Štruktúra koreňového systému uhoriek, pestovania a uvoľňovania

Jedným z druhov starostlivosti o zeleninu je pestovanie a uvoľňovanie. Musíte však vedieť, či je potrebné zhlukovať uhorky a či je možné rastliny uvoľniť do postelí. Uhorky k nám prichádzajú z vlhkých tropických lesov Indie, kde je pôda bohatá na humus a vzduch je vlhký a horúci. Preto je slabosť koreňového systému zeleniny, pretože jedlo a vlhkosť sú vždy blízko, nemusíte ich extrahovať z pôdy. A teraz sa uhorka nelíši v moci koreňov. Ale ako zvýšiť príjem rastlín a vlhkosti z pôdy, ak nie uvoľnením.

Čo je koreňový systém uhorky, náležite sa o ňu starajte

Ak chcete zbohatnúť na úrode zeleniny, musíte poznať štrukturálne vlastnosti koreňového systému. Uhorky vďaka nej dostávajú prijateľné podmienky na pestovanie, majú dostatok vzduchu, jedla a vody.

Koreň rastliny predstavuje jeden a pol percenta celkovej hmotnosti. Siaha do hĺbky najviac štyridsať centimetrov. Bočné procesy sa nachádzajú päť centimetrov od zemského povrchu. Jemné korene sa ľahko poškodia a zotavujú sa zo siedmich až desiatich dní, čo spomaľuje rast uhorky. Pomáha im získať silu:

 • obsah pôdnej vlhkosti osemdesiat percent;
 • obsah výživných organických a minerálnych látok v pôde;
 • neutrálna kyslosť pôdy s pH šesť až sedem:
 • stredná koncentrácia solí v pôde.

stredná koncentrácia

Vynikajúci rastlinný produkt sa získava podľa pravidiel starostlivosti o uhorky.

Ako správne ošetrovať rastlinu vonku

Požiadavky na starostlivosť o koreňový systém zeleniny pozostávajú z týchto ustanovení:

vhlkosť pôdy

 1. Bohaté zalievanie umožní koreňom získať viac vlhkosti. Počet napájaní závisí od teploty vzduchu. V horúcom lete by sa uhorky na otvorenom poli mali ráno a večer navlhčiť. Znížte frekvenciu polievania na začiatku kvitnutia zeleniny. Potom sa vytvorí viac ženských kvetov. Berú teplú vodu pomocou vedra s tekutinou na meter štvorcový.
 2. Rastliny sa kŕmia mulleínovým roztokom, najskôr v pomere 1: 8, aby nespôsobili popáleniny, a potom 1: 4. Minerálnymi hnojivami sú pätnásť gramov dusičnanu amónneho, štyridsať gramov superfosfátu, desať gramov chloridu draselného. Keď uhorky začnú prinášať ovocie, korene sa vo výžive zdvojnásobia. Zelenina sa podáva každých sedem až desať dní.
 3. Aby sa vytvorili ďalšie korene, sú uhorky umiestnené od seba vo vzdialenosti dvadsať až tridsať centimetrov. Pri organizovaní dodatočného kŕmenia bude dostatok zeleniny.
 4. Zovretie vrcholov hlavného kmeňa vedie k tomu, že rastové procesy sú oneskorené, ale objavujú sa bočné riasy druhého a tretieho poriadku.Výsledné vetvy majú viac samičích kvetov ako samčích kvetov.
 5. Aby ste posilnili rastlinu, odstráňte farbu, ktorá sa tvorí v dolných listových osiach.

kŕmiť rastliny

Kompetentná starostlivosť o koreňový systém uhoriek môže zdvojnásobiť úrodu zeleniny.

Pestovanie v skleníku

Skleníkové uhorky sa vyžadujú pre vegetáciu:

skleníková uhorka

 • bohaté zavlažovanie;
 • hnojenie;
 • postrek listov živnými roztokmi raz mesačne;
 • štiepanie odrodových uhoriek;
 • zvýšenie hladiny oxidu uhličitého v skleníku;
 • opeľovanie rastlín hmyzom.

Polievanie v skleníkoch závisí od teploty miestnosti. Na jar av lete napojená raz alebo dvakrát, na jeseň každé tri dni. Zároveň sa voda zohreje na teplotu 25 stupňov.

hojné zalievanie

V horúcich dňoch sa list postrieka teplou vodou. Koreňový systém uhorky bude silnejší, ak sa teplota v miestnosti udržuje na 25 - 29 stupňov a vlhkosť nie je vyššia ako 85 percent.

Hlavný výhonok uhoriek saviera na úrovni siedmeho až deviateho listu a výhonky prvého rádu, ktoré vyšli z hrude prvého pravého listu, na úrovni piateho alebo šiesteho. Keď hlavná riasa dosiahne vrchnú časť mreží, musí byť stlačená.

štipka úteku

V skleníkových podmienkach produkujte opeľovanie uhoriek umelo, berúc mužský kvet a spájajúci sa s prašníkmi ženského. Na prilákanie hmyzu do skleníka na opelenie uhoriek umiestnite nádoby so sladkou vodou.

Ak je potrebné zvýšiť hladinu oxidu uhličitého, medzi uhorky sa položia hromady mulleínu alebo sudy tekutého hnoja.

umelé opelenie

Vďaka organizácii kompetentnej starostlivosti sa posilňuje koreňový systém rastliny, vytvárajú sa nové korene a obnovuje sa uhorka.

Ako uvoľniť uhorky

Aj keď sú korene rastliny blízko povrchu, na zvýšenie priepustnosti pôdy je potrebné ju uvoľniť. Po častom zalievaní, silných dažďoch sa pôda zhutní tak, aby vlhkosť neprenikla hlboko a neprivádzala uhorky. A tu je nevyhnutné uvoľniť horné vrstvy pôdy. Postup sa vykonáva opatrne a snaží sa nepoškodiť citlivé korene. Najlepšie je na to použiť hrable, orat cez oblasť okolo kríka.

korene rastlín

Aby organické a minerálne látky prenikli ku koreňom, aplikujú sa roztoky pri uvoľňovaní pôdy podľa schémy: najskôr sa pôda prepustí, uvoľní sa pomocou nástroja a potom sa zalieva hnojivami zriedenými v vedre s vodou.

Po uvoľnení bude zalievanie lepšie. Voda neopúšťa, ale ľahko preniká cez voľné pôdne vrstvy do koreňového systému uhoriek. Najlepšie je zorganizovať na to kvapkové zavlažovanie alebo drážky. Pôda v blízkosti kríkov uhoriek bude lepšie zvlhčená a ovocie rýchlejšie sadne.

uvoľnenie ručne

Uhorky je potrebné podľa potreby uvoľniť kombináciou s burinou hrebeňov.

uvoľnite uhorky

Musím schovať zeleninu do skleníka

Štruktúra koreňa rastliny naznačuje, že uhorky nerozprestierajú, že ide o zbytočné cvičenie.

To však nie je tento prípad. Pestovanie uhoriek v skleníku je predpokladom dobrej úrody:

rozotrieť zeleninu

 1. Zalejte rastliny v skleníku pozdĺž drážok. Ak navlhčite rastlinu pri koreňoch, začne hniť. Pred zalievaním pozdĺž radov sú uhorky špinavé a vytvárajú na povrchu hlinené hrebene. Vlhkosť vyživuje listy a stonky rastliny.
 2. Ako rastie, sú odkryté korene zeleniny. Preto pravidelne posypávajú zemou a vyrábajú uhorky pestované v háji.
 3. Predĺžuje plodenie zeleniny a vytvára podmienky na vytvorenie nového koreňového systému. Hneď, ako sa na stonkách dole objavia biele hľuzy s koreňovými koreňmi, začnú sa hľuzať.
 4. Ďalším spôsobom, ako omladiť uhorky. Hrubý, holý kmeň stárne a nedáva nové korene. Je spustený na zem, zvinutý v kruhu. Po týždni ležania na zemi sa začne zakoreniť.Na zväčšenie dĺžky koreňov sú stonky posypané a posypané zemou.

dochádza k expozícii

Naklíčené uhorky sa budú vyvíjať aktívne, ak:

 • napojená;
 • kŕmené organickými a minerálnymi látkami;
 • vytvoriť pohodlnú teplotu v skleníku 23 až 25 stupňov Celzia;
 • zvýšenie vlhkosti až o 80 percent.

Nové listy, ktoré sa objavili, uhorky biče začnú rásť a dať úrodu zelených. Koniec koncov, staré listy už zomrú, keď žili 44 dní.

kŕmené organickými látkami

Nové listy, ktoré sa objavili, uhorky biče začnú rásť a dať úrodu zelených. Koniec koncov, staré listy už zomrú, keď žili 44 dní.

Ako ušetriť korene uhoriek pred chorobami

Kvôli malej hĺbke koreňov uhoriek sú tieto patogénne huby ovplyvnené. Určenie plesňovej infekcie:

uložiť korene

 • hnedá škvrna a pruhy na koreňoch;
 • prerastanie koreňového goliera;
 • vytvorenie rozpadajúceho sa odpočúvania v spodnej časti kmeňa;
 • vädnutie a deformácia listov;
 • prítomnosť škvŕn na doskových doskách.

Šírenie koreňová hniloba uhoriek prostredníctvom infikovaných semien, pôdy. Vyvoláva chorobu zalievaním rastliny studenou vodou, zamokrením pôdy, náhlymi zmenami teploty. Nadmerné používanie dusíkatých hnojív tiež vedie k rozvoju infekcie uhoriek.

deformácia listu

Pretože pôvodcovia plesňových chorôb žijú v zemi, uvoľňovanie a hádzanie uhoriek sa uskutočňuje s cieľom zničiť patogénne mikroorganizmy. Počas postupu, týždeň pred výsadbou semien uhoriek, sa zem vysype vriacou vodou alebo roztokom manganistanu draselného. Keď sa objavia prvé príznaky choroby, je výsadba zeleniny ošetrená fungicídmi. Choroba sa neobjaví na uhorkách, ak:

 • pred výsadbou dezinfikujte semená:
 • kŕmiť rastliny včas;
 • spracovať skleník pred výsadbou zeleniny;
 • monitorovať podmienky pestovania zeleniny;
 • vyhnite sa zahusťovaniu výsadieb.

pestovanie zeleniny

Keďže v dôsledku nedostatku vzduchu v pôde vznikajú mnohé plesňové choroby uhoriek, situácia sa napraví uvoľnením. Vlhkosť a výživa vo voľnej pôde siahajú od koreňov po listy a vaječníky uhoriek rýchlejšie ako v hustej pôde. Preto je potrebné rastliny rozprestrieť, keď je uhorka v štádiu sadenice. Uvoľnenie pôdy neumožňuje rozvoj patogénnych húb a odumrú.

plesňové choroby

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica