 19 cm, hmotnosť 200 g. Semená dozrievajú 65. deň, majú zlatožltú farbu.

Odroda má dobrú odolnosť voči chorobám, najmä voči helmintosporióze, ako aj voči ubytovaniu. Hybrid sa vyznačuje vysokým výťažkom. Obsah cukru v zrnách je viac ako 12% a prakticky neobsahuje škrob.

Semená kukurice liehoviny

Bonduelle

Bonduelle je značka konzervovaných potravín, ktorá spracováva sladké odrody kukurice. Kukuričné ​​zrná odrody Bonduelle sú konzervované, v podobe vločiek a múky. Najbežnejšie používanou odrodou je lieh alebo bonus.

Kukurica Bonduelle sa klasifikuje ako plodina na začiatku dozrievania. Po prvom vyklíčení uši dozrievajú na 85 dní. Výška rastliny 2,5 metra. Uši sú formované klasickým valcovým tvarom. Dĺžka klasu je 20 cm, hmotnosť je 180 g. Veľké žlté zrná sú šťavnaté a sladké.

Semená kukurice Bonduelle

Legenda F1

Kukuričný hybrid Legend F1 je jedným z najpopulárnejších medzi pestovateľmi zeleniny. Odroda sa vyznačuje skorým dozrievaním plodiny, ktorá sa môže zozbierať do 72 dní. Výška stonky je 170 cm, dĺžka uší je 18 cm. Zrná sú zlatožltej farby, šťavnaté a sladké.

Odroda zriedkavo ochorie, najmä vykazuje dobrú imunitu proti hrdze hlavy a stonky, bakteriálnu hnilobu.

vzhľad kukurice Legenda F1

Orientačný bod F1

Veľmi sladká odroda kukurice Landmark F1 má skorú splatnosť 73 dní. Výška rastliny 200 cm Na stonke sa môžu tvoriť viac ako dve klasy dlhé 21 cm so žltými veľkými zrnami.

Hlavnou výhodou je vysoká odolnosť voči chorobám, najmä helminthosporióze a smutu. Zozbieraná plodina sa skladuje po dlhú dobu, pričom si zachováva všetky užitočné vlastnosti a chuť.

vzhľad kukurice Landmark F1

Super Sundance

Super Sundance F1, vysoko výnosná hybridná kukurica s cukrom, sa môže konzervovať, variť alebo jesť v čerstvom stave. Ak chcete získať tú najsladšiu a naj šťavnatejšiu chuť, je lepšie počkať, kým nedosiahne štádium mliečne voskovej zrelosti.

Rastlina dobre znáša sucho, ale bez dostatočného osvetlenia sa nevyvíja dobre. Týka sa skorých plodín. Od okamihu vzniku do začiatku splatnosti uplynie 65 dní. Dĺžka klasu je 19 cm, hmotnosť - 200 g. Zrná kukurice Super Sundance sú jasne žltej farby s jemnou pokožkou.

Odroda vykazuje odolnosť voči mnohým chorobám vrátane trpasličej mozaiky. Starostlivosť si vyžaduje vytvorenie správneho zavlažovacieho režimu a včasné oplodnenie. Sadenice sú citlivé na mráz.

semená kukurice Super Sundance

holandský

Pre holandské odrody kukurice si vyberajú slnečné miesto, pretože klasy sa v tieni netvoria dobre. Základná starostlivosť sa nelíši od pestovania iných druhov. Je nevyhnutné dodržať dátumy výsevu, zohľadniť striedanie plodín, aplikovať hnojivá včas, nastaviť režim zavlažovania a uvoľniť a burinu.

Holandský vzhľad kukurice

trofej

Kukurica Trophy F1 sa pestuje na ďalšie zachovanie úrody, varenie alebo zmrazenie. Pri každom spracovaní nestrácajú zrná svoju výživnú hodnotu a užitočné vlastnosti. Kultúra patrí k prvotným skupinám a dozrieva po 75 dňoch. Výška stonky 20 cm, dĺžka ucha 21 cm, hmotnosť 250 g. Zrná sú žltooranžové, veľké a šťavnaté s tenkou škrupinou.

Odroda sa vyznačuje rezistenciou na choroby, ubytovaním a suchom. Sadenice sú citlivé na chladné počasie. Počas pestovania musíte monitorovať zalievanie a hnojenie.

kukurica odrody Trophy

Čierna perla

Veľké, šťavnaté zrná kukurice čiernej sa vyznačujú neobvyklou farbou. Počas dozrievania zafarbujú na červeno-červenú. Rastlina je odolná voči chladnému počasiu, suchu a mnohým chorobám.

Vzhľad kukurice čiernej

Caramell

Veľmi skorá a sladká kukurica typu Caramello F1 vás poteší zrelým zberom po 60 dňoch. Rastlina dosahuje výšku 140 cm. Dĺžka uší je 21 cm, hmotnosť je 250 g. Listy kultúry sú omnoho širšie, čo umožňuje rýchlejšiu akumuláciu cukru a tvorbu dvoch plnohodnotných uší.

Odroda je odolná voči ubytovaniu. Vďaka silnému koreňovému systému rastliny odroda toleruje vysoké teploty vzduchu. Vhodný na pestovanie na otvorenom poli av skleníku.

vzhľad karamelskej kukurice

Dobrynya

Ranou odrodou kukurice je odroda Dobrynya. Zber sa uskutočňuje po 70 dňoch. Stonka rastliny sa tiahne do 170 cm. Dĺžka klasu je 25 cm. Rastlina sa dobre prispôsobuje každej pôde, vyznačuje sa odolnosťou proti vädnutiu a chorobám, najmä proti hrdzaveniu, mozaike a smute.

vzhľad kukurice Dobrynya

Gourmet Belogoria

Raná odroda sladkej kukurice, Lakomka Belogoriya, je nenáročná a rýchlo sa prispôsobí všetkým poveternostným podmienkam. Zrenie plodiny nastáva 82 dní po klíčení. Výška rastliny je 150 cm, dĺžka uší je 20 cm, hmotnosť je 150 g. Zrná sú veľké, zlatožltej farby, šťavnaté a sladké.

Plodina začína tvoriť veľkú plodinu skoro a je vysoko odolná voči chorobám. Hlavnou požiadavkou počas kultivácie je uvoľnenie a hnojenie pôdy.

vzhľad odrody kukurice Lakomka Belogorya

Ucho zlata

Kukurica Golden Ear sa ľahko ošetruje a výsledok poteší sladká a bohatá úroda. Vzťahuje sa na plodiny v polovici sezóny. Od objavenia prvých výhonkov po dozretie uplynulo 92 dní. Rastlina rastie do výšky 170 cm, dĺžka uší je 19 cm, hmotnosť je 280 g. Zrná sú veľké, žlté.

Kultúra je odolná voči usadeniu, chorobám charakteristickým pre obilnú zeleninu a je náročná na uvoľnenie pôdy, správne zavlažovanie, včasné burenie a kŕmenie.

kukuričné ​​semeno zlaté ucho

Vega F1

V polovici sezóny je odroda kukurice Vega F1. Zrná zŕn na klase sa začínajú po 75 dňoch. Stonka rastliny siaha až do 2 metrov. Rastlina je odolná voči tlaku vďaka silnému koreňovému systému, silnému stonku a širokým listom. Dĺžka uší je 24 cm a pozberaná úroda sa dlhodobo skladuje.

vzhľad kukurice Vega F1

Sába

Super skorá odroda sladkej kukurice je Sheba F1. Rastlina vstupuje do štádia zrelosti po 68 dňoch. Výška rastliny 180 cm. Žltooranžové zrná sa môžu konzervovať, mraziť alebo jesť čerstvé. Dĺžka klasu je 22 cm, hmotnosť 250 g.

Líši sa v odolnosti voči chorobám, suchu, zmenám teploty a úbytku, vysoký výnos. Sadenice musia byť chránené pred mrazom.

Semená kukurice Sheba

Megaton F1

Megaton F1, plodinový hybrid kukurice, sa vyznačuje fázou stredne neskorej zrelosti. Môžete zbierať do 85 dní. Výška rastlín dosahuje 250 cm. Koreňový systém je silný, stonka je pevná a chráni pred predčasným umiestnením. Na jednom stonku sa môžu tvoriť 2-3 uši. Dĺžka klasu môže byť až 30 cm.

Zrná sú tmavožltej farby. Kultúra toleruje sucho, zriedka ochorie a je napadnutá škodcami. Zberaná úroda sa dlhodobo skladuje, pričom si zachováva svoju šťavnatosť a sladkosť.

vzhľad kukurice Megaton F1

Noe

Holandskí chovatelia vyvinuli super sladkú odrodu kukurice Noah F1, jej popis a hodnotenie vám pomôžu pri výbere toho správneho. Zberaná plodina je vhodná na konzerváciu a varenie. Dĺžka klasu je 20 cm, hmotnosť 450 g, zrná sú veľké, jasne žlté.

Rastlina je vysoká, 210 cm, doba dozrievania je krátka, iba 70 dní. Kukuričný Noe je zriedkavo vystavený chorobe, zriedka trpí helminthosporózou a bakteriálnou hnilobou.

vzhľad kukuričného noe

Dora F1

Sladká kukurica Dora F1 je ocenená vynikajúcou chuťou a ľahkosťou starostlivosti o plodiny. Patrí k skorým odrodám, doba dozrievania začína 65. deň od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky. Rastlina je silná, vysoká 170 cm, dĺžka uší je 22 cm. Zrná sú zlatožltej.

Zberaná plodina si dlhodobo zachováva sladkosť a šťavnatosť, nedochádza k škrobovej pachuti. Rastlinná kultúra je rezistentná na choroby, najmä helmintosporiózu.

vzhľad kukurice Dora F1

Golden Batam

Stredne skorá odroda kukurice Golden Batam vám umožňuje zbierať zrelé uši po 75 dňoch. Stonka rastliny sa tiahne do 170 cm. Dĺžka klasu je 19 cm, hmotnosť 200 g. Zrná sú sladké, žlté.

Výhodou odrody je stabilný výnos, vysoký obsah cukru. Zber sa začína vo fáze zrelosti mlieka. Počas sezóny je potrebné vykonať aspoň tri uvoľnenie, zalievať by sa malo pravidelne, hnojenie sa vykonáva trikrát. Ak je to potrebné, môžu sa použiť produkty na ničenie hmyzu a chorôb.

semená kukurice odrody Golden Batam

Sweet Nugget

Hybridné super sladké odrody kukurice zahŕňajú Sweet Nugget F1. V krátkom čase sa vytvorí bohatá a kvalitná úroda. Pestovateľská sezóna trvá 72 dní. Rastlina rastie do výšky 170 cm. Na stonke sa tvoria 2 až 3 palice, dlhé 23 cm. Zrná sú žlté, strednej veľkosti. Listy sú široké, tmavo zelené, čo vám umožní uložiť viac cukru.

Charakteristickou črtou je odolnosť voči chorobám, rôznym vírusom a úpadkom. Cukry zozbierané v štádiu mlieka sa skladujú po dlhú dobu, pričom si zachovávajú svoju pevnosť a vynikajúcu chuť.

Vzhľad kukurice Sweet Nugget

Ľadový nektár

Kukurica Icy Nectar je klasifikovaná ako plodina neskoro plodiaca. Od okamihu, keď sa objavia sadenice, až po vytvorenie zrelých zŕn, uplynie 130 dní. Rastlina sa tiahne do 180 cm. Dĺžka klasov môže dosiahnuť 25 cm. Zrná sú veľké a šťavnaté, s nezvyčajnou bielou smotanou.

vzhľad odrôd kukurice

Skorý labužník

Kukurica s vysokým výnosom odrody Early Gourmet 121 má iba pozitívne hodnotenie od pestovateľov zeleniny. Po 70 dňoch sa vytvorí veľká úroda. Rastlina má strednú výšku, 145 cm. Valcové ucho, dlhé 21 cm, hmotnosť 190 g. Zrná sú žlté, šťavnaté, veľké, s tenkou a jemnou pokožkou.

Rastlina sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči chorobám. Kukuričný skorý gurmán je žiaduce pestovať prostredníctvom sadeníc. Rastlinné plodiny potrebujú včasné zalievanie, oplodnenie, burinu a uvoľnenie.

vzhľad kukurice Skorý labužník

Rastúce vlastnosti

Technológia pestovania kukurice cukrovej po výsadbe má svoje vlastné vlastnosti.

Ak je leto krátke, potom je najlepšie vysadiť sadenice. Semená kukurice vysiate do samostatných pohárov do hĺbky 3 cm, posypané pieskom navrchu. V budúcnosti sa odporúča mierne zavlažovanie a teplota vzduchu +20 stupňov. Týždeň pred transplantáciou sa nanesie vrchný obväz a posype pieskom, aby sa zabránilo tvorbe kôry.

Výsev osiva na otvorenom priestranstve sa uskutočňuje v polovici mája. Schéma pre skoré odrody vyzerá takto: 60 x 30 cm, pre neskoré odrody - 70 x 70 cm. Pripravené diery sa vyliajú vodou, do nich sa položia tri zrná, potom sa pokryjú vlhkou a suchou pôdou.

pristávacia

Kukurica sa považuje za plodinu milujúcu svetlo. Musíte si vybrať slnečnú oblasť, ďaleko od tieňa stromov a plotu, pokiaľ možno na južnej strane domu. V takom prípade musí byť miesto chránené pred vetrom.

Najlepšími predchodcami kukurice sú strukoviny, zemiaky, uhorky, paradajky, cibuľa a kŕmna repa. Kukuricu by ste nemali zasiať po prosoch a kapuste.

Kukurica nemá osobitné požiadavky na zloženie pôdy, najvhodnejšie sú však podzolové, rašelinové a chernozemské pôdy. Rastliny v rastlinách neznášajú nížinné pôdy so slabým odtokom vody.

Na jeseň, počas prípravy pôdy, sa odporúča použiť organické hnojivá a hnojivá na báze fosforu a draslíka. Na jar uvoľnia pôdu a prechádzajú cez miesto s hrablíkom, lámajúc veľké hrudy zeme.

kukuričné ​​jadrá

Semená kukurice duchovnej alebo akéhokoľvek iného druhu sa pred výsadbou vytriedia, vyberú sa iba zdravé a husté, nasiaknuté rastovými stimulátormi a dezinfikované. Semená je vhodné zahriať na slnku 5 dní a potom ich namočiť do horúcej vody. Tento postup urýchli klíčenie semien.

Výsev kukurice sa uskutočňuje v polovici mája, keď hrozba mrazu pominula. Do tejto doby by sa pôda mala zahriať na +10 stupňov. Dusíkové hnojivá sa môžu aplikovať deň pred výsadbou semien. Pred samotnou výsadbou musí byť pôda uvoľnená do hĺbky 10 cm.

Výsev kukurice na otvorenom priestranstve sa začína koncom apríla alebo začiatkom mája. Prvé výhonky by sa mali objaviť v 10. - 12. deň. Na pripravenej ploche sa ryhy urobia do hĺbky 7 cm. Ak je plocha malá, riadky sa robia vo vzdialenosti 60 cm.

Zrná obilnín pre sadenice sa začínajú vysiať začiatkom mája, najlepšie je sadiť semená do samostatných rašelinových kvetináčov. V tomto prípade bude počas transplantácie minimálne riziko poškodenia koreňového systému. Už v polovici júna začnú sádzať sadenice na otvorenú plochu. Do tejto doby by sa na sadenice mali objaviť tri pravé listy.

Starostlivosť

Počas celého obdobia pestovania sladkej kukurice je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania. Prvýkrát po výsadbe rastlina rastie pomaly. Počas tejto doby bude mať úžitok z uvoľnenia a odstránenia buriny. Poľnohospodárske pravidlá:

 • Kukurica vyžaduje bohaté zalievanie. Veľkosť uší a sladkosť zŕn priamo závisia od správneho zavlažovacieho režimu. Počas klíčenia semien a tvorby uší je potrebná najmä veľká vlhkosť.
 • Uvoľnenie pôdy sa vykonáva po každom zalievaní a po daždi. Čím je rastlina vyššia, tým je hĺbka uvoľnenia pôdy plytšia. Tým sa zníži riziko poškodenia náhodných koreňov.
 • Počas obdobia kvitnutia sa môže vykonať ďalší postup opelenia. Za týmto účelom sa vytrhnú samčie kvety (nachádzajú sa na vrchu stonky) a pretrasú sa cez kvitnúce klasy (tu sa nachádzajú ženské kvety).

krásna sladká kukurica

 • Aby sa urýchlil rast rastlín a tvorba klasu, uskutočňuje sa štiepanie. Všetky bočné výhonky sú odrezané.
 • Nemali by ste dovoliť rast buriny, preto sa burina vykonáva včas.
 • Vykonajte preventívne ošetrenie na ochranu pred škodcami a chorobami. Pri prvom náznaku ich výskytu sa musia prijať opatrenia na zachovanie úrody.

Hnojenie má osobitné miesto. Kukurica dobre reaguje na kompost a humus. Prvý vrchný obväz sa môže vykonať, keď sa na rastline rozvinie 5–6 listov. Po rozložení piateho listu sa použijú potašové hnojivá. Do uličiek sa môže pridať tekutý roztok superfosfátu dusičnanu amónneho.

Ak sú listy bledozelené, objavia sa žlté pruhy, môže byť potrebné pridať zložky dusíka. Ak okraje listov začnú zožltnúť a usušiť, musíte pridať draslík.

žatvy

Uši sú vhodné na zber v štádiu mliečneho vosku. Je dôležité nevynechať toto obdobie, inak zrná stanú hrubými, tvrdými a stratia svoju šťavnatosť. Existuje niekoľko príznakov, ktoré určujú zrelosť kukurice:

 • Môžete zistiť zrelosť klasu pomocou kukuričného hodvábu. Z smaragdovej zelenej na žltohnedú.
 • Ďalším znakom zrelosti je farba zŕn. V závislosti od vybranej odrody sú biele alebo žlté. Zároveň sa zrnká tesne priliehajú k sebe a škrupina sa ľahko prepichne.
 • Horné baliace listy hlavy vyschnú a začnú zožltnúť.

úroda kukurice

Zber kukurice sa najčastejšie začína začiatkom augusta. Zber sa najlepšie vykonáva skoro ráno.

Podľa recenzií, kukurica Lakomka Belogorya získala jedno z prvých miest medzi skúsenými pestovateľmi zeleniny. Je potrebné poznamenať, že počas pestovania je ľahké sa starať o sadenice kukurice, pričom takmer všetky zasiate semená vyrastajú spolu a včas. Prvé uši sa môžu zjesť po 90 dňoch.

Na jednom stonku, ktorý je vysoký 150 cm, sa môžu tvoriť až 4 uši. Pestovatelia zeleniny tiež zaznamenávajú vysoký výnos odrody, rastlina si nevyžaduje časté zalievanie, zrná zozbieraných uší si dlhodobo zachovávajú svoju šťavnatosť a sladkosť.

Chutné jedlo s kukuricou Spirit F1

Existuje široká škála receptov, ktoré možno použiť s rôznymi druhmi kukurice cukrovej, vrátane destilátu Spirit F1.

Jednoduchý recept na výrobu kukurice v dvojitom kotli

Uši sa olúpajú z listov, premyjú sa studenou vodou a sušia sa uterákom. Voda sa naleje do misy a samotné klasy sa umiestnia na naparovanie. Veko je zatvorené a čas je nastavený na 35 minút. Po ochladení hotovej kukurice sa uši namažú maslom, posypú soľou a podajú sa.

Kukuričné ​​placky

Varenie vyžaduje kukuričnú múčku a konzervovanú sladkú kukuricu. Voda je vypustená z konzervovaných zŕn. Kefír sa pridá do samostatnej misky, v nej sa zriedi múka, pridá sa soľ, cukor a sóda. Všetky prísady sú dôkladne premiešané. Do výsledného cesta sa naleje konzervované zrno kukurice a začne sa vyprážanie. Odmerajte malú časť cesta lyžičkou a vložte do panvice.

Kukuričné ​​placky

Kukuričná polievka

Ošúpané cibule sa jemne nasekajú, ošúpaná mrkva a zeler sa nasekajú strúhaním. Zemiaky a cuketa nakrájame na malé kocky.

Rozpustené maslo (20 g) a rastlinný olej (25 ml) v panvici, potom pridajte nakrájanú cibuľu a vyprážajte do zlatohneda. Potom pridajte mrkvu a zeler a po niekoľkých minútach zemiaky. Zelenina sa naleje do litra prevarenej vody.

5 minút po varení sa k zelenine pridá cuketa a konzervovaná kukurica spolu s tekutinou v nádobe. Potom varte ďalších 10 minút. Na konci varenia pridajte soľ, korenie a roztopený syr.

Hotovú polievku sa odporúča drviť v mixéri, až kým nebude hladká. Hotovú misku môžete ozdobiť bylinkami.

Šalát s kukuricou a šampiňónmi

Kuracie filé varíme v slanej vode. Žampióny sa umyjú a nakrájajú na malé kocky. Nakrájanú cibuľu opražte v zahriatom rastlinnom oleji do zlatohneda, potom sa pridajú kocky húb. Po 15 minútach smaženia cibuľu a huby osolíme a korením.

Tvrdý syr sa naseká na strúhadle, voda sa vypustí z konzervovanej kukurice, z vývaru sa vyberie kuracie filé a nechá sa vychladnúť. Potom nakrájaný filet a ananás nakrájajte na malé kocky.

Potom začnú tvoriť šalát. Prvou vrstvou v šalátovej mise je kurča, potom cibuľa s hubami. Dajte kukuricu, nasekaný ananás na šampiňóny a všetko namažte majonézou. Vrchná časť je rovnomerne pokrytá syrom.

Šalát s kukuricou a šampiňónmi

Kaša z kukurice a tekvice v pomalom sporáku

Lúpaná tekvicová dužina sa nakrája na kocky a umiestni sa do misy pre viac vrstiev. Pridajte vodu a nechajte dusiť po dobu 30 minút. V tomto čase sa kukuričné ​​krupice premyjú. Akonáhle je tekvica pripravená, pridajte mlieko, soľ, cukor, kukuričné ​​krupice a znovu posypte dusené mäso na 30 minút. Potom pridajte maslo a zahrievajte 10 minút. Kaša je pripravená.

recenzia
 1. Harry, volám sa
  8.08.2018 22:24

  Chceme, aby ste si objednali sladkú kukuricu, aby ste ju mohli priniesť teraz

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica