Charakteristika odrody uhorky sibírskeho veniec, vlastnosti starostlivosti

Ťažké klimatické podmienky sú vždy dôvodom, prečo sa uhorky nemôžu pestovať vonku. Uhorky Sibírsky veniec sú veľmi obľúbené - nový univerzálny hybrid s vaječníkom typu kytice, ktorý je schopný potešiť pestovateľov zeleniny s veľkou úrodou.

Opis odrody

Variácia Sibírsky veniec - banda uhorky na otvorenom teréne... Je to druh patriaci do kultúr, v ktorých má vaječník zväzkový charakter. Odroda, ktorú dostali od sibírskych chovateľov v roku 2012, sa stala populárnou medzi pestovateľmi zeleniny v regiónoch, kde sa nemôžu pochváliť horúcimi a dlhými letami.

Odroda je pomerne skoro, skutočný bežec. Odstránenie prvých uhoriek je možné do jedného mesiaca a pol po klíčení. Výťažok z uhoriek Sibírsky veniec je vynikajúci: na jednom kríku rastie až 400 plodov av hmote až 40 kilogramov uhoriek sibírskeho veniec. Výpočet je uvedený na 1 meter štvorcový plochy.

Uhorka Sibírska veniec F1 patrí do skupiny parenoskarpických rastlín, pretože môže niesť ovocie bez opeľovania. Úspešne sa pestuje nielen v skleníku, ale aj na otvorenom poli. Krík rastliny je veľmi silný, preto sa neodporúča vysoká hustota výsadby.

Všetky možnosti odrody sibírskeho girlandy je možné odhaliť iba vtedy, ak si urobíte čas na vytvorenie rastliny a na včasné vykonanie potrebného hnojenia.

Dodržiavanie všetkých podmienok, ktoré odroda ukladá - schopnosť zbierať čerstvé uhorky z postelí až po veľmi mraz.

uhorka veniec

Plody sibírskeho veniec sú tmavej farby, ich veľkosť dosahuje dĺžku 8 centimetrov. Špičky sú obvykle belavé a telo ovocia je pokryté mäkkými tŕňmi svetlej farby. Uhorky sibírskeho veniec majú veľmi sladkú, mäkkú a skôr aromatickú chuť. Ideálne na použitie v čerstvých šalátoch, ako aj na konzervovanie a morenie. Genetické vlastnosti tohto druhu neimplikujú tvorbu horkosti, takže solenie týchto plodov prinesie hostiteľovi iba radosť a potešenie.

Kultúra je veľmi mrazuvzdorná, vykazuje veľkú odolnosť voči suchu a chladnému počasiu, dokonale toleruje náhle zmeny teploty. Plod v chladnom počasí neklesá.

Je dôležité, aby rastlina nebola infikovaná múčnatkou alebo hnedou škvrnou. Táto uhorka sa nebojí peronospory a tabakovej mozaiky.

zalievanie uhoriek

Pri pestovaní odrody veľa závisí od faktorov, ako je typ pôdy, rast v severných regiónoch, najmä klimatické podmienky a spôsob pestovania. V každom prípade však s opatrnou a kompetentnou starostlivosťou uhorka sibírskeho veniec poteší pestovateľa vynikajúcou úrodou.

Výhody a nevýhody

Takmer na všetkých stránkach nájdete takú populárnu kultúru, ako sú uhorky. Obyvatelia leta si vyberajú najproduktívnejšie odrody, ktoré zaručene dávajú veľa chutného ovocia. Je dôležité, aby odroda bola stále univerzálna, pretože nie je veľmi vhodné pestovať jednotlivé druhy na ďalšiu čerstvú spotrebu a na solenie. Uhorky sibírskeho veniec s nízkou hmotnosťou sú ideálne na použitie na akýkoľvek účel. Odroda má tieto výhody:

dôstojnosť odrody

 • miera zrenia: rastlina rýchlo vytvára vaječníky - mesiac a pol po výsadbe môže záhradník počítať s prvou úrodou;
 • odolnosť voči účinkom rôznych klimatických katastrof;
 • trvanie plodenia;
 • samoopelenie - nie je potrebné opeľovať hmyz;
 • rezistencia na rôzne choroby;
 • vynikajúci vzhľad;
 • dobrý vkus, nedostatok horkosti v ovocí.

Sibírsky veniec nemá prakticky žiadne nevýhody. Niektoré nuansy, ktoré si ešte stále možno všimnúť:

 • vysoké náklady na osivo v porovnaní s cenou iných odrôd;
 • nemožnosť vlastného rozmnožovania;
 • veľké množstvo času, ktorý by sa mal venovať výsadbe na dosiahnutie maximálnych výsledkov.

Berúc do úvahy výhody a nevýhody, bude každý letný obyvateľ schopný správne rozdeliť svoj pracovný čas a získať vynikajúci výsledok z pestovania uhoriek Sibírskeho Garlandu.

Rastúce vlastnosti

Pestovanie predstaviteľov odrody sibírskeho veniec sa najlepšie uskutoční výsadbou semien pre sadenice, sú však vysadené okamžite do zeme. Aby sa semená vyliahli čo najskôr, musia sa najskôr namočiť. Pôda na kultiváciu musí byť úrodná - použitie pôdy pripravenej na výrobu by bolo vynikajúcim riešením. Prehĺbenie by nemalo byť väčšie ako 2,5 cm a teplota, ktorá sa považuje za optimálnu, je 25 ° C. V polovici posledného jarného mesiaca sa sadenice musia premiestniť na trvalé miesto, frekvencia výsadby by mala byť jedna rastlina na 60 centimetrov.

vlastnosti pestovania

Zástupcovia tohto druhu sú dosť nároční na úroveň pôdnej úrodnosti. Na jeseň je vhodné pripraviť miesto pre budúcu výsadbu. Vykopané pôdy, odstránené listy spadnuté zo stromov - záruka, že rastliny sibírskeho veniec budú v budúcom roku pohodlné. Ak plánujete pestovať v skleníku, horná vrstva substrátu by sa mala odstrániť a nahradiť novou. Bezprostredne pred umiestnením rastlín do skleníka alebo do pôdy musí byť pôda dobre navlhčená.

Sibírsky veniec reaguje veľmi dobre na starostlivosť. Je takmer nemožné získať kvalitnú úrodu, ak necháte sibírsky veniec bez dozoru a nestaráte sa o kríky. Starostlivosť spočíva v systematickom zalievaní rastlín, vysokokvalitnom hnojení, mulčovaní alebo uvoľňovaní pôdy a pravidelnom plení.

Nezabudnite na taký postup, ako je vytvorenie kríka: včasné odstránenie vedľajších výhonkov pomôže zachovať silu rastliny a sústrediť ich na dozrievanie ovocia.

Nuansy starostlivosti

Jedným z dôležitých detailov, na ktoré treba pamätať, je náročnosť kultúry na frekvenciu zavlažovania. Ak sú podmienky deklarované v kultúre splnené, bude môcť byť pestovateľ zeleniny hrdý na úrodu a získať späť vynaložené úsilie s vynikajúcou chuťou uhoriek sibírskeho veniec.

uhorky

Práce na záhrade

Uhorky vrátane predstaviteľov odrody Sibírsky veniec netolerujú vplyv burín na ne. Takéto susedstvo je vysoko nežiaduce, preto je taký faktor, ako je pravidelnosť burín, mimoriadne dôležitý. Úspora času pri odstraňovaní „nežiaducich hostí“ na záhrade a udržanie vlhkosti v pôde môže poskytnúť druh starostlivosti, ako je mulčovanie.Na tento účel je zvyčajné používať rašelinové štiepky, humus, čerstvo nakrájanú zeleninu.

Výsadky je potrebné často uvoľňovať, čím sa na povrchu záhrady láme tvrdá kôra. Platí to najmä vtedy, keď sa kultivácia uskutočňuje na otvorenom priestranstve.

zalievanie

Každý záhradník, ktorý ju pestuje, by mal vedieť, ako správne zaliať sibírsky veniec. Vzhľadom na to, že 90 percent uhoriek je vlhkosť, je potrebné ich zalievať veľmi často. Množstvo vody spotrebovanej na zalievanie rastlín by nemalo byť malé.

Je dôležité, aby sa pri zalievaní zvlhčovala iba pôda, optimálna denná doba je skoro ráno alebo neskoro večer. Inokedy môžu nadbytočné kvapôčky vody na listoch spáliť list pod vplyvom slnečného svetla a poškodiť rastlinu.

Aktívne kvitnutie sibírskeho venca bude možné len vtedy, ak sa rastlina zalievať každé tri dni. V čase výskytu prvých vaječníkov sa odporúča v závislosti od poveternostných podmienok zvýšiť frekvenciu zavlažovania až raz za každé 2 až 3 dni. Ak je vonku veľmi horúce, zalievanie sa dá robiť dokonca každý deň.

Nemala by sa používať studená voda na zavlažovanie. Musí sa zahrievať a chrániť. Môže sa naliať do drážok medzi radmi a cez celú zeminu naraz. Systém zavlažovania kvapkami, ktorý úspešne využíva veľa obyvateľov letnej časti leta a poľnohospodárov, získal dobré hodnotenie. Pôda okolo kmeňa by mala zostať suchá.

Vlhkosť vzduchu je dôležitým parametrom pre pestovanie tejto plodiny. Aby ste ju udržali v požadovanom rozsahu, môžete do skleníku umiestniť nádobu s vodou alebo jej povrchy z vnútornej strany striekať teplým prúdom vody. Sibírsky girlanda a teplá sprcha v noci nepoškodia uhorky.

recenzia
 1. Nádej
  6.06.2018 07:36

  Pre drsné sibírske podnebie, keď sneh môže aj v júni padnúť, vo všeobecnosti mlčem o mrazoch, je potrebné zvoliť špeciálne odrody. Tento je dokonalý. Mama žije v súčasnosti na Sibíri. Tiež som jej odporučil používať produkt BioGrow na zvýšenie výnosov je šťastná.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica