Schéma tvorby a pestovania uhoriek na mreží v otvorenom poli

Uhorky na mreži na otvorenom poli sa vyznačujú bohatou úrodou a kvalitným ovocím. Najdôležitejšou vecou pri takejto výsadbe je vedieť, ako náležite podporovať uhorky a ako sa o ne správne starať. Aby sme sa dokázali vyrovnať s vývojom tohto systému, vyžaduje si určitú fyzickú silu a schopnosť používať nástroje. Uhorka je veľmi rozmarná rastlina, takže predtým, ako sa sami pestujete na mrežiach, je lepšie si preštudovať podrobnosti tohto postupu.

Čo je mreža

Trellis metóda pestovania uhoriek sa používa viac na otvorené priestranstvá ako v skleníku. Trellis sú podporné štruktúry pre popínavé rastliny, ktoré pomáhajú vytvárať priestor pre rast a plodenie. Naviac zviazané uhorky v skleníku a na otvorenom poli vyzerajú esteticky príjemnejšie. Je to tiež druh záhradnej dekorácie.

Uhorky kríkov na otvorenom teréne na mrežiach sa nerozbijú, nekĺzajú, sú otvorené pre svetlo a vzduch. Obyvatelia leta často túto podporu sami otvorili vlastnými rukami. Pestovanie uhoriek v otvorenom poli na mrežiach sa uskutočňuje na rôznych materiáloch. Môžu to byť siete, dosky, mreže, laná, mreže.

Aké sú výhody takejto kultivácie

Pestovanie uhoriek na mrežiach umožňuje ich ochranu pred mnohými chorobami. Okrem toho sa záhradné lôžko stáva kompaktnejším a zväčšuje sa priestor pre ďalšie plodiny. Huby a škodlivý hmyz sa zvyčajne dostanú na listy a plody zo zeme, kde rástli.

A stojí za to zviazať uhorky vyššie, pretože choroby sa zmenšujú.

Uhorky sú skleníkové rastliny, ktoré radi trávia teplo. Pestované na mrežích sa ponáhľajú k slnku, ktoré tak veľmi milujú. Okrem toho, keď sa takto vysadia, zvyšuje sa ich sila pre hojné plodenie, to znamená, že sa zvyšuje úroda. Počas výsevu je potrebné venovať pozornosť tomu, ako správne vytvoriť takúto podporu, aby zelenina bola dobrá, pohodlná a priestranná.

uhorky s otvoreným poľom na mreží

Existujú aj ďalšie výhody:

  • pohodlie pri starostlivosti o rastliny, ochrana proti škodcom a zber: riasy a ovocie z uhoriek nie sú poškodené;
  • zníženie strát spôsobených znehodnotením ovocia ležiaceho na zemi;
  • predĺžené obdobie plodenia;

Uhorky sa nerozbijú, počas rastu sa nepoškodzujú, nekroutia sa po zemi, ktorá je plná baktérií. V knihách o záhradníctve alebo na internetových stránkach sa môžete dozvedieť, ako pestovať uhorky na mrežiach.

Počiatočná fáza a príprava

Pre vývoj domácich majstrov potrebujete schému na pestovanie uhoriek na mreží. Vytvorenie uhorky sa začína výberom materiálu, z ktorého bude vyrobený.Môže to byť železo, betón, lano, drevo, oceľ. Zvyčajne sa podpora zdvíha o dva metre a ide pol metra hlboko do pôdy. Uhorky by sa mali zviazať od úplného vrcholu, hneď ako stonka dorastie späť, je zabalená ďalším lanom alebo turniketom.

To sa musí robiť opatrne, bez toho, aby sa poškodili mladé výhonky.

Príprava uhoriek na mrežiach na otvorenom poli začína inštaláciou hlavných stĺpov. Môže to byť aj drevená palička. Stĺpy stúpajú asi dva metre nad zemou a kopajú sa vo vzdialenosti štyroch metrov od seba. Potom sa laná alebo drôty potiahnu. Vodorovná podpera by mala byť pevná, aby sa neohýbala pod hmotnosťou puzdier.

Nájdete mreže, lamely, ktoré budú pripevnené k podporným stĺpikom, aby sa uľahčilo ich navrhovanie.

uhorky na mreži

materiály

Materiály, z ktorých si môžete vyrobiť mrežu vlastnými rukami, môžu byť vyrobené z dreva, plastu alebo kovu. Dizajn môže byť vyrobený prelamované, vzorovaný. Zdobia to záhradu a bude pôsobivo pôsobiť. Ale väčšinou podväzok na otvorenom poli pochádza z jednoduchých materiálov.

Ak berú kov, môžu to byť rúry, prúty, drôty alebo mriežky. Ak sú stĺpy drevené, vyrábajú sa z zrubov. Mriežka je zatĺkaná klincami a samoreznými skrutkami. Uhorky s otvoreným poľom môžu visieť aj na silných povrazoch z motúzov, najmä ak ide o malé odrody.

Rast uhoriek na mrežích tiež nastáva z betónových rúr. Jeden by mal byť v strede a vonkajší po stranách. Sú spojené lamelami alebo lanami.

Ako správne vyrobiť tapisériu

Uhorkové mreže najlepšie fungujú ručne. Šľachtenie uhoriek touto metódou je úspešné, pretože šetrí miesto na mieste a pestuje zdravú plodinu.

Existuje niekoľko vzorov mreží pre uhorky. Najlepšie je formovať ich z drevených blokov alebo stĺpikov. Môžete to urobiť písmenom „T“. Za týmto účelom nainštalujte hlavný stĺpik a ďalší stĺpik zatlačte vodorovne zhora klincami. Potom na konci potiahnite lano pozdĺž okrajov vodorovných stĺpikov. Uhorky sa krúti pozdĺž lana.

Možno použiť aj ako stojan na bicykel. Bude to veľmi zaujímavý krajinársky dizajn.

Najsilnejšou oporou je kov. Pre ňu sú užitočné dve trubice, jedna priečka, motúz, nôž, kladivo, drôt. Celá podpora sa bude konať na dvoch skúmavkách. Sú vyhnaní do zeme pol metra. Potom sa lano potiahne. Aby sa zabránilo korózii kovov, je potrebné rúrku pred výsadbou spracovať. Výsadba uhoriek je od seba vzdialená.

schéma formovania mreží pre uhorky

Ako sa starať o uhorky

Aby plodiny pestované na mrežích priniesli požadované množstvo úrody, je potrebná náležitá starostlivosť o uhorky. Pristátie by sa malo uskutočňovať vo vzájomnej vzdialenosti. Záhradné lôžko by malo byť pripravené na jeseň. Zvyčajne doň vkladajú všetky potrebné hnojivá, orať a zalejú ich vodou a tiež ich postriekajú hubou. Trus sa zmieša s humusom, pridá sa trochu hnoja a nezabudnú na minerálne hnojivá. Ak záhradník zakryje pôdu fóliou vonku, bude teplejšia.

Mnohí sa zaujímajú o to, ako správne uviazať uhorky na lanách. Viazanie stonky uhoriek na mrežu je veľmi dôležitý proces, bez ktorého kríky nebudú rásť správne. Podväzkový materiál by mal byť pevný a elastický, mäkký, aby nepoškodil stonku. Nestojí to za viazanie sto uzlov, keďže Bush rastie, bude potrebné dotiahnuť laná. Musia byť upevnené tak, aby podopierali puzdrá, aby sa nerozlomili. Môžete uviazať luk alebo posuvný uzol.

Formácia vaječníka bude hovoriť o správnej kultivácii. Zalejte rastliny pri koreňoch, nezabudnite odstrániť burinu.

Pestovanie uhoriek na mreži v skleníku pomôže zlepšiť množstvo a kvalitu plodiny. Je potrebné mať jasnú predstavu o tom, ako tieto konštrukcie správne vyrobiť, aby nedošlo k chybám v procese.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica