Pestovanie a tvarovanie parenoskarpických uhoriek, najlepších odrôd

Výber uhoriek nestojí v pokoji a snaží sa uľahčiť výrobu ovocia jednoduchým spôsobom bez opelenia. Parthenocarpic uhorky sú vhodné pre tých letných obyvateľov, ktorí nemajú možnosť preniesť peľ z tyčinky jednej kvetiny na pestíku druhej, alebo k tomu prilákať hmyz. Hybridy vyvinuté chovateľmi nevyžadujú opeľovanie. Je však možné z nich získať semená, aby ste mohli pestovať svoju obľúbenú odrodu.

Výhody parthenokarpických odrôd

Nie každý vie, čo to znamená parthenocarpic uhorka, často si ju zamieňať so samoopelením. Ale moderné hybridy nepotrebujú opelenie, čo znamená, že vo vnútri nemajú semená.

Výhody partenokarpických hybridov zahŕňajú:

 • hojnosť tvorby kvetov;
 • trvanie plodenia;
 • vynikajúca chuť;
 • nedostatok horkosti v ovocí;
 • bezpečnosť prezentácie počas prepravy;
 • zachovanie užitočných vlastností po dlhú dobu.

Z vonkajšej strany sa parenokarpická uhorka vyznačuje bujným rastom kríka. A na stravovanie je tento druh zeleniny najvhodnejší. V ovocnej dužine nie sú žiadne semená, čo vám umožní naplno si užívať greeny.

Keby len prvé skleníkové podmienky boli vhodné pre prvé hybridy, teraz sú odrody uhoriek na otvorenom priestranstve.

parenokarpické uhorky v otvorenom poli

Partenokarpika pre skleník

Z uhoriek sú parenoskarpické zvlášť vhodné pre skleníky, pretože mnoho hybridov netoleruje náhle zmeny teploty vzduchu.

Uhorka F1 patrí k skorému dozrievaniu, pretože odroda prináša ovocie 37 až 39 dní po klíčení. Z charakteristík hybridu ho možno odlíšiť:

 • sila koreňového systému;
 • rovnomernosť farby ovocia;
 • množstvo úrody;
 • odolnosť voči chorobám - kladinporium, múčnatka, mozaika.

Odroda uhoriek je vhodná na morenie.

Aprílová uhorka je vhodná do skleníkov. Okrem vynikajúcej chuti nesie ovocie po dlhú dobu, poskytuje vysoké výnosy.

Zozulya má strednú vetvu kríka, z ktorej sa zbierajú hľuzy. Vždy ich je veľa, majú vynikajúcu prezentáciu, príliš dlho nezožltnú.

Jedna z odrôd na morenie a morenie uhoriek Kuzya F1. Hoci sú greeny menšie ako obvykle, chutia chrumkavo a šťavnaté, bez horkosti.

Parthenocarpic Emelya F1 sa vyznačuje skorou splatnosťou. Uhorky sú pätnásť centimetrov dlhé, tmavozelenej farby s veľkými hľuzami. Hybrid je ideálny pre skleníky, kde sa teší vysokým výnosom.

semená uhoriek emelya a kuzya

Opis uhoriek Advance dáva príležitosť zoznámiť sa s vysoko rozvetvenými rastlinami. Má vynikajúce obchodné vlastnosti.

Uhorky sa zberajú v júli, sú čerstvé a čerstvé na morenie.

Hybrid Arina sa vyznačuje silným rastom kríka, ktorý vytvára silné bočné výhonky. Zelenina samičieho kvetu poteší úrody zelených, dlhá, lesklá, s bielymi tŕňmi. Okrem šalátov sa používajú aj na konzervovanie.

Parenoskarpické uhorky chované v skleníkoch sú vhodnejšie na čerstvú spotrebu, ale niektoré odrody sú vhodné na zber v zime.

Ako pestovať v skleníku

Pred výsadbou v skleníkovej pôde sa semená uhoriek podrobujú množstvu postupov zameraných na klíčenie a tvrdnutie. Vyradené a životaschopné semená sa vložia do vaku a ponoria sa do nádoby s vodou pri izbovej teplote. Aby sa urýchlil vznik klíčkov, pridá sa do kvapaliny biostimulátor rastu Zircon. Po dni namáčania sa sadivový materiál prenesie do vrecka a umiestni sa na spodnú policu chladničky. V prípade zakúpeného osiva nie sú tieto postupy potrebné, sú už pripravené na výsadbu.

Pôda pre skleníky sa pripravuje z humusu s pridaním komplexu hnojív pozostávajúcich z močoviny, síranu draselného a superfosfátu. V nevyhrievanom skleníku sa výsadba uskutočňuje, keď sa pôda zahreje na pätnásť stupňov Celzia. Uhorky nerastú pri nízkych teplotách. Potrebujú veľa tepla a svetla. Schéma výsadby uhoriek v skleníku je preto nasledovná:

 • vzdialenosť medzi rastlinami nie je menšia ako pol metra;
 • rady jeden a pol metra od seba;
 • do každej jamky sa umiestnia tri semená do hĺbky dvoch až troch centimetrov.

Klíčenie sa koná pod filmom po hojnom zalievaní.

vzhľad parenokarpických uhoriek

Ako tvoriť parenokarpické druhy

Starostlivosť o parenokarpické uhorky zahŕňa pravidelné postupy:

 • glazúra;
 • vrchné odevy;
 • povoľovania;
 • pleťou.

Je nevyhnutné, aby sa štípanie uskutočňovalo na vytvorenie puzdra. To znamená, že je potrebné regulovať hustotu a dĺžku vetiev uhoriek. Bez formácie bude parthenokarpický hybrid uhorky neustále strieľať. To znamená, že všetka sila koreňa pôjde do zelenej hmoty a nebude rodiť. Potom nebude dostatok rastlín a jedla pre rastliny.

Keď sa na rastline objaví piaty alebo šiesty list, dochádza k tvorbe uhoriek pravých uhoriek. V osách týchto listov odstraňujú všetky kvety a výhonky, ktoré sa tu tvoria, to znamená, že zaslepujú. Potom pritlačte zvyšok rias a nechajte prvý na malej dĺžke 20 - 25 centimetrov, potom vyšší - na 35 - 40 a 45 - 50. Hlavný výhonok je pripevnený na mrežách a pri dosiahnutí maximálnej dĺžky sa pritlačí.

Pestovanie odrody parthenocarpic na otvorenom poli

Ak najprv parthenokarpické uhorky rástli iba v skleníku, záhradníci si zvykli pestovať ich na otvorenom poli.

Otvorené odrody

Úspešne rastie pri nízkych teplotách, pričom si zachováva schopnosť pestovať plody uhorky Bully. Hybrid nesie ovocie pred mrazom, potešuje malé, ako sú uhorky, ovocie. Uhorkový prútik má podobné vlastnosti.

Začínajúci Pyzhik získal medzi záhradníkmi popularitu vďaka odolnosti voči chorobám, vynikajúcej chuti zelene. Z jedného štvorcového metra dáva rastlina až sedemnásť kilogramov štyridsiaty deň po vyklíčení. Uhorky Pyzhik sú vhodné na pestovanie v skleníkových podmienkach a na záhrade.

uhorka plavá a pramienok

Husté a nežné mäso bez uhoriek Uglich F1. Pri správnej poľnohospodárskej technológii sa v júli hostia na malých uhorkách bohatej zelenej farby s hľúzami.

Hybrid Kanalya F1 je spojený s mrežami, keďže Bush rastie na výšku až dva až tri metre. Oceniť odrodu pre skoré rodenie, použitie v šalátoch, vynikajúca prezentácia. Uhorka F1 patrí tiež medzi vysoké druhy. Ale je lepšie pestovať v sadenice.Vhodný na pestovanie na poliach. A jeho výnos je vynikajúci a uhorky sú rovnomerné, uchovávajú svoju prezentáciu po dlhú dobu, nezožltnú.

Všetky odrody parthenokarpických uhoriek sú odolné voči chorobám zeleniny, ktorá miluje teplo. Plody sa dajú rýchlo realizovať, pretože sú chutné, jemné, vhodné pre letné šaláty. Existuje veľa z nich, ktoré sú dôležité pre čerstvú spotrebu začiatkom leta. Variety Kucha Mala patrí k takýmto parenokarpikám.

Z plodných hybridov možno spomenúť uhorku Meva, ktorá dáva viac ako dvadsať kilogramov dlhých zelení s hladkou pokožkou od jedného štvorcového metra.

Recenzie záhradníkov o odrodách parthenokarpických druhov sú iba pozitívne.

Pestovateľské pravidlá na záhrade

Venujte sa starostlivosti o hybridy ľahko. Je pre nich dôležité pripraviť mreže vysoké asi dva metre. Výsadbová schéma je podobná ako v skleníkovej pôde. Ak je odroda vysoko vetvená, potom je vzdialenosť medzi rastlinami päťdesiat centimetrov. Keď sú celé postele vysadené hybridnými rastlinami, vytvárajú stonku súčasne, keď sa na hlavnom výhonku objavia kvety a výhonky v osiach prvých piatich listov. Oslepuje sa tak, že sa úplne odstránia kvety a výhonky. Zvyšné biče, ktoré sa nachádzajú nad piatym listom, sú iba zovreté.

Uhorky sa tiež zalievajú v závislosti od rastových období. Najprv mierne navlhčite, čím sa zníži frekvencia zalievania a jeho hojnosť počas objavovania sa kvetov. Hneď ako zelenina zmizne, zvýši sa frekvencia polievania. Nezabudnite, že voda sa musí zohriať.

Obväzovanie vrchných plôch sa vykonáva pomocou divulínu zriedeného v desiatich litroch vody alebo minerálnych hnojív. Listy uhoriek môžete postrekovať výživným roztokom. Pripravuje sa pridaním drevného popola.

zavlažovacie uhorky

Mnoho parthenokarpických uhoriek sa pestuje, pretože majú veľa pozitívnych vlastností a nevyžadujú starostlivú údržbu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica