Prehľad najlepších samoopelených odrôd uhoriek pre skleníkové a otvorené pole

V posledných rokoch sa stali veľmi populárne samoopelené odrody skleníkových uhoriek. Stále viac a viac záhradníkov hľadá druhy, ktoré sú ľahostajné k starostlivej starostlivosti a prinášajú veľa ovocia. S rozvojom záhradníctva výrobcovia ponúkajú nové technológie na pestovanie rôznych záhradných plodín. Uhorka sa viac zameriava na seba. Táto zelenina je vždy žiaduca pri slávnostnom sviatku. S radosťou sa konzumuje čerstvé aj konzervované.

Balkón - nová alternatíva k záhrade

Starší ľudia milujú pestovanie zeleniny na balkóne. Ich čestný vek im neumožňuje zaoberať sa rozsiahlymi pozemkami. Takýto koníček pomáha tráviť voľný čas a zároveň z neho vyťažiť maximum. Pestovanie uhoriek na parapete je skutočnou šancou na získanie čerstvej zeleniny.

Ďalším dôležitým nuansom v tejto lekcii - ktoré odrody uhoriek sú najvhodnejšie na pestovanie na balkóne? Tento dôležitý bod významne ovplyvňuje počet plodov.

Chovatelia tvrdo pracovali a dokázali pestovať mnoho druhov. Plodiny šťastne žijú v uzavretých priestoroch a prekvapivo sa obávajú bez včiel.

Najbežnejšie možnosti

Samoopelené odrody uhoriek na balkón:

 • "Zozulya";
 • "Apríla".

Tieto druhy sa môžu pestovať v podmienkach balkóna, na okne a dokonca aj na stole v kuchyni. Zelenina však nie je bez nedostatkov. Dlho však neprinášajú ovocie a nemajú imunitu proti bežným chorobám. Takéto ovocie nie je určené na konzervovanie, je lepšie jesť výlučne čerstvé.

uhorky v skleníku

Je možné predĺžiť čas zberu. Je potrebné udržiavať interval 2-3 týždne. Ak správne rozložíte úrodu uhoriek, budete sa môcť po celý rok pochutnať na čerstvých uhorkách.

Na balkón

Na pestovanie uhoriek určených na šúľanie v chladnom počasí sa odporúča zvážiť uhorky hybridov. Najviac vynikajú „balkonny“ a „mestskými uhorkami“. Tieto odrody uhoriek určené na pestovanie na parapete sú kompaktné. Jeden sínus dáva niekoľko kúskov naraz.

Hlavným rozdielom uhoriek je ich kompaktná veľkosť. To však nijako neovplyvňuje vynikajúce chuťové vlastnosti. Zelenina zostáva chrumkavá aj po morení a konzervovaní. Sú vybrané na zber na zimu.

Odrody uhoriek pre parapet „Blizzard“ a „Makhaon“ sa vyznačujú tým, že sa rýchlo vydávajú.Výsadba nových rastlín dá veľa veľkých zelenín a výsledkom je vynikajúca úroda. „Emerald Stream“ a „Berendey“ - uhorky na balkón, vhodné do miest, kde je veľa miesta navyše. Vyznačujú sa vynikajúcimi zelenými sadenicami. Plodiny na dlhú dobu. Riasy sú malé, takže vám neumožňujú získať príliš veľa uhoriek.

balkónové uhorky

Ak je balkón bez slnečného žiarenia, mali by ste si vybrať z pohľadu tolerantného voči odtieňom. Pre tieto podmienky sú najvhodnejšie:

 • "Prestige";
 • "Zadavaka";
 • Kosinski;
 • "Masha".

Nech si vyberiete akékoľvek odrody uhoriek, všetko, bez výnimky, vyžaduje dobrú starostlivosť. Ide o pravidelnú hydratáciu a kŕmenie. Odrody skleníkov v tomto ohľade nie sú také náročné, na rozdiel od odrôd, ktoré rastú v obmedzených priestoroch.

Odrody balkónovej uhorky potrebujú špeciálnu hlinenú zmes, ktorá sa predáva v kvetinárstve. Ak pravidelne kŕmite rastliny, nakoniec skončíte bohatou úrodou.

Hikmet

"Handsome Hikmet" je uhorský hybrid s jedinečnými vlastnosťami. Rastie dobre na balkónoch, lodžiách a parapetoch. Týka sa samoopelených odrôd. Ranná zelenina toleruje zatienené oblasti. Prvé uhorky sa môžu objaviť do jedného mesiaca od klíčenia. Celá šarža uhoriek dozrieva naraz.

Pestovaním Hikmet bude vždy na stole vždy ráno čerstvá zelenina po celý rok.

Musíte zasadiť ovocie semenami do zeme alebo cez sadenice. Na jar sa vysejú samoopelené semená uhoriek na otvorenú pôdu. Hĺbka v pôde by nemala presiahnuť 2 cm a teplotný režim by nemal prekročiť 25 stupňov. Po presadení všetkých mrazov sa ďalšia výsadba sadeníc do zeme vykonáva.

Ak sa semená vysádzajú priamo do pôdy, je potrebné, aby sa zem zahriala až na 15 stupňov. Na tento účel je najvhodnejší koniec mája. Rastlina sa zasahuje do hĺbky 1,5 cm a potom sa plodiny musia prikryť fóliou.

Aby samoopelivé uhorky dosiahli dobrú úrodu, musia sa pravidelne zavlažovať teplou vodou a kŕmiť najmenej dvakrát za 7 dní. Starostlivo sledujte, či burina nerastie. Je nevyhnutné zbierať zrelé plody, aby sa výnos v budúcnosti neznížil.

Pristátie na balkónoch - nuansy a starostlivosť

Ľudia žijúci v obrovských metropolitných oblastiach nemajú najčastejšie príležitosť pestovať čerstvú zeleninu v skleníku. Ale naozaj chcem potešiť seba a svojich blízkych uhorkou a inou zeleninou.

odrody uhoriek

Alternatívou je ich nákup, ale chuť a aróma zeleniny sa môže výrazne líšiť od domácich. Možno by ste mali skúsiť pestovať vlastnú zeleninu? Aj tí najskúsenejší záhradníci môžu svoj byt zariadiť pre túto firmu.

Prvé odrody skleníkových uhoriek sú veľmi náročné. Napriek tomu má človek možnosť vytvoriť optimálne podmienky, za ktorých sa bude kultúra cítiť dobre. Odrody pestované pestovateľmi sa už niekoľko desaťročí tešia úspechu. Sú nezávislé na pestovateľskej oblasti, aj keď je priestor veľmi malý.

Samoopelené odrody uhoriek pre skleníky sa líšia od záhradných plodín. Po prvé, leží v listoch. Malé rozmery a internody na stonke nie sú príliš dlhé. Tento prístup umožnil urobiť kultúru kompaktnou a mať dobré korene.

včely a uhorky

Odrody balkónov rastú veľmi pomaly. Ich stopky sú predĺžené a uzly sú navrhnuté pre veľké množstvo vaječníkov. Vyzerajú podobne ako hrozno. Zelentsy uhorky nikdy nevyrastajú.

Sú veľmi podobné tenkým prstom. Nazývajú sa uhorky. Tieto hybridy sa líšia od záhradných opelením. V prvom prípade to vôbec nie je. Hotové ovocie je bez semien.

Požiadavky na odrody balkónov

Ak je lodžia alebo balkón na slnečnej strane, je možné ľahko usporiadať malú letnú chatu.Plnohodnotná zeleninová záhrada nie je potrebná. Zvláštnosti pestovania plodín v takýchto podmienkach sú rôzne. Pred výberom samoopeleného osiva uhoriek pre skleníky sa musia zohľadniť tieto požiadavky:

 • kultúra je kontraindikovaná, aby bolestivo reagovala na malé množstvo svetla a vlhkosti;
 • uhorky by mali mať krátke internody, malé listy a dobrý koreňový systém;
 • je potrebný dlhý kmeň, ktorý sa dobre vetví;
 • na začiatok by sa mali pestovať odrody s raným dozrievaním a potom ich nahradiť analógmi (týmto spôsobom môžete udržiavať dobrý výnos);
 • je lepšie zvoliť uhorky kríkov;
 • uprednostňujú kyticu alebo strapcovité ovocie (v jednom uzle by malo byť niekoľko kusov naraz);
 • zrelé skleníkové uhorky, ktoré si majú vybrať vzhľad nových vaječníkov;
 • na maximalizáciu výnosu si vyberte samoopelené samičky uhoriek kvitnúceho typu.

Tieto požiadavky však nespĺňa každá odroda. V prvom rade hovoríme o šalátových hybridoch: sú vhodné na výrobu nakladaných uhoriek, jedia sa sviežo s radosťou. Skladovacie obdobie je krátkodobé.

Pre otvorené pozemky

Samoopelivé uhorky sú skutočnou pýchou chovateľov. Ako ukazujú dlhoročné skúsenosti, najviac sa zaujímajú o skoré odrody a neskôr o neskoršie odrody. Druhy, ktoré dozrievajú, sa pestujú podľa starých technológií. V prvom rade je to veľmi dôležité, pretože takéto odrody sú ideálne na pestovanie v pôdach stredného pruhu. Chladné podnebie im nič neohrozuje a obyvatelia severných regiónov ich odvážne kupujú.

Najlepšie samoopelené odrody uhoriek na otvorenom priestranstve:

 • "Zozulya";
 • "Ant f1";
 • "Mestská uhorka";
 • "Gerda"

"Zozulya"

Vzhľadom na samoopelené vysoko výnosné odrody uhoriek na otvorenom priestranstve by sme nemali zabúdať na tieto skoré dozrievajúce hybridy. Plodina dozrie 5 týždňov po výsadbe. Okrem tejto funkcie sa zelenina môže pochváliť ďalšími výhodami. Človek nebude schopný nájsť odrody na otvorenom priestranstve, podobné „Zozulya“, pretože táto zelenina je odolná voči mnohým druhom chorôb.

zber uhoriek

Uhorka tiež vyniká svojimi rozmermi. Dĺžka sa pohybuje od 20 do 24 cm. Hmotnosť niektorých vzoriek dosahuje 300 g. Plody sú klasickej tmavozelenej farby. Každá uhorka je pokrytá veľmi veľkými hrčkami.

Tento druh uhorky sa oceňuje aj pre svoju univerzálnosť. Konzumuje sa v rôznych formách. Veľké rozmery nezasahujú do zberu 3 alebo 5 kusov ovocia z uzla naraz. Samoopelené uhorkové semienka na otvorenom priestranstve požadujú profesionálni záhradníci a amatéri.

"Ant f1"

Pestovanie tohto druhu ovocia praktizujú takmer všetci záhradníci. Ťažkosti s rýchlym dozrievaním ovocia. Môžu byť vysadené pred začiatkom sezóny. Výhodou je, že plodina bude k dispozícii na spotrebu 37 dní po výsadbe.

Rastlina sa mierne vetví, zodpovedá druhu kvetu lúča. Plody sa dajú nazývať stredne veľké, pretože ich dĺžka takmer nikdy nepresahuje značku 12 cm, pričom každé ovocie vyzerá ako trubica úplne rovnomerného tvaru. Hybridy sú rezistentné na rôzne choroby. Semená si môžu kúpiť kiosky s záhradníckymi plodinami.

"Gerda"

Podľa rýchlosti zrenia sú niekde uprostred. Ak zasadíte v súlade so všetkými požiadavkami, potom si po 5 týždňoch môžete vychutnať lahodné ovocie, ktorého dĺžka nepresiahne 10 cm.

Neskoré odrody uhoriek takéto výsledky nedávajú. Z jedného vaječníka odrody uhoriek môžete zbierať kdekoľvek od 3 do 5 druhov ovocia. Môžete pripraviť akékoľvek jedlo s uhorkami, od šalátov po morenie.

"Mestská uhorka"

Prvé odrody samoopelených uhoriek na otvorenom priestranstve sa ticho pestujú v lodžiách a na balkóne. Pred výsadbou sú preferované kvetináče.Priemer uhoriek je 2,5 - 3,2 cm, dĺžka dosahuje 12 cm a nie je potrebné sa snažiť zbierať uhorky včas. Plody vhodné na výsadbu v strednom pruhu zostanú dlho ploché a nekučú sa.

Princípy pestovania

Neexistujú žiadne konkrétne pokyny pre uhorky pestované vonku. Vďaka ich dobrej vytrvalosti dokáže zelenina vydržať akékoľvek poveternostné podmienky. V tomto prípade by sa mali zaznamenať iba dve nuansy - zalievanie a kŕmenie.

zalievanie

Pestovanie uhoriek v záhrade znamená neustále dodávanie vlhkosti, nezabúdajte však na nebezpečenstvo zamrznutia. Nadmerná voda môže spôsobiť hnilobu.

zavlažovacie uhorky

Aby sa tomu zabránilo, je potrebné nainštalovať špeciálne drenážne drážky. Vlastné plodné uhorky sa odporúčajú zalievať pomocou drážok alebo posypaním.

Vrchný dresing

Tento proces by sa mal uskutočňovať podľa pokynov, ktoré sa dodávajú s prostriedkami osobitne vyvinutými pre tento prípad. Nejde o skleníkové uhorky, ale niekedy sa môžu zavlažovať minerálnymi hnojivami. Prijateľný termín - raz za 2-3 týždne. Existuje jedna veľmi účinná metóda na listové kŕmenie.

Na prípravu hnojiva budete potrebovať:

 • voda - 10 l;
 • superfosfát - 10 g;
 • dusičnan amónny - 5 g;
 • síran draselný - 8 g.

Zmiešajte všetky zložky vo vode a dobre premiešajte. Výsledná kompozícia je zvyčajne dostatočná na to, aby úplne nakrmila jedno veľké záhradné lôžko. Môžete si pripraviť zmes sami alebo si kúpiť hotový výrobok v obchode.

kŕmne uhorky

Uhorky pestované pomocou tejto jednoduchej technológie sa vyznačujú vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Môžu sa zbierať pri dozrievaní, čo znamená, že plodina pravidelne rodí ovocie po dlhú dobu. Ideálne pre ľahké letné jedlá. Zberajú sa dobrovoľne na zimu pomocou metódy solenia alebo konzervovania, o čom svedčí pozitívna spätná väzba spokojných záhradníkov.

záver

Samoopelené uhorky pre skleníky sa dajú kúpiť v obchodoch, ktoré sa na túto záležitosť špecializujú. Pestovanie uhoriek je náročný proces, ktorý môže oveľa jednoduchšie zvoliť správnu odrodu pre výsadbu. Na otázku, ktorá z rôznych uhoriek je lepšia, nemožno jednoznačne odpovedať, pretože každá osoba uprednostňuje niečo vlastné. Mnoho rokov štúdia umožnilo letným obyvateľom určiť, ktoré uhorky sú najproduktívnejšie.

Ak sa odoberú najlepšie odrody uhoriek na otvorenom priestranstve, môže sa za všetkých podmienok dosiahnuť vynikajúca úroda uhoriek. Je ťažké rozhodnúť sa, ktoré odrody uhoriek si vyberú lepšie, ale vyzbrojené poskytnutými informáciami bude výsledok stále príjemný.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica