Prečo sa sadenice uhoriek natiahli a čo robiť

V oblastiach s chladným podnebím nie je možné pestovať uhorky priamo do zeme. Jediným spôsobom, ako pestovať zeleninové rastliny, je sadenice. A tu je dôležité, aby sa sadenice uhoriek nerozťahovali, inak pri sadení do zeme sadenice zomrú a práca bude zbytočná.

Ako správne sadiť uhorky pre sadenice

Výsadba uhoriek pre sadenice začína mesiac predtým, ako sa presunie na zem do skleníka alebo zeleninovej záhrady.

Pred postupom sa semená pripravujú vo forme:

 • odmietnutie materiálu s výberom kvality;
 • dezinfekcia roztokom manganistanu draselného;
 • bublajúce;
 • klíčenie umiestnené vo vlhkej handričke alebo vrstvách toaletného papiera;
 • kalenie.

Pre lepšie klíčenie sa odoberajú semená staré dva až tri roky. Kvalita semien sa každý rok znižuje. Triedenie semien, výber väčších. Potom sa semená ponoria do slanej vody. Tí, ktorí klesajú na dno, dajú silné výhonky. Tie, ktoré prídu, sú vyhodené - sú duté.

dezinfekčný roztok

Rozstrekovanie sa vyberie, keď chcú, aby sa uhorky rýchlo vyklíčili. Na tento účel sa do vody so semenami umiestni procesor akvária, ktorý nasýti vlhké prostredie kyslíkom. Stačí ponechať sadivový materiál v nádobe 18 hodín.

Semená dezinfikujte 1% roztokom manganistanu draselného tridsať minút alebo hodinu v nádobe s cesnakovou dužinou.

umiestnené vo vode

Semená sa musia klíčiť pri izbovej teplote vo vlhkom prostredí.

Postupy kalenia sa vykonávajú iba vtedy, keď sa výsadba vykonáva okamžite na otvorenom priestranstve alebo v skleníku.

postupy kalenia

Pripravené semená uhoriek sú teraz pripravené na výsadbu. Najprv musíte do pohára alebo hrnca umiestniť pôdny substrát humusu a rašeliny, odobratý v rovnakom množstve a malé množstvo piesočnatej a trávnatej pôdy. Týždeň pred umiestnením semien uhoriek do pôdy prelejte vriacou vodou alebo roztokom manganistanu draselného. To umožní nebáť sa infekcie rastlín patogénnymi mikroorganizmami.

Semená zeleniny sa oplatí prehĺbiť. Stačí ich umiestniť do pôdy jeden a pol až dva centimetre.

humusový substrát

Pri pestovaní monitorujú:

 • teplota vzduchu v miestnosti;
 • osvetlenie;
 • vlhkosť zeme v kvetináči.

Ak sú pre sadenice uhoriek najskôr potrebné teplo a vlhkosť, teplota sa zníži. Stonky budú tenšie, ak nebude dostatok svetla.

vlhkosť zeme

Prečo sú sadenice uhoriek vytiahnuté

Slabé sadenice uhoriek sú z viacerých dôvodov:

sadenice sú vytiahnuté

 1. Uhorky nemajú radi tieňovanie. Potrebujú veľa svetla. Sadenice sa natiahnu dokonca aj na parapete, čo naznačuje, že je potrebné ďalšie zvýraznenie.
 2. Bez dodržania teplotného režimu nebudú sadenice uhoriek silné.V prvých dňoch, pred klíčením, je teplota vysoká a potom sa znižuje. Natiahnutím stonky signalizujú, že sú horúce.
 3. Stonky uhoriek sa tiahnu silne nahor a nadmerným zamokrením pôdy.
 4. Každý, kto používa metódu pestovania sadeníc, by mal vedieť, ako pestovať uhorky. Vzdialenosť medzi rastlinami by nemala byť veľmi blízko, inak sadenice nebudú mať dostatok výživy a svetla. Keď sú výsadby zahusťované, je zrejmé, prečo sú sadenice uhoriek silne napnuté.
 5. Diligent záhradníci sa snažia plniť sadenice hnojivami a získať predĺžené sadenice uhoriek.

Uhorky sa nepáčia

Dôvodom, prečo sadenice rastlín sú slabé a dlhé, je nedostatok znalostí pravidiel pestovania zeleniny. A čo robiť, keď sú sadenice uhoriek veľmi roztiahnuté, môžete získať radu od skúsených odborníkov. Taká je Oktyabrina Ganichkina, ktorá pomôže začínajúcim záhradníkom pestovať uhorky sadenice.

Ako pestovať sadenice uhoriek tak, aby sa nerozťahovali

Aby sa sadenice nerozťahovali, keď sú v interiéri, musíte:

znížiť teplotu

 • znížte teplotu vzduchu na 16-18 stupňov Celzia;
 • na dobre osvetlené okná dajte krabice so sadenicami;
 • pridať žiarivky na zvýšenie osvetlenia;
 • zariadiť sadenice postrekovania nadmerne suchým vzduchom;
 • semená rastlín v samostatných šákoch alebo kvetináčoch, každý po dvoch alebo troch kusoch;
 • zalejte sadenice iba teplou vodou, ktorá nie je nižšia ako 25 stupňov;
 • pravidelne nalievajte pôdu do nádoby, aby ste stimulovali rast koreňového systému;
 • organizovať kŕmenie pomocou drevného popola alebo potašových hnojív.

pridávať pravidelne

Ak viete, ako správne sadiť semená a starať sa o sadenice kompetentne, potom nebudú žiadne problémy, prečo sa sadenice uhoriek silne natiahnu a čo treba robiť.

Čo robiť, keď sú sadenice uhoriek natiahnuté

Zarastené sadenice uhoriek - to nie je dôvod na frustráciu. Musíme premýšľať o tom, ako napraviť situáciu, aby sa sadenice stali silnými.

Pozdĺžne stonky sadeníc možno úhľadne položiť do vybrania, ktoré urobíte v zemi. Posypané zemou, budú zakoreniť po chvíli.

sadenice uhoriek

Presun kontajnerov na dobre osvetlené miesto vám ušetrí ťahanie sadeníc. Dodatočné osvetlenie sa organizuje pomocou fytolampov, ktoré sa inštalujú na vrchných päť až sedem centimetrov od sadeníc uhoriek. Na loggiu sa na deň kladú boxy s predĺženými sadenicami, ktoré sa večer prenesú do miestnosti. Je dôležité, aby teplota vzduchu nebola nižšia ako 12 stupňov Celzia.

Podlhovasté sadenice vyžadujú zmenu zalievania. Prechod z chladnej vody na teplú vodu vám umožní upraviť rast stoniek rastlinnej rastliny. Zastaví sa to.

ťahanie sadeníc

Husté stonky stoniek nemajú výživu, preto dlhé sadenice. Situáciu je potrebné rýchlo napraviť, inak sadenice zomrú. Za týmto účelom ich presuňte do samostatných pohárov. Keďže zber je uhorky bolestivý, postup sa vykonáva opatrne. Stonok opatrne vytiahnite spolu s koreňom z nádoby, podoprite ho a vložte do hrnca, posypte ho výživnou zeminou. Nezabudnite na zalievanie intenzívnym navlhčením pôdy. Sadenice zakorenia až po niekoľkých dňoch. Ale teraz sa to nerozťahuje.

Sadenice prestanú rásť, ak stonku pritlačíte na druhý pravý list.

stojaté stonky

Natiahnutá rastlina získa silnejšiu imunitu, ak ju kŕmite roztokom drevného popola a vezmete lyžicu hnojiva do jednej pohára vody.

Ak sadenice uhoriek nemajú dostatočnú výživu, vlhkosť, svetlo, zarastú a bude ťažšie ich transplantovať do zeme.

nakŕmte ho roztokom

Je možné pestovať zarastené uhorky v záhrade a ako to urobiť

S najsilnejším predĺžením stonky u sadeníc uhoriek sa prenášajú na zem iným spôsobom ako silné výhonky.

Najlepšie je, ak sú stonky uhoriek predĺžené, pokračovať vo vývoji v skleníkovej pôde. Tri až štyri dni pred výsadbou sa nádoby prenesú do skleníka. Teplota uhoriek vo vzduchu aj v pôde by však mala byť pohodlná. Od plus dvadsať do pätnástich stupňov. Sadenice uhoriek v skleníku by mali byť chránené pred horúcimi lúčmi slnka. Len čo sa rastliny prispôsobia skleníkovým podmienkam, začnú ich transplantovať na pripravené postele.

zarastené uhorky

Na hrebeňoch sú pripravené diery, ktoré sú umiestnené vo vzdialenosti tridsať až päťdesiat centimetrov od seba. Neodporúča sa zvyšovať hustotu výsadby, inak vysadené sadenice vyrastú, oslabia a odumrú.

Je známe, čo robiť v skleníku s predĺženými sadenicami. Pred výsadbou sa musí vysušiť a potom opatrne odstrániť zo skla spolu s koreňom. Krútenie prsteňa z dlhého kmeňa ho vložte do diery. Po prehĺbení sadeníc posypte zeminu okolo stonky a opatrne ju utlačte.

robiť na ulici

Aby sa udržala vlhkosť v pôde, položí sa okolo výsadbových kríkov vo vrstvách mulč. Môžete ho nahradiť čiernou fóliou.

Je jasné, čo robiť, keď sú sadenice uhoriek natiahnuté. Ale ak sa na nej objavia kvety, sú odrezané. Vysadené púčikmi, to zomrie. Tenký nemá dostatok sily, aby vydržal plodenie kríkov. Najčastejšie sa podlhovasté sadenice zbavujú kvetov. Sadenice musia po transplantácii získať silu, musia byť silnejšie, aby o niečo neskôr mohli získať úrodu zelentov.

zarastené do záhrady

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica