Koľko a ako dať kurčatám kriedu, vlastnosti použitia

Ak chcete nasýtiť telo vápnikom, musíte vedieť, ako dať kurčatám kriedu. Špeciálna prísada zvyšuje produkciu vajec a pevnosť škrupiny. Nedostatok vápnika prispieva k rozvoju chorôb vo vrstvách, vrátane krivíc a poškodenia kostí. Nedostatok minerálov negatívne ovplyvňuje aj budúcich potomkov, ktorí sa objavujú s genetickými abnormalitami.

Môžu sa kurčatá dostať kriedou?

Denná strava nosníc vyžaduje minerály, pomocou ktorých sa posilňuje zdravie a škrupiny. Krieda obsahuje vápnik, ktorého nedostatok vedie k zníženiu kvality chorôb vajec a kostí. Užitočný minerál v tele sa objavuje ako výsledok vyváženej stravy. Keď však kurčatá nespotrebujú všetky potrebné prísady, chovatelia hydiny pridajú drvený vápenec. Tento typ doplnku nepoškodzuje vtáky a pomáha pri vstrebávaní požadovaného prvku.

Pre jednotlivcov, ktorí sú dlhodobo v uzavretých podmienkach, sa používajú špeciálne komplexné prísady, ktoré obsahujú všetky potrebné minerály. Takéto doplnky sa používajú, ak sa čerstvé zelené prísady nedodávajú do stravy a rozmanitosť kŕmnych zmesí je obmedzená. V takýchto prípadoch jedna zložka potravín nestačí pre kurčatá.

Aký druh kriedy môžete dať?

Strava musí obsahovať kŕmny výrobok, ktorý obsahuje správne množstvo vápnika. Kŕmny výrobok obsahuje 75% užitočného prvku. Môže sa použiť vápenec, ktorý obsahuje 35% požadovaného minerálu. Pri kŕmení kurčiat je potrebné pridať kŕmny výrobok, ktorý je prospešný pre zdravie vtáka. V zriedkavých prípadoch sa používa stavebný prášok, ktorý sa musí najprv pripraviť.

výživa kura

Koľko toho potrebujete a ako dať kurčatám kriedu?

Všetky výživové doplnky, ktoré sa zavádzajú do výživy kurčiat, musia byť v súlade s normou, aby nepoškodili vtáky. Veľké množstvo vápnika môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie mladých zvierat a dospelých. Krmivo by sa malo pravidelne pridávať do stravy kurčiat. Z tohto dôvodu sa látka zmieša s krmivom pre vtáky. Je to potrebné, pretože vtáky nemajú slinné žľazy, v dôsledku čoho čistý produkt nevstúpi do tela bez ďalších komponentov.

Kŕmny prášok by sa mal pridávať do potravín popoludní, keď sa začne tvoriť škrupina. Dávka pre 10 vtákov sa počíta v závislosti od veku vtáka:

  • v prípade jednotlivcov do 7 dní je potrebné do obilných potravín vniesť 30 gramov;
  • do veku 25 dní sa má podať 50 gramov;
  • pre kurčatá vo veku 2 mesiace sa používa 80 - 90 gramov;
  • u dospelých sa musí podať 100 gramov.

krieda pre hydinu

Pri výbere kŕmnej zložky by ste mali pozorne sledovať, či neobsahujú žiadne nečistoty a hrudky. Ďalší výsledok závisí od kvality látky. Prášok je drobivý a neobsahuje hrudky. Látka je biela a neobsahuje nepríjemný zápach.

Dôležité. Pri nesprávne zvolenej látke môže nosnica pociťovať nedostatok minerálov. Prejavuje sa to ochorením labiek a znížením produkcie vajec. Obal je tenký a náchylný k poškodeniu.

vtáky v krmive

Vlastnosti použitia stavebnej kriedy

Stavebný prášok je možné použiť na výrobu potravín. Malo by sa však pamätať na to, že takýto materiál môže obsahovať ďalšie nečistoty, ako je sadra a mramor. Tieto ďalšie zložky môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie kurčiat a dospelých. Aby sa stavebný výrobok použil ako prísada do vrstiev, mali by sa dodržiavať tieto vlastnosti:

  • látka sa v rovnakom pomere zmieša s vodou a zostane;
  • po vytvorení zmesi musíte vypustiť vodu;
  • sediment by sa mal vysušiť;
  • po vysušení zrazeniny sa látka môže použiť ako potravinárska prídavná látka.

Stavebný výrobok často obsahuje tuhé častice, ktoré sa musia pred použitím odstrániť.

V čistej forme sa stavebný materiál nepoužíva, pretože môže byť škodlivý pre zdravie kurčiat.

konštrukčná krieda

záver

Pre zdravie kurčiat je dôležité dodržiavať stravovacie návyky. Vrstvy by mali mať všetky potrebné minerály vo svojej každodennej strave. Nedostatok vápnika v tele kurčiat môže viesť k degenerácii tkanív a deštrukcii kostí. Nedostatok vápnika tiež vedie k zníženiu produkcie vajec a mäkkých škrupín. Takéto vajcia sa nejedia a nemôžu sa skladovať. Použitie kriedy saturuje telo vrstiev potrebnými prvkami. Látka je k dispozícii a nie je škodlivá pre zdravie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica