Ako kŕmiť, hnojiť a vody uhorky na otvorenom poli s ľudovými opravnými prostriedkami

V súčasnosti sa stále viac ľudí snaží pestovať na svojich posteliach organické ovocie a zeleninu. Preto často uvažujú o tom, ako sa vykonáva kŕmenie uhoriek na otvorenom poli ľudovými liečivami. Je potrebné poznamenať, že tento proces nie je komplikovaný, preto budeme hovoriť o najpopulárnejších, najúčinnejších a najspoľahlivejších metódach kŕmenia uhoriek teraz čo najpodrobnejšie.

Kľúčové aspekty

Na správne vykonávanie výživy uhoriek ľudovými liečivami musíte mať predovšetkým informácie o tom, ktoré podmienky sú pre uhorky vhodné a ktoré nie.

Táto kultúra miluje:

 • pôda obsahujúca humus vo veľkých množstvách, s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou;
 • teplota pôdy nad 15 stupňov;
 • okolitá teplota od 20 do 30 stupňov;
 • čo najviac vlhkosti;
 • hnojenie pomocou infúzie pripravenej z čerstvého hnoja.

Negatívne ovplyvňujú rast a vývoj rastliny:

 • pôda neobohatená organickými hnojivami s vysokou úrovňou kyslosti;
 • použitie na zavlažovanie vody, ktorej teplota nedosahuje 20 stupňov;
 • ostré kolísanie ukazovateľov teploty;
 • presun z jedného miesta na druhé;
 • okolitá teplota je nižšia ako 16 stupňov alebo počasie je príliš horúce, pri ktorom ukazovatele teploty presahujú 30 stupňov;
 • návrh.

Uhorky milujú pôdu bohatú na hnojivá. Obdobie pestovania sa pohybuje od 90 do 105 dní, ak je plodina v príjemných podmienkach, dá sa očakávať vysoký výnos.

Potreba kŕmenia spočíva v tom, že uhorky musia živinám dodávať dlhé výhonky a listy a ich koreňový systém sa nachádza v ornom horizonte, ktorý nemá dostatok hnojiva.

potreba kŕmenia

Upozorňujeme, že uhorky vyžadujú rôzne živiny v rôznych fázach ich vývoja:

 1. V počiatočných fázach výsadby by malo byť v pôde čo najviac dusíka.
 2. Po výsadbe do pôdy počas tvorby a rastu bočných výhonkov - fosfor a draslík.
 3. Počas plodenia by mal v pôde prevládať dusík a draslík.

Dôležitá informácia: Na dosiahnutie najlepšieho ovocia uhoriek musí byť pôda obohatená o mikroelementy, najmä o závažný horčík.

Kŕmenie uhoriek ľudovými receptami

Nie je žiadnym tajomstvom, že kŕmenie uhoriek organickými hnojivami je lepšie ako používanie chémie. Uhorky budú navyše šetrné k životnému prostrediu.

Medzi ľuďmi existuje veľa spôsobov kŕmenia uhoriek pomocou prírodných látok. Teraz zvážime niektoré metódy a ktorá z nich je najlepšia, je len na vás.

kŕmenie popolom

Vezmite prosím na vedomie, že pri aplikácii aj prírodných hnojív na uhorky musíte byť veľmi opatrní a vyhnúť sa nadmernému kŕmeniu rastlín.

Použitie popola

Popol patrí do skupiny jedinečných hnojív, pretože obsahuje veľké množstvo draslíka, fosforu a stopových prvkov. Jedinou nevýhodou je, že popol je chudobný na dusík.

Je potrebné mať na pamäti, že bez hnojív s draslíkom by sa nemala očakávať dobrá úroda, ak je pôda chudobná na fosfor, potom koreňový systém rastliny nebude schopný dodávať živiny a vodu listom a ovocím. Je dôležité už počas výsevu priniesť do otvoru pol pohára popola, zmiešať ho so zemou a naliať vodu.

V budúcnosti sa môže rastlina hnojiť nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Nalejte pod krík rastliny (pri koreňoch) 2 lyžice. l. popol a posypte vodou.
 2. Rozpustite pohár prášku v 1 litri vody a zavárajte uhorky pripraveným roztokom v množstve 2 litre hnojiva pre uhorky v otvorenom poli na kmeň stonky.

S touto metódou môžete kŕmte uhorky každé dva týždne.

Vezmite prosím na vedomie, že ak sú rastliny pred polievaním posypané popolom, nielenže sa posilní, ale tiež ochráni pred chorobami a škodcami.

Hnoj a kompost

Všetky tekvicové plodiny milujú hnoj, ale prísne je zakázané privádzať ho do čerstvého stavu - hnoj musí byť v tekutej forme. Zelené hnojivo, tj infúzia buriny a kompost, má pozitívny vplyv na rast a vývoj uhoriek.

Pozitívne vlastnosti hnojiva sa vysvetľujú skutočnosťou, že aj keď sa zmes pridáva viac, ako je potrebné, riziko nitrátov sa do ovocia minimalizuje.

Dobrým hnojivom sú mulleínové a vtáčie trusky, pretože obsahujú všetky látky potrebné na kŕmenie. Na prípravu infúzie je potrebné zmiešať vedro hnoja alebo trusu so 4 vedierkami vody a trvať na tom, aby ste niekoľko dní miešali. Pokiaľ ide o burinu, podávajú sa do sudov a plnia sa vodou.

kŕmenie hnojom

Potom sa mulleín zriedi vodou v pomere 1:10, trusom - 1:10, zeleným hnojivom - 1: 5. Hnojenie hnojom alebo iným takým hnojivom sa odporúča dvakrát za sedem dní, 2 litre na rastlinu.

Poznámka! Ak sa olistenie rastlín ošetrí namáhanou infúziou, stáva sa rezistentnou voči múčnatke.

Pri hnojení pôdy humusom sa pozorujú dobré výsledky.

Použitie pekárskeho droždia a piva

Pri tomto produkte je možné hnojenie vykonávať 2-3 krát za sezónu. Na prípravu hnojiva potrebujete:

 • balenie kvasiniek;
 • 2/3 šálky cukru;
 • 3 litre vody.

Všetky zložky sa zmiešajú a nechajú sa na teplom mieste tri dni, z času na čas sa zmes musí miešať. Potom sa infúzia zriedi v pomere 250 ml: 10 1 vody a rastliny sa kŕmia. Jedna stonka potrebuje 500 ml hnojiva. Ak je roztok filtrovaný, môžu sa s ním tiež spracovávať listy rastliny.

kvasnicové hnojivo

Uhorky na dobrú úrodu sa môžu kŕmiť pivom, mali by sa však používať iba živé alebo nealkoholické nápoje. Vezmite prosím na vedomie, že je dovolené kŕmiť sadivo nie viac ako 100 ml na rastlinu živým pivom.

Šupka cibule ako hnojivo

Infúzia vyrobená z bežných cibuľových šupiek nie je len hnojivo, ale je tiež vynikajúcim imunostimulantom a ochranou rastlín pred škodcami a chorobami.

Na tento účel sa tiež používajú odvary, ktorými sa odporúča rastliny zalievať alebo postrekovať.Na prípravu vývaru nalejte hrsť cibuľových šupiek s 1,5 litra vriacej vody a vrte 7 minút, potom nechajte vychladnúť a do vývaru pridajte 3,5 litra vody.

Bylinkové infúzie a odvary

Najjednoduchšie a najdostupnejšie hnojivá pre uhorky sú bylinné odvariny. Postele môžete zalievať bylinnou infúziou. Na prípravu hnojiva sa používajú rôzne rastliny.

Najlepšie možnosti sú:

 • matka a nevlastná matka;
 • Loboda;
 • lopúch;
 • agávová bylina.

Na prípravu bylinnej infúzie je potrebné naplniť valec 2/3 rastlinnými surovinami a naplniť ho vodou. Nádoba sa ponechá na teplom mieste a trvá 10 dní. Pred použitím sa 1 liter bylinkovej infúzie rozpustí v 10 litroch vody. Potom zalejete rastlinu pri koreňoch, aby ste pestovali viac plodín.

Používanie vaječných škrupín

Nie každý má informácie, že používanie vajec je možné nielen pri varení, ale aj v poľnohospodárstve. Vaječné škrupiny môžu zvýšiť úrodnosť pôdy, pretože významne znižujú úroveň kyslosti. Paralelne s tým môže škrupina pôsobiť ako uvoľňovací prostriedok v pôde.

škrupinové hnojivo

Ak chcete použiť vaječné škrupiny na dosiahnutie najlepších výsledkov, musíte vedieť, ako správne pripraviť kompozíciu. Predovšetkým je preto potrebné škrupinu umyť a nasekať mlynčekom na kávu alebo mlynčekom na mäso.

Dôležité! Nepokúšajte sa drviť vaječné škrupiny rukami, pretože to nie je ľahká úloha, navyše môžete poraniť pokožku. Ak sú kúsky vaječných škrupín veľké, potom sa jeho účinnosť ako hnojiva značne zníži.

Ak chcete použiť vaječné škrupiny ako hnojivo pre uhorky, je potrebné práškové škrupiny z 5 vajec a naliať liter vriacej vody. Výsledná zmes sa nechá vylúhovať 5 dní, z času na čas sa premieša. Potom sa infúzia vaječných škrupín zriedi vodou a rastliny sa zalejú.

Hnojivo vyrobené z potravinového odpadu

Koktejl vyrobený z rastlinného odpadu získal vynikajúce hodnotenie:

 • cibuľová kôra;
 • banánové kože;
 • pomarančová šupka;
 • mrkvová koža.

Pripravená zmes ingrediencií sa naleje horúcou vodou a niekoľko dní sa nadávkuje. Pred použitím 250 ml výslednej infúzie sa kompozícia zriedi 5 litrami vody. Toto uhorkové jedlo nielen vyživuje rastliny, ale tiež ich chráni pred chorobami.

hnojivo v sude

Ako hnojivo môžete použiť zemiakové šupky.

Nasledujúci liek už bol vypracovaný: použité mycelium húb ako hnojivo pre uhorky na otvorenom poli. Po zozbieraní mycélia sa naleje 1: 1 vriacou vodou a nechá sa stáť 24 hodín, potom sa filtruje. Pred zalievaním rastlín sa musí infúzia zriediť vodou v pomere 1:10.

Kôra z banánov ako hnojivo

Sušená banánová šupka sa používa na mulčovanie výsadieb. Infúzia banánových šupiek ako hnojiva je zvlášť účinná pri zalievaní mladých klíčkov.

Na výrobu šupiek hnojív z banánov sa odporúča:

 1. Nalejte 3 čerstvé banánové kože s 3 litrami vody a nechajte ich tri dni. Potom rozrieďte rovnomerne vodou a vodou na koreň.
 2. Nalejte sušenú šupku 4 banánov s litrom vody, trvajte na tom a zalejte rastliny.

Upozorňujeme, že pred prípravou šupky hnojiva z banánov ju musíte umyť pod tečúcou vodou.

Prírodný rastový biostimulant

Rastliny, vrátane uhoriek, rýchlo rastú, môžete ich oplodniť šťavou z aloe. Na prípravu produktu je potrebné zobrať niekoľko listov rastliny, umyť ich a umiestniť do hrnca. Potom sa listy aloe rozdrvia, aby sa získala jednotná konzistencia. 1 polievková lyžica. l. aloe gruel sa vloží do 250 ml vody a umiestni sa na tmavé, chladné miesto na týždeň, pričom sa z času na čas pridá voda, aby sa získalo 5 litrov kvapaliny.

Pred použitím musí byť infúzia aloe prevarená a ochladená.

Poznámka: odborníci tvrdia, že musíte používať staré aj mladé listy aloe.

Použitie kyseliny acetylsalicylovej

Kyselina acetylsalicylová (aspirín) sa široko používa nielen v medicíne, ale aj v každodennom živote. Aspirín dokáže liečiť plesňové a nízko kyslé pôdy. Aspirín má pozitívny vplyv na rast a vývoj rastlín.

postrek uhoriek

Môžeme s istotou povedať, že toto je odpoveď na otázku, ako nakŕmiť uhorky rastom. Všetko, čo je potrebné, je dať aspirín (1 tableta) do litra vody a zaliať rastliny. Aspirín môžete pochovať priamo do pôdy - 1 kartu. každých desať centimetrov.

Hnojenie rastlín, ktoré sú v skleníkových podmienkach

V skleníkoch sa uhorky musia kŕmiť oveľa častejšie v porovnaní s rastlinami, ktoré rastú vonku. Vysvetľuje to skutočnosť, že je možné získať 15 krát viac zelentov z uzavretej pôdy, preto by sa malo použiť oveľa viac hnojív.

Tu je odpoveď na otázku, ako oplodniť uhorky. Uvádzajú sa takmer všetky najobľúbenejšie ľudové liečivá na kŕmenie uhoriek. Dávajte pozor na zeleninu a môžete hrdo prehlásiť: „Nakŕmim uhorky a ďakujem za dobrú úrodu.“

recenzia
 1. natalia
  10.10.2017 06:20

  Z roka na rok som experimentoval s rôznymi stimulátormi rastu, dokonca som si vedel denník. Tento rok som vyskúšal liek na radu suseda, BioGrowa, bioaktivátora pre rast rastlín. Uskutočnil sa pokus na dvoch lôžkach. Na jeden som použil potravinový odpad, ako je opísané v článku, na druhý bioaktivátor. Ten vyhral. Kúpil som to tento obchod.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica