Charakteristiky a opis odrôd uhoriek Umelec F1 a Anzor F1

Každé letné bydlisko sa snaží dosiahnuť čo najskoršiu úrodu. Pomáhajú mu v tom. ultra skoré odrody uhoriekako Anzor F1 a Artist F1.

Opis odrody Anzor F1 10

Anzor sa netýka iba skorých odrôd, ale aj veľmi skorých odrôd. Analóg odrody Artist F1. Pôvodne z Holandska. Prvá plodina sa môže odobrať 40 dní po klíčení. Na jednom uzle sa môžu tvoriť 3 až 3 uhorky. Rastlina je veľmi energická a má silný koreňový systém. Toleruje nielen nedostatok svetla, ale aj mierny pokles teploty.

Anzor F1 má zvýšenú odolnosť proti chorobám, vďaka ktorým sa môže pestovať nielen vo vnútri, ale aj vonku. Po prekonaní stresových podmienok dokáže rásť rýchlo. Výťažok je stabilný a jednotný počas celého obdobia plodenia.

Plody odrody Anzor majú valcový tvar, stredne zelenú farbu. Chuť je vynikajúca, pokožka je tenká a jemná, komora na semeno je malá. Počas celého obdobia rastu uhorky nezožltnú alebo nezrnú. Môže byť použitý ako na čerstvú spotrebu, tak na rôzne druhy konzerv.

Dokonale znáša prepravu a skladovanie, takže je vhodný na predaj. Po dlhú dobu si môže udržať svoju prezentáciu a nestratiť svoj vkus.

Popis odrody Umelec F1

Patrí k ultimátnemu, môže začať rodiť už 40 dní po objavení prvých výhonkov. Rastlina je parenokarpická, preto sa na plodenie nevyžaduje hmyz. Bush je strednej veľkosti, koreňový systém je silný.

sadenice uhoriek

Tvar uhorky je valcový, farba je tmavo zelená. Hľuzy sú mierne výrazné. Dĺžka plodu nie je väčšia ako 10 centimetrov a jeho hmotnosť je asi 100 gramov. Charakteristickou črtou je buničina, ktorá má vynikajúcu vôňu, hustotu a šťavnatosť. Z jedného štvorcového metra je možné zozbierať až 8 kg ovocia, čo naznačuje vysoký výnos hybridov.

Použitím

Opis odrody naznačuje, že ovocie umelca a Anzor nemá horkosť. To poskytuje univerzálnosť. Zelenina sa môže úspešne používať ako na konzervovanie, tak na spotrebu v čerstvom stave. Plody oboch odrôd dokonale tolerujú prepravu, nestrácajú obchodovateľnosť a chuť. Vďaka tomu sa používajú na implementáciu.

uhorky na vetve

Odroda Uhorka Artist F1 má oproti konkurentom také významné výhody:

 • zvýšená odolnosť proti závažným chorobám;
 • veľmi skoré zrenie plodiny;
 • vysoká produktivita;
 • vynikajúca chuť;
 • univerzálne použitie;
 • schopnosť pestovať doma aj vonku (vrátane balkóna, parapetu, skleníka).

rastúce

Uhorky umelca sa pestujú dvoma spôsobmi. Pri prvom spôsobe sa sadenice pestujú vopred a potom sa ponoria do zeme. S druhým sú semená zasiate okamžite na záhradné lôžko. Pri sadení by sa malo siatie začať už v apríli. Robia to v rašelinových kvetináčoch alebo v špeciálnych kazetách na pestovanie sadeníc. Pôda sa pripravuje z týchto zložiek:

 • rašelina (2 časti);
 • humus (2 časti);
 • piliny (1 diel);
 • popol z dreva (40 g na 10 litrov).

Výsledná zmes sa plní do nádob, pričom každá sa položí na pár semien týchto odrôd. Ďalšia starostlivosť spočíva v včasnom zalievaní, ktoré sa vykonáva po vyschnutí pôdy.

Táto vlastnosť naznačuje, že uhorky sú teplomilné rastliny, ktoré reagujú slabo na zmeny teploty. Je potrebné osiať na otvorenom priestranstve najskôr v okamihu, keď sa zem zahreje na +15 ° C. Počas tohto obdobia spravidla hrozí nebezpečenstvo nočných mrazy a denná teplota je nastavená na +22 ° C. Semená sú pochované pár centimetrov a vzdialenosť medzi nimi je asi 10 centimetrov. Spočiatku sa odporúča zakryť posteľ agrofibrom. Prvé výhonky sa môžu objaviť do jedného týždňa.

uhorka anzor

Ošetrovacie funkcie

Po objavení druhého listu sa uhorky musia nariediť. Na každých 15 centimetrov zostáva len jedna najsilnejšia sadba. Na to, aby sa koreňový systém mohol lepšie rozvíjať, je potrebné pravidelne uvoľňovať zem, aby sa vyvinulo pílenie.

Tento postup pomôže zabrániť vniknutiu vody do stoniek rastlín. Práve tento faktor prispieva k rozvoju hlavných chorôb uhoriek.

Polievanie sa vykonáva, keď horná vrstva pôdy vyschne. Uhorka Artist F1, s nedostatočnou vlhkosťou, redukuje vaječníky, znižuje sa výťažok. Môžu sa objaviť deformované uhorky s horkou dužinou. Neubližuje pravidelným aplikáciám organických hnojív, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu živín v pôde.

starostlivosť o uhorky

Najmenej úlohu pri pestovaní uhoriek zohráva susedstvo v lôžkach s ostatnými plodinami. Je lepšie pestovať uhorky v okolí takýmito plodinami:

 • baklažán;
 • cesnak;
 • fazuľa;
 • kapusta;
 • šalát;
 • repa atď.

Paradajky, reďkovky a reďkovky spôsobujú veľmi protichodné názory na túto tému.

Uhorka Artist F1, ktorej opis a recenzie sa viažu na jej pestovanie na svojom mieste, už má svojich fanúšikov. Letní obyvatelia tento hybrid nielen pestujú niekoľko rokov, ale tiež ho odporúčajú svojim priateľom a známym. Starostlivosť o rastliny je rovnaká ako v prípade iných odrôd, ale môžete získať viac úrody a dokonca aj s lepšími vlastnosťami. Väčšina záhradkárov dokonca predáva prebytočnú úrodu, z ktorej dostáva príjem.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica