Opis odrody uhorky Garland f1, odporúčania pre pestovanie a starostlivosť

Uhorka Garland f1 je odrodou samoopeľovacou odrodou, ktorá sa vyznačuje silným rastom a bujnením vaječníkov. Je oceňovaný pre jeho vysoký výnos, nenáročnú starostlivosť. Uhorky sa používajú čerstvé, na morenie a konzervovanie.

Opis odrody

Hybridné uhorky dozrievajú, kvitnúce samičieho typu, dozrievajú 35 až 45 dní po objavení sa výhonkov. Na vrchole sezóny môže na jednom kríku dozrieť súčasne až 35 uhoriek.

Opis odrody:

 • typ - partenokarpický;
 • tvar ovocia - valcovitý;
 • farba uhoriek je tmavo zelená;
 • dĺžka zelents - 10-12 cm;
 • priemer - 3–3,5 cm;
 • hmotnosť - 10 - 110 g;
 • listy uhorky sú malé, so zubatým okrajom, v tvare srdca.

Plody rastlín sa vyznačujú veľkými tuberkulózami a bielou dospievaním. Nastavenie vaječníkového typu. Rastlina je slabo rozvetvená, so silným rastom. Výťažok je 14-16 kg / m².

semená uhoriek Garland f1

rastúce

Odroda uhoriek sa pestuje hlavne v skleníkovej metóde. Rastlina miluje tieň, preto ju možno umiestniť na balkón, parapet. Prípustná hĺbka výsevu je 1–2 cm. Ukazovateľ teploty by mal byť najmenej 25 ° С.

Výsev semien pre sadenice sa uskutočňuje v druhej polovici apríla. Výsadba sadeníc v zemi - na konci mája alebo začiatkom júna, keď je fáza 3-4 pravých listov. Výsadbová vzdialenosť v skleníku je 30x70 cm.

Výsadba priamo do zeme sa vykonáva od mája do júna. Puzdro musí byť vytvarované do jedného kmeňa. Výrobcovia ponúkajú potiahnuté semená, ktoré boli pred výsadbou osobitne ošetrené a ktoré nevyžadujú namáčanie a iné postupy.

Výsadba do pohárov alebo rašelinových tabliet sa odporúča nasledovne:

 • každé osivo sa zasieva v samostatnej nádobe;
 • teplota miestnosti musí byť najmenej 27 ° C;
 • s výskytom prvých listov teplota klesne na 21 - 23 ° C, vlhkosť by mala byť 75%;
 • pri skleníkovom pestovaní je dôležité vylúčiť plesnivú pôdu;
 • Po objavení 3-5 pravých listov sa rastliny vysadia na otvorenej pôde.

uhorkové kríky Garland f1

Kríky musia byť chránené pred prievanom a silnými zmenami teploty.

Kvalita uhoriek sa neprenáša na ďalšie generácie, takže zozbierané semená nie sú vhodné na ďalšie pestovanie.

Je lepšie pestovať uhorky v pôde, v ktorej sa predtým pestovala cibuľa, zemiaky, kapusta, paradajky, zeler. Tekvica, melón, melón, tekvica, cuketa nebudú medzi predchodcami najlepšou voľbou.

Oslabením uhorky na 4–5 listov môžete zvýšiť výživu hlavnej stonky.To prispieva k väčšiemu rastu, organickému rozvoju rastliny a znižuje náklady na plodenie.

uhorka Garland f1 v otvorenom poli

Ošetrovacie funkcie

Pre dobrú úrodu je potrebné kríky kríkov denne zalievať teplou vodou pod koreňom rastliny. Vrchný obväz sa nanáša každých 15 dní, vhodné sú hnojivá biologického alebo organického typu.

Pôdu pravidelne uvoľňujte a burinu, burinu odstráňte. S rastom uhoriek sú potrebné hnojivá na báze fosforu a draslíka počas kvitnutia a na vaječno - dusíkato-draselné hnojivá.

Skúsení záhradníci odporúčajú na jeseň pripraviť postele na uhorky: do pôdy pridajte spadnuté listy, slamu, ihly, vetvy stromov alebo kríky. Zem je pokrytá filmom a ponechaná tak po celú zimu.

Uhorky prezentovanej odrody sa musia zviazať. Na tento účel použite sieť uhoriek alebo obyčajné mreže. Rastliny tak dostávajú dostatočné množstvo slnečného svetla, ľahko sa ošetrujú a predlžuje sa doba plodenia.

semená uhoriek Garland f1

Výhody a nevýhody

Uhorky Garland f1 obsahujú veľa vitamínov B, provitamín A, železo, vápnik, kyselinu askorbovú a enzýmy, ktoré majú priaznivý vplyv na rozklad a absorpciu živočíšnych tukov.

Pozitívne body:

 • vysoká produktivita;
 • samoopelenia;
 • pestovanie v akejkoľvek pôde a za nepriaznivých poveternostných podmienok;
 • dlhé plodové obdobie uhoriek;
 • nenáročnosť uhoriek na slnečné svetlo;
 • skoré zrenie ovocia;
 • rezistencia na väčšinu chorôb uhoriek;
 • prepraviteľnosť.

vzhľad uhoriek Garland f1

Aby ste stimulovali vývoj a dozrievanie nových vaječníkov, musíte zbierať každý deň.

Z nevýhod odrody Garlanda f1 záhradníci zaznamenávajú relatívne vysokú cenu semien, avšak dobrá úroda preváži nad týmto ukazovateľom.

Chorobám a škodcom

Odroda Garland f1 je rezistentná na múčnatku, kladinporiózu, menej odolná proti vírusu mozaika uhoriek a pleseň.

Dôležitá je správna výsadba, v opačnom prípade sa môžu víry a huby vyvíjať v kríkoch s rozmiestnenými priestormi. Rastliny oslabené chorobou strácajú odolnosť voči škodcom.

Ak však krík napriek tomu zomrel, je potrebné vykopať rastlinu a spáliť ju, ošetriť zeminu roztokom síranu meďnatého s výpočtom 2 polievkové lyžice. l. Zloženie pre 10 litrov vody.

uhorkové kríky Garland f1

Zber a skladovanie

Aby bol výnos pravidelný, je dôležité zbierať zrelé uhorky včas. Prvý zber je možné získať 45 až 50 dní po objavení prvých výhonkov.

Ovocie sa uchováva v chladničke alebo na chladnom a tmavom mieste. V prvej verzii sa uhorky musia najskôr držať v tieni asi hodinu. Je nežiaduce umývať uhorky pred uskladnením, pretože rýchlo zmäknú a stratia prezentáciu.

Recenzie záhradníkov

V recenziách uhorky f1 Garland sa uvádza, že odroda je vhodná na každoročné pestovanie na parapete, čo poskytuje stabilnú úrodu. Z jedného kríka sa v priemere zozbiera 10 zelentov.

Uhorky sú chutné, šťavnaté, vhodné do letných šalátov, konzerv a na predaj. Kvôli dobrej imunite nepotrebujú starostlivú starostlivosť.

zber uhoriek Garland f1

Záhradníci ocenia úrodu a chuť uhoriek. Predstavená odroda sa považuje za jeden z prvých hybridov, ktorý sa ľahko udržuje. Medvede ovocie dlho, až do začiatku mrazu.

Uhorka hybrid Garland f1 osloví mnoho záhradkárov vďaka svojej univerzálnosti, úrodnosti, kráse, chuti a dobrému klíčeniu semien.

recenzia
 1. natalia
  6.06.2018 07:14

  Ak chcete jesť uhorky od júna do jesene - zvoľte "Garland"! Koľko rôznych odrôd som vyskúšal, ale táto bola obzvlášť pôsobivá z hľadiska úrody a plodnosti. Krmil som ich ako zvyčajne, organické, rôzne. Plus aktivátor rastu BioGrow... Ani táto choroba, tradičná pre naše miesta, - múčnatka - nemala vplyv na túto rozmanitosť.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica