Ako môžete chrániť uhorky pred chladom na otvorenom poli, ako ich kŕmiť a ako im pomáhať

Túžba získať úrodu rýchlejšie sa niekedy pre letného obyvateľa otočí nabok. Z dôvodu rozmarov počasia si unáhlený záhradník často nevie, ako chrániť otvorené uhorky pred chladom na otvorenom poli. Oneskorenie v nadchádzajúcich nočných mrazoch hrozí, že dôjde k úplnej strate úrody.

Teplotný režim

Každá záhradná plodina má prahové hodnoty teploty, keď dôjde k narušeniu, rastlina prestane rásť, môže ochorieť a zomrieť. Obyvateľ leta musí vedieť, pri akej teplote vzduchu sa môžu začať problémy s teplomilnou uhorkou a zelenina nerastie.

V tabuľke sú uvedené teplotné prahy (vzduch, pôda) a súvisiace problémy:

Teplota vzduchuTeplota pôdyproblém
Priemerná denná teplota pod 15 ° CVýnosy klesajú, výsadba trpí múčnatkou
V noci pri teplotách pod 8 ° C dlhšie ako 5 dníSadenice uhoriek môžu uhynúť
Pod 12 ° CSemená uhoriek neklíčia dobre, sadenice prestávajú rásť, objavujú sa žltkasté listy
6 - 8 ° С na 1 nocBez následkov
Cez deň od 23 ° C, v noci od 15 ° CNad 15 ° CSemená pučia do jedného týždňa, sadenice aktívne rastú

Čaká sa na mráz

Na jar je problém nočných mrazy obzvlášť dôležitý pre letných obyvateľov, ktorí v meste žijú celý týždeň. Všetky záhradnícke práce sa musia vykonávať cez víkend a uistite sa, že uhorky nezamrzajú.

uhorky v skleníku

Je lepšie chrániť uhorky v skleníku pred zamrznutím. Ak je v skleníku elektrina, môžete nainštalovať elektrickú tepelnú pištoľ. Ak nie je k dispozícii, použite iné druhy paliva a nainštalujte na ochranu pred mrazom:

 • plynový ohrievač;
 • ohrievač vzduchu na naftu;
 • pec na drevo na skleníky.

Ochrana uhoriek vonku je zložitejšia. Pri skorej výsadbe uhoriek v záhrade semenami alebo sadenicami sa oplatí vybaviť nie obyčajné hrebene na zemi, ale nedávno aj moderné teplé hrebene alebo jednoduchšie konštrukčné hnoje.

Hrebeň hnoja

Hrebeň hnoja v chladnom počasí poskytne nielen teplo, ale aj živiny potrebné pre rast. Musí sa to robiť múdro. Mladé rastliny môžu byť zničené na lôžku vo fáze aktívneho spaľovania.

uhorka v záhrade

Musíte postaviť hrebeň hnoja 2 týždne pred zasiatím semien. Hnoj sa musí rozložiť do vysokého hrebeňa, vyliatyho. Aby ste mohli začať horieť rýchlejšie, môžete štruktúru pokryť celofánom.

Keď hrebeň funguje, bude viditeľný parou, ktorá z neho vychádza. Po 2 dňoch aktívneho spaľovania môžete osivo zasadiť do otvorov naplnených zeminou. Hrúbka pôdy by mala byť najmenej 30 cm, zatiaľ čo hrozí nízka teplota, mladé sadenice zakryte filmom alebo priadzou, aby nezamrzli.Morské riasy pestované v hnoji zriedka trpia chorobou.

Teplý hrebeň

Teplý hrebeň je analógom hrebeňa hnoja, iba ako biopalivo môže pôsobiť:

 • potravinový odpad;
 • listy;
 • odborov;
 • tráva;
 • topy.

Sadenice uhoriek na organickom vankúši potiahnuté filmom navrchu nie sú vystavené mrazu. Účinok vykonanej stavby je pozorovaný v daždivom lete. Organická hmota sa prehrieva, uvoľňuje potrebné teplo a výživu pre rast.

Dekoratívne zdobený teplý hrebeň uľahčí starostlivosť o uhorky a súčasne vyzdobí chalupu.

Výhoda teplých hrebeňov:

 • je vhodné pripevniť oblúky a krycí materiál;
 • pôda sa zahrieva oveľa rýchlejšie, takže môžete osivo zasiať skôr;
 • menej buriny;
 • drenáž vo forme veľkých vetiev odstraňuje stojatú vodu, podporuje rozvoj koreňového systému;
 • Umierajúca organická hmota v noci zahreje pôdu, čo stimuluje nočný rast.

Oblúky plus krycí materiál

Lacné sety pre letných obyvateľov, kompletne vybavené plastovými oblúkmi a krycím materiálom, môžu chrániť bič uhorky za chladného počasia, nielen v skleníku.

Po ich inštalácii nad otvory na jar sa záhradník vyrovná s úlohou chrániť uhorky počas májových mrazov. Hustý krycí materiál chráni sadenice pred mrazom.

Ako môžu uhorky chrániť pred chladom na otvorenom oblúku a krycom materiáli, zdieľajú letní obyvatelia fóra a videá. Ich rady môžu pomôcť mnohým zachovať rastliny milujúce teplo.

uhorky zeleninová záhrada

Musíte si kúpiť bielu spunbond na ochranu rastlín pred jarnými studenými západkami. Optimálna hustota netkanej textílie je 23 g / m2. m. Táto sila je dostatočná na to, aby chránila pred chladom a vydržala tlak vetra.

Ukladanie uhoriek

Ak máte smolu a mráz uchopil uhorky, musíte ich oživiť. V takom prípade by každé letné obyvateľstvo malo mať „Epin“. Droga, ktorá pomôže, ak uhorky:

 • stuhol;
 • listy z nejakého dôvodu zožltli;
 • toho dňa prší a je výrazne chladnejšie;
 • napadnuté voškami alebo inými škodcami.

Ako pomôcť uhorkám s Epin je uvedený v pokynoch. Jediným ošetrením sa obnoví imunita rastliny. Hlavnou vecou je nepoužívať hnojivá dva týždne, kým rastlina sama neopustí. Nezabudnite si kúpiť rastový biostimulant.

Pomôžte uhorkám s akýmkoľvek obľúbeným liekom:

 • zirkón;
 • Narcissus;
 • amulet;
 • Silk.

Pomocou týchto produktov, ktoré sú neškodné pre ľudí a zeleninu, rýchlo obnovíte riasy z uhoriek. Je dôležité, aby sa pri spracovaní roztok dostal na väčšinu listov.

peronosporóza uhoriek v skleníku

Väčšina pestovateľov zeleniny čelí žltnutiu listov. Skúsení záhradníci vedia, ako kŕmiť uhorky počas choroby, ako chrániť riasy pred hnilobou a škodcami.

hnojivá

Predĺžené letné vychladnutie je pre uhorky zlé. Špičky listov sa rozjasnia, tvorba vaječníkov sa spomalí. V tomto prípade sa kŕmia roztokom karbamidu alebo močoviny.

Roztok sa pripravuje tesne pred použitím. Zriediť 1 polievková lyžica. l. príprava v 10 litroch usadenej vody. Počasie by malo byť počas spracovania suché, zakalené.

Týmto spôsobom niekoľkokrát oživíme. Interval medzi obväzmi je 3 dni. Keď sa listy stanú tmavozelenými, môžete uhorky prestať ukladať.

Jednoduché ľudové spôsoby

Pre začínajúcich pestovateľov zeleniny bude zaujímavé naučiť sa, ako sa starať o uhorky jednoduchými ľudovými metódami. Zistili ste, že v noci bude teplota pod nulou? Čo robiť, ak nie je po ruke žiadny krycí materiál a nie je čas vybudovať prístrešok?

Vyzdvihnutím bylín alebo konárov si môžete vziať slamu a hodiť ju na mladé uhorky a znížiť tie, ktoré sú vyššie a sú spojené s mrežami. Vrstva kompostu vás ochráni pred mrazom. Zhrabnite ju ráno, ale nevyberajte ju z hrebeňa.Je potrebná pre ďalšiu starostlivosť, pomôže udržať vlhkosť v pôde a nenechá pôdu zamrznúť.

Ak sa niekde v hale nachádza nepotrebná rolka strešného materiálu, môžete ju použiť. Zostavte vrecia na ochranu mladých sadeníc uhoriek. Ráno ich bude potrebné vyčistiť a v noci budú slúžiť ako vynikajúca ochrana pred nízkou teplotou subzera.

Rastline môžete pomôcť počas obdobia nepriaznivého počasia pomocou kyseliny boritej. Zriedte vrece prášku (5 g) v horúcej vode a nalejte do 10 litrov vody. Uhorky sa týmto roztokom môžu postriekať po západe slnka.

taký Spracovaním sa chráni výsadba uhoriek pred chorobamiktoré sa vyskytujú za nepriaznivého počasia:

 • bakteriózy;
 • múčnatka;
 • koreňová hniloba.

Odroda výber

Musíte sa zamyslieť nad tým, ako pestovať uhorky na otvorenom poli nie na jar, keď je čas zasiať semená, ale na jeseň alebo v zime. Na to potrebuje letný obyvateľ:

výber odrôd

 1. Na jeseň pripravte miesto pristátia. Postavte teplú posteľ alebo skleník pre skorú výrobu.
 2. Pred začiatkom jari si zakúpte krycí materiál požadovanej veľkosti a hustoty. Na ochranu pred nepriaznivým počasím je vhodná hrúbka 35 mikrónov.
 3. Vyberte semená uhoriek s vlastnosťami, ktoré sú vhodné pre podnebie.

Môžete si vybrať z desiatich najobľúbenejších, špeciálne vyšľachtených na otvorenom priestranstve:

 1. Apríl F1 - v polovici sezóny odolné voči chladu, plody nie sú malé, používajú sa na výrobu ľahkých šalátov.
 2. Masha F1 je kráľovnou trhu. Táto odroda sa pestuje na predaj kvôli jej skorej zrelosti, dobrému vkusu a vynikajúcej imunite. Plody sú hrudkovité, dobré v náleve.
 3. Zozulya F1 je hybrid predčasného dozrievania odolný proti chladu, ktorý poskytuje dobré výnosy vo výfukových plynoch a v skleníkoch.
 4. Prameň F1 - hybrid už dlho používajú obyvatelia rôznych klimatických zón. Odroda je odolná proti chladu, plodná, zriedka chorá, dobrá pri zbere.

Tieto odrody sa môžu odporúčať pre začínajúcich pestovateľov zeleniny. Po zvládnutí technológie pestovania uhoriek so semenami v OG je možné rozšíriť zber a študovať metódy množenia kultúry prostredníctvom sadeníc.

záver

Pomocou moderných biologických produktov a hnojív pestujeme uhorky za každého počasia. Krycí materiál, plastové oblúky, PVC film pomôže vyrovnať sa s jarnými chladnými západkami a letným nepriaznivým počasím.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica