Je možné postrekovať uhorky peroxidom vodíka ako hnojivom

V súčasnosti existuje veľké množstvo liekov, ktoré sa používajú na zlepšenie rastu rastlín. Medzi najobľúbenejšie patrí peroxid vodíka pre uhorky.

Akýkoľvek osobný pozemok znamená výsadbu všetkých druhov záhradných plodín, medzi ktorými je uhorka špeciálne miesto. Uhorky sú vďaka svojej chuti medzi záhradníkmi veľmi obľúbené. Okrem toho sa z nich pripravuje veľa rôznych šalátov, ktoré sa zbierajú na zimu. Ale aby bola úroda tejto zeleniny dobrá, musíte poznať vlastnosti pestovania.

Hlavné vlastnosti

Peroxid vodíka je bezfarebná kvapalina s kovovou chuťou a oxidačnými vlastnosťami. Používa sa hlavne v medicíne, ale jeho použitie je veľmi dôležité v iných oblastiach, napríklad v záhradníctve a záhradníctve.

Vďaka svojim schopnostiam tento nástroj umožňuje zbaviť sa rôznych druhov chorôb. Okrem toho vám umožňuje veľmi efektívne riešiť mnoho škodcov záhradných plodín. Pomerne často sa používa ako hnojivo, ktoré zalieva korene roztokom. Ak bola rastlina zaplavená vodou, potom je možné trochu vyliať pod koreň pomocou H22.

Vďaka svojim vlastnostiam to pomôže zabrániť hnilobe koreňov, pretože má schopnosť dezinfikovať pôdu od všetkých druhov plesňových chorôb.

prihláška

Pretože rastliny potrebujú na prirodzený rast dážď alebo topenú vodu, peroxid vo svojom zložení poskytuje príležitosť ich nahradiť. Stačí len zriediť malé množstvo látky v obyčajnej vode. Jedným z prvkov tohto liečiva je atómový kyslík, ktorý umožňuje nasýteniu pôdy touto životne dôležitou zložkou.

Preto sa dá použiť:

 1. Zalejte sadenice alebo ich jednoducho nastriekajte. Vďaka tomu prijímajú nielen kyslík, ale aj peroxid vodíka funguje ako hnojivo, ktoré umožňuje plodinám dobre rásť.
 2. Vďaka svojim vlastnostiam je toto liečivo dezinfekčným prostriedkom, preto sa tieto spôsoby liečby používajú na boj proti rôznym chorobám a škodcom.
 3. Skúsení záhradníci a záhradníci používajú peroxid na klíčenie semien. To pomáha zvýšiť ich klíčivosť a získať dobrú úrodu.

Je možné postrekovať uhorky peroxidom vodíka ako hnojivom

Peroxid vodíka sa dlho používa ako hnojivo na zavlažovanie akýchkoľvek sadeníc, rovnako ako uhoriek. Dôvodom je skutočnosť, že rastliny sú často vystavené rôznym chorobám, ktoré negatívne ovplyvňujú ich rast a produktivitu. Vďaka tomuto typu hnojiva môžete oživiť rastlinu a zvýšiť jej silu pre ďalší rast.

Ďalšou vlastnosťou peroxidu vodíka je účinná kontrola škodcov, ktorí často infikujú listy. V tomto prípade sa môže uskutočňovať postrek, ktorý zbaví škodcov, ako sú vošky a múčnatka. Táto metóda sa môže použiť na uhorky v záhrade aj v skleníkoch.

Peroxid vodíka pre sadenice

Je možné kŕmiť sadenice peroxidom vodíka? Tento nástroj pomáha rásť rýchlejšie, a to najmä v prípade čerstvo sadených sadeníc.

K tomu:

 1. Kompozícia im dáva silu a umožňuje im rýchlo sa prispôsobiť novému miestu rastu.
 2. Vďaka takémuto kŕmeniu sadenice dostávajú väčšie množstvo potrebných látok, čo má priaznivý vplyv na zvýšenie množstva budúcej úrody.
 3. Spracovanie sa uskutočňuje na listoch ako profylaktický prostriedok proti všetkým druhom škodcov. Okrem toho takéto lístie čoskoro získa bohatú zelenú farbu, ktorá prispieva k rozvoju procesu fotosyntézy. Prírodný proces umožní, aby sa uhorkám darilo a uhorské pagóny sa začnú dobre vetviť. Platí to najmä pre pestovanie uhoriek v skleníku.

zalievanie

Akákoľvek vegetácia miluje vodu, preto ju treba podľa potreby zalievať. Uhorky sú dosť milujúce vlhkosť a uprednostňujú zavlažovanie dažďovou vodou, ale pretože dážď nevstúpi do skleníka a neexistuje spôsob, ako ho zbierať, môžete ako analóg použiť peroxid vodíka. Táto metóda vám umožní kŕmiť rastliny a zároveň umožní posilniť ich koreňový systém.

Je možné postrekovať uhorky peroxidom vodíka ako hnojivom

Uhorky sa musia kŕmiť niekoľkokrát. Často sa uskutočňujú v období hlavného rastu, to znamená, keď sú stále vo forme sadeníc.

Polievanie H2O2 je zvlášť dobré pre rastliny, ktoré rastú po dlhú dobu bez presadenia. Pôda v dôsledku prítomnosti atómového kyslíka prijíma potrebný vzduch pre koreňový systém, čo prispieva k ich lepšiemu rastu.

V zásade sa tento roztok napájal niekoľkokrát týždenne. Ak sa vykonáva menej často, potom je možné koncentráciu mierne zvýšiť o niekoľko lyžičiek. Ale ako zavlažujete rastliny? Takmer každý záhradník si kladie túto otázku, pretože starostlivosť o uhorky je dosť rozmarná. Zalievanie sa odporúča večer alebo ráno, najlepšie pri koreňoch, aby voda neklesla na lístie.

postrek

Pomerne často sa na mnohých záhradných kultúrach vyskytujú choroby, takže rastliny začínajú postupne miznúť. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné použiť roztok H2O2 (peroxid vodíka). Napríklad, aby ste sa zbavili vošiek alebo múčnatky na uhorkách, je potrebné tento liek zriediť vodou a postrekovať ho na list pomocou sprejovej fľaše. Je veľmi dôležité spracovať každý list na oboch stranách. Tento spôsob dezinfekcie umožňuje nielen odstraňovanie škodcov, ale tiež sa stáva doplnkovým krmivom pre rastliny.

Je veľmi dôležité správne striekať. Dôvodom je skutočnosť, že kvapky na listoch fungujú ako šošovky. Môže to spôsobiť popáleniny. Postrekovanie sa preto najlepšie vykonáva neskoro popoludní alebo veľmi skoro ráno.

Okrem toho je pre účinnejšie pôsobenie proti škodcom potrebné do roztoku H2O2 pridať niekoľko kvapiek alkoholu a čistiaceho prostriedku. Pri takomto ošetrení sa zvyšuje schopnosť zostať na listoch, a preto je potrebné tento postup vykonávať menej často.

Ako nariediť

Peroxid vodíka pre sadenice, ako aj pre iné rastliny, sa používa ako roztok. Za týmto účelom musíte vziať 1,5-2 lyžice. l. tohto lieku a zriedi sa v 1 litri vody. Takáto koncentrácia umožní ich nasýtenie potrebnými zložkami a zbaví ich škodcov a chorôb. Zalievaním týmto roztokom sa kŕmili aj krehké sadenice, čo im umožnilo nájsť nový život.

výhoda

Napriek tomu, že H2O2 vyzerá ako čistá voda, jej výhody sú veľmi veľké. Jeho liečivé vlastnosti mu umožňujú pomáhať pri rôznych chorobách.

Je možné postrekovať uhorky peroxidom vodíka ako hnojivom

Okrem toho má veľký význam aj pre rastlinnú výrobu. S jeho pomocou môžete:

 1. Zbavte sa všetkých škodlivých mikroorganizmov.
 2. Nastriekané listy prijímajú viac kyslíka, čo je nevyhnutné pre ich normálny rast.
 3. Pokiaľ ide o semená, tým, že sa ošetria peroxidom vodíka, môže to výrazne zvýšiť ich klíčivosť.
 4. Ak dôjde k poškodeniu záhradných plodín, môžete ich pomocou H2O2 dezinfikovať.
 5. Zalievanie je tiež doplnkovým hnojivom, ktoré priaznivo ovplyvňuje vývoj koreňového systému, a preto zvyšuje pravdepodobnosť dosiahnutia väčšieho výnosu. Okrem toho, ak je rastlina napájaná takýmto roztokom, listy sa stanú zelenejšími, čo prispieva k ich ďalšiemu rozvoju.

Berúc do úvahy všetky odporúčania a rady, môžete použiť tento liek na pestovanie záhradných plodín na svojom osobnom pozemku bez strachu z ich chorôb, ako aj na odstránenie škodcov. To všetko môže výrazne zvýšiť výnos, čo bude veľmi príjemnou odmenou po starostlivosti o vaše obľúbené sadenice.

recenzia
 1. Larissa
  6.06.2018 04:36

  Uložené paradajky v skleníku pred vädnutím. A všeobecne je to skvelá vec H2O2!

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica