Opis odrody uhorky Malysh, jej výnos a starostlivosť

Ak uprednostňujete uhorky v zime v malých pohári, potom je uhorka Kid na tento účel ideálna. Tento druh patrí do tzv. Kríkových rastlín s plodmi uhoriek.

Úžasné batoľa

Dĺžka stoniek uhorky nepresahuje pol metra, plody - nie viac ako 10 centimetrov. Starostlivosť o plodiny je najbežnejšia a doba zrenia je najkratšia. Odroda patrí do kategórie „mladých a skorých“, dozrieva rýchlo. Ovocie je pripravené na odstránenie z kríka po mesiaci - jeden a pol po tom, čo sa objavia prvé výhonky. Uhorka samotná má tmavozelenú farbu a hrudkovitú pokožku.

Rastlina má silnú imunitu. Uhorka úspešne odoláva rôznym chorobám - od plesní po pleseň mozaika uhoriek... Výťažok uhorky je priemerný, z kríkov sa zvyčajne odstraňujú až dve kilogramy ovocia. Hmotnosť jedného z nich dosahuje 80 - 100 gramov.

Odroda Malysh chovali chovatelia z Volgogradu.

uhorky dieťa

Výhody a nevýhody

Táto uhorka má tieto pozitívne vlastnosti:

 • vynikajúce klíčenie a skorá zrelosť;
 • vynikajúca chuť, nie horká;
 • univerzálne (na šaláty, na solenie);
 • po preprave si zachováva svoj normálny vzhľad;
 • veľké množstvo kríkov sa zmestí na malú plochu;
 • skrátená dĺžka stoniek nezasahuje do pohybu medzi radmi, a teda nepoškodzuje rastliny;
 • dlhá trvanlivosť;
 • odolnosť proti škodcom a chorobám.

danej triedy

Charakterizácia uhorky by bola neúplná bez toho, aby sa spomenuli jej nedostatky. Patrí medzi ne intenzívne plodenie (aj keď s tým nie je v poriadku!). V tomto režime by sa plody mali každý deň odstraňovať a nedovoliť prezretiu. Okrem toho musí byť kultúra hojne napojená.

Uhorka Malysh sa pestuje na otvorenom poli.

intenzívne plodenie

Pôdne požiadavky

Pozemok pre postele je vykopaný spolu so zavedením hnoja (približne vedro na jeden meter štvorcový). Bude užitočné pridať do pôdy zmes draselnej soli (25 gramov) a superfosfátu (40 gramov), ako aj malé množstvo dusičnanu amónneho.

Najlepšie je zvoliť piesočnú hlinitú alebo hlinitú pôdu pre postele. Počas dňa a noci musíte počkať, kým teplota vzduchu prekročí +15 stupňov, aby ste zabránili nedorozumeniam vo forme mrazu, zakryte postele špeciálnym vláknom alebo filmom.

požiadavky na pôdu

Postup pri starostlivosti o odrody

Na normálny rast záhradnej kultúry je potrebné včasné pestovanie pôdy vo forme buriny a uvoľnenia a Malyshova uhorka nie je výnimkou. Odstránenie buriny pomôže urýchliť rast rastlín a vetranie posilní imunitný systém rastliny.

Zvyčajne záhradníci napájajú dieťa slabým tlakom vody z hadice, ale vyhýbajúc sa odhaleniu koreňov je lepšie použiť tzv. Zavlažovanie a zavlažovanie.

záhradná kultúra

Postupy pre uhorky sa vykonávajú raz denne a pri nízkom množstve zrážok alebo starostlivosti o rastlinu v skleníku sa frekvencia zalievania upraví na dvakrát denne.

Opis odrody Malysh by sa mal doplniť informáciami o návnadách. Vyrába sa počas celého obdobia zrenia. Prvý cyklus sa musí vykonať počas kvitnutia uhoriek a potom každých 7-10 dní. Uhorka je kŕmená roztokom, ktorý je pripravený podľa nasledujúceho receptu:

vodné postupy

 • 10 litrov vody;
 • štipka močoviny, síranu draselného a superfosfátu;
 • 150 - 200 gramov polotekutej kravy.

Pripravené zmesi sú vhodné:

 • "Plodnosť";
 • "Jar";
 • "Ideálne".

štipka močoviny

Prevencia a kontrola chorôb

Uhorky sú často napadnuté hubovými infekciami. Semená aj pôda sa môžu infikovať. V tomto prípade sa odporúča semeno namočiť do roztoku manganistanu draselného, ​​aby sa na chvíľu zabránilo. Kultivované postele môžete zalievať aj so soľankou (pohár na vedro vody).

Najnebezpečnejšie pre naše dieťa sú choroby, ako napríklad:

plesňové infekcie

 • sivá alebo biela hniloba;
 • mozaika uhoriek;
 • olivová škvrna.

Aby ste ochránili úrodu uhoriek pred touto metlou, musíte sa o úrodu riadne starať a včas rozpoznať príznaky choroby. Je potrebné posilniť imunitu uhoriek obliekaním vo forme zavádzania minerálnych hnojív a organických látok do pôdy.

olivová škvrna

Zber a skladovanie

Mesiac a pol po tom, čo sa na lôžkach objavia prvé výhonky, je čas vybrať uhorky. Toto je zvyčajne polovica júla. Počas tohto obdobia mali záhradníci denne sledovať postele, aby identifikovali zrelé uhorky. Intenzívne plodenie trvá asi dva týždne. Zozbieraná zelenina sa skladuje asi desať dní na chladnom mieste, aby nestratila svoje vlastnosti a vzhľad.

Pri vyberaní uhorky z kríkov je dôležité ju odrezať malým chvostom a stonky neotáčať ani otáčať v rôznych smeroch, aby nedošlo k poškodeniu zvyšku ovocia.

prvé výhonky

Tieto jednoduché pravidlá vám v budúcnosti pomôžu získať dobré výnosy z uhoriek. Táto kultúra je navyše prispôsobená na pestovanie v oblastiach s rôznymi klimatickými podmienkami.

Recenzie uhorky Kid sú najpriaznivejšie. Po prvých skúškach s pestovaním tejto odrody má väčšina záhradníkov silnú túžbu znovu sa s ním skontaktovať, pretože malá zelenina mu dáva veľkú radosť.

zhovievavý

recenzia
 1. olga
  2.02.2018 10:17

  Podľa môjho malého záhradníckeho zážitku je táto odroda najlepšia na morenie. Plody sú veľmi vhodné na umiestnenie do pohárov. Na zvýšenie výnosov používam okrem tradičných obväzov aj výrobok BioGrow.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica