Ktoré odrody uhoriek sú najvhodnejšie na konzervovanie a morenie

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, ktoré uhorky sú najlepšie na morenie a o názvy konkrétnych odrôd. Ak chcete vybrať správnu možnosť, musíte sa zamerať na niekoľko funkcií. V tomto prípade sa oplatí zvážiť dobu zrenia zeleniny, parametre výnosu, chuťové charakteristiky, podmienky pestovania. Správnym výberom zeleniny je možné získať chutný prípravok.

Ako zvoliť správne nakladané uhorky?

Pred výberom zeleniny je potrebné analyzovať veľké množstvo faktorov. V tomto prípade sa oplatí zvážiť kvalitu sadivového materiálu a poveternostné podmienky oblasti. Sortiment zeleniny je veľmi veľký, a preto je celkom ťažké porozumieť mu..

Kvalitu zeleniny pomôžu určiť viaceré kritériá. Odborníci zároveň neodporúčajú experimentovať, ale používať iba vhodné a overené odrody. Uhorky musia byť vysokej kvality. Žltá alebo zhnitá zelenina sú úplne nevhodné.

Kritériá výberu

Na konzerváciu sa používajú tieto plody:

 • veľkosť je 12 až 15 centimetrov;
 • pokožka nie je poškodená a má bohatú zelenú farbu;
 • na šupke sú pupienky a tŕne;
 • zelenina má krásny valcovitý tvar - je povolený mierny ohyb;
 • povrch má tvrdú a elastickú konzistenciu;
 • vnútorné rezy nie sú pri rezaní viditeľné;
 • vnútri je málo semien;
 • buničina má hustú konzistenciu a chrumkavosť;
 • zelenina má sladkú chuť bez horkosti.

Môžu byť skleníkové uhorky solené na zimu?

Uhorky určené na zber sa musia pestovať na otvorenom poli. Na zber by sa nemala používať skleníková zelenina. Skleníková zelenina bude vodnatá a chutná.

Najlepšie odrody uhoriek na morenie a konzervovanie

Na konzerváciu sú vhodné rôzne ovocné odrody. To vám umožní vybrať príslušnú možnosť.

nakladané uhorky

Solené odrody

Existuje veľa druhov ovocia, ktoré sa používajú na morenie. To umožňuje poľnohospodárom vybrať si vhodné možnosti.

Nezhinsky

Táto odroda sa vyznačuje vynikajúcou chuťou, vysokým výnosom a odolnosťou voči suchu. Zelenina sa považuje za stredne skorú. Zrenie trvá 47 až 55 dní. Semená sa môžu zbierať z tejto rastliny.

Muromsky

Je to jedna z najstarších odrôd z mesta Murom. Predčasne dozrieva. Zrenie trvá viac ako 42 dní.

Ďaleký východ

Odroda dozrieva v priemere 40 až 55 dní. Rastlina je opeľovaná včelami. Produkuje stredne veľké ovocie pokryté hľúzami.Dosahujú dĺžku 15 centimetrov.

hotová ochrana

Parížska uhorka

Toto je skorá odroda, ktorá dozrieva 45 dní. Rastlina je opeľovaná včelami. Zelenina nemá horkosť. Dosahujú dĺžku 11 centimetrov.

Vyaznikovsky

Toto je raná kultúra, ktorá dozrieva 55 dní. Vyznačuje sa malými plodmi s malými hľúzami. Pestujú na dĺžku 11 centimetrov.

skvelý

Odroda sa považuje za stredne skorú. Má veľké hľuzy. Plody rastú o 12 centimetrov.

Bérégovoy

Je to odroda s vysokým výnosom, ktorá sa vyznačuje stredne skorým zrením. Na povrchu plodu sú veľké hľuzy. Uhorky dosahujú dĺžku 12 centimetrov.

chrumkavý

Tento hybrid má priemernú dobu zrenia 50 dní. Uhorky prinášajú ovocie dobre počas leta. Rastú v dĺžke o 10 centimetrov.

otvorená plechovka

Populárne uhorky na zimné prípravy

Na konzerváciu môžete použiť rôzne odrody, ktoré majú určité vlastnosti.

Hermann

Jedná sa o skorú rastlinu, ktorej plody dozrievajú 41 až 47 dní. Plody majú stredné hľuzy a dorastajú do 10 centimetrov. Majú sladkú chuť a sú úplne bez horkosti.

Hector F1

Jedná sa o skorý hybrid, ktorý dozrieva 30 až 36 dní. Puzdrá majú kompaktnú veľkosť. Rastlina sa vyznačuje zväzkom vaječníkov. Plody sú tmavej farby. Rastlina sa vyznačuje výraznou arómou.

Odvaha F1

Jedná sa o skorý dozrievací hybrid, ktorý dozrie v priebehu 38 až 44 dní. Nevyžaduje opelenie a ľahko sa o neho stará. Plody dosahujú 15 centimetrov.

Fénix

Jedná sa o hybrid s neskorým dozrievaním, ktorý opeľujú včely. Zrenie ovocia trvá 55 - 65 dní. Dosahujú 16 centimetrov. Vyznačujú sa hustou pokožkou. Rastlina toleruje kolísanie teploty normálne.

stupeň Phoenix

Vodnár

Táto odroda si vyžaduje opelenie. Považuje sa za stredne skoro. Zrenie ovocia trvá až 48 dní. Plody sú pokryté veľkými hrčkami a dosahujú 12 centimetrov.

Hra

Kultúru opeľujú včely. Pokiaľ ide o dozrievanie, považuje sa za strednú sezónu. Trvá to asi 50 dní. Na plodoch sú hrbole.

Moskevské noci

Plody sa vyznačujú priemernou dobou zrenia, ktorá trvá 45 dní. Hybrid sa považuje za samoopelivý. Zelenina je pokrytá hrboľmi a dorastá do 14 centimetrov.

Marinda F1

Je to samoopelivá, vysoko výnosná rastlina. Ovocie dozrievajú 40 - 55 dní. Uhorky šalátové sú pokryté veľkými hľuzami a dorastajú do 10 centimetrov. Vyznačujú sa rovnomerným tvarom a úplnou absenciou horkosti.

Lukhovitsky F1

Toto je pomerne stará odroda. Plody majú nasladlú chuť a dosahujú dĺžku 12 centimetrov. Rastlina sa považuje za vysoko výnosnú a univerzálnu aplikáciu.

Druh Lukhovitsky F1

Hybridné odrody

Ak si chcete vybrať tú najlepšiu rozmanitosť, musíte si preštudovať vlastnosti každej z nich. Dnes existuje veľa hybridov, ktoré boli chované špeciálne na ochranu.

Lilliput F1

Pri náležitej starostlivosti o rastlinu je možné plodinu zbierať už v druhej polovici júna. Uhorky sú pokryté malými bielymi tŕňmi. Zelenina je vhodná na morenie a ľahko sa ošetruje.

Zyatek F1

Vonku sa darí skorému dozrievaniu plodín. Je tiež možné pestovať ju v skleníku. Zelenina chutí skvele. Hybrid nevyžaduje opelenie a poskytuje dobrú úrodu za každého počasia. Ovocie je veľmi pohodlné pokryť.

Sibírske solenie F1

Tento hybrid sa vyznačuje odolnosťou voči zlým klimatickým podmienkam. Uhorky dosahujú 6 až 8 centimetrov. Zelenina má hustú pokožku, a preto je veľmi vhodné ich konzervovať.

Sibírske solenie

Maryina Roshcha F1

Tento hybrid typu parta vytvára skoré plodiny. Vyznačuje sa dlhým plodiacim obdobím. Na kríku okamžite dozrie 10 až 12 uhoriek. Plody dosahujú 12 centimetrov.

Zásah sezóny F1

Odroda sa vyznačuje dobrým plodením. Zber plodiny je možný až do konca jesene.Uhorky tvoria zväzky 3 až 6 kusov. Bočné výhonky sa vyznačujú intenzívnym rastom. Zelenina dosahuje 8 - 11 centimetrov.

F1 biely cukor

Je to originálna hybridná odroda vyznačujúca sa sladkými a ovocnými uhorkami. Rastlina môže byť pestovaná aj v drsnom podnebí. Zrenie nastáva do 50 dní.

F1. Apríl

Je to univerzálna odroda, ktorá začína prinášať ovocie 50 dní po naklíčení. Vyznačuje sa veľkým ovocím. Dosahujú 22 až 25 centimetrov a vážia asi 250 gramov. Rastlina sa vyznačuje nenáročnou starostlivosťou a mrazuvzdornosťou.

Univerzálne odrody: názvy a charakteristiky

Existujú univerzálne odrody, ktoré sa dajú konzervovať, soliť a pridať do šalátov.

zelenina v miske

Fontanelle

Je to nenáročný hybrid, ktorý sa dá nakladať. Má vynikajúcu chuť. Ovocie dozrievajú v rôznom čase. Dosahujú dĺžku 10 až 12 centimetrov.

krík

Jedná sa o kultúru skorého dozrievania vyznačujúcu sa svojou kompaktnou veľkosťou a krátkymi výhonkami. Počas plodenia sa musia uhorky zbierať každý deň. Plody sú pokryté hustou pokožkou.

dieťa

Rastlina sa vyznačuje malými plodmi merajúcimi 7 až 10 centimetrov. Zrnú do 40 dní. Tmavo zelená koža je pokrytá veľkými ostnatými hrbolmi. Z 1 kríka je možné zhromaždiť až 50 uhoriek.

Zozulya

Ide o pomerne starú odrodu, ktorá produkuje uhorky až do veľkosti 24 centimetrov. Majú pevnú dužinu s množstvom malých semien. Rastlina má príjemnú arómu a vyznačuje sa slabým tkaním.

rezaný výrobok

Tom Thumb

Táto odroda sa vyznačuje dobrým výnosom - z 1 štvorcového metra je možné zhromaždiť až 14 kilogramov uhoriek. Uhorky dosahujú 7-9 centimetrov. Chutia dobre.

Masha F1

Rastlina poskytne úrodu po 38 až 40 dňoch. Vyznačuje sa valcovými plodmi pokrytými hustou pokožkou. Dosahujú dĺžku 7 až 9 centimetrov. Uhorky majú šťavnaté chrumkavé mäso.

Konkurent

Je to mocná rastlina, ktorá vyprodukuje za 45 dní. Uhorky majú hrbolatý povrch. Kultúra je odolná voči múčnatke a bakterióze.

Je možné solené uhorky soliť?

Pri výbere uhoriek na morenie by ste mali uprednostňovať zeleninu s pupienkami. Takéto polotovary nebudú explodovať. Zelenina s bielymi pupienkami však nebude chrumkavá. Konzervovanie sa neodporúča pre hladké uhorky. Zvlhčujú a vyhodia plechovky.

Pravidlá zberu uhoriek na zachovanie

Ak chcete správne zbierať uhorky, mali by ste sa zamerať na tieto vlastnosti:

 • zber prebieha ráno, skôr ako sa objaví jasné slnko;
 • v predvečer stojí za to zalievať postele teplou vodou;
 • zelenina sa odstraňuje opatrne, bez poškodenia biča;
 • obrobky sa najlepšie vyrábajú v ten istý deň.

Počas hromadného dozrievania plodiny by sa uhorky mali odstraňovať každý deň. Vďaka tomu nebudú vyrastať. Staršie plody sú žltšie a hrubšie.

pravidlá zberu

Aké uhorky nie sú vhodné na konzervovanie

Nie všetky uhorky sa môžu používať ako prírezy. Na tento účel sa nepoužívajú tieto plody:

 • hladký;
 • príliš veľký;
 • dutý;
 • žltá;
 • s hrubou pokožkou;
 • prezreté;
 • špinavé;
 • skazený.

Uhorky sa často používajú na konzervovanie. Zároveň je veľmi dôležité správne vybrať odrodu. Z tohto dôvodu sa odporúča vziať do úvahy veľa funkcií.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica