Aké odrody uhoriek na otvorenom priestranstve sa najlepšie pestujú v moskovskom regióne

Mnoho záhradkárov si vyberá uhorky na otvorenom priestranstve pre oblasť Moskvy, ktoré chovali holandskí aj domáci chovatelia.

Kritériá výberu

Moskovský región je oblasťou s často sa meniacimi klimatickými podmienkami. Napriek nestabilite počasia je celkom možné pestovať uhorky na nechránených hrebeňoch.

Pri výbere odrôd uhoriek pre oblasť Moskvy na otvorenom priestranstve je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.

  1. Podmienky zrenia. Populárne odrody dozrievajú. Umožňujú získať výsledok za menej ako 2 mesiace po klíčení semien. Toto obdobie je spôsobené krátkym teplým obdobím v moskovskom regióne. Tieto odrody sa vysádzajú po poslednom mraze.
  2. Typ opeľovania. Samoopelivé uhorky a hybridy vykázali najlepšie výsledky z hľadiska výťažku. Je to kvôli krátkemu teplému obdobiu a krátkemu intervalu aktivity hmyzu, najmä ak sa ukázalo, že letné obdobie bolo daždivé.
  3. Vymenovanie. Najlepšie odrody v Moskve sú univerzálne uhorky.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať nielen samoopelené uhorky, ale aj experimentovať s druhmi. Na mieste sa považuje za optimálne chovať 4 až 7 druhov. Výsledkom bude najlepší výsledok. Na dosiahnutie dobrého plodu sa uhorky vyberajú nielen odolné voči vírusom, ale aj proti zmenám poveternostných podmienok.

Kritériá výberu

Uhorky s krátkym zrením

Ktoré uhorky sa najlepšie pestujú na otvorenom priestranstve v moskovskom regióne, si každý záhradník rozhodne sám za seba. Väčšina z nich si vyberie druhy s predčasným dozrievaním. Vyznačujú sa krátkou dobou zrenia. Vysadia sa v polovici mája po skončení mrazu.

existuje na výber

angelina

Odroda Angelina sa osvedčila na nechránených hrebeňoch. Predčasne dozrieva. V hlavných uzloch sú uviazané až 3 plody. Odroda sa používa v oblastiach so slabým osvetlením. Plody sú dlhé 14 centimetrov.

Odroda je rezistentná na múčnatku, kladinporiózu a iné choroby. Používa sa čerstvé a konzervované.

na nechránených hrebeňoch

tyranizovať

Hector je holandský hybrid, ktorý rýchlo dozrieva. Široko sa používa pre svoju kompaktnú veľkosť a vysoký výnos. Plody dozrievajú priateľsky, takže odroda je vhodná na priemyselné pestovanie a mechanizovaný zber.

Uhorky rastú rovnakého typu, majú valcovitý tvar s veľkými hrčkami. Po prezretí nezožltnú. Majú vynikajúcu chuť, pevnú dužinu.Vhodný na prepravu a dlhodobé skladovanie.

Holandský hybrid

Claudia F1

Všestranný hybrid so skorým dozrievaním. Vzťahuje sa na samoopelivé druhy. Záhradníci odstránia prvé uhorky do 1,5 mesiaca po zasiatí semien. Charakteristickou črtou sú silné, vysoké riasy. Uhorky sú malej veľkosti, bohaté na chuť bez horkosti. Priemerná dĺžka ovocia dosahuje 10 cm, za výhodných podmienok má vysoký výnos.

predčasné zrenie

Connie F1

Connie je všestranný hybrid s krátkou dobou zrenia. Pestuje sa pod filmovými prístreškami alebo na otvorených hrebeňoch. Plodina dosiahne technickú zrelosť 1,5 mesiaca po klíčení semien. Zrelé plody sú malé. Priemerná veľkosť uhoriek je 10 centimetrov. Tvar je oválny, podlhovastý. Na šupke sú malé hrbole.

Vďaka intenzívnej chuti uhoriek sú uhorky vhodné na spotrebu v čerstvom stave a konzervované potraviny.

pod krytom filmu

Chlapec s palcom F1

Thumbnail Boy je všestranná odroda. Názov dostala pre malé oválne plody. Líši sa vo formovaní uhoriek v zväzku do 6 kusov.

Technická vyspelosť - 40 dní po klíčení. Vďaka svojej malej veľkosti je vynikajúcim kandidátom na morenie a konzervovanie.

Počiatočné zrelé druhy uhoriek uznávaný ako najproduktívnejší vďaka rýchlemu dozrievaniu a dlhodobému plodeniu.

Tom Thumb

Odrody stredného a neskorého dozrievania

Na získanie úrody k neskoršiemu dátumu alebo na konci sezóny sa vysadia druhy s dlhším obdobím dozrievania. Výber odrody závisí úplne od potrieb záhradníka.

Aliancia F1

Aliancia je hybridom v polovici sezóny. Obdobie technickej zrelosti je 50 dní od okamihu vylodenia na hrebeňoch. Odroda je opeľovaná včelami. Upútal pozornosť záhradníkov s vysokým vkusom. Znalci tenkej chrumkavej kôry a jemnej dužiny ju budú milovať. Horkosť v ovocí úplne chýba.

neskoré obdobie

Kríky sú vysoké s veľkými listovými doskami. Maximálny výnos Aliancie sa pozoruje na začiatku plodenia.

Vir 505

Vir je stredne skorý druh s dobou technickej zrelosti 50 dní. Je aktívne chovaný v strednom pruhu. Odolné voči zmenám počasia a účinkom širokého spektra chorôb.

vírusové médium skoro

Vir 505 produkuje plody do veľkosti 11 centimetrov s vynikajúcou chuťou. Za priaznivých podmienok sa z jedného kríka odstráni až 2 kg úrody.

Libelle F1

Neskorí milovníci úrody si zamilujú odrodu Libella. Patrí medzi včelie opelené hybridy. Výhodou Libelle sú vysoké výnosy na samom konci sezóny. Jeho zvláštnosťou je odolnosť proti nočným mrazom a múčnatke. Prvé plody dosiahnu zrelosť 2 mesiace po výsadbe.

neskorý zber

Plodina dozrieva priateľsky, má rovnakú veľkosť a hmotnosť až do 150 gramov. Uhorky majú vynikajúcu chuť a pevnú dužinu. Používajú sa na konzerváciu a solenie.

Nezhinsky 12

Nezhinsky je hybrid s dlhou dobou dozrievania. Napriek relatívne dlhým časovým obdobiam sú až 60 dní, medzi záhradkármi sú rozšírené. Nezhinsky je vysoko odolný voči hlavnej skupine chorôb.

úroda dozrieva

Plody sú tmavozelenej farby, dorastajú do 13 centimetrov. Hmotnosť sa pohybuje od 120 do 140 gramov. Odroda je vhodná na konzerváciu a solenie.

Populárne druhy uhoriek s krátkym ovocím

Krátkoplodé uhorky sú vynikajúce pre pestovanie na otvorených posteliach. Ich charakteristickou črtou je ich malá veľkosť. Väčšina plodov nepresahuje dĺžku 10 až 12 centimetrov.

uhorky s krátkym ovocím

Uhorky šalátové sa používajú na čerstvé rezy, šaláty, zaváraniny. Medzi nevýhody tohto druhu patrí náročnosť na zem. Rastliny reagujú negatívne na nedostatok vápnika a draslíka.

malé uhorky

alex

Uhorky Alex patria k stredne veľkým ultra skorým samoopeleným hybridom. Prvé plody dosiahli technickú zrelosť 40 dní po objavení sa prvých výhonkov.

V listových osách sa tvoria až 3 malé rebrované uhorky. Ovocná farba je tmavozelená. Na šupke sú malé svetlé škvrny a mierne stúpanie. Buničina je pevná s malými semenami. Výťažok je vynikajúci s plodným obdobím do októbra.

uhorky alex

atlantis

Atlantis je hybrid s krátkym dozrievaním. Pestuje sa na otvorených plochách a pod filmovými prístreškami. Vyžaduje opeľovanie hmyzom. Prvé plody sa odstránia do 50 dní po zasiatí semien. Kríky strednej veľkosti, silné riasy. Listy sú objemné, pokrčené.

Priemerná dĺžka plodov dosahuje 14 centimetrov, hmotnosť nepresahuje 120 gramov. Kôra zrelých uhoriek je tmavozelenej farby. Buničina je šťavnatá, chrumkavá, nie je horká. Odroda má vysoký výnos a dobrú udržiavaciu kvalitu.

silné biče

miláčik

Darling je rad uhorských uhoriek strednej sezóny. Patrí k včelárenským druhom. Ukázalo sa, že je vynikajúci na morenie a konzervovanie.

Kríky sú silné, riasy sa vyznačujú neobmedzeným rastom. Veľkosť zrelého ovocia dosahuje 10 centimetrov. Bohatá zelená pokožka má malé hrbole. Uhorky si vyžadujú normálnu starostlivosť: zalievanie, uvoľňovanie pôdy, kŕmenie.

uhorky v polovici sezóny

Najlepšie odrody uhoriek na otvorenom priestranstve pestovaných v moskovskom regióne sú rozmanité. Vyššie uvedený zoznam neobsahuje všetky možné možnosti. Úradné zoznamy obsahujú asi niekoľko tisíc druhov. Z dôvodu širokej rozmanitosti môžu záhradníci nezávisle určiť, ktoré odrody uhoriek sú pre ich lokalitu vhodné.

v suchej tráve

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica