Charakteristiky a opis odrody uhoriek Masha, ich výsadba a starostlivosť o ne

Uhorky Masha sú medzi záhradníkmi a záhradníkmi veľmi populárne. Dôvodom je skutočnosť, že táto rozmanitosť má mnoho výhod. Medzi nimi stojí za to zdôrazniť rýchle zrenie, vysokú odolnosť voči rôznym chorobám, ako aj dobrý vkus. Uhorky tejto odrody sa často pestujú na predaj. Ak sa rozhodnete pre túto kultúru, mali by ste pozorne preštudovať popis odrody.

Odroda vlastnosti

Odroda Masha patrí medzi hybridy. Rastlina je prezentovaná ako determinantná ker so strednou vegetáciou. Listy sú malé a mierne vrásky. Uhorky Masha f1, ktoré budú opísané nižšie, majú prevažne ženské kvitnutia, ktoré vylučuje tvorbu neúrodných kvetov. Výsledkom je pozitívny vplyv na výnos.

Pokiaľ ide o výnos, táto odroda je držiteľom záznamu. V uzloch sa vytvorí až 7 vaječníkov. To umožňuje zozbierať viac ako 10 kg zeleniny na meter štvorcový. Mali by ste mať na pamäti, že prvú úrodu môžete získať 6 týždňov po výsadbe rastliny do zeme. Kríky produkujú plodiny až do polovice jesene. Preto sa na zber môže použiť poľnohospodárska technológia.

Opis uhoriek

Uhorky Masha majú valcovitý tvar. Majú výrazné hľuzy s bielou chmýří. Kôra je tmavozelenej farby so svetlými pruhmi a niekoľkými škvrnami. Uhorka Masha f1 má vysoké obchodné vlastnosti. Preto sa táto odroda často pestuje na ďalší predaj.

uhorky uhorky

Priemerná dĺžka uhoriek je 11 cm a hmotnosť je 100 g. Priemer dosahuje 3,5 cm. Zelenina má chrumkavú a šťavnatú dužinu. Vďaka tomu sú ideálne na konzervovanie, ako aj na morenie. Dôležitá informácia: Na zvýšenie výnosu je vhodné odstrániť zeleninu z kríka, ktorého dĺžka dosiahla 9 cm a viac.

Medzi charakteristické rysy odrody uhoriek Masha f1 patrí vysoká odolnosť voči rôznym chorobám. Ako naznačuje charakteristika kultúry, dobre odoláva mozaika uhoriek a múčnatka.

veľkoobchodný predaj

Rastúce vlastnosti

Odroda Maria je optimálna pre pestovanie v nechránenej pôde, ako aj v skleníkoch a iných filmových obaloch. Na zabezpečenie vysokých výnosov sa pri výsadbe rastlín venuje osobitná pozornosť zloženiu pôdy. Malo by byť ľahké a úrodné. Aby sa zlepšili jeho vlastnosti, do postelí sa dodávajú organické látky. Tento proces sa najlepšie uskutoční na jeseň.

Pomocou kompostu a mulleínu môžete dosiahnuť vysoké výsledky v oblasti hnojenia pôdy.Aby bola pôda ľahšia, odborníci odporúčajú pestovať a pokryť pôdu zeleným hnojom.

zelenina zviazaná

Ak hovoríme o pestovaní rastlín v skleníkoch, potom pred vysadením stojí za to dekontaminovať pôdu. Na vyriešenie tohto problému sa používa bielidlo, manganistan draselný, fytosporín a ďalšie lieky, ktoré majú určité vlastnosti. Pred ich použitím si pozorne prečítajte pokyny. Použitie prípravku vo veľkých množstvách môže viesť k zhoršeniu vlastností pôdy.

Uhorky tejto odrody sa neodporúčajú pestovať v oblastiach, kde tekvicové plodiny predtým klíčili. Inak by ste nemali počítať s vysokým výnosom výsadby.

kvitnúca masha

Metódy pestovania uhoriek

Uhorky Maria sa môžu pestovať dvoma spôsobmi, ktoré majú určité vlastnosti:

  1. Metóda sadenia. Príprava by sa mala uskutočniť v apríli. Každé osivo uhorky sa pestuje v samostatnej nádobe. Osobitná pozornosť sa venuje teplotným podmienkam. Teplota vzduchu by mala byť 25 Týždeň pred pristátím do zeme klesne na 20 Ak sa tak nestane, môže to viesť k úmrtiu sadeníc na pozadí prudkého poklesu teploty. Ak má rastlina 4 plné listy, môže byť vysadená do skleníka alebo na prsia na otvorenom teréne.
  2. Výsadba semien. Semenný materiál sa pestuje na konci mája. Spadajú do zeme do hĺbky nie väčšej ako 3 cm Po vylodení je posteľ pokrytá filmom. To udrží vlhkosť v pôde a vytvorí konštantný teplotný režim.

výsledok pristátia

Dôležité: Pred výsadbou sa semená ošetria výživným zložením. Toto vylučuje potrebu predbežného namáčania.

Sadenice, ako aj semená uhoriek Masha f1 sa pestujú tak, že 1 m2 neboli viac ako 4 kríky. V opačnom prípade sa výnos plodiny výrazne zníži.

dezinfikované fytosporínom

Ako sa starať o rastlinu

Na získanie vysokého výnosu z výsadby je potrebné rastliny náležite ošetrovať. V tomto procese budete musieť urobiť nasledovné:

  • Zalievanie. Množstvo plodiny bude závisieť od tohto procesu. Uhorky sa polievajú najviac dvakrát týždenne. V období sucha sa zavlažovanie vykonáva každý deň. Keď Bush rastie, potrebuje dostatočné množstvo vlhkosti. Preto sa oplatí pravidelne kontrolovať stav pôdy.
  • Pleťou. Tento proces sa musí vykonávať veľmi opatrne. Faktom je, že uhorky f1 majú povrchový koreňový systém. Neopatrné odstránenie buriny to môže poškodiť.
  • Hilling. Táto manipulácia by sa mala vykonávať najviac dvakrát počas celej sezóny.
  • Vrchný dresing. Hnojenie rastlín sa vykonáva počas celej sezóny. Toto sa vykonáva prvýkrát, keď sa prvé dva listy objavia na rastline. Ďalšie kŕmenie sa uskutočňuje každé dva týždne. Na tento účel sa odporúča použiť roztok hnoja. 1 liter látky sa zriedi v vedre s vodou. Ak do roztoku pridáte popol, vedie to k aktívnemu rastu rastlín.

zeleninové boxy

Uhorky sa môžu kŕmiť minerálmi a chemikáliami. To sa však musí robiť veľmi opatrne. Vysoký obsah týchto látok v zelenine môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia ľudí.

sklizen

Po dozretí sa uhorky Mashenka f1 môžu zbierať každý deň. Ak uhorky dlho nevytrhnete, bude to viesť k ich prezretiu. Výsledkom bude strata chuti. Okrem toho zrelé uhorky negatívne ovplyvňujú rast inej zeleniny. Včasným zberom uhoriek sa tiež výrazne zvýši úroda plodiny.

zbierka každý deň

Zber sa musí vykonávať veľmi opatrne. Dôvodom je skutočnosť, že stonky uhoriek sú veľmi jemné a krehké. Často sú vzájomne prepojené. Ak sa uhorka počas zberu prudko ťahá, môže stonku poškodiť. V dôsledku toho sa môže odlomiť. Ťažko poškodené kríky rýchlo miznú, čo vedie k zníženiu výnosov.

Pokiaľ ide o výnos, z jedného kríka sa môže zozbierať viac ako 2 kg zeleniny. Vďaka tomu je odroda Maria obzvlášť obľúbená medzi záhradníkmi a záhradníkmi. Dôkazom toho sú hodnotenia, ktoré nechali spokojní agronómovia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica