Opis odrôd bielych uhoriek, ktoré pestujú a starajú sa o ne

Nezvyčajné ovocie a zelenina na pozemkoch sa stali v našej dobe normálne. Ak chcete prekvapiť priateľov a známych, môžete pestovať biele čínske uhorky. Poteší vás svojím vkusom a nezvyčajným vzhľadom.

Odroda výber

Každý poľnohospodár vie, ako pestovať uhorky, ale aby ste získali vynikajúcu úrodu, musíte si vybrať správny typ. Existujú populárne odrody plodín s bielym ovocím:

pestovanie a starostlivosť

 • „Miniatúrna biela“. Dĺžka je 5-7 cm. Najskôr rastie medzi bielymi a zelenými odrodami. Sú nenáročné a nenáročné na starostlivosť. Ideálne na solenie a čerstvé na prípravu šalátov. Okrem toho, malá veľkosť vyzerá dobre v zeleninovej miske.
 • „Biely anjel F1“ je stredne dozrievajúca odroda bielych uhoriek. Vzťahuje sa na parenokarpické druhy. Od klíčenia po dozrievanie uplynie 45 - 50 dní. O 1 m2 Vysadia sa 3 kríky. Hmotnosť zeleniny je 100 g, dĺžka je 7 - 10 cm. Chuť je klasická uhorka, mierne horkastá, farba ovocia je biela. Zvláštnosťou odrody stráca svoju chuť počas rastu. Lepšia, ak je ich veľkosť 4–5 cm.
 • "Nevesta", predčasná uhorka. Ale pri pestovaní majú mnohí problémy. Veľmi rozmarná a náročná odroda. Vzťahuje sa na opeľované hybridy hmyzu. Dozrie v priebehu 38–42 dní. O 1 m2 Vysadia sa 4 rastliny. Veľmi produktívne druhy. Ich vlastnosti, rastlina je energická, vyžadujú veľkú starostlivosť, najmä zalievanie a hnojenie. Je veľmi ťažké pestovať bielu uhorku bez nejakých skúseností. Výsledok však stojí za námahu, pretože jeho chuť je vynikajúca.
 • „Čínska biela“ je veľmi častý druh. Medvede ovocie na dlhú dobu. Jeho plody sa dlho kazia. Je odolný voči chorobám. Túto odrodu chovali Číňania.
 • "Snežný leopard". Uhorky sú biele, dosahujú dĺžku 20 cm. Chuť je vynikajúca, vhodná na konzervovanie, čerstvá konzumácia.
 • „Snehulienka“ je medzi uhorkami s bielym ovocím veľmi slávna. Zvláštnosťou odrody je to, že ľahko toleruje extrémne teploty. Vhodný na pestovanie vonku alebo na skleníky. Používa sa na akékoľvek použitie.
 • "Bidigo-Lungo". Patrí k hybridným druhom kultúry, je nenáročný, vysoko výnosný a má tendenciu prinášať ovocie po dlhú dobu. Jeho zvláštnosťou je, že bol chovaný na pestovanie filmu.

v drobná biela

Biele uhorky okrem svojho neobvyklého vzhľadu lákajú aj letných obyvateľov svojou chuťou. Nie je možné opísať, ktoré, iba pochopiť podľa vkusu. Chovalo sa mnoho rôznych odrôd exotickej zeleniny, takže výber odrody, ako vždy, zostáva u pestovateľa zeleniny.

biely anjel

Rozdiel medzi bielou zeleninou a zelenými uhorkami pozná každý

Charakteristické znaky druhov normálnej farby a bielej sú zanedbateľné, ale stále sú:

Snežný leopard

 1. Predovšetkým je rozdiel v farbe plodov.
 2. Chuťové rozdiely sa redukujú na neprítomnosť horkosti a prítomnosť intenzívnejšej arómy.
 3. Silný rast rias rastlín.
 4. Nenáročné na formáciu.
 5. Sú odolné proti zmenám poveternostných podmienok, zníženiu teploty a vyšším teplotám. Biele ovocie uhorky dobre tolerujú tieňovanie.

Na pestovanie zeleniny na mieste nepotrebujete špeciálne poľnohospodárske techniky. Hlavnou podmienkou je povinný podväzok k podperám, zlepšenie prúdenia vzduchu a stabilizácia dozrievania ovocia.

biela ovocná zelenina

Pravidlá starostlivosti

Nie je ťažké starať sa o kultúru bielej odrody. Rastliny je potrebné pravidelne zalievať, uvoľňovať povrch lôžok a vykonávať vrchnú úpravu. Zalievanie sa vykonáva večer teplou vodou. Krmte komplexnými hnojivami.

Nie je potrebné tvoriť rastlinu, pretože plody prinášajú na bočných vetvách aj na strednom kmeni. Zber začne od okamihu, keď budú uhorky dlhé 10 - 15 cm. Ďalší rast povedie k strate chuti.

bieloplodá odroda

Názory letných obyvateľov na odrody

Užitočné informácie nájdu prečítaním recenzií tých, ktorí ich vyrastali na svojich pozemkoch:

pokiaľ ide o odrody

 • Irina Sergeeva. Ak vás už unavuje všetko štandardné, navrhuje pestovanie druhov pomocou bielych uhoriek. Sú veľmi chutné, jemnejšie, ich pokožka je tenšia. Ak ste predtým pestovali bežné odrody, potom to nebude mať žiadne ťažkosti. Hlavná vec je podväzok na mreže a včasné komplexné kŕmenie. Najviac sa mi páčili uhorky Bieleho anjela.
 • Alla. Rastie biele uhorky v skleníku. Nazývajú sa tiež hadi. Z akého dôvodu to nevie. Výsadba je odolná proti chladu a teplu. Najdôležitejšou vecou sú rekordné úrody. Nie je jasné iba to, prečo ich ostatní záhradníci tak neocenili. Som spokojný so všetkým, s chuťou a cenou a so skutočnosťou, že rastlina dodáva ovocie oveľa dlhšie ako jej zelený náprotivok.
 • Kristina. Objednal som si odrodu uhoriek White Angel, všetko sa mi veľmi páčilo. Najmä reakcia priateľov a známych, keď podávate túto zeleninu na stole počas sviatku. Sú veľmi chutné a dlho sa kazia. Zvyšok sa nelíši od rovnakých zelených odrôd.
 • Marina. Rastie na niekoľko odrôd. Veľmi sa mi páči neobvyklý druh ovocia. Sú nenáročný a na rozdiel od bežných odrôd sa neboja chladom. Jedinou podmienkou ich správneho rastu je včasné zalievanie a kŕmenie. Hnitý hnoj alebo zriedený kurací hnoj je najvhodnejší. Dá sa hnojiť komplexnými hnojivami.

rastie v skleníku

Ak chce záhradník na mieste pestovať niečo exotické, hodia sa biele uhorky. Niektorí ich dokonca nazývajú „duchmi“, pretože v noci sú v záhrade vždy viditeľní, akoby žiarili. Nehovoriac o pôsobivom vzhľade čerstvého šalátu v kombinácii s nezvyčajnými farebnými paradajkami.

záhradník si želá

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica