Opis najlepších odrôd holandských uhoriek

Na začiatku sejacej sezóny čelia záhradníci akútnej otázke, na ktorý výsadbový materiál si zvoliť tento rok. Naši letní obyvatelia si stále viac vyberajú holandské odrody uhoriek, ktoré chovatelia pestujú na pestovanie v rôznych klimatických podmienkach.

Výber semien na trhu je rôzny - niektoré sú odolné voči extrémnym teplotám, iné majú vysoké výnosy a iné zasa dostávajú pozitívne recenzie kvôli svojej jedinečnej chuti.

Ako sa holandské semená líšia od domácich

Holandci spravidla vyrábajú hybridy uhorky označené f1 - krížia dve odrody do jednej, aby získali kvalitné semená, ktoré sú odolné voči chorobám a majú vynikajúcu chuť. Hybrid však nanešťastie nie je schopný vyprodukovať úrodu v budúcom roku, takže semená sa budú musieť kúpiť znova.

Väčšina sadivového materiálu je samoopelivá, čo umožňuje pestovať holandské uhorky nielen na otvorenom poli, ale aj v skleníkoch. Existujú tiež opeľované odrody - majú bohatšiu chuť uhoriek, vôňu a sviežejší výraz.

Výber semien nezávisí od rady suseda, ale od podmienok pestovania zeleniny na záhrade. Ak to chcete urobiť, zvážte nasledujúce parametre.

uhorka s otvoreným poľom

Kde budú semená vysadené - v skleníku alebo na otvorenom lôžku.

 • Hladina podzemnej vody.
 • Kvalita pôdy v záhrade.
 • Počasie v regióne.
 • Požadované chuťové preferencie.
 • Spôsob zimného skladovania.

Berúc do úvahy tieto faktory, vyberte si semená holandskej uhorky, ktoré sú vhodné pre každého záhradníka.

Výber správnej holandskej odrody uhoriek

Poďme analyzovať najpopulárnejšie semená ruskej populácie vysadené v poveternostných podmienkach Ruska.

Samoopelivé odrody

Takéto semená sú vynikajúce na siatie v skleníkoch, kvety nevyžadujú opeľovanie včelami, takže poskytujú vynikajúcu úrodu v skleníku aj na záhrade. Zároveň sa pôda hnojí pred výsadbou minerálnymi a organickými hnojivami

 • Angelina f1 je holandský hybrid, ktorý sa rýchlo dozrieva a ktorý sa používa na pestovanie v skleníkoch a na otvorených posteliach. Získanie prvej uhorky trvá 45 dní od klíčenia semien. Ovocie je hrudkovité, svetlo zelené, hmotnosť zrelej zeleniny je 90 gramov. Uhorky sa používajú pre všetky druhy uhoriek.

stupeň Angelina f1

 • Hector f1 je ultra-skorý dozrievací hybrid, keď sa semená vysádzajú vo vyhrievanom skleníku v marci, prvá zber už dozrieva už v máji. Doba dozrievania zeleniny je iba 32 dní. Závod je prispôsobený nízkym teplotám, odolný voči krátkodobým teplotným vlnám až do +10 stupňov. S hmotnosťou 100 gramov dosahuje dĺžka ovocia 12 centimetrov. Má pozitívne chuťové vlastnosti, nie je horká.

stupeň Hector f1

 • Prestige f1 je vysoko produktívna uhorka, z 20 metrov štvorcových sa odstraňuje až 20 kilogramov. Od klíčenia semien po zber, 45 dní, sa zelenina zberá do októbra. Slabo ostnaté ovocie dosahuje veľkosť 90 gramov a dĺžku 12 centimetrov. Zelenina je vhodná na všetky druhy konzervovania.

stupeň Prestige f1

 • Herman f1 - 38 dní prechádza od klíčenia do zberu, preto je predčasné dozrievanie, dosahuje v dospelosti 12 centimetrov s hmotnosťou 100 gramov, je odolný proti chorobám populárnym v našom regióne. Vynikajúca chuť, žiadna horkosť.

odroda Herman f1

Samoopelené hybridy zriedkavo produkujú semená pre sadenice nasledujúci rok. Kvet obsahuje ženské samice a samčie tyčinky, ktoré sú samoopelené bez pomoci včiel. Vynikajúco sa pestujú v interiéri, kde včely nemôžu lietať. Ale rastie aj vonku.

Odrody uhoriek opeľované včelami

Medzi holandskými odrodami uhoriek sa opeľujú aj včely, ako aj iný hmyz, pri výsadbe na mieste je potrebné zabezpečiť hmyzu prístup k kvetinám. Okurky otvoreného poľa sú diskutované nižšie. Keď sa skleník uzavrie, takéto uhorky neprinášajú očakávaný výnos.

 • Ajax f1 je skoro opeľovaný hybrid. Od chvíle, kedy vaječník dozrieva ovocie, trvá to asi 50 dní. Uhorka je zelenej farby s mnohými tŕňmi. Drobná zelenina dorastá do maxima 12 centimetrov a váži až 108 gramov. Vhodný na čerstvé potraviny a na konzerváciu.

stupeň Ajax f1

 • Pioneer f1 je stredne dozrievajúca tmavo zelená zelenina s mnohými tŕňmi. Plody sú malé, rastú až do 10 centimetrov a vážia do 98 gramov. Uhorka s príjemnou nasládlou chuťou bez horkosti. Rastlina je prispôsobená na pestovanie v severnom pásme, odolné voči chorobám. Univerzálny účel.

stupeň Pioneer f1

 • Sonata f1 je skorý opelený hybrid, ktorý je odolný voči plesniam a iným chorobám. Plody sú stredne veľké, jedno ovocie je dlhé 10 centimetrov a váži až 110 gramov. Uhorka má tmavozelený povrch s valcovitými hľuzami. Zvýšený výnos z jedného metra sa odstráni až do 11 kilogramov zeleniny.

Uhorka Sonata f1

 • Athena f1 je skorý hybrid opeľovaný včelami s vynikajúcou chuťou a vôňou uhoriek. Používa sa na prípravu čerstvých šalátov, zaváranín a uhoriek. Malá zelenina váži až 110 gramov. Semená sa obávajú zmien teploty, preto by sa mali vkladať do postelí, keď nastane teplé počasie. Priemerný výnos až 10 kilogramov úrody na meter štvorcový.

Uhorka Athena f1

 • Uhorka Madita f1 je hybridná zelenina so skorým dozrievaním, ktorá je odolná voči ľudským chorobám. Má vysokú chuť a predajnosť. Dĺžka 10 až 12 centimetrov, hmotnosť 90 až 110 gramov. Má veľmi hrudkovitý povrch a zelenú farbu. Neexistuje žiadna horkosť.

Všetky tieto odrody uhoriek na otvorenom priestranstve používajú sa aj na výsadbu v skleníkoch, je potrebné zabezpečiť včelám prístup do priestorov na opelenie. V opačnom prípade sa uhorky nebudú zviazať.

Uhorka Madita f1

Parenokarpické - nevyžadujúce opelenie odrôd uhoriek

Tento druh uhorky nevyžaduje opelenie, všetky kvety na samičej rastline. Tieto rastliny sa vysádzajú v skleníku aj na otvorenom hrebeni. Väčšina holandských uhoriek je parenoskarpická.

 • Uhorka Monolith - vyrába holandské uhorky určené na pestovanie na otvorených plochách, ktoré sa používajú na spotrebu surový šalát. Hmotnosť zelene dosahuje 104 gramov. Farba od zelenej po tmavozelenú s malými tuberkulózami.

odroda Cucumber Monolith

 • Karina je zrelá tmavozelená zelená s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami, nemá horkú chuť, plodnosť je vysoko produktívna, veľkosť uhorky dosahuje 10 centimetrov a váži až 105 gramov. Odolné proti hlavným druhom chorôb.

uhorka Carina

 • Magdalena f1 je vynikajúca skorá zrelá zelenina, vhodná na pestovanie v skleníkoch a na otvorených posteliach. Pestované na morenie a nakladané uhorky.Nakladané uhorky vážia asi 10 gramov a sú dlhé 3 centimetre. Gherkins 5-8 centimetrov. Pestovateľská sezóna je 36 dní. Farba je tmavozelená s jasnými pruhmi pozdĺž ovocia.

uhorka Magdalena f1

 • Detská mini uhorka je stredne skorá parthenokarpická holandská uhorka. Pestovateľská sezóna trvá 51 dní. Sú dlhé 8 až 10 centimetrov a vážia do 160 gramov, spravidla nevyrastajú. Majú sladkú šťavnatú chuť a vôňu uhoriek. Vďaka týmto vlastnostiam sú vynikajúce pri príprave šalátov. Odroda je odolná voči chorobám.

Detská mini uhorka

 • Uhorka Platina f1 je veľká, tmavozelená uhorka skorej zrelosti. Vďaka svojim vlastnostiam má vysoký výnos. Chovaný na pestovanie na pozemkoch. Obdobie pestovania holandských uhoriek sa pohybuje od 45 do 48 dní. Používa sa na solenie a výrobu konzervovaných potravín.

Uhorková platina f1

 • Pro f1 je skorá odroda, vďaka svojej odolnosti voči stresu a silnému koreňovému systému prináša ovocie aj pri extrémnych teplotách. Odolné voči chorobám, ako je múčnatka a pleseň. Po nakladaní si zachováva svoju chuť, zostáva pevná a chrumkavá.

uhorka Pro f1

 • Crispina f1 je ultrarýchle dozrievajúca uhorka, ktorá nevyžaduje opelenie. Chovaný na pestovanie v skleníkoch a na otvorených plochách. Rastie na dĺžku až 10 - 12 centimetrov a váži asi 80 - 110 gramov. Tvar je oválny, svetlozelený so žltými pozdĺžnymi pruhmi. Slabé hľuzy, majú zvýšenú chuť. Pestované na čerstvé použitie a spracovanie.

Crispinova uhorka f1

 • Levin f1 - skoré zrenie, plody dozrievajú do 35 - 45 dní. Na morenie sa používajú uhorky. Uhorka dorastá do výšky 10 centimetrov a váži až 70 gramov. Farba od svetlozelenej po tmavozelenú, silne hrboľatú. Odolné voči extrémnym teplotám a populárnym chorobám.

Levin f1

Pasamonte f1, Santana f1, Bettina f1, Mirabella f1, Dolomite f1 - to všetko sú tiež Holanďania odrody parthenocarpic uhoriek, ktorého opis je podobný odrode uhoriek Monolith f1.

Ako vidíte, uhorky holandského výberu sú vynikajúcej kvality, z ktorých z nich vyrastajú malé elegantné uhorky krásnej farby a vhodnej veľkosti.

Používajú sa na prípravu jedál zo surovej zeleniny a na valcovanie do pohárov, na prípravu konzervovaných šalátov a morenia. Sú dobre skladované a majú sladkú, horkú chuť a bohatú vôňu uhoriek. Preto naši záhradníci často používajú holandské semená na výrobu uhoriek v našich klimatických šírkach.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica