Opis odrody uhorky Bumblebee f1, jej vlastnosti a výnos

Uhorka čmeliak f1 je hybridný včelí opeľovač zmiešaného kvetu typu určený na presádzanie do hlavných hybridov jar-leto typu opeľovaného včelami. Vytvorené špeciálne pre letné uhorky.

Za najkvalitnejšie hybridy uhorských rastlín opelené včelami sa považujú samičky kvetu. Na opeľovanie samičích kvetov a tvorbu zelene je potrebný peľ, ktorý sa tvorí v samčích kvetoch. Z tohto dôvodu je hybrid opeľovača zasiaty hybridným ženským typom, na ktorom sa vytvára mnoho samčích kvetov.

čmeliak

Opis odrody

Mužský hybrid, energický, s aktívnym vetvením. Uhorky s čiernymi špičkami, stredne veľké.

charakteristika:

  1. odroda - neurčitý hybrid;
  2. dĺžka - 11-13 cm;
  3. priemer - 3-4 cm;
  4. tvar - tvar valca;
  5. kvitnúce - zmiešané.

zmiešaný typ

Rastlina je odolná voči chorobám, ako sú olivové škvrny, bežné mozaika uhoriek, múčnatka, tolerantná k múčnatke.

Pestovanie hybridu je možné na lôžkach otvorených na slnku alebo v skleníku. Odroda poskytuje dobrú úrodu, opeľuje samičie hybridy kvitnúceho typu.

Pestovanie sadeníc zo semien

Semená zasievajte hlavne na otvorenom priestranstve, ale aby sa dosiahol vyšší výnos, sadenice sa pestujú v skleníku. Výsev vo vnútri sa vykonáva 3-5 dní pred posledným očakávaným mrazom. Ak používate biologicky rozložiteľné kvetináče, vložte 2-3 semená do jednej nádoby do hĺbky 1,5 cm.

neurčitý hybrid

Predtým, ako sa objavia prvé výhonky, je dôležité pravidelne navlhčiť pôdu. Teplota miestnosti by mala byť +21 ° C. Sadenice sa objavia do 7-14 dní po výsadbe. Potom je zariadenie vybavené dobrým osvetlením pomocou slnečného svetla alebo žiarivky.

Je potrebné minimalizovať nadmerné vysušovanie a silné prehrievanie pôdy, čo môže viesť k významnému zníženiu objemu vaječníkov.

Pred výsadbou na otvorenom teréne je potrebné sadenice stvrdnúť, preto sa kvetináče s rastlinami odoberajú na určitý čas vonku počas týždňa. Keďže nezrelé výhonky sú citlivé na faktory ako slnko, nízka teplota, silný vietor, kontajnery by sa mali nachádzať na mieste chránenom pred nepriaznivými poveternostnými faktormi.

pestované v skleníku

Plod sa vyskytuje 41 až 45 dní po klíčení, kvety samcov kvitnú o niečo skôr. Jedna rastlina odrody sa vysieva na 10 hlavných rastlín. Výsev sa vykonáva hlavne týždeň pred výsadbou hlavného hybridu. Pri výsadbe viacerých kríkov je lepšie umiestniť ich jeden po druhom na rôzne konce záhrady.Pri spoločnom vysadení zvyšuje Bumblebee f1 výnos hlavnej odrody na otvorenom priestranstve o 50–70%.

Výsev semien na otvorenom priestranstve

Potom, čo hrozba mrazu pominie, musíte zasadiť uhorky do dobre zahriatej pôdy. Semená sa umiestnia do otvorov po 5 až 6 kusoch. Dieru urobte vo vzdialenosti 50 - 70 cm. Pred objavením výhonkov musí byť pôda vlhká, ale nie mokrá. Výskyt sadeníc možno očakávať počas 10 až 14 dní. Keď výhonky uhoriek dosiahli výšku 3 až 5 cm, je potrebné ich nariediť a ponechať 3 až 4 najväčšie výhonky v diere.

uhorky rastlín

Starostlivosť o rastliny

Uhorky si vyžadujú včasné spracovanie z chorôb a škodcov. Kultivácia a mulčovanie sa používajú na ničenie burín. Dôležité je pravidelné zavlažovanie, hlavne ráno. Na tento účel sa najlepšie hodí kvapkové zavlažovanie, ktoré uľahčí rýchly a kontinuálny rast rastlín.

Je lepšie pestovať odrody opeľované včelami vedľa slnečnice, šalvie, levandule a oregana. Prezentované rastliny priťahujú včely, čo zvyšuje pravdepodobnosť opeľovania a zvyšuje výnos.

včasné spracovanie

Recenzie produktov

Záhradníci poznamenávajú, že uhorky Bumblebee f1 nie sú rozmarné, odolné proti závažným chorobám, existuje veľa vaječníkov a dávajú dobrú úrodu. Semená klíčia všetko, výsadba sa nevyžaduje. Opis tiež naznačuje, že semená by sa mali vyberať od dôveryhodných predajcov, čo je záruka kvality a záruka dobrej úrody.

Aby sa stimuloval rast nových plodov, je dôležité pravidelne zbierať zrelé uhorky. Najlepší čas na zber je skoro ráno. Uhorky čmeliakov majú vysokú chuť a moriace vlastnosti.

stimulácia rastu

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica