Aké odrody cibuľových semien sú najlepšie vysadené na nútenie peria na greeny

Zelené cibule sú v predaji po celý rok, ale ak máte letnú chatu, oplatí sa zasiať nejaké cibuľové semienka na zeleninu. Perie vytrhnuté z vašej záhrady je omnoho chutnejšie a zdravšie ako obchodné. Pestovanie tejto zeleninovej plodiny nie je náročné a vyžaduje si málo miesta.

Odrody pre zeleninu

Počas sezóny môžete osiať cibuľu niekoľkokrát do zeme, počas jarnej a jesennej sezóny bude na stole čerstvé perie. Ak je k dispozícii vyhrievaný skleník, potom v zime budú k dispozícii zelene na rezanie. Hlavná vec sa nesmie zamieňať s výberom odrody. Existujú rôzne druhy zeleného peria. Uvažujme iba o niektorých jeho odrodách s pôvodnými názvami:

 • Parade.
 • Totem.
 • Sliz.
 • Skoroda.
 • Pór.

odrody semien

sprievod

Sprievodná cibuľa chovaná v Holandsku, určená na výrobu zelene. Odroda sa reprodukuje iba semenami. Hlava nie je vytvorená. Namiesto toho stonka a listy, dlhé až 60 cm, rastú pomerne rýchlo. Farba peria je tmavozelená s jemným modrým odtieňom.

Pri pestovaní cibule Parade na perie získajú letní obyvatelia šťavnaté greeny s príjemnou chuťou. V listoch nie je žiadna ostrá horkosť, zachovávajú svoju prezentáciu po dlhú dobu a nezožltnú. Aby sa greeny pravidelne dostávali na stôl, odroda Parade sa vysieva 3 až 4krát za sezónu s intervalom medzi výsadbami 2 až 3 týždne.

destilácia z peria

Perie sa krája v intervaloch 38 až 50 dní, produktívne obdobie odrody trvá 80 dní. Vlastnosti odrody Parade vhodné na rezanie:

 • dĺžka peria od 50 do 70 cm;
 • hrúbka bieleho kmeňa je 10 mm;
 • priemer zelenej stonky je 15 mm.

Podľa všetkých pravidiel pre výsadbu a starostlivosť o holandskú odrodu je výnos Parade 8 kg / m².

lepšie sadiť

totem

Totem je vynikajúca japonská cibuľová odroda pestovaná na zeleno. Pestuje sa ako jednoročná plodina výsevom semien na otvorenej alebo uzavretej pôde. Výsev sa odporúča vykonávať od februára do júla v skleníkoch a na otvorenom poli sa vysieva koncom jesene a začiatkom leta sa začne s produkciou.

Rastlina tvorí silnú ružicu, ktorá sa skladá z dlhých vzpriamených listov, ktorých dĺžka môže dosiahnuť 55 cm. Výsadba výsadby, získajte obchodovateľné stonky s dlhou bielenou nohou.

Odroda nevytvára cibuľky, je jemná, šťavnatá, nekorozívne. Z jednej rastliny môžete získať až 60 g zelených, od štvorcových metrov - do 4 kg. Rastlina dobre znáša jesenné zlé počasie, nepodáva sa. Perie má počas vegetačného obdobia rovnomernú farbu. Chuť zelených listov je jemná ako perie z repy.

dĺžka peria

sliz

Sliz je plodná, mrazuvzdorná odroda cibule na perie. Existujú rôzne obdobia dozrievania. Sliz sa šíri semenami a vegetatívne.

názovDoba zreniavýnos
listnáčeskoré dozrievanie2 kg / m²
Zdravieskoré dozrievanie4 kg / m²
Vodcastred sezóny3,3 kg / m²
zelenástred sezóny6 kg / m²

Aké odrody cibuľových semien sú najlepšie vysadené na nútenie peria na greeny

Najväčšie množstvo peria je produkované sibírskou odrodou Green odolnou voči mrazu. Na jednom mieste môže tento druh rásť asi 6 rokov, má dobrú odolnosť proti hrdzaveniu a plesniam. Rastlina sa vyznačuje šťavnatými plochými listami (do šírky 2 cm), skrútenými v špirále, s ostrou chuťou a ľahkou cesnakovou arómou.

Užitočné vlastnosti Slizunu:

 • posilňuje krvné cievy;
 • znižuje hladinu cholesterolu;
 • zvyšuje imunitu;
 • zlepšuje činnosť kardiovaskulárneho systému.

posilňuje krvné cievy

Cibuľa Skoroda

Vlasťou cibule Skoroda je Nemecko, pôvodne sa volalo Schnitt, čo v nemčine znamená závod na rezanie. Letní obyvatelia pestujú tento druh v zeleninových záhradách ako jednoročná alebo dvojročná plodina zo semien, v záhradách - ako kvitnúce okrasné trvalky.

Tenké rúrkovité listy obsahujúce až 3% cukrov, bohatá sada vitamínov a fytocídov sa používajú ako potrava. Chuť a aróma listov pripomína chuť peria z peria, ale jemnejšia. Farba peria je svetlozelená, maximálna dĺžka je 45 cm, šírka od 5 do 8 mm.

Skoroda má silnú podzemnú časť: malé podlhovasté žiarovky (až 20 v kríkoch) hnedasté alebo fialovočervené, vláknité korene až 50 cm dlhé. Od druhého roku závod vyraďuje stopku od mája do júna. Farba kvetov je rôzna: biela, svetlo fialová, fialová. Kvitnutie končí v auguste.

znižuje hladinu cholesterolu

pór

Popisy pórov sa našli v staroveku, pestovali sa v staroveku. Napriek zložitým klimatickým podmienkam u nás sa odrody tejto cibule pestujú všade ako jednoročná plodina. Sadenice - v oblastiach s krátkymi letami, semená v zemi - na juhu.

Najobľúbenejšie odrody, ktoré dozrievajú dozrievanie, sú do 4 mesiacov užitočné perie:

 • Gulliver.
 • Vesta.
 • Goliath.

V prvom roku po výsadbe rastlina pestuje listy a bledý stonok bielej. Používajú ho na jedlo. Zelení sa používajú iba vtedy, keď sú mladí.

skoré odrody dozrievania

Výsadba cibule podľa mesiaca

Obyvatelia leta, začínajúci v apríli, pripravujú lôžka na cibuľu, na vynútenie peria používajú viacstranné odrody cibule:

 • Chipoluccio.
 • Šľachtický.
 • Lila zvonenie.
 • Studgarten Riesen.

Je možné určiť, ktoré odrody sú výsekom cibule viacprvné, najlepšie druhy sú tie, ktoré majú 4 až 6 primordií. Pokiaľ ide o produktivitu, získa sa dobrá odroda Stutgarten Riesen s výsadbou mostov od 1 m² až do 15 kg vysokokvalitných zelených. Na predaj sa cibuľa pestuje vo vyhrievaných skleníkoch po celý rok, v nevykurovaných zariadeniach sa cibuľa pestuje na zeleni od skorej jari do neskorej jesene.

studgarten povstal

Zimné pristátie

Keď sa pestuje osivo cibule pre zeleň, zimná výsadba, umožňuje vám získať prvú úrodu v skorom termíne. Je dôležité zvoliť správnu rozmanitosť, hlavné charakteristiky, ktorým by ste mali venovať pozornosť:

 • odolnosť proti mrazu;
 • čím sa získa;
 • imunita.

Pre všetky tieto parametre sú cibule Parade vhodné na pestovanie. Nigela (semená) sa pred výsevom kontroluje - naleje sa studenou vodou. Prázdne semená plávajú, celé klesá na dno. Správny čas na siatie sú dni po prvom mraze na pôde.

vhodné

Záhradné lôžko je pripravené pred začiatkom chladného počasia:

 • kopanie lopaty na bajonet;
 • pridať humus a popol;
 • minerálne hnojivá sa aplikujú na ochudobnenú pôdu v takom pomere.

Začnú vysádzať nigellu na grénoch po tom, ako správne pripravia hrebeň, označené ryhy s hĺbkou 2 až 3 cm. Semená sa rozložia do brázd v krokoch 3 až 5 cm, posypané humusom alebo obyčajnou zemou. Na zimu je záhradná posteľ pokrytá mulčom. V oblastiach, kde je v zime málo snehu, sa na hrebene umiestňujú vrecká naplnené pilinami.

humus a popol

Jarná výsadba

Všetci letní obyvatelia vysádzajú byliny v krajine od polovice apríla. Jednou z najbežnejších otázok v tomto období je, ktorá cibuľa sa pestuje na zeleni.Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob pestovania cibule na perie je sadenie rastlín na jar. Na nútenie zeleniny sú vhodné hlavy s priemerom 2 až 4 cm.

Na urýchlenie rastu peria sa sadivový materiál pripravuje na výsadbu:

urýchliť rast

 • zahrievajte súpravy 2 dni, teplota miestnosti by mala byť nad 25 ° C;
 • odrežte vrchnú časť cibule plecami;
 • rozpustite polievkovú lyžicu dusičnanu amónneho vo vode zahriatej na 35 ° C (10 l) a namočte do nej hlavy po dobu 12 hodín.

Aby sa šetrilo miesto, sú vysadené mostíkom a žiarovky sú umiestnené blízko seba. Na meter štvorcový sa umiestni až 13 kg cibuľových súprav. Ak sú na domácu spotrebu potrebné zelené, potom je vhodná metóda pásky. Drážky sa vyrábajú v intervale 10 cm, vzdialenosť medzi hlavami nie je väčšia ako 2 cm, žiarovky sa posypú tenkou vrstvou zeme a napojia sa.

zahriať

Júlové pristátie

V júli sú postele oslobodené od skorých zelení a reďkoviek. Na prázdnej pôde môžete zasiať trvalé odrody cibule pre zeleninu. Po pristátí v júli cibuľa batun, budúcu jar dostanete plnohodnotné perie.

Miesto pre cibuľu do záhrady by sa malo zvoliť slnečné, kde sa na jar sneh topí rýchlejšie. Pridajte do pôdy humus a popol. Výsadba sa zasieva husto a sadenice po vyklíčení nariedime. Udržujte interval medzi výhonkami 3,5–5 cm.

V lete je počasie horúce, ak málokedy prší, musíte sa uistiť, že Zem nevyschne. Na konci jesene vyrastie na záhrade perie dlhé 20 až 30 cm. Aby mladé rastliny v zime nezamŕzali, je lepšie záhradu mulčovať rašelinou alebo spadnutými listami..     

júl pristátie

Cibuľu zasadíme v auguste

V auguste zasadíme cibuľu, aby sme si na jeseň zaistili zeleň. Aby sme rýchlo získali perie, zasadíme žiarovky do plastových nádob. Keď teplota vzduchu klesne, môžu byť privedené do teplej miestnosti alebo do skleníka.

Zloženie pôdnej zmesi na výsadbu:

cibuľa v auguste

 • rašelina - 7 častí;
 • humus - 2 časti;
 • záhradný pozemok - 1 časť.

Vhodné odrody na získanie zelenej cibule počas augustovej výsadby: Shakespeare, Red Baron, Radar, Bessonovsky, Strigunovsky.

zelenať

Recenzie o cibuli a ich pestovaní

Na fórach sa letní obyvatelia podelia o svoje skúsenosti s pestovaním obľúbenej zeleniny. Nájdete tu recenzie týkajúce sa donútenia cibule pre greeny. Názory na odrody Parade a Totem sú iba pozitívne.

Elvira, Anapa:

„Zelené cibule sú na našom stole od skorej jari do takmer zimy. Zasadil som iba jednu odrodu - Parade from Plasma Seeds, rada mi povedala, že sa jej naozaj páči. Za horúceho počasia (35 - 40 ° C) záhradu zalievam raz týždenne, perie nezožltne. ““

kultivačná skúsenosť

Ilja, Orsk:

"Zasel som semená odrody Totem na greeny, úrodu z peria ma potešilo." Listy sú veľké, šťavnaté, dobre rezané, zostávajú v chladničke celý týždeň bez straty chuti. “

Tina, Moskovská oblasť:

„Od jari do jesene sú na stole zelené cibule. Obsahuje veľa vitamínu C, pridávame ho do všetkých jedál. Výber kultivovanej odrody bol náhodný. Asistent obchodu mi poradil, aby som kúpil odrodu Totem. S kvalitou zelene som spokojný. Semená zasievam dvakrát: na skorú spotrebu pred zimou a začiatkom mája na kosenie zeleniny na konci leta a jesene. ““

veľa vitamínu

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica