Opis odrody uhorky Ekol f1 a jej vlastnosti

Vďaka úsiliu chovateľov holandskej spoločnosti Syngenta Seeds v roku 2011 bol na našom trhu uvedený na trh nový hybrid uhoriek Ekol f1. Odroda sa rýchlo zvykla medzi záhradkármi a získala popularitu.

Miniatúrne, chrumkavé, tmavo zelené uhorky vynikajú konzervami a čerstvými šalátmi. Buničina je šťavnatá, bez dutín, horká chuť je geneticky vylúčená. Výrobca uvádza opis odrody Ekol f1, ktorá ju charakterizuje ako:

  • skoré zrenie;
  • odolný proti extrémnym teplotám;
  • parthenocarpic;
  • slabé vetvenie;
  • vysoko výnosných;
  • nie horká;
  • odolné voči chorobám;
  • uhorka;
  • chrumkavé a šťavnaté;
  • vhodné pre chránené a otvorené terény;

Holandskí chovatelia

rastúce

Vďaka práci chovateľov aj na malom území, podľa agrotechnických odporúčaní, môžete získať veľké stabilné výnosy uhoriek Ekol f1 počas leta.

sadenice

Semená hybridu uhorky Ekol f1 majú vynikajúce klíčenie. Ale môžete to hrať bezpečne, namočte a vyklíčte ako prvé.

agrotechnické odporúčania

Na vytvorenie rozvinutého koreňového systému uhoriek sa sadenice pestujú jednotlivo v nádobách s objemom 400 - 500 ml. Hrnčeky na rašelinu sú ideálne, pretože z nich nemusia vypadávať rastliny, čo poškodzuje koreň. Ak sa sadenice uhoriek pestujú v plastovej nádobe, hlinená hrudka sa uvoľní veľmi opatrne a snaží sa vôbec neporušiť integritu. V opačnom prípade bude zariadenie pozastaviť svoj vývoj, až kým nebude obnovený koreň.

koreňový systém

Pôdna zmes pre sadenice

Pôdna zmes na pestovanie semien uhoriek je výživná, ľahká a sypká. Rozdrvená rašelina, zhnité piliny, humus sa zmiešajú v rovnakých častiach. Na 10 litrov tejto pôdy sa pridá 200 g popola, 1 čajová lyžička superfosfátu, močoviny a síranu draselného. Táto pôda pokryje potreby výživy rastlín počas prvých 2 až 3 týždňov.

pôdna zmes pre sadenice

Teplotný režim

Uhorky by mali klíčiť pri 25 ℃ pod filmom. Po 3 až 4 dňoch sa film odstráni a sadenice sa vybavia nižšou teplotou asi 20 až 21 ° C. Toto umožní vývoju koreňa rastliny a nie natiahnutiu stoniek. Denné hodiny sa umelo predlžujú pomocou podsvietenia. Zalejte sadenice uhoriek teplou vodou a zabráňte vyschnutiu hlinenej kómy.

solárna záhrada

Vo veku dvoch týždňov sa sadenice začnú tvrdnúť. Počas ďalších 7 až 10 dní sa uhorky Ekol f1 vyberajú na čerstvý vzduch na 30 až 40 minút počas dňa. Teplota miestnosti sa zníži na 15 až 16 ℃.

Vo veku troch týždňov by rastliny mali vydávať 3-4 pravé listy a dosiahnuť výšku asi 20 cm. Sadenice hybridu sú teraz pripravené presunúť sa na trvalé miesto.

ohlásený stav

Bushova formácia

Pri odrode uhoriek Ekol f1 nie je potrebné rastlinu pestovať pri výsadbe sadeníc do zeme. V severných regiónoch to môže dokonca znížiť výnosy. Hlinená hrudka s koreňom sa opatrne, bez narušenia integrity, prenesie do otvoru požadovanej veľkosti a okamžite sa zaleje teplou vodou.

Prvé kvety hybridu sa musia obetovať, pred objavením sa 5-6 listov sa musí odstrániť vaječník. Rastlina ešte nie je pripravená na plnohodnotné plodenie a stonky uhoriek prestanú rásť až do skorého dozrievania vaječníkov.

hybridné kvety

Žltnuté listy sú neustále odrezané. To obnovuje rastlinu a stimuluje plodenie.

Vaječník Ekol f1 sa ukladá do zväzkov po 3 až 7 kusoch, nie je potrebné ho riediť, krík môže naliať niekoľko uhoriek naraz.

kvetina vykukuje

Viazanie na mreže

Hybrid uhoriek sa vyvíja najlepšie na mrežiach. Viazanie umožňuje umiestniť až 5 koreňov na meter štvorcový. M. bez tieňovania. Nemá zmysel pestovať viac. Rastliny sa budú vzájomne ovplyvňovať, vetranie sa preruší, plesne a iné choroby sa začnú. Bez viazania hrozno uhoriek hrozí riziko zlomenia tenkých rias alebo hniloby na mokrej pôde.

Stonka hybridu nie je geneticky obmedzená v raste, takže keď dosiahne vrchol mreží vo výške 1,5 - 1,8 m, rastový bod je zovretý. Bočné riasy rastú mierne a zvyčajne nespôsobujú problémy, ak si budete priať, môžete ich zovrieť po 3-4 listoch.

viazanie na mreže

Pôda a hnojenie

Príprava pôdy na uhorky zahŕňa pridanie množstva humusu, rašeliny, kompostu a trocha popola do záhradnej pôdy.

Výsledkom by mala byť voľná, ľahká pôdna zmes nasýtená organickými látkami a minerálmi.

pestovanie v pôde

Podľa opisu uhoriek Ekol je obdobie plodenia dlhé, viac ako dva mesiace, úroda je vysoká, a preto ani v upravenej pôde nie je možné obísť bez vrchnej úpravy. Mali by byť najmenej štyri až päť z nich, z ktorých dve alebo tri sa vyskytujú počas obdobia plodenia. Je potrebné monitorovať vonkajšie príznaky zdravia rastlín av prípade potreby zvýšiť množstvo obväzov.

Uhorky dobre reagujú na organické hnojivá. Môžete vytvárať infúzie vtáčích trusov, divulínu a žihľavy. Vhodné sú minerálne komplexné hnojivá pozostávajúce z draselnej soli, dusičnanu amónneho a superfosfátu.

mriežka v kríkoch

zalievanie

Jednou z hlavných podmienok dobrého zberu uhoriek hybridu Ekol f1 je správne zalievanie. Neodporúča sa nechať hlinenú kómu vyschnúť.

Rastliny sa zalievajú teplou vodou každé dva až tri dni ráno alebo večer. V horúcich dňoch je potrebné monitorovať stav pôdy. Aby sa vytvorilo priaznivé prostredie pre dážďovky bez toho, aby sa uvoľnilo, pôda sa posype rašelinou alebo pilinami.

zalievanie v rukách

Choroby Ekol f1

Pri výbere miesta na pestovanie uhoriek je potrebné vziať do úvahy, že rastú najlepšie po rodine nočnej mušle, koreňovej zelenine, cesnaku a cibule. Ak na mieste nebudete striedať plodiny niekoľko rokov za sebou, budú rastliny z roka na rok napadnuté rovnakými chorobami a škodcami.

listové škvrny

Odroda Ekol f1 je geneticky odolná proti vážnym chorobám uhoriek. Nie je poškodená múčnatkou, olivovou škvrnou a vírus mozaiky uhoriek nie je hrozný.

Pri správnom striedaní plodín, správnom zalievaní a úhľadnom podväzku na mreží je riziko ochorenia v hybride veľmi malé.

pavúkový roztoč

žatvy

Názory záhradkárov na úrodu odrody uhorky Ekol f1 sú najpozitívnejšie, asi 18 až 20 kg na 1 m2. Uhorky dozrievajú svieže a šťavnaté do 40 až 42 dní po klíčení. Je dôležité nenechať si ujsť okamih a roztrhať zelené až do úplnej zrelosti. Uhorky tejto odrody, ktoré prerástli uhorkový stupeň, veľmi rýchlo „sud“, strácajú arómu a elasticitu.

Hybrid uhorky Ekol f1 je vhodné zbierať najmenej raz za 1-2 dni, ráno alebo večer formou nálevu 5 - 7 cm, je lepšie rezať ovocie nožnicami bez toho, aby ste sa dotkli stonky. Budeme musieť nosiť rukavice, uhorky sú dosť špičaté.Uhorky Ekol f1 sa neuchovávajú dlhšie ako týždeň, je preto lepšie uchovať čerstvo zozbieranú zeleninu.

obrovská úroda

záver

Charakteristiky hybridného uhorka Ekol f1 vyšli celkom sľubne. Odroda nie je vhodná len pre víkendových obyvateľov. Uhorky si vyžadujú takmer každodennú úrodu, inak dozrievajú a strácajú chuť. Pokiaľ ide o konzervované chrumkavé uhorky a letný stôl, sú tieto holandské zelené vynikajúce.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica