Ako často a správne zavárať uhorky v skleníku, keď je to lepšie

Pri pestovaní zeleniny je dôležité dodržiavať pravidlá, ako často sa v skleníku zalievajú uhorky. Nemenej dôležitú úlohu hrá kvalita vody na zavlažovanie a jej množstvo. Tieto kritériá do značnej miery určujú normálny rast a vývoj rastliny.

Pravidlá vykládky

Na uľahčenie starostlivosti o postele z uhoriek je potrebné, aby boli vysadené správne. Vzdialenosť medzi sadenicami v rade by mala byť asi 55 cm, medzi samotnými radmi najmenej 75 cm.

správne nasadenie

Pestovanie husto vysadených kríkov uhoriek je oveľa ťažšie. Rast rastlín sa spomaľuje, znižuje sa rodenie. Slnečné svetlo ťažko prenikne cez húštiny zelene v skleníku, takže nadbytok odparenej vlhkosti zostane v koreňoch. Zvyšuje sa riziko vzniku plesňových chorôb, usadzovania škodcov. Prebytočná vlhkosť navyše vedie k rozkladu.

Korene husto vysadených uhoriek v skleníku sa vzájomne preplietajú, rastú a vyvíjajú sa nesprávne. Husté, vzájomne prepletené korene absorbujú pri zalievaní veľa vlhkosti a pôda bude vždy suchá. Ak je objem kvapaliny mierne prekročený, v pôde sa začnú vyvíjať baktérie a huby.

Starostlivosť o skleníkové rastliny sa stáva ťažkou. Pre záhradkárov je ťažšie vyťažiť postele, sledovať vzhľad nevlastných detí, režim zavlažovania je narušený. Preto musia byť uhorky vybavené voľným priestorom, aby svetlo a vzduch mohli ľahko prúdiť do všetkých častí stonky.

muž s postrekovačom

Ako zavárať uhorky v skleníku, dôležité pravidlá

Je veľmi dôležité, aby voda na zalievanie uhoriek v skleníku bola teplá. Aká je normálna teplota vody určenej na zvlhčenie pôdy? Malo by to byť asi +20 stupňov. Najlepšie je zbierať vodu do veľkých nádrží a chvíľu ich nechať sedieť. Studená voda znižuje imunitu uhoriek, spomaľuje rast a vývoj, zeleninové plodiny častejšie ochorejú a znižuje sa odolnosť proti škodcom.

prúdy vody

Okrem teploty vody existujú ďalšie pravidlá pre zalievanie uhoriek.

  • Pôdu je potrebné dobre navlhčiť, ale bez stagnácie vlhkosti. V tomto prípade dôjde k veľkej úrode uhoriek bez chuti. Pôda by mala byť ľahká, bohatá na rašelinu a piesok.
  • Po každom zalievaní sa odporúča vykonať plytké uvoľnenie pri súčasnom zalievaní kríkov. V tomto prípade budú korene prijímať dostatok kyslíka a živín.
  • Polievanie uhoriek v skleníku by sa malo vykonávať vodou bez škodlivých prísad (napríklad solí alebo fluoridov). Ak je to ťažké, je vhodné zmiešať ho s drevným popolom. Stačí zriediť 55 g popola v 10 litroch vody.
  • Polievanie uhoriek v skleníku by sa malo robiť raz denne.Ak je otázkou, kedy je lepšie zalievať uhorky v skleníku, ráno alebo večer, potom je najlepšie zvoliť večerné hodiny. Najlepší čas na vodu sú dve hodiny pred západom slnka. Uhorky rastú aktívnejšie v noci, takže vlhkosť, ktorá prišla večer, sa hodí. Dobrý čas na zalievanie je tiež skoro ráno o 6-7.

navlhčite pôdu

Kedy zvlhčiť pôdu do značnej miery závisí od poveternostných podmienok. Ak prší dlho, zalievanie uhoriek sa zníži. Počas tohto obdobia je nevyhnutné monitorovať parametre vzduchu v skleníku. V zamračených dňoch je najlepšie zavlažovať uhorky počas dňa.

Ak polievate uhorky v skleníku uprostred horúceho dňa, potom je vysoká pravdepodobnosť, že rastlina zhorí, zožltne a zomrie. Mulčovanie pomôže udržať vlhkosť v pôde a zabráni krustovaniu. Ďalšia vrstva pilín, slamy, rašeliny alebo filmu chráni zem pred prehriatím. Okrem toho nedôjde k nadmernému odparovaniu a vlhkosť v skleníku nepresiahne normu.

uhorky v skleníku

Ako zavlažovať uhorky v skleníku v rôznych obdobiach vývoja

Po výsadbe je potrebné systematicky zalievať uhorky v skleníku rovnomerne rovnakým množstvom tekutiny. Ak sa toto pravidlo nedodrží, môže dôjsť k rozpadu koreňového systému. V prípade, že dôjde k vynechaniu viacerých zavlažovaní, neoplatí sa ich doplniť veľkým objemom vody. Predchádzajúci objem kvapaliny sa vracia postupne pri každom ďalšom zalievaní.

Sadenice uhoriek sa môžu pestovať doma aj v skleníku. Po objavení prvých výhonkov vodu lyžičkou alebo malým pohárom, aby ste nepoškodili korene. Hneď ako sa 2-3 listy rozložia, sadenice uhoriek rastú silnejšie. Pre sadenice uhoriek v skleníku je lepšie zvoliť rozmrazenú alebo obyčajnú filtrovanú teplú vodu. Je užitočné zavlažovať sadenice pridaním živín. Zalievanie kvasinkami, bylinnými alebo popolovými roztokmi sa používa ako vrchný dresing pre uhorky.

rôzne obdobia

Ako často je potrebné zalievať postele z uhoriek, ovplyvňuje ich vývojové obdobie. Vzhľadom na tento faktor je možné významne znížiť infekciu infekciami, zabrániť napadnutiu škodcami a získať vysoko kvalitnú úrodu. Koľkokrát by mala byť pôda navlhčená, závisí od veku sadeníc. Prvé zalievanie uhoriek po výsadbe v skleníku sa vykonáva okamžite po vysadení sadeníc. Následne stačí poliať každých 5 dní.

Mladá rastlina má korene dlhé asi 4 cm, takže miera spotreby tekutín bude asi 4 litre na 1 štvorcový. m. Dĺžka koreňov dospelej zeleniny je asi 15 cm, takže množstvo tekutiny stúpa na 15 litrov.

Zalievanie uhoriek v skleníku pred kvitnutím sa odporúča vykonávať s miernou frekvenciou, pričom sa spotrebuje približne 4,5 litra na 1 m2. Počas kvitnutia a tvorby vaječníkov je potrebné postele častejšie zalievať. Počas tohto obdobia sa odporúča zalievať lôžka uhoriek v intervaloch jedného dňa. Voda by mala mať asi 11 litrov na 1 m2. Ak je vonku horúce, odporúča sa zalievať jedenkrát denne a posypať ho.

rozprašovač pod puzdrom

Skúsení pestovatelia odporúčajú, aby sa frekvencia polievania počas aktívneho plodenia znížila. Tým sa zastaví rast vrcholov a urýchli sa dozrievanie ovocia. Rastlina nasmeruje všetky sily a výživové zložky na tvorbu ovocia a nie zelene.

fľaša na vodu

Ako zavlažovať uhorky v polykarbonátových skleníkoch v kombinácii s kŕmením

Po polievaní uhoriek v polykarbonátovom skleníku sa odporúča používať hnojivá. Je užitočné vykonávať nielen kŕmenie koreňom, ale aj listom. Frekvencia hnojenia závisí od vzhľadu rastliny, kvality pôdy a podmienok v skleníku. Počas celého vegetačného obdobia sa odporúča používať hnojivo najmenej štyrikrát.

Koreňové kŕmenie sa začína po objavení prvých listov a opakuje sa v intervaloch dvoch týždňov. Vzhľad rastliny vám povie, aké hnojivá sa majú použiť. Napríklad záhradníci odporúčajú: „Ak sú listy bledozelené, rastlina sa vyvíja pomaly, sadenice sa zalejú vodou dusíkom, močovinou alebo dusičnanmi.“

v kombinácii s kŕmením

Užitočným hnojivom pre uhorky je zmes močoviny (15 g), superfosfátu (25 g) a síranu draselného (17 g). Všetky komponenty sa vylejú do 10 litrov vody. Podobné riešenie postačuje na asi 12 kríkových uhoriek.

Ďalšie kŕmenie sa uskutočňuje asi po 2,5 týždni. Do tejto doby by sa malo začať tvoriť kvety a tvoriť vaječníky. Pre sadenice je v tomto okamihu užitočné pripraviť kompozíciu na báze divulínu. Vybraná zložka sa nechá nasiaknuť vodou asi tri dni. Môžete pridať 200 g drevného popola. Pred zalievaním sa pripravený mulleínový roztok zriedi vodou v pomere 1: 6. Môže sa pridať superfosfát 50 g.

užitočné hnojivo

Tretí a štvrtýkrát sa uhorky kŕmia v období hromadného dozrievania ovocia. Vykonávajú sa v intervaloch dvoch týždňov. Listové uhorky postrekom umožňuje vstrebávanie živín listami. Môžu sa použiť rovnaké formulácie ako pre krmivo pre koreňov, ale koncentrácia by mala byť nižšia.

kŕmenie listami

Ako správne zalievať uhorky v skleníku

Existujú určité pravidlá pre zalievanie uhoriek v skleníku. Počas zavlažovania sa neodporúča naliať vodu pod koreň, aby nedošlo k hnitiu. Najlepšie je nechať pôdu okolo základne stonky suchú. Na zavlažovanie nepoužívajte hadice. Pod tlakom vody v blízkosti kmeňa bude zem erodovať, čím sa odhalí koreňový systém.

Polykarbonátový skleník dobre udržuje teplo, ale v horúcom počasí to môže spôsobiť prehriatie rastlín. Výsadba uhoriek v skleníku, mali by ste sa riadiť nasledujúcimi tipmi.

práca detí

  • Miestnosť musí byť vetraná. Neotvárajte vetracie otvory, ktoré sú umiestnené oproti sebe, pretože uhorky príliš dobre tolerujú prievan.
  • Pri starostlivosti o postele je užitočné vykonať postrekovací postup, ktorý pomáha chladiť greeny.
  • Môžete zatemniť strechu skleníka na obdobie priameho slnečného žiarenia.

Populárne je zavlažovanie postieľok. Zavlažovanie kvapkami umožňuje prúdeniu vlhkosti do koreňového systému, zatiaľ čo ornica zostáva suchá. Podzemné zavlažovanie tiež znižuje riziko hniloby. Systém na zavlažovanie kvapkami v skleníku sa dá ľahko zostaviť vlastnými rukami. Zoberú obyčajnú plastovú fľašu, vystrihnú jej spodnú časť a zavrú krk vekom. Po celej ploche fľaše sú prepichnuté malé otvory.

odkvapkávací režim

Pripravená nádoba je vykopaná do zeme blízko každého kríkov uhorky so zníženou spodnou časťou nahor. Podľa potreby sa nádoba naplní vodou a pomaly pretečie otvormi ku koreňom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica