Tajomstvo pestovania, poľnohospodárskej technológie a starostlivosti o uhorky v otvorenom poli

Aby ste nezostali bez plodiny, musíte náležite usporiadať starostlivosť o uhorky na otvorenom poli. V poľnohospodárskej technológii tejto kultúry existujú jemnosti, zanedbávajúce, ktoré môžete v lete strácať čas a energiu. Poľnohospodárska technológia uhoriek na otvorenom poli je spôsobená pôvodom kultúry. Keďže táto rastlina pochádza z juhovýchodnej Indie, z oblastí s tropickým podnebím, sú požiadavky na vlhkosť a teplotu vysoké.

Ako pestovať uhorky vonku

Tajomstvá pestovania uhoriek na otvorenom poli sú u každého záhradníka odlišné. Niektorí ich pestujú na pravidelnej posteli, iní uprednostňujú metódu teplej postele. Je potrebné poznamenať, že hlavnou výhodou druhej metódy je vysoká koncentrácia oxidu uhličitého vo vrstvách vzduchu susediacich so zemou.

Čím viac to je, tým rýchlejšie rastú rastliny. Používajú sa dva spôsoby pestovania uhoriek: sadenice, semená v zemi. Prvá metóda umožňuje priblížiť zber uhoriek, druhá zjednodušuje kultiváciu a starostlivosť o mleté ​​uhorky.

Výsadba semien do zeme

Technológia pestovania uhoriek na otvorenom poli so semenami je spojená s počasím. Je potrebné mať na pamäti, že výsadba uhoriek v chladnom teréne bude mať negatívny výsledok. Semená uhoriek klíčia, keď sa pôda zahreje na 14 ° C.

Mrazy zabíjajú mladé sadenice uhoriek, predĺžený pokles teploty na 8 ° C znižuje klíčenie hniezdnych semien.

Silné sadenice uhoriek - vzorec úspechu

Silné sadenice uhoriek pestovaných doma sú kľúčom k vysokému výnosu. Pred výsadbou do pôdy sa pestuje po dobu 25 dní. Nie všetci začínajúci záhradníci vedia, ako správne pestovať uhorky sadenice. Výsevné uhorky pre sadenice začína prípravou pôdy. Najjednoduchší spôsob je kúpiť hotovú pôdu. Zložitejším spôsobom je pripraviť pôdu sami.

uhorky

Na klíčenie semien uhoriek je vhodná zmes:

 • humus (časť 1);
 • nízko položená rašelina (1 diel);
 • 1 polievková lyžica. l. minerálne hnojivo („Aquarin“);
 • 0,5 l popola na vedro zmesi.

Uhorky netolerujú dobre, preto pestujú semená v samostatných nádobách (poháre) s priemerom 7 cm. Predtým sa musí sadivový materiál dezinfikovať. Obvyklou možnosťou je 1 g manganistanu draselného a 100 ml vody. Pred výsevom použite „Epin-extra“ na stimuláciu klíčenia semien.Vezmite 100 ml teplej prevarenej vody a produkt kvapkajte (2 kvapky). Potom sa semená 2 až 4 dni udržiavajú vo vlhkej handričke pri teplote 25 - 28 ° C. Semená sa vysádzajú do pohárov, ak má koreň dĺžku 5 mm.

starostlivosť o uhorky

Pôda v šálkach sa vyleje teplou vodou, po 30 minútach sa semená položia do nich a pokryjú sa vrstvou pôdy, hĺbka výsevu je 2 cm. Poháre sa prekryjú fóliou, ktorá sa odstráni po objavení klíčkov z uhoriek. Starostlivosť o sadenice uhoriek je štandardná:

 • zavlažujte sadenice každý druhý deň;
 • rozsvieti uhorky v zamračenom počasí;
 • kŕmte sadenice dvakrát;
 • stvrdnúť sadenice týždeň pred presadením do zeme, znížením nočnej teploty na 12 ° C.

Teplé postele - raj pre uhorky

Pestovanie uhoriek vonku pomocou teplých postelí je veľmi populárne. Miesto pre výstavbu hrebeňa by malo byť oplotené od severného vetra vysokou zeleninou alebo štruktúrou. To uľahčuje tvorbu mikroklímy potrebnej pre uhorky.

Na naplnenie teplej postele môžete použiť zvyšky hnoja alebo rastlín (buriny, vrchy). Na dezinfekciu je možné rastlinnú hmotu zahriať: nalejte ju do železného valca, naplňte ju vodou, ohrejte na oheň. Horúcu hmotu nalejte vopred do výkopovej priekopy: hĺbka výkopu je 35 cm, šírka je 1 m.

Do výkopu je možné položiť malé konáre a papier. Vrstvy posypte našuchoreným vápnom, na všetko nalejte odstránenú zeminu. Na jar vykonajte záverečnú kultiváciu pôdy: vykopajte, pridajte humus, popol, nitroammofos.

Od jari zvyšky, hnijúce, uvoľňujú teplo a vytvárajú mikroklímu v povrchovej vrstve potrebnej pre uhorky. Vysoká koncentrácia oxidu uhličitého stimuluje vzhľad samičích kvetov, čo má pozitívny vplyv na objem plodiny.

Presádzanie sadeníc uhoriek do zeme

Potrebujete vedieť nejaké jemnosti o tom, ako pestovať uhorky sadenice. Začiatkom júna (koncom mája) je možné do záhrady presádzať sadenice. Predtým, za 10 dní, začnite zahriať pôdu: vylejte horúcu vodu, zakryte fóliou.

presádzanie uhoriek

Sadenice rastlín v riadkoch. Ponechajte vzdialenosť medzi radmi 50 cm, v radoch medzi otvormi - 30 - 40 cm. Počas výsadby chráňte korene pred poškodením. Nalejte jamky ružovou vodou do manganistanu draselného. Nainštalujte plastové oblúky na vrchol hrebeňa, natiahnite fóliu.

Cez deň pri teplote vzduchu 25 ° C otvorte fóliu trochu z jednej strany do výšky 25 cm. Ďalší rast uhoriek a údržba výsadby sa obmedzuje na zalievanie, hnojenie, udržiavanie hrebeňov v čistote a prevenciu chorôb.

O vlastnostiach vonkajšej starostlivosti

Starostlivosť o pestované rastliny si vyžaduje nielen ich zavlažovanie. Rovnako dôležité je včas zbierať plody, ktoré narástli do normálnej veľkosti. Ráno musíte zbierať zelené rastliny, ktoré si zachovávajú svoju elasticitu dlhšie.

funkcie starostlivosti

Aby ste nepoškodili riasy, neodtrhajte ovocie, ale nakrájajte ich nožnicami alebo záhradným nožom. Neotáčajte biče znova, listy by mali vzhliadnuť. Zberajte ovocie každé 2 dni.

Tajomstvo riadneho zalievania podzemných uhoriek

Pri pestovaní uhoriek na otvorenom poli v krajine môžu byť problémy so zalievaním kvôli zriedkavým návštevám. Dúfam, že dážď nestojí za to, nie vždy to pomôže. Musíme mať na pamäti výhody dažďovej vody - je to lepšie ako studená voda alebo voda z vodovodu, obsahuje viac kyslíka a živín.

Uhorky potrebujú časté zalievanie, ale s poveternostnými podmienkami sú spojené aj pestovateľské znaky. V chladných dňoch s nadmernou vlhkosťou pôdy sa u rastlín vyvinie koreňová hniloba. Správnou starostlivosťou o uhorky je zabrániť zalievaniu pri denných teplotách pod 15 ° C. V takomto počasí sa suché zalievanie uskutočňuje na otvorenom teréne pri dachách - uvoľňujú zem v uličkách.

Voda na polievanie mletých uhoriek mala by byť teplá (22 - 25 ° C). Neskúsení letní obyvatelia, ktorí napájajú postele chladnou vodou, môžu mať problémy:

 • rastliny rastú pomaly;
 • na uhorkách je málo vaječníkov;
 • vaječníkové uhorky sa rozpadajú.

V jeho pestovateľských predpisoch musí záhradník predpísať ďalšie dve podmienky pre dobrú úrodu spojenú s zalievaním. Prvým stavom je zalievanie v drážkach umiestnených v uličkách. Zalievanie pri koreňoch by malo byť opustené. Korene uhorky sú plytké a môžu byť odkryté. Druhou podmienkou nie je voda po 19:00.

Hnojivá alebo ako sa starať o uhorky vonku

Pravidelné kŕmenie pomáha správne pestovať mleté ​​uhorky. Počas leta musíte rastliny kŕmiť najmenej 3 až 4 krát. Pri správnom prístupe sa koreňové obväzy striedajú s listami. Počas vrcholenia plodov uhoriek sa ich imunita zvyšuje popolom. K prášku 1 sq. m uhorky hrebeň, vziať pohár popola.

úrodu

Pre uhorky na otvorenom poli je dôležitá úrodnosť pôdy, zlepšujú ju pomocou hnojív (organických, minerálnych). Po prvýkrát záhradníci uprednostňujú kŕmenie uhoriek mulleinovou infúziou. Je ľahké pripraviť roztok: naliať 1 vedro hnoja do 2 vedier vody, zamiešať, nechať 5 dní kvasiť. Pridajte 0,5 l tekutého hnojiva do zdravých uhoriek v vedre.

V prípade chorých a oslabených rastlín zvýšte koncentráciu roztoku na 1 liter na vedro. K pracovnému riešeniu môžete pridať 1 polievkovú lyžicu. l. močovina alebo dusičnan amónny.

Keď sa púčiky a prvé kvety objavia na riasy uhoriek, zopakujte kŕmenie rastlín. Počas tohto obdobia pridajte do roztoku hnojivá obsahujúce fosfor a draslík. Rastlina potrebuje najmä hnojenie počas plodenia. Počas tohto obdobia kŕmte uhorky každých 10 dní, k infúzii mulleínu pridajte nitroammofosk (pre 10 litrov 1 polievková lyžica L.).

Aby ste sa vyhli drsným zeleninám, pri hnojení berte do úvahy proporcie:% dusík je viac ako fosfor,% draslík je viac ako dusík.

pestovanie uhoriek

Záhradníci dosahujú dobré výsledky s listom dresingové uhorky na otvorenom poli... Na aktívny rast zelenej hmoty na začiatku vegetačného obdobia sa kríky postriekajú roztokom močoviny. Ak chcete spracovať hrebeň široký 1 ma dlhý 10 m, rozrieďte 1 lyžičku v 10 litroch vody. hnojivá. Pred objavením kvetov vykonajte spracovanie uhoriek. V júni posypte kríkom uhorky roztokom sódy (10 litrov 1 lyžica L.). Listy nezožltnú.

Tvorba kríkovej uhorky

Tvorenie uhorkové kríky uľahčuje starostlivosť o nich v lete. Stále viac záhradníkov používa vo svojich záhradách mreže. Zviazané kríky uhoriek sú menej choré. Odrody a hybridy v otvorenom poli sa formujú rôznymi spôsobmi.

Kvalitné mleté ​​uhorky sa zovrú na 4 - 5 listoch, takže rastie viac bočných rias. Hybridy by sa mali držať v jednom stonku, pričom všetky spodné výhonky by sa mali vytrhávať do výšky 0,5 m. V intervale stonky uhorky od 0,5 do 1 m nechajte jeden list v osách nad 2 listy, ešte vyššie - 3 - 4.

Choroby podzemných uhoriek

Pestovanie uhoriek v krajine nie je také ľahké na otvorenom poli. Choroby spočívajú v čakaní na rastlinu na otvorenom poli počas celej sezóny: okamžite po výsadbe, počas obdobia plodenia.

Vonkajšia infekcia sa môže šíriť vzduchom. Najčastejšie choroby pozemných uhoriek:

 • múčnatka;
 • koreňová hniloba;
 • anthracnose.

Prvé príznaky múčnatky sa často objavujú na pôdnych uhorkách za chladného (20 ° C) počasia s vysokou vlhkosťou. V prvých fázach je to biely povlak na listoch podobný múke. V neskorších fázach začnú listy na uhorkách žltnúť a vyschnúť.

zber uhoriek

Kríky ovocných uhoriek sa môžu nastriekať z múčnatky múčnatej infúziou vyrobenou z vody (10 dielov) a mulleínu (1 diel). Listy uhoriek, ktoré sú vážne postihnuté, by sa mali postriekať roztokom síranu železnatého (5%).

Koreňová hniloba nemôže zanechať žiadnu úrodu. Prvé príznaky je možné vidieť hneď po výsadbe sadeníc na hrebeni. Keď sa denná teplota zvýši, listy na rastlinách uschnú a pri nástupe súmraku obnovia pružnosť listov. Na spodnej časti stonky takýchto rastlín farba zhnedne. Odchod v tomto okamihu:

 • pridať do pôdy biologický produkt („Baktofit“) alebo fungicíd („Hom“);
 • rozotrite stonky, aby stimulovali rast nových koreňov;
 • na zlepšenie imunity liečte liekom „Effekton“.

postrek uhoriek

Antraknóza postihuje nielen biče a listy pôdnych rastlín, ale ovplyvňuje aj ovocie. Na listoch rastú žlté škvrny, na grénoch sa tvoria ružové vredy, stonky vyschnú, plody sa stávajú nepoužiteľnými. Život kríkov uhorky závisí od toho, ako rýchlo sa rastline pomáha. Na spracovanie listov uhoriek zoberte tekutinu Bordeaux 1%.

Škodcovia v uhorkovej záhrade

Starostlivosť o vonkajšie prostredie často s nástupom horúcich júlových dní komplikuje vošky. Malý hmyz môže spôsobiť veľké škody na rastlinách na otvorenom poli. Je ľahké rozoznať poškodené uhorky:

 • pomalé listy;
 • rozmaznané puky a vaječníky;
 • žlté škvrny na povrchu listov.

choroby uhoriek

Hmyz sa množia rýchlo, vošky môžu kolónie zničiť celý hrebeň za 10 dní. Ak sa nájde hmyz, pripravte roztok mydlového popola. Vezmite liter vody, pridajte 72% pracie mydlo (2 lyžice L.) a popol (2 lyžice L.) Zriedené v horúcej vode.

Umyte listy a stonky uhoriek výslednou mydlovou vodou. Ráno ošetrujte otvorené rastliny. Aby sa zabránilo spáleniu listov, prikryte rastliny poludňajším krycím materiálom. Ošetrenie opakujte po 5 dňoch na otvorenom poli. Pôda pod kríkov uhorky by sa mala poprašovať, aby sa odpudzovali škodcovia a kŕmili oslabené rastliny.

Jednoduchá ochrana mletých uhoriek pred medveďom

Medvedka spôsobuje veľké škody na mladých pozemných uhorkách. Jednoduchá plastová fľaša chráni mleté ​​uhorky pred škodcami. Pre fľašu s objemom 1,5 litra musíte odrezať spodnú a hornú časť, dostanete valec. Rozstrihnite valec na 3 rovnaké kúsky.

Výsledné krúžky zatlačte do postele a nad povrchom nechajte vyčnievajúci okraj - 0,5 cm vysoký. Do každého krúžku vložte 3 semená uhorky a posypte ich pôdou.

Zakryte hrebeň uhorky celofánom, až kým sa neobjavia výhonky. Krúžky chránia sadenice pred medveďom, nezasahujú do vývoja rastliny a uľahčujú jej pestovanie.

Výber odrôd pre pestovanie na otvorenom poli

Na otvorenom priestranstve je potrebné zvoliť odrody opeľované včelami... Hlavné výhody odrody pre otvorené terény: odolnosť proti chladu, kolísanie teploty. Prehľad troch aktuálnych vonkajších hybridov vám pomôže vybrať semená uhorky pre budúcu sezónu.

Krémová uhorka F1

Včelí opeľovaný hybrid, ktorý sa vyznačuje dlhodobým plodením v otvorenom poli. Uhorky sa zbierajú 48 dní po klíčení. Kvitnúce ženský typ. Plody sa zbierajú v zväzkoch po 2 - 3 kusy. Zelentsy prakticky nevyrastajú, nie sú náchylné na žltnutie.

formovacie uhorky

Dužina uhoriek je hustá, nie sú tam žiadne medzery. Plody sú rovnomerné, priemerná hmotnosť zeleniny je 90 - 100 g. Je ťažké pokaziť šalát chutnou uhorkou, zelenina je dobrá v slane solenej a morenej forme. Hodnotné vlastnosti hybridu na otvorenom priestranstve: odolnosť proti hnilobe koreňov, ochoreniu kladinosporium, múčnatke (nepravá, skutočná).

Chutný uhorka F1

Skorý hybrid na otvorenom priestranstve (dozrievanie nastáva za 45 dní), opelený včelím plodím (14 kg / m²). Plodenie je jednotné a dlhotrvajúce. Hybrid je odolný voči komplexu chorôb, dokonale sa prispôsobí všetkým rastovým podmienkam. Typ kvetu je ženský. Vytvára 2 - 3 vaječníky v uzloch. Uhorky rastú krásne, nie dlhé, zarovnané. Tvar zelentov je valcový, má hmotnosť od 80 do 100 g. Ovocie sa môže používať v prírezoch, čerstvé.

odrody uhoriek

Uhorka Baby F1

Skorý hybrid, ktorý je opeľovaný včelami, sa môže vysádzať na otvorenom priestranstve. Zelentsy začínajú spievať v dňoch 47 - 50 dní. Plodina pôdneho hybridu trvá dlho, na centrálnom kmeni a na bočných výhonkoch sa tvoria zelené. Dĺžka zelents je 7-10 cm, tvar je krásny. Uhorky sú veľké hľuzy s bielou dospievaním.Dužina uhoriek je hustá, šťavnatá a chrumkavá. Zelentsy sa používajú na solenie sudov, uhorky nestrácajú svoju pružnosť.

Ako ľahko zvýšiť výnos uhoriek v otvorenom poli

Poradenstvo skúsených záhradníkov niekedy pomáha pestovať veľa uhoriek na otvorenom poli. Tu je jeden z týchto tipov: špeciálne zavlažované mleté ​​uhorky s jablčným octom. Nalejte dažďovú vodu alebo vodu z vodovodu do suda. Keď sa voda zohreje, pridajte octový jablčný mušt. Na 200 litrov stačí 1,5 pohára. Cez túto kyslú vodu mleté ​​celé leto. Bude možné zozbierať o 15% viac mletých uhoriek, ako pri zalievaní obyčajnou vodou.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica