Ako si z vlastných rúk vyrobiť záhradu pre uhorky na otvorenom poli

Uhorky sú obľúbenou zeleninou pre mnoho záhradníkov. Majú radi teplo, a preto sa odporúča zasadiť ich do špeciálnych teplých postelí. Nie je také ľahké vybaviť také miesta na pestovanie. Na tento účel je potrebné určiť, aký druh pôdnych uhoriek má rád a kde je lepšie mať teplú posteľ na pestovanie.

odrody

Pred vybavením lôžok z uhoriek sa odporúča oboznámiť sa s ich hlavnými odrodami. To v budúcnosti pomôže pri výbere najvhodnejších postelí pre uhorky.

priekopa

Pomerne často sa pred výsadbou uhoriek na otvorenom priestranstve vytvárajú zákopové postele. V tomto prípade je miesto na pestovanie uhoriek umiestnené v predkopanej priekope, do ktorej sú umiestnené všetky potrebné výživné zložky. Príkop je vytvorený pre lepší rozklad hnojiva a pre zahriatie pôdy. Pred výsadbou uhoriek sú všetky hnojivá v zákope zakryté pôdou takmer úplne hore.

otvorené priestranstvo

vysoký

Niektorí záhradníci pestujú uhorky vo vysokej záhradnej posteli. Ak chcete vytvoriť takúto posteľ pre uhorky vlastnými rukami, musíte si vytvoriť špeciálny drevený rám. Do neho sa vkladajú minerálne hnojivá s čerstvým hydinovým trusom. Zhora sú všetky hnojivá pokryté silnou vrstvou pôdy, ktorá by mala byť mierne nadvihnutá nad zemou. Skúsení pestovatelia zeleniny tvrdia, že je lepšie pestovať uhorky v takých štruktúrach, pretože sú spoľahlivo chránené pred burinou.

vysoké postele

kombinovaný

Uhorky môžete pestovať aj v kombinovaných posteliach. Táto metóda pestovania pozostáva z hlavných komponentov vyššie uvedených druhov. Kombinovaná posteľ z uhoriek pozostáva z malého podzemného výkopu a horného rámu z odolného dreva.

kombinované postele

Kde pestovať uhorky

Po oboznámení sa s hlavnými posteľami by ste na jar mali určiť miesto výsadby uhoriek. Najprv musíte zistiť, čo presne uhorky milujú - slnko alebo tieň. Uhorky sú zelenina vyžadujúca svetlo. Plocha na ich pestovanie by mala byť počas celého dňa dobre osvetlená, a preto by postele nemali byť umiestnené pod stromami.

láska uhorky

Výber záhradného pozemku pre jarnú výsadbu uhoriek v krajine priamo závisí od regiónu, v ktorom sa bude zelenina pestovať. Napríklad v južných častiach krajiny nemusíte myslieť na pestovanie zeleniny na slnku alebo v tieni. V zatienených oblastiach budú rásť ešte lepšie, pretože niektoré kríky môžu v lete vyschnúť vďaka slnečným lúčom.Vo viac severných oblastiach by sa uhorská záhrada mala nachádzať na južných svahoch, ktoré sú dobre osvetlené slnečnými lúčmi.

Pri výbere miesta na záhrade je potrebné zohľadniť aj to, ktorá pôda pre uhorky v otvorenom poli je najvhodnejšia.

Na pestovanie takýchto rastlín sa považujú za najvhodnejšie hlinité a piesčito-hlinité pôdy. Zároveň by nemala byť kyslosť pôdy príliš vysoká. Ak pestujete uhorky v príliš kyslej pôde, potom sa sadenice vyvíjajú veľmi pomaly. Mali by ste použiť lakmusový test, aby ste sa uistili, že pôda nie je príliš kyslá. Počas kontroly sa pôda zo záhrady zmieša s litrom prevarenej vody a potom sa na zmes aplikuje lakmusový test. Najoptimálnejšia kyslosť pôdy je 7-8 Ph.

pripraviť pôdu

Ako pripraviť pôdu

Pred prípravou postele na uhorky by ste mali urobiť predbežnú prípravu pôdy na mieste.

posteľ na uhorky

Na jeseň sa uskutoční prvá príprava pôdy bez hnoja a pridanie iného organického hnojenia. Na začiatku sa miesto kultivuje, aby sa zbavili burín a trochu uvoľnilo pôdu. Potom musí byť celá oblasť napojená roztokom pripraveným z Bordeauxovej kvapaliny alebo síranu meďnatého. Na jeseň nie je potrebné zalievať pôdu zásaditou tekutinou, pretože je lepšie to urobiť pred výsadbou uhoriek.

Na jar sa na záhrade hnojí humus a do pôdy sa pridáva ďalšia organická hmota. Nepoužívajte príliš veľa organických hnojív. Spracovávame 3-5 kg ​​zhnitého hnoja a 50 gramov minerálnych obväzov na meter štvorcový pozemku. Niektorí záhradníci odporúčajú pridať do pôdy 100 gramov vápna, aby sa mierne znížila úroveň kyslosti. Keď je pôda pripravená, mala by sa vykopať a vyrovnať pomocou hrable.

organické obväzy

Ako urobiť záhradu pre uhorky

Príprava záhrady je náročná práca, ktorú nie je ľahké pre začiatočníkov zvládnuť. Existuje niekoľko užitočných nápadov, ktoré vám pomôžu pripraviť lenivé postele. Ak chcete zistiť, ako urobiť postele správne, musíte sa oboznámiť s hlavnými fázami výroby.

hnoj v trakaři

Tvorba priekop

Najprv musíte vykopať zákop, ktorý je potrebný na pestovanie zeleniny. Jeho veľkosť by nemala byť príliš veľká. Šírka výkopu nie je väčšia ako jeden meter a výška je 40 - 50 cm.

hĺbenie

Položenie trávy

Aby sa zákop stal trvanlivejším a uhorky neklesli pod zem, mala by sa na dno položiť malá vrstva trávy. Preto sa kosí každá vysoká tráva, položí sa na dno a opatrne sa pošliape pod nohami. Ak sa tak nestane, pôda na záhrade po daždi poklesne, a preto sa začnú hniť mladé kríky uhoriek.

ktorým sa tráva

Príprava hnojivovej zmesi

na získajte dobrú úrodu uhoriek pripravte špeciálnu zmes na kŕmenie. Vyrába sa z plesnivého chleba zmiešaného so zemiakovou šupkou. Pred ošetrením lôžka pripraveným roztokom by mal byť zákop napojený teplou vodou. Potom sa pôda pokryje trávou v priekope. Postupom času sa objavuje fermentačný proces, počas ktorého sa začínajú objavovať baktérie. Uhorky ich potrebujú na normálny rast.

zmesi hnojív

pristávacia

Celú vrstvu plníme hnojivami zeminou, po ktorej vysadíme uhorky na záhrade. Za týmto účelom sa uhorkové lôžko vopred zavodí vodou a urobia sa na ňom malé otvory. Mali by byť široké 10 cm a hlboké 5 až 7 cm. Pred výsadbou uhoriek sa semená musia dezinfikovať.

Niektorí sa pýtajú, či je možné pestovať uhorky príliš blízko. To sa oplatí robiť, pretože kríky sa môžu navzájom tieniť, a preto rastú pomalšie.Odporúča sa inštalovať špeciálne podpery blízko každého puzdra, do ktorého sú rastliny zavesené kvôli lepšiemu rastu.

malé diery

Pravidlá starostlivosti

Každá inteligentná žena v domácnosti, ktorá pestuje zeleninu, vie, že potrebuje správnu starostlivosť.

inteligentná žena v domácnosti

zalievanie

Nie je žiadnym tajomstvom, že kríky musia byť pravidelne napojené. Zalievanie pestovaných uhoriek je potrebné, pretože to priamo ovplyvňuje kvalitu výslednej plodiny. Pôdu je potrebné navlhčiť 2-3 krát týždenne, pokiaľ nie je vonku príliš horúca. V horúcich letných dňoch zalévajte rastliny každý deň, aby Zem nemala čas vyschnúť.

voda pravidelne

Vrchný dresing

Pôdne spracovanie s vrchným obväzom stimuluje rozvoj rastlín, pretože obrábaná pôda obsahuje veľké množstvo živín. Nie každý pestovateľ vie, ktorá zložka by sa mala pridať do pôdy počas hnojenia uhoriek. V okamihu, keď sa objavia listy a vznikajú biče, by sa do pôdy malo pridať dusíkaté hnojivo draslíkom.

Do pôdy s plodinami by sa mali pridávať aj organické hnojivá. Mnoho ľudí odporúča pridať do pôdy vtáčie trus s konským hnojom. Namiesto toho sa namiesto toho používa kal z kravského trusu.

rozvoj rastlín

štiepanie

Počas kultivácie sa uhorky opakovane štiepajú. Prvýkrát sa tento postup vykonáva po objavení sa prvých skutočných listov. V tomto prípade sa štipka vykoná cez druhý list. Pri ďalšom postupe sa postup opakuje, ale už cez 7-9 listov. Ďalej budete musieť štiepať rastlinu každé tri listy.

štiepané uhorky

záver

Každý inteligentný pestovateľ zeleniny mal aspoň raz nápad pestovať uhorky v špeciálnych teplých posteliach. Preto sa niektorí zaujímajú o to, ako si môžete urobiť záhradu pre uhorky na otvorenom poli. Na vyriešenie tohto problému sa odporúča študovať niekoľko základných myšlienok, ktoré vám pomôžu vytvoriť záhradu uhoriek na otvorenom poli.

odporúča sa študovať

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica