Ako často zavlažovať uhorky, kedy a kedy je to lepšie

Najdôležitejšou vecou počas kultivácie je určovanie pravidiel, ako často sa majú zalievať uhorky na otvorenom poli. Závisí to do veľkej miery od toho, ako bohatá a chutná bude úroda. Správne zavlažovanie znižuje riziko ochorenia a zamorenia škodcami.

Ako často musíte zalievať uhorky

Uhorky sa považujú za pestované rastliny, ktoré milujú vlhkosť. Po výsadbe na otvorenom priestranstve nenechajte pôdu vyschnúť. Tento nepriaznivý faktor vedie k tomu, že listy a vaječníky sušia, žltnú a spadnú.

Ak ju však preháňate vodou, zvyšuje sa riziko vzniku hniloby koreňového systému a rozvoja plesňových infekcií. Pri prebytku vlhkosti v zemi množstvo kyslíka klesá, listy blednú, rast rias je pozastavený a vaječníky sú zle formované.

Chutné, chrumkavé uhorky si môžete vychutnať až po zavedení zavlažovacieho režimu. Ak sa striedavý príjem vlhkosti strieda s nadmerným zalievaním, rastlina sa tiež vyvíja pomaly a plody sú horké a majú zdeformovaný tvar.

vodné uhorky

Zalievajte uhorky rovnakou frekvenciou a rovnakým množstvom teplej vody. Ak uhorky dlho nedostávajú vlhkosť, nelejte ich veľkým množstvom vody. Aby ste sa vrátili do normálneho zavlažovacieho režimu, musíte postupne zvyšovať vlhkosť.

Stanovené poveternostné podmienky určujú, koľkokrát týždenne sa zavlažujú uhorky. V lete, keď je jasné počasie, bez dažďa, stačí polievanie dvakrát týždenne. Keď je horúce a suché počasie, odporúča sa zalievať uhorky každý deň. V období dažďov sa neodporúča zavlažovať ďalšie postele.

zavlažovacie zariadenie

Ako zavárať uhorky vonku

Zakladanie uhoriek studenou vodou je zakázané. Znižuje odolnosť proti infekciám a škodcom, spomaľuje rast a vývoj rias uhoriek. Musí sa nechať zahriať. Vhodný je veľký valec, v ktorom sa voda usadí. Teplota vody na zalievanie uhoriek by mala byť približne +20 stupňov.

Po každom zalievaní je vhodné zeminu prehltnúť. Tento postup zlepšuje prísun kyslíka a živín do rastliny. Ak sa pôda vzdialila od kmeňa, môže sa vykonať obnova.

v otvorenom poli

Mnoho začínajúcich záhradníkov sa zaujíma o otázku, akú vodu je možné použiť na zavlažovanie postelí. Voda na zavlažovanie by mala byť nielen teplá, ale aj mäkká, bez škodlivých nečistôt. Ak je voda tvrdá, môže vám pomôcť drevný popol. Na 10 litrov vody musíte vziať 60 g popola.

Ak je vhodnejšie zavlažovať uhorky, ráno alebo večer, nezáleží na tom. Večer je lepšie zalievať niekde asi dve hodiny pred západom slnka.Môžete ju však zalievať aj ráno, od 6 do 7 hodín.

fľašu dole

Je možné zalievať uhorky počas dňa

Kedy je najlepšie zavlažovať postele z uhoriek, záleží na počasí. Nepite vodu počas dňa, ak je teplo, slnečno. Z slnečných lúčov prechádzajúcich kvapkami vlhkosti zostávajú popáleniny na stonke, listoch, vaječníku. V dôsledku toho môže rastlina zomrieť. V horúčave zaliajú listy večer, keď je spálené spálené slnko a chlad ešte neprišiel.

voda popoludní

V zamračených a chladných dňoch sa zalievanie uhoriek znižuje. V chladnom počasí, ak nie je dážď, je lepšie zalievať lôžka uhoriek počas dňa. Na listoch sa uhorky najlepšie zalievajú pred obedom, pod rastlinu musíte zaliať slabým tlakom dýzy. Zostane teda ešte čas na odparenie prebytočnej vlhkosti. Za nepriaznivého počasia korene neabsorbujú vodu dobre a môže sa začať hniloba koreňov. Huba sa môže rozvíjať na listoch uhoriek.

Správna údržba zahŕňa mulčovanie pôdy. Lúka, sekaná tráva, piliny, rašelina, slama, film sú vhodné. Mulčovanie môže zabrániť vysychaniu pôdy v horúcom dni, udržať teplo a chrániť pred škodcami a infekciami.

deti pri práci

Ako zavlažovať uhorky, štádiá vývoja

Pri výsadbe sadeníc uhoriek na otvorených lôžkach sa musí táto plodina pred vysadením hojne zalievať 3-4 hodiny. Potom sa opatrne vyberú z krabice spolu s hlinenou hrudkou a umiestnia sa do vopred pripravených otvorov. Po výsadbe v zemi sa sadenice musia okamžite napojiť. Keď sa sadenice uhoriek práve vysádzajú, spotrebuje sa asi 2 litre vody na meter štvorcový. meter.

Pre výsev osív uhoriek musíte pripraviť pôdu, nemali by ste zabudnúť pridať minerálne hnojivo a popol, vykopať a vyrovnať pozemok. Potom je potrebné postele zalievať, je lepšie použiť horúcu vodu a slabý roztok manganistanu draselného. Tým dôjde k dezinfekcii pôdy. Je lepšie pestovať semená uhoriek v hĺbke 2 cm, vo vzdialenosti najmenej 45 cm.

etapy vývoja
Či už stojí za to zalievať pôdu ihneď po zasiatí semien uhoriek, je to priekopnícke miesto. Mnoho pestovateľov zeleniny sa však domnieva, že zalievanie uhoriek po výsadbe to nestojí, pretože pôda bola pôvodne napojená. Kyslík bude vytlačený zo zeme a semená pomaly klíčia. Okrem toho opakované zalievanie podporuje tvorbu kôry.

Keďže uhorky milujú vlhkosť, musíte sledovať jej rovnomerný prietok. Keď sa objavia prvé výhonky, zalieva sa teplá voda, keď pôda zaschne. Mladé klíčky potrebujú 2,5 litra vody na štvorcový. meter. S rastúcou zeleňou sa množstvo zvyšuje na 6,5 ​​litra.

voda zeme

Po výsadbe by sa zalievanie uhoriek malo robiť podľa pravidiel, berúc do úvahy vek a štádium vývoja. Rýchlosť zavlažovania uhoriek sa počíta podľa rovnakých kritérií.

  • Po rozložení prvých listov by sa frekvencia polievania mala rovnať raz za 4-5 dní. Táto frekvencia zavlažovania sa udržiava až do rozkvetu. Za 1 štvorcový m. by malo ísť asi 4,5 litra vody.
  • Počas kvitnutia a tvorby vaječníkov sa odporúča zavlažovať pôdu každý deň. Množstvo kvapaliny stúpa na 8 litrov na 1 štvorcový meter. m. V horúcich dňoch môžete pôdu navlhčiť každý deň.
  • Počas aktívneho plodenia by sa mala znížiť frekvencia polievania. Prispieva to k smerovaniu všetkých síl rastliny na rast a vývoj ovocia. V opačnom prípade získavajú vrcholy silu.

iná metóda

Zabráňte prenikaniu vlhkosti do zelenej časti rastliny, zvyšuje sa tým riziko hniloby. Je potrebné naliať vodu prísne do koreňa, snažiť sa nepodkopávať pôdu, nevystavovať koreňový systém a spodok stonky.

Polievanie kombinované s hnojivami

Spolu s polievaním kŕmia súčasne uhorky. Na začiatku vývoja zeleninovej plodiny sa najviac spotrebúva dusík, a preto sa musí 1,5 týždne po výsadbe pridať dusičnan amónny.Počas obdobia plodenia sa draslík aktívne konzumuje, a preto sa oplatí pridať dusičnan draselný alebo superfosfát.

Môže sa aplikovať pri zalievaní uhoriek na otvorenom poli a organických hnojivách. Populárne sú hnijúce kuracie trusy alebo divozel. Pomáha vyplniť nedostatok mikroprvkov v pôde infúziou drevného popola. Najlepšie obliekanie sa najlepšie robí večer.

v kombinácii s hnojivami

Ošetrenie koreňov hnojivami sa začína po rozvinutí prvého páru listov. V budúcnosti sa oplodnenie opakuje každých 12 až 14 dní.

Pre uhorky je vhodné zloženie nasledujúcich troch zložiek. Vezmite 15 g močoviny, 20 g síranu draselného a 25 g superfosfátu. Všetky zložky sa rozpustia v 10 litroch vody a nechajú sa vylúhovať niekoľko hodín. Výsledný roztok nalejte na každý uhorkový krík.

hnojenie koreňov

Po dvoch týždňoch môžete použiť vrchný obväz založený na kravskom truse. Zložka sa naleje do 10 litrov vody a nechá sa vylúhovať asi tri dni. Na zlepšenie prospešných vlastností zmesi sa odporúča pridať drevný popol a superfosfát. Pred zalievaním musí byť roztok zriedený vodou v pomere 1: 6.

Na spracovanie listov sa môžu použiť presne rovnaké formulácie, iba v nižšej koncentrácii. Všetky živiny neabsorbujú korene, ale listy.

infúzia na kŕmenie

Celkovo sa odporúča vykonať štyri obväzy pre celú vegetačnú sezónu. V prípade problémov s rastom a vývojom uhoriek sa môže zvýšiť množstvo dresingov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica