Opis odrody uhoriek Balcony Miracle, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Uhorky sú univerzálne plodiny pestované vonku, v skleníku a dokonca aj doma na balkóne. Uhorka Balconnoe Miracle F1 je jednou z tých odrôd, ktoré sú vhodné na pestovanie doma v zime.

Opis odrody uhoriek Balcony Miracle

Uhorky odrody Balkonnoye Miracle patria medzi hybridy prvej generácie, ktoré boli chované krížením dvoch odrodových uhoriek šľachtiteľmi.

Odroda je parenokarpická. To znamená, že včely a iný hmyz nemusia opeľovať kvetenstvo. Kvety Bush sú väčšinou ženské. Vďaka tejto vlastnosti je balkón Balkón vhodný na pestovanie v skleníkoch a lodžiách alebo balkónoch.

Po výsadbe semien v pôde a pred hromadným zberom trvá 45 až 50 dní. Prvé uhorky sa však môžu zbierať o 5 až 10 dní skôr, ako je stanovený dátum výrobcu.

Riasa uhorky dorastá do 1,5 m. Bočné výhonky na rastline sa tvoria hojne, takže je pre ne potrebné štípanie. Listy sú malé, nasýtené zelené. Vytvorí sa veľké množstvo uzlov a na každom uzle sú 2 až 3 vaječníky.

semená uhoriek Balcony Miracle

Rastlina má vysoký výnos. Z 1 m2 za sezónu sa zozbiera viac ako 9 kg uhoriek. Ďalšou výhodou, ktorá robí uhorky Balkonnoye Miracle atraktívnejšie v porovnaní s inými odrodami, je nedostatok dopytu po osvetlení. Rastliny dokonca rastú v tieni a vytvárajú stabilnú úrodu.

Koreňový systém sa vyvíja takým spôsobom, že sadenice sa pestujú bez poškodenia v malých krabiciach alebo kvetináčoch doma. Je nenáročný na starostlivosť a je odolný voči väčšine chorôb poľnohospodárskych plodín.

Vlastnosti ovocia z uhoriek

Uhorky Balkonnoe Miracle sú skutočným nálezom pre tých, ktorí ich radšej pestujú doma na balkóne. Chuť ovocia sa tým nezhorší.

Vlastnosti ovocia:

 • Ovocie typu uhorky.
 • Na dĺžku dosahujú zelenty 7 až 9 cm.
 • Koža je tenká, pokrytá hľuzami a čiernymi tŕňmi.
 • Priemerná hmotnosť je asi 70 g.
 • Dužina je chrumkavá.
 • Univerzálne použitie pri varení.
 • Rôzne šaláty a prípravky na zimu sa pripravujú s uhorkou, konzervujú sa výhradne na zimu.
 • Silná aróma uhoriek, bez chuti.
 • Buničina je sladká, šťavnatá.

Všetky tieto vlastnosti robia z odrody uhorky Balkonnoye Miracle skutočný prínos pre letných obyvateľov.

uhorky kríky Balcony Miracle

Výhody a nevýhody

V odrode Balkonnoye Miracle sa nezistili žiadne významné nedostatky.

Výhody uhoriek:

 • Odolnosť voči suchu.
 • Vhodný na pestovanie doma.
 • Zriedkavo ochorejú múčnatkou, sivou plesňou, olivovou škvrnou a vädnutím kríkov fusáriom.
 • Vysoká chuť zelent.
 • Samoopelenia.

Vzhľadom k tomu, že rastlina patrí k parenoskarpickým odrodám, pri pestovaní sadeníc v skleníku nemusíte myslieť na umelé opeľovanie kvetenstvo.

Pri pestovaní sadeníc nezabudnite na pravidlá poľnohospodárskej technológie. Pred výsadbou sadeníc na trvalé miesto sa hnojivá aplikujú na pôdu na rast. Odporúča sa kŕmiť rastliny počas celej sezóny. Dôležité je aj správne organizované zavlažovanie.

Prepadajúce rastliny alebo naopak čakanie na príliš suchú pôdu sa neoplatí. To je zlé pre výnos.

Recenzie odrody Balcony Miracle

Väčšina záhradníkov, ktorí pestovali odrodu Balkonnoye Miracle, bola spokojná.

odrody uhoriek uhorky Kríky Balkón Zázrak na balkóne

Margarita, 27 rokov:

„Moje zoznámenie s touto odrodou sa začalo pred 3 rokmi. Potom som prvýkrát vyskúšal uhorky u babičky. Odroda sa mi okamžite páčila. Rozhodol som sa zasadiť do môjho vidieckeho domu. Sadenice rýchlo pučali. Počas transplantácie som si rýchlo zvykol na nové miesto a neochorel som. O niekoľko týždňov neskôr sa začali objavovať prvé uhorky, ktoré vyzerajú skôr ako uhorky. Nepoužívali sa na solenie, ak boli čerstvé. Lahodné, šťavnaté uhorky, ktoré nemajú horkú chuť. ““

Olga, 67 rokov:

"Susedi ocenili Balkonový zázrak natoľko, že som sa tiež rozhodol zasadiť ho do svojej záhrady." V zime som sa snažil rásť doma. Uhorky majú príjemnú chuť, dužina je aromatická. Medzi balkónom a uličkami ulíc prakticky neexistuje žiadny rozdiel. Výťažok však nebol až par. Prial by som si, aby bolo viac uhoriek. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica