Opis odrody uhorky mravčej, jej vlastnosti a výnos

Vedci poľnohospodárskej firmy "Manul" sa opäť pokúsili a vytvorili úžasnú šalátovú uhorku Ant f1 podľa potešenia pestovateľov zeleniny. Hybrid veľmi rýchlo získal uznanie v spoločnosti pre záhradu a záhradu a stále si získava na popularite.

Semená vynikajúcej kvality majú takmer stopercentnú klíčivosť. Uhorky rastú chutné, svieže, uhorky. Povrch je pokrytý veľkými špičkami hľúz. Vďaka svojej veľkosti sú vynikajúce na morenie.

uhorkový mravec

rastúce

Popis odrody Ant f1 od výrobcu je celkom sľubný. Chovatelia dosiahli pre záhradníkov cenné vlastnosti v jednom hybride:

  • vysoká chuť;
  • obmedzené vetvenie puzdra;
  • znížená náročnosť na poveternostné podmienky;
  • parthenocarpicity;
  • odolnosť proti štandardným chorobám uhoriek;
  • skorá zrelosť;
  • malá veľkosť a elegantný vzhľad ovocia;
  • vhodné na otvorené a chránené územie.

chuťové vlastnosti

sadenice

Sadenice sa vysievajú koncom apríla výživnou sypkou pôdou. Semená uhoriek Ant sú vopred namočené. Po objavení 3-4 pravých listov môžu byť klíčky vysadené na otvorenom teréne, pokrývajúce postele fóliou alebo v skleníku. Výpočet počtu koreňov, približne 3 - 5 na 1 meter štvorcový v otvorenom poli a 2 - 3 v skleníku.

Semená môžete zasadiť priamo do zeme, musíte však počkať na dobré zahriatie pôdy a sadenice pokryť fóliou. Rovnako ako všetky ostatné uhorky označené ako „f1“ nie sú vhodné na zber semien pre budúcu sezónu. Charakteristiky hybridov sa zachovávajú iba v prvej generácii.

malá veľkosť

Bushova formácia

Pri výsadbe sa sadenice mierne prehĺbia, aby vytvorili silnejší koreňový systém. Hybrid má tú vlastnosť, že nerastie. Kríky sa trochu vetvia a bočné výhonky sa nerozťahujú. Stredová stonka dobre rastie a vyžaduje podväzok. Uhorky tohto hybridu sú náročné na osvetlenie, ak riasy nie sú zviazané, rastlina nedá vaječník v tienistých oblastiach. Pre úplný rozvoj koreňového systému je lepšie mulčovanie.

sadenice rástli

zalievanie

Uhorky sa napájajú iba teplou vodou, najmenej 24 - 25 ℃ a najmenej 1 - 2-krát denne. Studená voda nedovoľuje, aby sa rastlina vyvíjala normálne a prechladila koreňový systém. Predčasné dozrievanie uhoriek Ant je veľmi rád neustále vlhkej pôdy a uprednostňuje zavlažovanie. Nie je ťažké usporiadať ho pomocou plastových fliaš. Mulčovanie pôdy pilinami, rašelinou alebo slamou pomáha predchádzať rýchlemu vysychaniu vrchnej vrstvy a vytvára dobré prostredie pre dážďovky.

vlhká pôda

Vrchný dresing

Hybridy predčasného dozrievania sú náročné na výživu. Krmivo musí byť kŕmené najmenej trikrát za sezónu.Ak nechceme hnojiť zložitými minerálnymi hnojivami, je možné ich nahradiť organickými infúziami žihľavy, mulleínu, vtáčieho trusu.

hybridy skorého zrenia

Choroby a škodcovia

Chovatelia položili v odrode uhoriek Ant f1 závislú odolnosť proti hlavným chorobám tohto rastlinného druhu. Silný človek sa nestará vírus mozaiky uhoriekNeužívajte olivovú škvrnu a múčnatku. Okrem toho je uhorský mravec tolerantný voči plesniam plesniam. Tieto vlastnosti oceňujú pestovatelia zeleniny a hybrid je stále populárny.

tri husia koža

žatvy

Hybrid uhoriek Ant f1 je výrazným partenokarpikom, preto rozdáva vaječníky spolu bez ohľadu na prítomnosť opeľujúceho hmyzu a poveternostných podmienok. Vaječník je v uzloch vytvorený naraz vo zväzku 3 až 7 kusov po celej dĺžke puzdra. Plodina dozrieva veľmi priateľsky do 4 až 6 týždňov.

Po 37 až 38 dňoch sa hybrid dokáže naplniť aj pri miernom zaskočení. Túto nehnuteľnosť určujú chovatelia. Niektorí pestovatelia zeleniny si za účelom vychutnania uhoriek do začiatku jesene vysadia Ant f1 v 2-3 stupňoch s malým časovým rozdielom.

výrazný partenokarpický

záver

Opis uhoriek Ant f1 vyšiel sľubne. Tí, ktorí pochybovali o výbere odrody, môžu tento robustný šprintér bezpečne odporučiť. Podľa recenzií pestovateľov zeleniny sú uhorky Ant chutné a silné. Horkosť chýba prostredníctvom práce chovateľov na genetickej úrovni. Vzhľad uhoriek uspokojí každú ženu v domácnosti, a to tak na konzervovanie, ako aj na letný stôl.

V výživnej pôdnej zmesi sa tento hybrid môže pestovať a zbierať dokonca aj na balkóne.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica