Prečo sa na uhorkách objavujú neplodné kvety, ako sa s nimi vysporiadať, čo robiť

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je veľa neúrodných kvetov na uhorkách. A mnohé z nich sú spojené s nesprávnou starostlivosťou o rastliny. Aby ste zabránili hojnému rozkvetu bez tvorby vaječníkov, musíte vedieť, ako tomu zabrániť.

Prečo je v skleníku veľa neplodných kvetov na uhorkách

Pri výsadbe uhoriek by sa malo pamätať na to, že každá odroda potrebuje určité podmienky starostlivosti a kultivácie. Prečo uhorky netvoria vaječníky dobre a na konáre sa objavujú početné neúrodné kvety, závisí od mnohých faktorov:

 • výsadba semien nízkej kvality;
 • príliš hustá výsev sadeníc;
 • nedostatok tepla (pod 15 stupňov) alebo naopak príliš horúci vzduch (viac ako 30 stupňov);
 • nedostatok včasného zalievania alebo nadmernej vlhkosti;
 • umiestnenie postelí na tienistom mieste;
 • použitie na zavlažovanie studenej vody;
 • neplodné kvety na uhorkách sú kvôli nedostatočnému opeleniu (pre skleníky sa odporúča zvoliť samoopelené odrody uhoriek);
 • dôvodom môže byť nedostatok alebo prebytok akejkoľvek živiny v pôde.

Pred bojom s neúrodnými kvetmi je dôležité pochopiť, či ich rastlina potrebuje, a ak áno, prečo. Neplodné kvety (samčie kvety) sú potrebné na opelenie rastlín, pretože v nich sa nachádzajú tyčinky. Bez nich nemôžete získať bohatú úrodu. Preto si pestovatelia zeleniny, ktorí trhajú neplodné kvety, všimnú, že bez nich samičie kvety začnú vädnúť, zhniť a spadnúť.

semená nízkej kvality

Ak je však viac neúrodných kvetov ako kvetov ženských, hrozí zníženie úrody. Skúsení záhradníci radia: „Nezastrihajte neúrodné kvety, čo vedie k zníženiu obranyschopnosti rastlín. Okrem toho, ak nie sú k dispozícii žiadne samčie kvety, opelenie nenastane. Na zlepšenie situácie stačí stlačiť hornú časť hlavnej stonky. “ Niektoré odstraňujú iba slabé mužské kvetenstvo.

Môžete si vybrať pre výsadbu parenoskarpických uhoriek. Sú schopní tvoriť ovocie bez opelenia, na kríkoch sa tvoria iba samičie kvety a ovocie neobsahuje žiadne semená. Tieto odrody sú zvlášť vhodné na pestovanie v regiónoch s nepriaznivým podnebím. Medzi najobľúbenejšie odrody patria: Zozulya, konkurent, Masha F1, nemecká F1 alebo Emelya F1.

neplodné kvety na uhorkách

Samoopelené uhorky sa opeľujú samy osebe bez účasti hmyzu. Tieto druhy uhoriek sú vynikajúce pre pestovanie v skleníkových podmienkach alebo na parapete. Kvety takýchto rastlín majú tyčinku aj pestík a vo vnútri uhorky sú semená.

Na otvorených posteliach je lepšie pestovať odrody uhoriek opeľovaných včelami. Vykazujú veľkú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Sladké roztoky sa môžu použiť na prilákanie opeľujúceho hmyzu.

samoopelené uhorky

Ak je opeľovanie narušené, na uhorkách sa začnú tvoriť neplodné kvety a výnos sa výrazne zníži.

Čo robiť, ak neplodné kvety na uhorkách

Prvým krokom v boji proti neúrodnej uhorke je zmena starostlivosti a vytvorenie priaznivejších podmienok pre pestovanie plodín.

Ak existuje iba jedna neúrodná kvetina, je potrebné uskutočniť burinu včas, aby sa pôda po každom zalievaní uvoľnila, aby sa kyslík a živiny dostali v plnej miere ku koreňom. Najlepšie je podoprieť sa a priviazať stonku. Existujú aj ďalšie odporúčania, ako sa zbaviť pustatiny.

prvý boj

 • Ak je dôvod vzniku samčích kvetov spojený s chladným počasím, potom je lepšie zakryť postele filmom a zavlažovať ho. Neplodné kvety na uhorkách v skleníku sa môžu objaviť v dôsledku chladnej teploty pod 15 stupňov. Preto musíte v miestnosti monitorovať nočnú a dennú teplotu.
 • Počas horúceho počasia bez daždivého počasia by sa mala frekvencia polievania zvýšiť dvakrát denne, ráno a večer.
 • Polievanie uhoriek v skleníku a vonku je potrebné iba pomocou teplej usadenej vody. V čase kvitnutia uhoriek sa zalievanie znižuje. V tomto prípade bude rastlina nasmerovať všetky svoje sily na tvorbu ovocia, nie zelených vrcholov.
 • Čo robiť, keď je v skleníku prázdna kvetina na uhorkách, existuje ďalšia osvedčená možnosť. Ak sú uhorky pestované husto, môžete obmedziť frekvenciu polievania a stlačiť hlavnú stonku.

plenie na pozemkoch

 • Ak neexistuje jeden vaječník, musíte myslieť na oplodnenie. Môžete použiť nitrofos, mulleínovú infúziu alebo drevný popol.
 • Ak uhorky majú prázdne kvety kvôli nedostatočnému opeleniu, môžete v tom pomôcť rastline. Na to stačí stonok počas kvitnutia ľahko pretrepať alebo štetcom najprv natrieť na neúrodný kvet a potom na samičie kvety.
 • Na zvýšenie počtu vaječníkov môžete pripraviť riešenia založené na liekoch, ako sú vaječníky, Bud.
 • Postele uhoriek môžete ošetriť roztokom kyseliny boritej. Ošetrenie listov pomáha posilňovať podzemné a nadzemné časti rastliny a tiež pomáha zvyšovať počet vaječníkov. Stačí rozpustiť 5 g kyseliny boritej v 10 litroch vody.

roztok bud

Ako vyzerajú kvetenstvo žien a mužov? Odlíšenie samčieho kvetu od kvetenstvo žien je ľahké. Samičiu kvetenstvo určuje uhorka, na ktorej kvitne kvet, a má iba jednu pestík. Samček kvet má päť tyčiniek.

druhy kvetenstvo

Ako sa vysporiadať s prázdnymi uhorkovými kvetmi, či je potrebné odstrániť, prevencia

Dokonca aj pred výsadbou sadeníc na trvalom mieste sa musíte postarať o to, aby už neexistovali viac neúrodné kvety ako kvetiny samičky.

 • Semená si musíte kúpiť iba od dôveryhodného výrobcu. Semená 3-4 roky sú vhodné na siatie. Rastliny pestované z mladých semien často produkujú len neúrodné kvety.
 • Je nevyhnutné vyberať na siatie iba veľké a husté osivo. Vykonajte ošetrenie manganistanom draselným alebo kyselinou boritou.
 • Populárna prax naznačuje, že je nevyhnutné vykonať postup sušenia vybraných semien. Semená uhoriek obsahujú veľa bielkovín a ak sa vysejú čerstvé semená, rastlina rastie, rastie rýchlo, ale neprináša ovocie. Pri dlhšom zahrievaní (je užitočné udržiavať semená v blízkosti batérie počas približne 1,5 mesiaca) stráca proteín svoju aktivitu.

výber pary

 • Je užitočné ošetrovať semená roztokmi, ktoré zvyšujú imunitu a dobrý rast (Novosil, Zircon, Ecosil). Tí záhradníci, ktorí týmto spôsobom zalievali svoje uhorky, zaznamenali vysoké výnosy, skoré zrenie a znížený počet neúrodných kvetov.
 • Musíte zasadiť na pozemkoch, kde je dostatok slnečného svetla.
 • Aby ste sa vyhli veľkému počtu samčích kvetov, musíte pri výsadbe pozorovať vzdialenosť.Vzdialenosť medzi sadenicami by mala byť najmenej 45 cm, v opačnom prípade listy a riasy zabraňujú toku vzduchu a svetla do všetkých častí rastliny.

zvýšiť imunitu

 • Neplodné kvety na uhorkách sa vytvárajú nevhodným kŕmením. Nadmerné používanie dusíkatých hnojív vedie k nedostatku draslíka a fosforu. Preto by ste mali striedať rôzne hnojivá. Najprv ho môžete kŕmiť infúziou kuracieho hnoja alebo mulleínu a počas plodenia je užitočné pridať superfosfát alebo drevný popol.
 • Rady agronómky: „Živé kvety sa vyskytujú hlavne na bočných vetvách rastliny, takže je dôležité včas zovrieť hlavnú stonku. Už mnoho rokov týmto spôsobom bojujeme s pustými kvetmi “.
 • Zber počas obdobia hromadného dozrievania ovocia by sa mal vykonávať každý druhý deň. Ak zostanú na riasy, budú rýchlo rásť a vaječníky budú zaostávať v ich raste a vývoji.

nesprávne kŕmenie

Ak je uhoriek veľa neplodných kvetín a čo nie je známe, hnojivá pomôžu. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa neplodné kvety objavili pred obdobím kvitnutia, môžete uhorky kŕmiť mulleínovými alebo kuracími trusmi. Počas kvitnutia je vhodné postele zalievať zmesou síranu draselného, ​​superfosfátu, mulleínu a drevného popola.

Vysoké teploty vzduchu viac ako 27 stupňov bránia opeľovaniu rastlín. Čo robiť v tomto prípade? Aby ste zachránili postele z uhoriek pred spálením slnka, musíte si pripraviť baldachýn a nezabudnite na mulčovanie pôdy. Ďalšia vrstva slamy, nasekanej trávy a rašeliny udrží vlhkosť vo vnútri a chráni koreňový systém pred vyschnutím.

nezabudnite na mulčovanie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica