Ako rýchlo a správne klíčiť semená uhoriek pred výsadbou a je to potrebné

Klíčenie semien uhoriek pred výsadbou je možné rôznymi spôsobmi. Tento proces pomáha výrazne zvyšovať výnosy, zrýchľuje proces zrenia a znižuje riziko mnohých rastúcich problémov.

Ako urýchliť klíčenie

V ktorý deň sa po zasiatí semien objavia prvé výhonky, závisí od mnohých faktorov. S výhradou všetkých pravidiel je možné dosiahnuť výsledok už tretí deň. Čo robiť na urýchlenie klíčenia semien uhoriek? Musia byť splnené všetky potrebné podmienky:

  • viac semien, ktoré boli predtým klíčené, sa liahnu;
  • musíte si zvoliť vlhké a teplé miesto;
  • pestovanie uhoriek by sa malo uskutočňovať vo vysoko kvalitnej a čistej pôde, ktorá sa predtým preliala vriacou vodou alebo slabým roztokom manganistanu draselného;
  • trvanlivosť sadivového materiálu by nemala presiahnuť štyri roky.

Naopak, klíčenie po zasiatí zvýši nedostatok kyslíka. Preto je škatuľka s plodinami pokrytá fóliou, až kým sa neobjaví veľké množstvo výhonkov.

klíčiť semená

Teplota vzduchu do značnej miery ovplyvňuje, koľko dní možno očakávať výskyt sadeníc. Za optimálnu teplotu klíčenia uhoriek sa považuje teplota od 19 do 25 stupňov. Okrem toho treba mať na pamäti, že pôda sa musí tiež zohriať na tieto značky. Pri teplote pôdy 12 - 14 stupňov budú sadenice musieť dlho čakať.

Kvalita pôdy tiež ovplyvňuje rýchlosť klíčenia sadivového materiálu. Ak mu chýbajú potrebné stopové prvky, klíčenie bude trvať dlhšie aj v teplej miestnosti.

rastúce uhorky

Či už potrebujete klíčiť semená uhoriek, záleží na ich kvalite. Ale nemôžete si byť vždy istí. Z preskúmania skúsených pestovateľov zeleniny preto vyplýva, že je vhodné klíčiť ich pred výsadbou semien do zeme.

Ako dlho bude trvať, kým sa objavia prvé výhonky? Maximálna doba, počas ktorej by sa sadenice mali objaviť, sú dva týždne. Ak sa počas tohto obdobia neobjavili žiadne výhonky, je lepšie začať siatie.

bude musieť počkať

Ak semená neklíčia dobre, pravidlá prípravy sa nemuseli dodržať. Dôvody, prečo sa uhorky neklíčia, môžu súvisieť s týmito nepriaznivými faktormi: príliš hlboko zasadené semená (je potrebné zasiať nie hlbšie ako 2 cm), ťažká, hustá pôda, suchá alebo príliš vlhká pôda, nesprávne alebo príliš dlhé skladovanie sadivového materiálu.

Ak všetky prípravné práce doma prebehli správne, budete môcť ochutnať sladké a chrumkavé uhorky ešte pred uvedeným dátumom.

klíčiť zle

Ako pestovať sadenice

Existujú dve možnosti pestovania uhoriek: sadenice alebo sadenice. S možnosťou sadenia sa výsev semien začína mesiac pred presadením do zeme. Na výsadbu sa odporúča používať opuchnuté a klíčiace semená.Pestované sadenice vám umožňujú dosiahnuť dobrú úrodu.

Je vhodné pestovať sadenice uhoriek v samostatnom malom obale. Je lepšie vylúčiť fázu zberu, pretože uhorky netolerujú dobre. Je lepšie presádzať pestované sadenice metódou prekládky.

metóda sadenice

Rada vedúcich záhradníkov: „Semená pred sadením roztriedim a namočím. Rastové stimulanty im pomôžu rýchlejšie napučiavať a liahnúť. Vyberám iba overené lieky. Tento postup pomáha urýchliť liahnutie a zvýšiť počet naklíčených semien. Nemusíte nasiaknuť viac ako jeden deň. ““

Ak sa má pestovať uhorka na otvorenom poli, odporúča sa vykonať postup kalenia semien, ktoré sa vyliahli.

zrýchliť čas

Po vyliahnutí väčšiny vyklíčených semien nad povrch pôdy sa uskutoční riedenie. Teplota vzduchu v miestnosti by mala byť 22 stupňov, nemali by byť žiadne prievany, v oblačných dňoch sa odporúča vykonať ďalšie osvetlenie.

Keď sa na výhonkoch objaví prvý pár pravých listov, vykoná sa vrchný dresing. Môžete si kúpiť hotové minerálne hnojivá alebo sami zložiť močovinu, superfosfát a síran draselný.

skutočné listy

Ako môžu klíčiť semená uhoriek rýchlo?

Môžete tiež urýchliť vznik silných semien uhoriek namáčaním a klíčením. Odpoveď na otázku, či je potrebné klíčiť semená uhoriek, je preto jednoznačne pozitívna. Pri optimálnej teplote sa klíčiace semená liahnu už 3 až 4 dni.

Doma si môžete vybrať jednu z populárnych metód na vypestovanie čo najväčšieho množstva semien.

urýchliť piercing

  1. Najjednoduchší spôsob klíčenia semien uhoriek je použitie vlhkej handričky. Semená sa položia na materiál nasiaknutý vodou a prikryjú ďalšou vrstvou vlhkej handričky. Aby sa zvýšila teplota vzduchu a znížil prísun kyslíka, vlhká hmota sa umiestni do plastového vrecka.

Najlepšie je namočiť látku dažďovou vodou, pretože v nej nie sú žiadne škodlivé nečistoty. Ak to nie je možné, usadí sa voda, ktorej teplota je asi 25 stupňov.

  1. Existuje ďalšia moderná metóda klíčenia semien uhoriek pred výsadbou. K tomu je potrebné pripraviť plastové šálky a toaletný papier, túto možnosť pre pestovanie uhoriek bez pôdy.

moderná metóda

Klíčenie semien na toaletný papier trvá viac ako hodinu. Budete potrebovať fóliu, ktorá sa nakrája na prúžky široké asi 9 cm. Na pestovanie sadeníc uhoriek v plienkach musíte radšej nakrájať film na štvorce ako na prúžky.

Na každý kus filmu natrite dve vrstvy toaletného papiera a striekajte vodou. Semená sa začínajú umiestňovať v intervaloch 2 cm a ustupujú od hornej hrany približne v rovnakej vzdialenosti. Na vrch sa položia ďalšie dve vrstvy papiera, ktoré sa znova zvlhčia vodou. Prikryte fóliou navrch a rolujte do role.

na toaletný papier

Výsledný kotúčik sa vloží do šálky, naočkuje sa. Nalejte usadenú vodu (do pol pohára) a položte na teplý parapet. Metóda kultivácie bez pôdy v rámci zavedenia umožňuje chrániť mladé výhonky pred infekciami, ktoré žijú v pôde. Akonáhle sa objavia prvé listy klíčnych listov, musia sa výhonky presadiť do pôdy.

  1. Mnoho skúsených záhradkárov pozná inú metódu, ako klíčiť semená uhoriek pred výsadbou. Semená naklíčte umiestnením do kokosového substrátu. Je bohatý na živiny a má antibakteriálne vlastnosti. Chráni korene pred škodcami a infekciami. Semená sa vysejú do pripravených drážok a potom sa posypú substrátom. Semená klíčia rýchlo, pretože sú teplé a dýchajú.

semeno

Pri použití metódy výsadby uhoriek vo vriacej vode sa pozoruje zrýchlené klíčenie. Pôda sa najskôr naleje do pripravených plastových nádob, zľahka sa zlisuje a zalieva sa obyčajnou vodou. Potom sa pôda zalieva vriacou vodou a vysadia sa semená. Nádoby sú pokryté fóliou a umiestnené na teplom mieste. Táto taktika zvyšuje šance na vznik veľkého počtu klíčkov v krátkom čase.

uhorky vo vriacej vode

Sazenice rašeliny

Výsadba uhoriek nie je náročná. Tam je potrebné urobiť iba plytké drážky a semená spustiť. Ako pestovať uhorky na stálom mieste pomocou semien alebo sadeníc, výber zostáva u každého pestovateľa. Ak bola zvolená druhá metóda, stalo sa populárnou výsadbou uhoriek sadenice v nádobe z rašeliny. Najlepšie je pestovať predklíčený sadivový materiál.

Pestovanie sadeníc uhoriek v kvetináčoch sa považuje za vhodný spôsob. Najlepšie je zvoliť si stredne veľkú osobu alebo spojiť rašelinové poháre.

rašelinová základňa

Do rašelinových kvetináčov sa môže naliať akákoľvek zemina a hnojivo, kontajner sa nedeformuje. Na sadenie sa používa suchý aj klíčený materiál. Pri presádzaní sadeníc na trvalé miesto sa rašelinová základňa rýchlo rozpadá a nezasahuje do vývoja koreňového systému. Jediná vec, ktorej musíte venovať osobitnú pozornosť, je pôda v takýchto kvetináčoch rýchlo zaschnúť, takže sa zalievanie vykonáva každý deň.

Pred naplnením hrnca do pôdy musíte urobiť niekoľko dier na dne. Naklíčené semeno sa opatrne umiestni do diery s hĺbkou 2 cm, posypanou zemou a mierne rozdrví. Odporúča sa zvlhčiť pôdu striekacou fľašou.

rýchlo sa rozpadá

Ak sú splnené všetky podmienky, prvé výhonky by sa mali objaviť z klíčených semien za 4-5 dní. Počas tejto doby sa pôda trochu usadí, takže musíte pridať novú.

Pestovanie sadeníc v rašelinových tabletách sa stáva rozšíreným. Výsadba uhoriek v rašelinových tabletách je pohodlná a jednoduchá. Zahŕňajú nielen vysoko kvalitné rašeliny, ale aj stimulanty rastu, ako aj mikroživiny. Zhora je kompozícia chránená sieťou, ktorá sa musí pred vysadením sadeníc na trvalé miesto odstrániť.

v rašelinových tabletách

Pred výsadbou uhoriek v rašelinových tabletách sa nalejú vodou. Po absorpcii sa pridá kvapalina. Asi po niekoľkých hodinách sa vytvoria stĺpce s otvorom v hornej časti. Semená, ktoré sa vyliahnu, sa umiestnia.

Rašelinové palice sú umiestnené v hlbokom obale a pokryté fóliou. Raz za dva dni je potrebné zvlhčiť kompozíciu postrekom teplou vodou.

zaplavená vodou

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica