Opis odrody cibule F1 Daytona, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Semená cibule Daytona sa často vyberajú na pestovanie v priemyselných farmách. Hybrid poskytuje vysoké výnosy a je odolný voči väčšine chorôb plodín. Aké ďalšie funkcie to má?

popis

Vegetácia hybridu trvá 115 dní. V severných oblastiach sa úroda pozberá o niekoľko týždňov neskôr av južných oblastiach - skôr ako v určený dátum. Za predpokladu, že technologické požiadavky kultúry od 1 sq. meter záhrady, je možné zhromaždiť 6 kg repy.

cibuľa daytona

Žiarovka je guľatá, hustá. Ako u všetkých druhov, listy hybridu majú rúrkovitú štruktúru. Zelenina je šťavnatá s miernou horkosťou. Žlté šupiny pokrývajú šťavnaté, poloostré jadro. V závislosti od podmienok sa hmotnosť vodnice mení od 80 do 100 g. Krk má strednú hrúbku. Cibule toleruje prepravu na veľké vzdialenosti a je uskladnená po dlhú dobu.

Vďaka silnému koreňovému systému sa počas sucha darí. V podmienkach kultivácie vo veľkom meradle je kultúra tolerantná voči cervikálnej a bakteriálnej hnilobe. A tiež hybrid má vysokú odolnosť voči fusáriu a ružovej hnilobe.

hybridná vegetácia

Aby boli straty počas skladovania cibule minimálne, pred umiestnením zeleniny do škatúľ je dobre usušená na slnku alebo vo vetraných miestnostiach. Hotová zelenina by mala mať suchý krk, inak sa cibuľa začne hneď po pokládke hniť. Správne pripravené žiarovky sa kazia asi 70 dní.

Cibule odrody Daytona F1 sú univerzálne: sú vhodné ako na čerstvú spotrebu, tak na spracovanie. Sladkavé okrúhlice sú vynikajúce na morenie a prípravu konzervovaných zeleninových šalátov a zákuskov z celého ovocia.

ktorým sa zelenina

Funkcie pestovania a starostlivosti

Každý vie, že výber správnych semien nestačí na získanie úrody. Aby sa cibuľa dokonale znetvorila, musíte ju vysiať správne av budúcnosti, aby ste venovali potrebnú pozornosť. Agrotechnika:

  • Prvá vec, ktorú treba urobiť v predvečer sejby, je príprava pôdy. Aby sa to dosiahlo, hneď po tom, ako sa zemina trochu vyschne z roztavenej vody, sa po oplodnení humusom vykope záhradné lôžko. Ak je v blízkosti miesta pristátia podzemná voda blízko povrchu alebo sa zhromažďuje voda, vytvorte násyp s výškou 15 - 20 cm a pomocou radlice vytvorte riadky s hĺbkou 5 cm vo vzdialenosti 30 cm od seba.
  • Ako profylaxia nebezpečných chorôb sa cibuľový sadbový materiál namočí pol hodiny do slabého roztoku manganistanu draselného. Potom sa semená vyberú a nalejú do nádoby so stimulátorom rastu. Po uplynutí času určeného výrobcom produktu sa semená mierne sušia. Výsadbový materiál sa vysieva, pričom sa berie do úvahy interval 5 až 10 cm.

správne semená

Ďalšiu starostlivosť tvoria tieto práce:

  1. Zalievanie. Aby sa zabránilo teplotným šokom, posypte cibuľkou vlažnou vodou.Počas vegetačného obdobia sa zálievka vykonáva, keď pôda vyschne. Za suchého počasia stačí jedna cibuľka za týždeň. V druhej polovici júla sa voda zastaví: nedostatok vlhkosti stimuluje dozrievanie vodnice a predlžuje jej trvanlivosť.
  2. Uvoľnenie a odburinenie. Cibule Daytona, podobne ako všetky pestované rastliny, potrebujú vzduch a výživu. Aby sa poskytlo najpriaznivejšie prostredie na tvorbu okrúhlice, buriny sa podľa potreby odstránia a pôda sa po každom zalievaní opatrne uvoľní.
  3. Vrchný dresing. Hnojivá pre hybrid sa aplikujú 2 až 3 krát. Prvýkrát sa kultúra hýčka vo veku 1 mesiaca. Ďalšie kŕmenie sa uskutočňuje v intervaloch 1 mesiaca. Roztok Ammofoska sa používa ako prvá živinová zmes, druhé a tretie komplexné minerálne hnojivá s vysokým obsahom draslíka a fosforu.

ďalšia starostlivosť

Cibuľa Daytona F1, ktorá spĺňa požiadavky na jednoduchú starostlivosť, určite poteší záhradníka veľkými chutnými repami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica