Použitie močoviny na uhorky ako vrchného dresingu

Močovina pre uhorky (karbamid) sa považuje za najdostupnejšie a zároveň efektívne hnojivo s pôvodom v dusíku, pretože je to látka, ktorá je nevyhnutná pre normálnu vegetáciu rastliny. Vzhľad pripomína malé bezfarebné kryštály alebo tablety, ktoré sa dobre rozpúšťajú vo vode. Toto hnojivo sa môže používať ako hlavný typ orovného materiálu alebo v kombinácii s ostatnými. Značný počet letných obyvateľov je presvedčený, že kŕmenie uhoriek karbamidom je veľmi výhodné, pretože cena a účinnosť sú úspešne korelované.

Hlavné príznaky nedostatku dusíka

Uhorka sa považuje za zeleninu, ktorú každý miluje. Používa sa nielen čerstvé na výrobu šalátov, ale tiež nakladané alebo solené. Záhradníci sa preto snažia pestovať viac uhoriek určených na čerstvú spotrebu, morenie a predaj. Tu prichádza do úvahy vhodná starostlivosť a ošetrenie rastlín, pretože bez tohto je takmer nemožné pestovať dobrú úrodu.

Pri nedostatku dusíka sa budú pozorovať uhorky:

 • spomalenie rastu;
 • žltnutie listov a dokonca stoniek;
 • padajúce lístie počas vrcholu vegetačného obdobia;
 • nedostatok tvorby nielen listov, ale aj vaječníkov;
 • zníženie úrovne produktivity;
 • bledá farba ovocia;
 • potlačenie rastu bočných výhonkov.

Ak sa zistia uvedené príznaky nedostatku dusíka, je potrebné zaviesť močovinu. Je však potrebné pamätať na to, že nadmerné množstvo dusíka môže pokaziť sadenice uhoriek. Toto sa prejavuje skutočnosťou, že bude pozorované iba nadmerné hromadenie zelenej hmoty: listy dosiahnu veľké rozmery a budú mať tmavo zelenú farbu. Pokiaľ ide o ovocie, uhorky môžu chýbať alebo budú rásť a sú nedostatočne vyvinuté.

dobrá úroda

Upozorňujeme, že pri pridávaní močoviny treba pamätať na to, že baktérie po vstupe do pôdy ovplyvňujú zloženie, v dôsledku čoho dochádza k uvoľňovaniu uhličitanu amónneho. Kvôli najlepšej účinnosti by sa hnojivo nikdy nemalo aplikovať povrchovo. Kŕmenie uhoriek močovinou bude účinné, ak sa prostriedok zavedie do pôdy, pretože sa tým minimalizuje strata amoniaku.

Močovina má schopnosť zvyšovať kyslosť pôdy a obsah alkálií, preto sa pri použití na kyslé pôdy odporúča pridávať kriedu súbežne s močovinou v pomere 200: 300 g.

Technika kŕmenia uhoriek močovinou

Počas vegetačného obdobia sa odporúča hnojiť uhorky najmenej päťkrát, čo vám umožní získať dobrú a bohatú úrodu zeleniny: plody budú zdravé a krásne.

Hnojenie v koreňovom systéme

V zásade sa rozlišujú tieto fázy výživy rastlín:

vlastnosti močoviny

 1. Zavádzanie močoviny pri príprave pôdy na výsadbu uhoriek na záhrade. Vykonáva sa pri vykopávaní postelí. Je potrebné zabezpečiť, aby granule padali do hĺbky pôdy o 7 - 8 cm, spotreba hnojiva by nemala prekročiť 5 - 10 g na meter štvorcový pôdy. Najoptimálnejšia možnosť pridania močoviny na kŕmenie uhoriek sa zvažuje v dvoch fázach - na jeseň a na jar.
 2. Priame zavedenie karbamidu pri siatí semien. Hnojivo sa vrhá do dier, ale takým spôsobom, že neprichádza do styku so semenami, inak dôjde k oneskoreniu vývoja a klíčenia rastliny. Do otvoru sa odporúča pridať asi 4 g močoviny, posypať pôdou a zasiať semená.
 3. Po objavení prvých listov. V tomto štádiu sa musí močovina nanášať na koreň v zriedenej forme. 30 g hnojiva je potrebné zriediť v 10 litroch vody. Pri výsadbe rastlín pestovaných pomocou sadenice sa odporúča dobíjať najskôr 14 dní po výsadbe do pôdy - tento čas postačuje na uplynutie adaptačného obdobia. V tomto prípade sa musí do 10 litrov vody pridať 50 g superfosfátu.
 4. Počas objavovania prvých plodov. Dobíjanie sa musí vykonať, aby rastlinám uľahčilo vytváranie ovocnej hmoty. Za najlepšiu možnosť sa považuje kombinácia močoviny a superfosfátu a dusičnanu draselného v pomere 30:40:20 g.
 5. Počas plodenia. Na prípravu hnojiva pridajte 13 g močoviny a 30 g dusičnanu draselného do 10 litrov vody.

Neodporúča sa používať soľničku počas sucha alebo v čase obeda, keď je slnko najaktívnejšie. Najlepšie je dobíjať večer alebo ráno a potom zaliať rastliny.

Listové obväzy

Okurky z listov sa používajú, ak sú rastliny bolestivé alebo listy alebo dokonca spadnú vaječníky.

Obliekanie listov je mimoriadne účinné počas suchého alebo chladného počasia. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že v tomto okamihu nie sú živiny z pôdy absorbované koreňovými vláknami v dostatočnom množstve.

Použitie listového krmiva:

 • pomáha predĺžiť dlhé obdobie aktívneho plodenia;
 • umožňuje živinám z hnojiva preniknúť do rastlín takmer okamžite cez listy a stonky;
 • vyznačuje sa vysokou úrovňou účinnosti, pretože hnojivo padá na konkrétnu rastlinu a nie do pôdy, z ktorej sa živiny živia nielen uhorky, ale aj buriny.
 • povolené kedykoľvek - bez ohľadu na stupeň tvorby alebo vývoja uhoriek.

Postrek sa považuje za vysoko efektívny, pretože sa môže použiť na prevenciu chorôb uhoriek a škodcov. Pozoruje sa posilnenie imunitného systému rastliny.

uhorky v skleníku

Aby ste nespôsobili ujmu, musíte vedieť, ako správne vložiť krík, nezabudnite na pravidlá spracovania a dávkovania:

 1. Na zavlažovanie sa chová 5 lyžičiek v vedre s vodou. l. močoviny. Ak sú rastliny mladé, množstvo hnojiva môže byť o niečo menšie. Neodporúča sa zvyšovať dávku, pretože to môže viesť k spáleniu listov uhorky.
 2. Nezalievajte sadenice, keď prší alebo v čase obeda, keď je slnko veľmi aktívne. Najlepšie možnosti oplodnenia sú ráno a večer.
 3. Pre najlepší účinok sa odporúča kombinovať aplikáciu močoviny a hnoja alebo iných hnojív a užitočných prvkov.

Spracovanie uhoriek skleníkových

Zavádzanie zriedeného hnojiva na kŕmenie uhoriek v polykarbonátovom skleníku by sa malo vykonať pred kvitnutím.

V prípade uhoriek v skleníku sa druhá fáza vykonáva, ak sa objavia viditeľné príznaky nedostatku dusíka.Ak je v polykarbonátovom skleníku vytvorené priaznivé podnebie a časté zalievanie, listnatá hmota by nemala vyzerať skrútená a zažltnutá, ale mala by mať jasne zelenú farbu počas celého obdobia, v ktorom dôjde k plodeniu. Ak sa zistí narušenie rastu a vývoja skleníkových rastlín, môže sa vykonať druhé kŕmenie: pôda a listy sa spracujú.

močovina

Táto príručka uvádza, že na prípravu riešenia potrebujete:

 • na kŕmenie koreňového systému zrieďte 50 gramov močoviny v 10 litroch vody;
 • na rozstrekovanie lístia pridajte 15 g hnojiva do 10 litrov vody.

Pri zalievaní musíte byť veľmi opatrní a uistite sa, že roztok padá do pôdy niekoľko centimetrov od koreňového systému. Za najlepší čas na spracovanie rastlín v polykarbonátovom skleníku sa považuje večer, pretože riziko popálenín zmizne.

Vrchná úprava uhoriek na otvorenom priestranstve alebo v skleníkoch sa môže vykonávať pomocou suchých granúl. Odporúča sa zaviesť do pôdy veľmi opatrne, niekoľko centimetrov od koreňa. Potom nezabudnite na sadeniec. Je riskantné aplikovať suché hnojivo, takže pred kŕmením týmto spôsobom musíte zvážiť výhody a nevýhody.

Nuansy, ktoré si vyžadujú pozornosť

Všimnite si, že kombinácia listovej a koreňovej zálievky je najlepšia. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že po výbere jednej z metód bude oplodnenie potrebné vykonať veľmi často, najmenej raz za 14 dní, inak nebude viditeľný prínos. Ak chcete vidieť výsledok oplodnenia, môžete opustiť jednu rastlinu a porovnať výsledky, či sa krík bude líšiť od kŕmenia.

pestovanie uhoriek

Aby bol výpočet hnojiva jednoduchý, nezabudnite na nasledujúce čísla:

 • 1 polievková lyžica. l. močovina obsahuje 10 g;
 • krabica zápasov - 13 g;
 • pohár s objemom 200 ml - 130 g.

Pred zalievaním rastlín starostlivo vykonajte výpočty a v žiadnom prípade neprekračujte odporúčané množstvo močoviny na kŕmenie uhoriek, ktoré je uvedené v pokynoch, pretože takéto činnosti môžu opustiť plodinu.

Pestovanie uhoriek nie je také ťažké. Všetko, čo je potrebné, je sledovať stav rastlín, kŕmiť ich močovinou a inými živinami. Tieto akcie umožnia dosiahnuť vysokú úroveň výnosu, pretože uhorky budú prinášať ovocie po dlhú dobu. Teraz viete, či je možné zalievať uhorky močovinou a koľko hnojiva by sa malo na tento alebo tento druh spracovania použiť. Postupujte podľa odporúčaní uvedených v návode na použitie výrobku a výsledok nebude dlho trvať.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica