Opis odrody marockej mäty, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Marocká mäta, najčastejšie nazývaná záhradná mincovňa, láka svojimi kučeravými, sviežimi listami a jedinečnou arómou. Z hľadiska chuti je mäkší ako tradičná odroda korenia, má osviežujúcu arómu.

Vlastnosti odrody

Marocká mäta - kučeravá mäta, jej názov sa spája s francúzskymi koreňmi, keď bolo Maroko kolóniou Francúzska. Táto odroda, pestovaná v horúcom podnebí, sa vyznačovala vysokým obsahom éterických olejov, mentolu a vynikajúcimi zvyškami s vlnitými listami. Má sviežu vôňu mäty, kôstkovú chuť.

marocká mincovňa

Užitočné vlastnosti mäty

Maroko už dávno známe zdravo vlastnosti mätysa používa ako profylaxia pri rôznych chorobách. Na základe jeho listov sa pripravuje životodarný čaj, ktorý je vynikajúcim posilňujúcim a osviežujúcim prostriedkom.

Táto odroda má mnoho výhodných vlastností:

osviežujúci agent

  • Stabilizuje krvný tlak.
  • Má relaxačný účinok.
  • Má pozitívny vplyv na aktívne cievy a srdce.
  • Zamerané na zlepšenie trávenia a trávenia.
  • Odstraňuje bolesti hlavy, stres.
  • Zameriava sa na uvoľnenie svalov, eliminuje svalové kŕče.
  • Zmierňuje PMS.

V lete je mätový nápoj skutočnou spásou, má osviežujúce vlastnosti. Ľudia berú životodárne čaje z prírodnej mäty ako sedatívum, ktoré môže zmierniť emocionálny stres, stimulovať mozog.

krvný tlak

Príprava osiva

Vzorky sa nakupujú na výsadbu v špecializovanom obchode na ďalšie siatie do zeme. Semená si pred výsadbou nevyžadujú osobitnú prípravu, môžu sa na dezinfekciu uchovávať v slabom roztoku manganistanu draselného.

príprava semien

Príprava miesta pristátia

Mäta pieporná uprednostňuje výživné zloženie pôdy. Na pestovanie sadeníc alebo na prípravu zmesi môžete použiť hotovú pôdu. Na tento účel zmiešajte v rovnakých pomeroch: humus, záhradná pôda, preosiaty piesok, rašelina. Na dezinfekciu zmesi sa kalcinuje v peci.

Pre siatie semien si vyberte slnečný priestor so svetlým tieňovaním v poludnie.

zloženie pôdy

siatie

Je veľmi vhodné osiať semená v pripravených plastových nádobách s vekom. Výsledkom je akýsi mini skleník. Aby sa nádoby stále neotvárajú, vytvárajú na veku malé otvory.

Semená sa musia vysiať do vlhkej pôdy. Za týmto účelom sa vyrábajú malé drážky, hĺbka výsevu nie je väčšia ako 5 mm, vybrané semená sa tam opatrne zavádzajú.Semená mäty sú príliš malé na to, aby sa umývali, použite sprejovú fľašu. Posypte zemou hore. Nádoba s vysiatym semenom sa umiestni na osvetlený okenný parapet v teplej miestnosti.

plastové nádoby

Starostlivosť o rastliny

Po objavení výhonkov opatrne otvorte veko. Aby sa mladé výhonky nerozťahovali, sú vybavené kvalitným osvetlením. Ak nie je dostatok prírodného slnka, sú sadenice doplnené špeciálnymi lampami.

Jemná mäta miluje vlhkosť, preto sa okrem zalievania strieka aj. Pestované sadenice sa presádzajú do samostatných nádob alebo sa vysádzajú na otvorenom priestranstve na stálom mieste. Je vhodné pestovať mladú mätu v oblastiach, kde už rástli strukoviny, koreňové plodiny a rôzne trvalky.

Mincovňa je popínavá rastlina, ktorá vypĺňa celý priestor ako rýchlo rastúca burina. Aby nedochádzalo k takýmto nepríjemnostiam, obmedzovače sa kopajú do pôdy pred priamym výsadbou, pretože ako také používajú bridlicové plechy alebo plechy. Aby sa tomuto rozšíreniu zabránilo, odporúča sa pestovať mätu v priestranných nádobách.

otvorte veko

Polievanie

Táto trvalka je mimoriadne hygrofilná. Zalievajte ho striedmo, bez stagnácie vlhkosti, ktorú netoleruje. Počas silného suchého obdobia trvalky vyžadujú denné zalievanie. Prinášajú vlhkosť do večera. Aby udržali životnú vlhkosť počas obdobia sucha, mulčujú kruh kmeňa vysoko kvalitným kompostom a pravidelne uvoľňujú pôdu.

extrémne hygrofilné

Plevelenie a uvoľňovanie

Pravidelne burínujte kmeň kmeňa z nadmerných burín. Je potrebné pravidelne uvoľňovať pôdu, je potrebné zavlažovať suchým spôsobom.

ďalšie buriny

choroby

Pri sejbe semien na otvorenom priestranstve sa vysievajú v určitej vzdialenosti od seba, aby sa zabránilo infekcii rôznymi chorobami. Ak sa na listoch nachádza múčnatka, mladé kríky sa uložia ošetrením roztokom koloidnej síry.

vzdialenosť od seba

škodcovia

Weevils, vošky, molice útočí na jemnú mincovňu a slimáky tiež kazia jej vzhľad. Niektorí záhradníci zbierajú škodlivý hmyz ručne, ale stále je oveľa účinnejšie pravidelne ho sprejovať silným insekticídom. Pokyny naznačujú, ako dlho trvá zber bezpečných surovín na výrobu čaju a odvarov.

útok Weevil

Zber a skladovanie

V prvom roku intenzívneho rastu a vývoja rastliny sa čerstvé listy zbierajú na sušenie. To sa musí urobiť pred rozkvetom voňavého trvalka, pretože v tomto čase už bolo v nich nahromadené dostatočné množstvo živín a prírodného éteru. Zhromaždený materiál sa suší v tieni, aby sa zachovala najlepšia chuť. Listy sú sušené celé alebo mleté ​​na prášok, niekedy sušené vetvičkami. Čerstvosť zelených výhonkov sa uchováva vo vlhkej gáze v chladničke.

pestované rastliny

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica