Opis a charakteristika kurčiat High Line, pravidlá údržby

Kurčatá vysokej línie sú u chovateľov hydiny veľmi obľúbené. Takéto vtáky prinášajú veľa vajíčok, rýchlo sa prispôsobujú vonkajším podmienkam a vyznačujú sa nenáročnou starostlivosťou. Pre takéto vtáky je ideálna strava. Na dosiahnutie úspechu pri chove kurčiat je účelné ich včas očkovať a správne vybaviť hydinárňu. Dôležitá je aj kvalitná a vyvážená strava.

Príbeh o pôvode

História tohto plemena sa začala v podniku Hy-Line International. Vedci si stanovili za úlohu získať kríž, ktorý spája mnoho výhod. Patrí medzi ne vynikajúca produkcia vajec, silná imunita, nenáročnosť na stravu.

Výsledkom je Heinleinov hybrid. Počas obdobia rozmnožovania sa získalo niekoľko druhov kurčiat, ktoré sa líšia farbou škrupiny. Môže byť biela alebo hnedá.

kurčatá vysokej línie

Charakteristiky a opisy kurčiat vysokej línie

Na dosiahnutie úspechu v chove kurčiat sa oplatí oboznámiť sa s ich hlavnými charakteristikami.

Vzhľad plemena

Tieto kurčatá nemajú gigantickú veľkosť. Ich hmotnosť do 4 mesiacov dosiahne o niečo viac ako 1,5 kilogramu. Vtáky sa vyznačujú proporčným zložením a elegantnou hlavou, na ktorej je umiestnený veľký červený hrebeň.

Perie sú svieže a krásne zapadajú do malého tela. Krídla dobre priliehajú k telu. Kurčatá sa vyznačujú vynikajúcimi dekoratívnymi vlastnosťami a môžu sa stať ozdobou hydinárne.

kurčatá vysokej línie

Povaha vtákov

Takéto vtáky sa rýchlo prispôsobia podmienkam. Vyznačujú sa odolnosťou voči stresu, preto majú pokojnú dispozíciu. Americké kríže sú mierne zvedavé. Nemajú však tendenciu ku konfliktu.

Výrobné vlastnosti

Skôr ako začnete chovať takéto kurčatá, mali by ste sa oboznámiť s ich produktivitou.

kurčatá vysokej línie

závažia

Pre kurčatá je charakteristická malá hmotnosť - 1,5 - 1,8 kilogramu. Samce vážia viac o 200 až 300 gramov. Vo vtákoch sa vývoj obvykle nezaostáva. Ak sa takýto problém vyskytne, môže to znamenať porušenie stravy.

vajíčka

Aktívna produkcia vajec u sliepok je 1,5 roka. Vták môže produkovať 340 - 350 vajec ročne. Vážia 60 - 65 gramov a sú pokryté silnou škrupinou. Odtieň vajec je určený farbou kuracieho peria.

kurčatá na vysokej línii

Prežitie mladých mladých zvierat a ich topenie

K tečeniu dochádza raz ročne. Zároveň sa neznižuje produkcia vajec u vtákov.Po ukončení topenia sa veľkosť vajec zväčšuje. Mladý rast sa vyznačuje vysokými parametrami prežitia. Dosahujú 98%.

Klady a zápory

Kurčatá tohto plemena majú určité výhody a nevýhody. Medzi hlavné výhody tohto plemena patrí:

  • vysoký výkon;
  • nenáročná starostlivosť;
  • rýchla adaptácia na nové podmienky;
  • štandardná strava.

Zároveň majú určité nevýhody:

  • nedostatok inštinktu inkubácie;
  • krátke obdobie vysokej produkcie vajec.

kurčatá vysokej línie

Odrody krížov

Americkým vedcom sa podarilo vyšľachtiť niekoľko druhov hybridov Hy-Line. Kľúčové rozdiely sú farba peria a odtieň škrupiny. Hnedé vtáky sú veľké. Ich reprodukčné obdobie sa začína o týždeň neskôr.

High Line Brown

Toto plemeno sa vyznačuje hnedým odtieňom peria a rovnakých vajec. Medzi podtypy vtákov patria Sonya a Silver Brown. Vtáky aktívne rastú už 18 týždňov. Počas tejto doby jedia 6-6,7 kilogramov krmiva.

S nástupom puberty hmotnosť kurčiat dosahuje 1,5 - 1,6 kilogramu. Do 74 týždňov vták dorastie na 2 kilogramy. Aby sa zvýšila produkcia vajec, kurčatám sa musí denne podávať 115 gramov kŕmnej zmesi.

High Line Brown

High Line White

Tieto kurčatá sú menšie. Po prvýkrát kladú vajcia o týždeň skôr ako hnedé vajcia. Do 4 mesiacov vtáky dosiahnu hmotnosť 1,3 kilogramu, po 74 týždňoch ich hmotnosť dosiahne 1,65 - 1,75 kilogramu. Počas aktívneho vývoja vtákov konzumujú 6 kilogramov kŕmnych zmesí. Následne by mali dostať 100 - 105 gramov krmiva denne. Vtáky produkujú 330 vajec ročne.

Funkcie obsahu

Aby sa kurčatá mohli normálne vyvíjať a prinášať veľa vajíčok, musia zabezpečiť normálne podmienky.

Horná línia

Požiadavky na kuracie mäso

Odporúča sa pestovať americké kríže vo vonkajších prístreškoch. Tieto vtáky ľahko padajú na hrádze, preto by sa v kurníku mali nachádzať stĺpy. Podlaha by mala byť ošetrená ílom. Môže byť tiež vyrobený z husto rozmiestnených dosiek. Na vrchu by mala byť podstielka.

Ako hniezda sa môžu používať prútené koše alebo drevené debny. Jedno hniezdo stačí pre 4-5 kurčiat. Vo dverách domu by mal byť otvor 0,3 metra, cez ktorý môžu vtáky ísť na prechádzku.

Odčítané teploty by mali byť najmenej +10 stupňov. Odporúča sa zabezpečiť, aby neexistovali žiadne koncepty.

Kurčatá sa odporúča pravidelne vetrať.

Miesto pre chôdzu, pitie misiek a kŕmnych vozov

Tieto vtáky sa dokážu obísť bez vychádzkového dvora. Skúsení poľnohospodári však radia, aby sa pre kurčatá pripravila malá voliéra. Na jar av lete je dobré, aby vtáky chodili vonku a jedli čerstvú trávu. V zime sa vtáky môžu na krátku dobu vypustiť von. V takom prípade by nemal byť silný vietor a silné mrazy. Vtáky potrebujú stály prístup k požívateľom alkoholu a krmivám.

Horná línia

Ako nakŕmiť kurčatá?

Na kŕmenie vtákov je vhodné hotové alebo samostatne pripravené krmivo. Pri kŕmení horných línií domácou metódou by sa im mali poskytnúť tieto produkty:

  1. Obilniny. Vtáky potrebujú zrno pšenice, jačmeňa, ovsa. Môžete im tiež dať raž a kukuricu. Zrná sa podávajú celé alebo drvené. V zime potrebujú klíčiace plodiny.
  2. Sójové bôby a hrach. Zahŕňajú veľa rastlinných bielkovín, vitamínov a minerálov.
  3. Zeleň. V zime ju možno nahradiť trávnou múkou alebo senom.
  4. Huby. Môžu obsahovať zeleninu, obilniny, srvátku.

Kurčatá potrebujú minerály. K tomu je potrebné do krmiva pridať mäso, kosť a ryby, vaječné škrupiny a kriedu. Môžete tiež dať vtákom pripravené vitamíny.

High Line jesť

Chov kurčiat

Pri chove kurčiat je potrebné zvážiť veľa vecí.

Ako množiť a uchovávať potomkov

Nie je možné chovať vtáky tohto plemena doma.Kurčatá, ktoré získali kríženci predstaviteľov tohto druhu, neakceptujú vlastnosti svojich rodičov. Násadové vajcia sa predávajú na hydinových farmách, ktoré sa špecializujú na chov vtákov tohto plemena. Na vyliahnutie kurčiat je potrebný inkubátor.

Kurčatá vysokej línie

Obsah v liahni

Keď sa kurčatá objavia, ich hmotnosť je 25 - 30 gramov. Perie môže byť svetlo žlté alebo svetlo hnedé. Jednodňové kurčatá sa odporúčajú chovať v klietkach. Podlaha by mala byť pokrytá senom alebo slamou. Môžete tiež použiť kúsky papiera.

Počas prvých 3 týždňov života vtákov sa oplatí udržiavať teplotný režim + 30 - 35 stupňov. Parametre vlhkosti by nemali byť viac ako 80%. Potrebné sú aj svetelné zdroje. Kurčatá musia byť osvetlené 21 hodín.

Kurčatá rástli intenzívne počas 17 týždňov. Na konci tohto obdobia dosiahnu 1,15 kilogramu. Mladí jedinci by mali byť vysadení u dospelých v 14-16 týždňoch.

Osídlenie mladých zásob v hydinárni

Zakúpené kurčatá by mali byť očkované, ošetrené proti červom a iným parazitom. Ak existujú iné kurčatá, nové kurčatá by sa mali umiestniť do karantény počas 30 dní. Pred usadením sa u mladých vtákov sa odporúča očistiť zvyšky kurčaťa a dezinfikovať.

Horná línia

Choroby kurčiat a ich prevencia

Vtáky tohto plemena majú silnú imunitu. Na ich ochranu pred chorobami sa oplatí očkovať. Vakcinačný plán sa vyberie s prihliadnutím na epizootiu v regióne.

Na ochranu vtákov pred vírusovými a bakteriálnymi mikroorganizmami, ktoré vyvolávajú salmonelózu, by sa mala vylúčiť mykoplazmóza, kokcidióza, kontakt s domácimi zvieratami a hlodavcami. Je tiež dôležité udržiavať optimálnu teplotu. Odporúča sa kontrolovať čistotu podstielky a vybavenia.

Kde si môžete kúpiť v Rusku?

Tieto sliepky sa pestujú v rôznych regiónoch Ruska. Ľudia, ktorí chovajú vtáky, si uvedomujú, že sú veľmi populárni. Preto sa odporúča zaregistrovať sa vopred.

Kurčatá vysokej línie sa vyznačujú vysokou produktivitou, nenáročnosťou a silnou imunitou. Na ich úspešné pestovanie je vhodné zabezpečiť normálny teplotný režim a správnu výživu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica