Kde je bielkovina a ako správne podať bielkovinu kurčatám

Ľudia sa často čudujú, kde je kuracie bielkoviny. Táto zložka sa nachádza v mnohých výrobkoch. Patria sem kuracie vajcia, mäso, ryby. Klíčiace zrná, ovos, semená a orechy sa považujú za zdroje rastlinných bielkovín. Na dosiahnutie normálneho vývoja kurčiat a zabezpečenie vysokej produktivity sa oplatí zvoliť vyváženú stravu a používať potrebné doplnky.

Potrebujú kurčatá bielkoviny?

Bielkoviny sa považujú za podstatný prvok v bunkách vtákov. Kurčatá majú počas ovipozície vysoký dopyt po tomto prvku. To sú látky potrebné na tvorbu vaječného bielka..

S nedostatkom bielkovinových zložiek v potrave alebo narušením rovnováhy aminokyselín v jedálnom lístku sa vtáky prestávajú vyvíjať a spomaľujú ich rast. Často sa vyskytujú problémy s tvorbou vaječných škrupín, perie je tvrdé a krehké, spermatogenéza klesá.

Aké potraviny obsahujú bielkoviny?

Bielkoviny sa nachádzajú v mnohých potravinách, ktoré sa dajú použiť v strave pre kurčatá.

vajíčka

Toto je jedno z najkompletnejších krmív, ktoré obsahujú bielkoviny, vitamíny a minerály. Vajcia sa aktívne používajú na kŕmenie kurčiat. Dospelé kurčatá potrebujú tento produkt počas ovipozície a plesňovania.

Každý poľnohospodár má svoj vlastný recept na výrobu krmiva pre vajcia. Najčastejšie ho však brúsia nožom alebo strúhadlom, do zmesi pridajú mrkvu a 1 veľkú lyžicu sušienok, krupice alebo otrúb. Kompozícia sa dôkladne premieša a podáva sa vtákom.

čúrať vajíčko

Hydina

Kuracie mäso má vysoký obsah bielkovín. To isté platí pre Turecko. Vtáky dostanú tento výrobok do varu. V takom prípade sa môže vtákom dať celé jatočné telo. Je tiež dovolené rozdávať kurčatá.

mäso

Kurčatá môžu jesť hovädzie a bravčové mäso. Často jesť jahňacie mäso. Je tiež dovolené, aby vtáky dostali kosti s mäsom alebo vnútornosťami. Mäso sa môže používať surové alebo varené.

Vtáky potrebujú mäso a kosť. Vyrába sa z odpadu závodov na spracovanie mäsa. Kompozícia obsahuje veľa proteínov, ktoré obsahujú veľké množstvo lyzínu. Produkt tiež obsahuje 11% tuku, 30% popola. Múka navyše obsahuje vitamíny A a E.

pozri sa na tanier

Kurčatá dostávajú tento produkt najskôr 30 dní. Okrem toho by objem tejto zložky nemal prekročiť 3%. Dospelým vtákom sa v krmive podáva 5 až 7% mäsovej a kostnej múčky.

Kurčatá dostávajú tiež mäsovú múku. Je to produkt, ktorý sa získava z vnútorných orgánov alebo zo zvyškov mäsa.Má vyšší obsah bielkovín. Množstvo tejto látky je 56 až 64%. V tomto prípade predstavuje podiel zložiek popola 12 - 14%. Množstvo tuku v tejto múke je 18%.

Množstvo mäsa a múčok z kostí v menu pre vtákov je rovnaké.

Vďaka prísnemu dodržiavaniu proporcií je možné dosiahnuť úplný vývoj vrstiev.

hydina jesť mäso

Ryba

Ryby sa môžu používať v akejkoľvek forme - varené, surové, vo forme konzervovaných potravín. Tento produkt je cenným zdrojom bielkovín, ktoré vtáky potrebujú počas topenia. Je dovolené, aby vtáky dali celú rybu. Používa sa s hlavou, kosťami a vnútornosťami. Vtáky milujú tento produkt.

V ponuke pre kurčatá je niekedy možné uviesť rybiu múčku. Považuje sa za jedno z naj výživnejších bielkovinových potravín. Táto múka je vyrobená z nekomerčných rýb a odpadu. Obsahuje veľa ľahko stráviteľných proteínov, ktoré obsahujú optimálne množstvo cenných aminokyselín. Patria sem predovšetkým lyzín a metionín.

muž s rybou

mäkkýše

Vrstvy vyžadujú zdroje vápnika s pomalým uvoľňovaním. Dôvodom je, že k produkcii vaječných škrupín dochádza v noci, keď vtáky nejedia. Najcennejším a najspoľahlivejším zdrojom uvoľňovania vápnika sú lastúry mäkkýšov, napríklad ustrice.

mealworms

Červy z jedla sú larvy veľkého chrobáka. Vyznačujú sa valcovým tvarom a žltohnedým odtieňom. Červy dosahujú dĺžku 25 až 30 milimetrov.

Môžete chovať múčniky sami. Za týmto účelom zoberte škatuľu a do nej nalejte otruby, múku, sušienky alebo ovsené vločky. Nad to stojí za to umiestniť bavlnenú handričku, ktorá by mala byť niekedy navlhčená. Do škatule sa umiestnia červy s jedlom. Mali by byť kŕmené zemiakmi, kapustou, repou. Vtáky sú kŕmené bavlníkovými červami. Dostanú sa do nej na oslavu.

mealworms

Orechy a semená

Semená sa považujú za cenný zdroj proteínových zložiek. Slnečnicové alebo tekvicové semená sú vynikajúcou možnosťou. Nasekané orechy môžu byť použité ako liečivo. Na tento účel sú vhodné mandle, arašidy. Je dovolené dávať vtáky a vlašské orechy. Malo by sa pamätať na to, že je prísne zakázané dávať kurčatá - orechy alebo semená slané jedlá.

Je tiež užitočné pre kurčatá dať konopný koláč. Neošetrené semená obsahujú 33% bielkovín, zatiaľ čo spracované semená obsahujú 35 - 38%. Jedlá obsahujú niekoľkokrát viac proteínov.

Pri výrobe rastlinného oleja zo slnečnicových semien alebo sóje sa získavajú špeciálne látky - fosfatidy. Obsahujú veľa výživných látok. Používanie fosfatidov v ponuke zvyšuje produkciu vajíčok a odolnosť proti chorobám.

orechy v tanieri

ovos

Tento produkt sa podáva surová alebo tepelne spracovaná hydina. Ovos je prírodný proteínový doplnok. Kurčatá milujú tento produkt. Celé ovos a vločky sú prospešné.

klíčky

Kurčatá ako klíčiace zrná a strukoviny. Tieto produkty obsahujú veľké množstvo hodnotných proteínových zložiek. Hrach, šošovica, fazuľa sa považujú za vynikajúcu voľbu pre vtáky. Rastúce klíčky sa považujú za ľahký a spoľahlivý spôsob, ako poskytnúť vtákom bielkoviny.

Kuracie krmivo

Kurčatá mladšie ako 8 týždňov majú v krmive viac bielkovín ako sliepky. Krmivo pre mladé zvieratá obsahuje 17 - 21% bielkovín. Okrem toho krmivo pre dospelých kurčatá obsahuje 16 - 17% tejto zložky. Mnoho chovateľov hydiny preto pridáva do krmiva počas kŕmenia a znášania vajec malé zloženie. Pomáha to zvyšovať jeho výživovú hodnotu.

urobiť krmivo

Niektorí poľnohospodári odporúčajú kŕmenie kurčiat počas kŕmenia, pretože obsahuje veľké množstvo bielkovinových zložiek. To sa však stále neodporúča. Krmivo pre mačky nie je vhodné pre vtáky. Je lepšie získať nejaké sardinky alebo iné konzervované ryby.

V akom pomere a kedy je lepšie dať bielkovinové jedlo?

Dospelé nosnice potrebujú vyváženú stravu.Mali by dostať 10 až 15 gramov krmiva pre zvieratá a 3 až 5 gramov rastlinných bielkovín. Počas sušenia alebo aktívneho znášania vajec sa môže množstvo proteínových produktov zvýšiť.

nakŕmte kurča

Okrem toho kurčatá potrebujú obilniny, bylinky a zeleninu. Mali by dostávať 100 - 120 gramov obilia a 40 - 80 gramov zelenej a šťavnatej potravy denne. Nemenej dôležité je zavádzanie minerálnych doplnkov do stravy. Patria sem mušle, krieda a ďalšie prvky.

Bielkovinové potraviny sú veľmi dôležité pre úplný vývoj vtákov. Hydina je najviac potrebná pre bielkoviny počas topenia a aktívneho znášania vajec. S nedostatkom takýchto prvkov je vývoj kurčiat narušený, ich perie nadobúda krehkú a tvrdú konzistenciu..

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica