Lepšie kŕmiť uhorky na otvorenom poli: najúčinnejšie hnojivá

Dôležité informácie pre pestovateľov zeleniny - ako nakŕmiť uhorky po výsadbe v zemi. Aby sa zelenina úspešne prispôsobila novému miestu, pred výsadbou by sa mal vrchný dresing aplikovať na zem. V hlavnom vývojovom procese sú hnojivá pre vonkajšie uhorky nevyhnutné pre silný, zdravý rast a dlhšiu dobu zberu.

Prípravné práce so zemou

Na záhrade by ste mali zvoliť oblasť, ktorá je chránená pred vetrom a ktorá je zadarmo pre denné svetlo. Neodporúča sa pestovať uhorky na rovnakom mieste, v mieste, kde predtým pestovali cukety.

Na jeseň vykopávajú plochu vybranú na výsadbu. Potom stačí pridať jednoduché organické zloženie pozostávajúce napríklad z kompostu, hnoja alebo humusu. Okrem toho môžete použiť prvky potaše a fosforu. Zmiešať draselná soľ a superfosfát.

Na otvorenom teréne sa v štádiu prípravy môžu organické látky nahradiť prísadou na báze minerálov. Použite močovinu alebo dusičnan amónny.

Uhorky sa pestujú koncom jari na dobre vyhrievanej pôde. Pred výsadbou sa odporúča uvoľniť zem, urobiť drážky a drážky. Po presadení sa sadenice ponechajú na adaptáciu a zakorenenie.

Vďaka hnojivám, ktoré sa zaviedli na jeseň, rastie pevnosť zeleniny rýchlejšie. Po 6 dňoch sa listy a stonka narovnajú a ďalej rastú. Ak rastlina zostáva pomalá, prvé kŕmenie uhoriek sa uskutoční vopred.

Aké hnojivá sú potrebné pre uhorky? Uhorky rovnako milujú minerálne aj organické zloženie. Počas zavádzania ďalších prvkov sa musí schéma dodržiavať. Ako často by sa mala kŕmiť zelenina? Top dressing sa aplikuje najmenej trikrát počas celej vegetačnej sezóny.

Prírodné prísady

Organické hnojivá sa vyznačujú svojou prirodzenosťou a účinnosťou. Včasné kŕmenie uhoriek, keď sa na sadenice vyvíja prvý pár listov, sa môže týkať kompozícií, ktoré sú uvedené nižšie.

hnojivý hnoj

Záhradníci uprednostňujú mullein pred všetkými ostatnými zložkami. Zloženie obsahuje takmer úplný zoznam základných stopových prvkov. Môže byť použitý vo všetkých fázach vývoja zeleniny. Hnoj sa naleje vodou (1: 5) a nechá sa vylúhovať po dobu 5 až 6 dní. Počas tejto doby dusík melie a stáva sa absolútne neškodným pre uhorky.

Do hnoja sa môže pridať drevný popol na zvýšenie účinnosti. Pred zalievaním by mal byť koncentrát zriedený čistou vodou (1:10). Ošetrenie rastlín koreňom sa uskutočňuje večer alebo ráno bez vetra.

Kŕmenie uhoriek organickými hnojivami nie je úplné bez vtáčieho trusu. Užitočné sú trusu aj infúzia. Trvanie hydiny naplnené vodou trvá asi 1,5 týždňa. Takéto riešenie je užitočné najmä pri rýchlej tvorbe vaječníkov. Pred zalievaním sa roztok znova zriedi vodou. Na zvýšenie výživových vlastností je vhodná ďalšia metóda s pridaním roztok superfosfátu.

Pre pestovateľov zeleniny, najmä pre začiatočníkov, je dôležité pamätať si: nemôžete pridať čerstvý hnoj a trus z hydiny. Vysoký obsah dusíka môže spáliť koreňový systém uhorky a rastlina zomiera.

Je užitočné začať s kŕmením rastlín zelenými mladými žihľavami, ktoré obohatia pôdu potrebnými stopovými prvkami. Stonky trávy sú rozdrvené a naplnené vodou na pár dní. V tomto okamihu infúzia začne fermentovať a fermentovať, takže sa objaví pena. Hotové zelené hnojivo sa pred použitím zriedi vodou.

pestovanie uhoriek

Z infúzie akýchkoľvek byliniek (žihľava, sadenice, púpava) si môžete pripraviť komplexné hnojivo, ak pridáte trochu drevného popola a divulínu.

Hotové vitamínové a minerálne komplexy

Hnojenie uhoriek minerálnymi hnojivami sa dá vytvoriť doma alebo v obchode. Minerálne hnojenie môže byť jednoduché a zložité.

Čo by sa malo používať na hnojenie uhoriek, aby sa mohli aktívne vyvíjať? Z hotových obvazov uhoriek na otvorenom poli sa najčastejšie vyberajú tieto hnojivá.

Dobrá sila

Komplexné hnojivo pre uhorky Dobrý výkon zlepšuje vývoj rastlín, zvyšuje odolnosť proti rôznym chorobám, vaječník neklesá a zvyšuje sa počet jeho formácií.

Môže sa použiť na zalievanie koreňov alebo na spracovanie zelenej časti rastliny. Všetky dôležité makro a mikroelementy a vitamíny sú súčasťou výživnej tekutiny Good Strength.

Hnojivo s dobrou silou č. 3, určené pre zeleninu, je vhodné pre uhorky. Pred použitím hnojiva Good Power sa musí fľaša dôkladne pretrepať. V prípade výživy koreňov sa 15 ml kvapaliny Good Power rozpustí v dvoch litroch vody. Na spracovanie hornej časti zeleninovej plodiny sa vezme 5 ml a zriedi sa štyrmi litrami vody.

zdravie

Hnojivo Zdraven pre uhorky má najlepšie zloženie. Zvyšuje odolnosť rastlín voči nepriaznivým podmienkam, posilňuje imunitný systém vďaka obsahu draslíka, medi, železa a ďalších prvkov. Hnojivo Zdraven Turbo urýchľuje dozrievanie plodiny, obohacuje ovocie, vaječník neklesá. Kvality požadované na skladovanie a varenie sú vylepšené.

Zdraven Turbo neobsahuje žiadne škodlivé zložky vrátane chlóru. Ako správne používať výživu? Na spracovanie koreňov v litri vody stačí rozpustiť 15 g roztoku Zdraven Turbo.

Prvé kŕmenie uhoriek by sa malo vykonávať 12 dní po vysadení, druhé - po ďalších 14 dňoch sa posledné kŕmenie vykonáva počas obdobia tvorby ovocia, ale najskôr tri týždne po predchádzajúcom kŕmení. Medzi koreňovými krmivami je možné uskutočňovať postrek listov výživnou tekutinou Zdraven Turbo.

Sudarushka

Hnojivo Sudarushka pre uhorky je vhodné aj pre iné zelené plodiny, pretože obsahuje komplexné zloženie užitočných zložiek.

kŕmenie Sudarushka

Hnojenie uhoriek po výsadbe týmto prípravkom prispieva k tomu, že rastlina začína rásť rýchlejšie, znižuje sa výskyt neplodných kvetov, klesá vaječník menej a zvyšuje sa odolnosť voči hubovým chorobám. V období, keď sa objavia kvety, stačí rozpustiť 4 g roztoku v vedre s vodou a vodou.

Fasco

Najslávnejšia značka Fasco ponúka veľký výber prípravkov pre všetky typy rastlín a vyznačuje sa bezpečnosťou. V prípade uhoriek si môžete vyzdvihnúť hnojivo Rodnichok, ktoré obsahuje všetky potrebné užitočné zložky.

Pred výsadbou zeleniny sa odporúča použiť vrchný dresing.Najskôr by sa do otvoru malo umiestniť 15 g zmesi. V budúcnosti ho môžete použiť suchý alebo vytvoriť tekutú zmes.

Organominerálne hnojivá Fasco vo forme granúl pomáha zelenine rásť a rozvíjať sa rýchlejšie. Droga zlepšuje chuť ovocia. Hnojivo Fasco sa distribuuje na otvorenom priestranstve počas prípravných prác pred výsadbou sadeníc.

Bajkal EM 1

Hnojivo Baikal EM 1 stimuluje rozvoj zelenej časti a koreňového systému. Liečivo Bajkal obsahuje prírodné prospešné baktérie, kvasinky a odpadové produkty z týchto mikroorganizmov. Všetky tieto zložky zlepšujú stav pôdy, vyživujú rastlinu a bojujú proti chorobám.

Hnojivo Baikal pomáha zrýchľovať rast rastlín a dozrievanie ovocia, znižuje obsah toxických zložiek, zlepšuje chuť produktov. Úroda vás poteší lahodnými uhorkami.

Fľašu pred použitím pretrepte s Baikalom. V troch litroch vody sa rozpustí 30 g látky a 50 g látky Em-sirup. Zakryte nádobu obsahom s vekom a nechajte ju vylúhovať 6 dní. Pred ošetrením koreňov alebo listov sa výsledný koncentrát z prípravku Bajkal nariedi vodou. Môže sa používať raz týždenne.

gumi

Pomocou hnojiva Gumi môžete hnojiť uhorky na otvorenom poli. Takéto aktívne zložky kompozície ako sodík, fosfor, soli humínových kyselín, zvyšujú odolnosť rastlín voči chorobám a zlepšujú jej vývoj. Vytvorenie roztoku je jednoduché: odmerajte 30 ml látky a pridajte do 10 litrov vody.

Kemira

Minerálne hnojivá pre uhorky sú dostupné pod ochrannou známkou Kemira. Pre uhorky vyberte Kemira Universal alebo Lux. Kompozícia obsahuje nitroammophosku, ktorá je nevyhnutná na zber dobrej úrody.

Priehľadný list

Užívatelia najlepších názorov na minerálne hnojivo Pure Leaf, ktoré obsahuje komplex stopových prvkov a vitamínov B.1, C, PP. Môže byť použitý pre uhorky po výsadbe na záhrade. Zvyšuje počet plodov, zlepšuje ich chuť, kompenzuje nedostatok živín, vaječník je silný a neklesá.

Vrchný dresing Čistý list sa najlepšie aplikuje, keď rastlina začne rodiť ovocie. Na použitie v 10 litroch vody stačí zriediť 8 g látky. Roztok môže byť postriekaný zelenou časťou zeleniny, v tomto prípade je koncentrácia znížená na 5 g.

Energen

Uhorky môžete kŕmiť na otvorenom poli prírodným aktivátorom rastu Energen. Liek je dostupný v kapsulách. Energen smie vykonávať korenový oblúk alebo striekať zelenú časť rastliny. Na ošetrenie listov je potrebné rozpustiť dve kapsuly lieku v dvoch litroch vody.

rastúce

Používanie komplexného hnojiva Pestovanie uhoriek pomáha zvyšovať výnosy, odolnosť voči nepriaznivým faktorom a chorobám. Počet neúrodných kvetov klesá, vlastnosti pôdy sa zlepšujú.

Recenzie týchto liekov od agronomov a amatérskych pestovateľov zeleniny sú len dobré. Je zaznamenaná ich účinnosť a bezpečnosť. Ako oplodniť uhorky, výber každého. Hlavná vec je vziať do úvahy stav pôdy, štádium vývoja zeleniny a klimatické podmienky.

kŕmne uhorky

Nakúpené minerálne obväzy pre uhorky na otvorenom poli môžu byť nahradené samostatne zmiešanými prísadami. Zmes močoviny, superfosfátu a síranu draselného sa považuje za dobrú. Výsledná hmota sa rozpustí v vedre s vodou.

Je lepšie zavlažovať rastliny hnojivom alebo postrekovať listy zo sprejovej fľaše večer, v suchom a pokojnom počasí.

Starostlivosť o list

Vrchné obliekanie uhoriek na otvorenom poli možno vykonať listovou metódou. Medzi hlavné obväzy sa odporúča postrek. Rastlina musí byť obzvlášť postriekaná živinami, ak je počasie daždivé, s nedostatkom stopových prvkov v pôde.

Môže byť kŕmený minerálnymi aj organickými zlúčeninami, ktoré boli určené na ošetrenie koreňov. Mali by ste si byť vedomí, že dávka každej zložky by sa mala znížiť na polovicu.

Ako môžete nakŕmiť uhorky listami? V rôznych fázach vývoja zelenina potrebuje viac konkrétnych zložiek. Napríklad hnojivá obsahujúce dusík sú užitočné pre mladé sadenice. Zlúčeniny draslíka a fosforu posilňujú vaječníky. Počas vzhľadu kvetov môžete použiť síran meďnatý.

postrek uhoriek

Postrek vysadených kríkov sa vykonáva večer alebo skoro ráno, keď nie je jasné slnečné svetlo a vietor. V tomto prípade sa hnojivo úplne vstrebáva do listov a neodparí sa.

Iné krmivá

Z iných hodnotných ingrediencií je možné pripraviť dresing na uhorky na otvorenom poli.

Na stimuláciu rastu a zvýšenie plodnosti ihneď po výsadbe v zemi sa odporúča pridať drevný popol. Môžete ho zmiešať s inými prísadami alebo len posypať ornicu pôdy, až potom ju musíte zaliať.

Na základe drevného popola si tiež môžete pripraviť infúziu. 35 g popola sa zriedi v jednom litri vody a nechá sa vylúhovať týždeň. Pred zalievaním sa koncentrát musí zriediť vodou (1:10).

Zloženie s kvasinkami pomôže posilniť koreňový systém, zvýšiť výťažok. Tento spôsob kŕmenia zlepšuje prospešnú mikroflóru pôdy, potláča aktivitu škodlivých baktérií aktiváciou prospešných baktérií. Môžete vytvoriť kompozíciu na základe suchých alebo živých kvasníc.

Akonáhle zelenina začne kvitnúť, môžete použiť medový dresing. Rozpustite 50 g medu v litri vody. Sladká vôňa roztoku priťahuje pozornosť opeľujúceho hmyzu.

recenzia
  1. Vika
    10.10.2017 23:58

    Osobne už niekoľko rokov pestujem uhorky s drevným popolom. Do jamky nalejem pol lyžice a potom hodím semená. A tento rok moja sestra obdarená aj aktivátorom rastu BioGrow. Neviem, či to pomohlo, ale určite sa to nezhoršilo. Aspoň toto leto bolo suché, susedia mali zlú úrodu, ale pre mňa nič také. Kúpil som to tento obchod.

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica