Najlepšie a najproduktívnejšie odrody uhoriek určených na pestovanie na otvorenom poli

Z obrovskej rozmanitosti si záhradníci môžu ľahko vybrať tie najlepšie odrody uhoriek na otvorenom priestranstve. Pri výbere najproduktívnejších odrôd uhoriek na otvorenom priestranstve je potrebné sa spoliehať na množstvo dôležitých znakov. Koniec koncov, uhorky všeobecne milujú teplo a nie každá odroda prinesie ovocie v otvorenom priestore.

Dôležité kritériá osív pre výsadbu na otvorenom priestranstve

Pri pestovaní vonku je dôležitých niekoľko funkcií rodiny uhoriek. Tieto vlastnosti im pomáhajú prežiť mimo skleníkových podmienok a poskytujú dobré výsledky. Je ťažké zvoliť, ktorá odroda sa pestuje na otvorenom priestranstve, ak nemáte skúsenosti s pestovaním zeleniny a neviete nič o známych typoch uhoriek. Pri výbere semien môžete konzultovať so skúsenými záhradníkmi, ktoré sa vyznačujú vysokými výnosmi a vytrvalosťou.

Semená uhoriek pre otvorenú pôdu sa zvyčajne vyklíčia najskôr v špeciálnych nádobách doma. Uhorky milujú teplo a na vyliahnutie potrebujú skleníkové podmienky. A potom, keď sa sadenice stanú silnejšími a pôda sa viac-menej zahrieva, vysadia sa na otvorenej pôde pod film. Pôda by sa mala zahriať na 19 stupňov, hnoj, rašelina a humus by mali pomôcť otepľovaniu pôdy.

Najlepšie semená sú tie, ktoré sa ľahko prispôsobujú premenlivému počasiu, prinášajú ovocie napriek nepriaznivým podmienkam, nebojí sa chladných nocí, sú odolné voči chorobám a škodcom. Veda nestojí pokojne. Chovatelia už vyvinuli mnoho odrôd a hybridov, ktoré tieto požiadavky spĺňajú.

produktívne odrody

Musíte tiež venovať pozornosť účelu, pre ktorý sú uhorky vysádzané, a v akom mesiaci chcú získať úrodu. Môžu byť vysadené iba na konzerváciu alebo na použitie v šalátoch a rezoch. Uhorky môžu byť skoré, stredné alebo neskoré.

klíčiť semená

Aké sú najlepšie semená uhoriek pre vonkajšie použitie?

Ak chcete zistiť, ktoré uhorky sú ideálne na otvorenom teréne, musíte do záhrady vysadiť niekoľko druhov súčasne. Až nabudúce pri výbere budú existovať vedomosti o tom, ktoré z nich budú najlepšie prinášať ovocie bez skleníka. Každé letné bydlisko si vyberie pre seba tú najlepšiu paletu uhoriek. Ide najmä o odrody uhoriek odolných voči chladu.

Medzi univerzálne druhy patria uhorky Christina, farmár, Dachny, Konny, Nezhinsky, Muromsky, Rodnichok, Zasolochny, Regina F1, Zhuravlenok F1, Hector F1.

najlepší

Rozdiel odrody od hybridu

Aby ste pochopili, ktorá z uhoriek je najlepšie vysadená na otvorenom priestranstve, musíte zistiť, ktorá je vhodnejšia, odroda alebo hybrid.

Pestovateľ je špeciálne vyšľachtený druh rastlín, ktorý má c, ktorý je schopný množenia. Hybridná rastlina sa získa krížením niekoľkých druhov plodín. Hybridy sa vytvárajú umelo, aby sa zlepšili vlastnosti rastliny. Pre ľudí je ľahšie pestovať hybridy v moderných podmienkach. Skladujú sa lepšie, menej chorí, majú lepšiu chuť, vysokú výnosnosť a sú odolné proti chladu.

špeciálne chované

Preto je lepšie vysádzať hybridy na otvorenom priestranstve. Môžete tiež použiť odrody, ale iba tie, ktoré tolerujú podmienky mimo skleníka a sú schopné odolávať rôznym vplyvom prostredia. Napríklad najviac odolnou zeleninou je Muromsky 36. Názov mrazuvzdorného a plodného hybridu Generalsky F1. Existujú aj iné mená. Pred výsadbou sa musíte rozhodnúť, či sú potrebné skoré plodiny alebo či sú neskoré, samoopelené alebo včelie, veľké, malé. Tieto kritériá určujú, ktoré semená by sa mali kúpiť.

presne hybridy

Rané odrody

Zvláštnosťou skorých dozrievajúcich hybridov uhoriek na otvorenom priestranstve je to, že sa väčšinou opeľujú samy, prinášajú vysoký výnos v polovici leta, sú odolné voči chladnému počasiu a rôznym chorobám.

Jednou zo slávnych odrôd, ktoré dozrievajú skoro, je Muromsky. Je to plodné. Je vysadená v máji a prvá zelenina sa objaví asi za mesiac a pol.

skoré hybridy

Zaznamenaná je aj najpopulárnejšia skorá odroda, apríl F1. Je jedným z prvých, ktorý pestuje plodiny v krajine a potešuje každého zelenými chrumkavými uhorkami. Medzi jeho výhody patrí nenáročnosť v starostlivosti, skutočnosť, že sa neboja chladu a nemajú horkú chuť.

Ranná plodová uhorka Christina f1 je známa svojou odolnosťou voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam, plesňovým chorobám a suchu. Plody nie sú horké, jasne zelenej farby, až 10 centimetrov dlhé, malé hmotnosti.

populárne skoro

Uhorka Monisia f1 dozrieva skoro, je imunitná voči vírusovej mozaike a zriedka obsahuje múčnatku. Plody sú chutné, s pupienkami, vhodné na solenie.

Nadšenie f1 patrí medzi malé uhorky, kríky sú malé, môžu sa dokonca pestovať v kvetináčoch na balkónoch.

uhorka Monisia

Silný f1 je ďalšou skorou odrodou s vysokými výnosmi. Normálne toleruje chlad a sucho. Veľkosť ovocia je stredná, hmotnosť do 90 gramov, sladká, chrumkavá. Vďaka svojej veľkej úrode môžu byť solené a nakladané. Sú bez horkosti a na pokožke majú krásne hrbole.

toleruje chlad

V polovici sezóny a na konci hybridov

Okrem skorých hybridov pestujú aj letní obyvatelia odrody neskorej a strednej sezóny. Koniec koncov, majú dlhé obdobia plodenia, sú vhodné na konzerváciu a morenie, majú vysoký výnos, nebojte sa jesennej zimy. Aby bolo kríky produktívne až do jesene, začína proces kalenia klíčením sadeníc. Rastlina sa postupne prispôsobuje a stáva sa odolnou voči chladu.

Neskoré odrody sú fotofilné, preto sa odporúča pestovať v dobre osvetlených priestoroch na otvorených plochách. Kríky by mali byť vysadené od seba na diaľku, film by mal byť otvorený za dobrého počasia. Na zlepšenie kvality úrody by sa kríky mali oplodniť a zabezpečiť, aby denné svetlo bolo 11-12 hodín.

v polovici sezóny a neskoro

Najlepšie odrody na otvorenom priestranstve z neskorých dozrievajúcich uhoriek sú Garland, Courage, Kapelka, Farmer, Nerosimy 40 a ďalšie.

Stredne dozrievajúce sú dobré, pretože dozrievajú rýchlejšie ako neskoré. Vyznačujú sa tiež bohatou úrodou a silnou imunitou proti chorobám. Z nich je najslávnejšou odrodou Vyaznikovskij 37. Kríky sú poddimenzované, plody sú malé až do 9 centimetrov. Majú hrbole. Veľmi chutné na čerstvé jedlo a na solenie.

bohatá úroda

Názory záhradníkov

Je zaujímavé poznať recenzie letných obyvateľov, ktoré odrody uhoriek sú najvhodnejšie na pestovanie bez skleníkov.Zvyčajne si ľudia vyberajú semená v troch hlavných kategóriách: Aby boli kríky plodné, poskytovali vysoký výnos, aby boli menej choré a v starostlivosti o nich boli nenáročné.

Anna: V Moskovskej oblasti mám dachu a samozrejme pestujem uhorky. Stáva sa, že dva skleníky pretekajú inými plodinami, takže musíte sadenice vysádzať na otvorenom priestranstve. Vyberám najlepšie odrody, berúc do úvahy ich odolnosť voči poveternostným podmienkam. Nie každý ich dokáže vydržať. Najviac sa mi páči uhorka apríl F1. Jedná sa o skorý zrelý hybrid, silný, vytrvalý, poskytuje dobrú úrodu, vôbec nemá horkú chuť a nevylieči sa.

názory záhradníkov

Marina: Vynikajúce odrody, ktoré obyčajne pestujem bez skleníka - Muromského a Moskovské večery. Vysoko výnosná - Connie. Nie je náladový pri odchode. Najdôležitejšie je poskytnúť rastlinám jedlo, správne zalievať a včas ich prikryť fóliou. Potom si môžete pochutnať na chutnej chrumkavej uhorke čerstvej alebo konzervovanej. Hlavná vec je nebáť sa pestovať uhorky bez skleníkov. Teraz existuje toľko rôznych odrôd, ktoré sú prispôsobené tomuto.

chutné uhorky

Najlepšie semená pre nový rok

Všetci zanietení obyvatelia leta chcú vedieť, ktoré odrody uhoriek sú najproduktívnejšie na otvorenom priestranstve v roku 2018. Najskôr musíte zvážiť populárne odrody, ktoré majú z roka na rok dobré hodnotenie.

Najproduktívnejšou odrodou je Connie. Táto zelenina má veľmi silnú imunitu, plody prinášajú po dlhú dobu, dávajú bohatú úrodu.

na nový rok

Horúčka f1 je známa tým, že je samoopelivá, vysoko výnosná, normálne toleruje zimu a prakticky ochorie. Tieto uhorky sa dajú zbierať s malými uhorkami a soliť do pohárov.

Veľmi chutnými šalátovými plodinami, ktoré sú vhodné na pestovanie mimo skleníkov, sú Masha, Zozulya, nemecká F1, apríl, Kaskad. Majú všetky vlastnosti pre pestovanie mimo skleníkov. Ak im poskytnete všetky podmienky pre normálny rast, na otvorených plochách prinesú ovocie.

šalátové plodiny

Jednou zo silných odrôd, ktoré sú schopné odolávať špineniu, hubovým infekciám, múčnatke je Balagan. Vďaka svojej malej veľkosti môžu byť solené v nádobách. Tento skorý zrelý hybrid je vhodný aj pre šaláty.

Je dôležité si uvedomiť, že na výber odrôd uhoriek na otvorenom priestranstve sú potrebné pozitívne recenzie a správna povesť. Vonkajšie uhorky musia byť odolné voči skleníkovým podmienkam. Môžete konzultovať s predajcami v obchodoch alebo lepšie čítať recenzie na internete.

odolávať škvrnám

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica