Opis najlepších uhoriek odolných voči plesniam

Už sa stalo normou, že nová generácia odrôd uhoriek je schopná odolávať bežným chorobám. Príkladom je uhorka Noble, ktorá má vynikajúce chuťové vlastnosti a je odolná voči mnohým vírusovým a bakteriálnym infekciám. Takýto harmonický súbor obchodných a spotrebiteľských charakteristík je prítomný vo väčšine moderných odrôd a hybridov. Mnohé z nich majú zvýšenú odolnosť proti múčnatke a peronosporóze, čo sú najbežnejšie plesňové infekcie uhoriek.

V procese šľachtenia sa moderné technológie používajú na vytváranie odrôd, ktoré nie sú citlivé na patogén. Táto ochrana funguje zvlášť dobre na hybridoch F1 prvého poriadku.

Pozor! Miera reprodukcie a genetická plasticita múčnatiek je taká, že samotné herbicídy sa veľmi rýchlo stávajú jedlom pre novú generáciu parazitov..

Uhorky citlivé na múčnatku

Ak sa v záhrade alebo na osobnom pozemku čoraz častejšie vyskytujú plesňové infekcie, mali by ste zvoliť odrody uhoriek odolných voči plesniam. Nie je ťažké vybrať si odrody pre svoje stránky. Môže ísť o odrody parthenokarpické alebo opeľujúce včely na účely šalátu a solenia. Pozornosť by sa mala venovať aj komerčným hybridom odolným voči chorobám, rozdelených do zón na hlavné zóny pestovania zeleniny.

odolný proti rosu

Kategória profesionálnych hybridov

Odolnosť hybridných rastlín voči bežným chorobám je jedným zo základných kritérií pri výbere odrody na komerčné účely. Každý, kto kedysi vysadil takéto hybridy, uznáva svoju spoľahlivosť a vynikajúci výnos.

arktický F1 super skoro

 1. Uhorka Arktika F1 je super skorý hybrid pre skleníky a na otvorenom priestranstve, ktorý je schopný prinášať ovocie 35 dní po klíčení, s vynikajúcimi obchodnými vlastnosťami.
 2. Uhorka Sigurd F1 je hybridná odroda s veľmi vysokou produkciou v polovici sezóny. Producent osiva - holandská spoločnosť Enza Zaden odporúča pre priemyselnú výrobu uhorky Sigurd. Uhorky Sigurd F1 boli za svoju vynikajúcu chuť ocenené najvyšším skóre chuti.
 3. Ďalší komerčný hybrid Leaf F1 vlastní holandskí chovatelia. Jeho výhoda sa považuje za optimálnu veľkosť, farbu a štruktúru zelene na morenie a morenie.
 4. Výhodou uhoriek Lenar F1 je výnos až 17 kg na štvorcový meter. meter pristávacej plochy. Plody sú stabilné a prenosné.
 5. Holandský hybrid Fugue F1 je určený na pestovanie na otvorenom poli. Spolu s výhodami pre spotrebiteľa je Fugue schopný odolávať plesniam nešpecifických hymenov.
 6. Hybrid "ZKI 104 F1" ​​bol vytvorený pre technológie intenzívneho pestovania s veľmi krátkymi vegetačnými obdobiami.Uhorka ZKI má ovariálny typ kytice, vhodný na pestovanie v chránenom a otvorenom teréne. Na genetickej úrovni má ZKI stabilnú predajnosť ovocia.

Holandská fuga F1

Všetky uvedené odrody partenokarpík s optimálnymi obchodnými vlastnosťami, ale vyžadujú dodržiavanie diétnych a opatrovateľských režimov.

Odrody opeľované včelami

Na pestovanie uhoriek v nechránenej pôde sú vhodné odrody opeľované včelami:

viazané na podmienky

 • Amurchonok - odroda uhoriek, prispôsobená podmienkam na Ďalekom východe a na Sibíri, v polovici sezóny, vysoko výnosná, ktorá získala striebornú medailu za vynikajúcu chuť a vlastnosti trhu;
 • uhorka Blu F1 - skorý dozrievací hybrid, ktorého zelené sú ideálne pre potraviny a akékoľvek domáce alebo priemyselné prípravky;
 • Crumb F1 je hybridná odroda s čiastočnou schopnosťou samoopelenia a drobných plodov uhoriek, vážiacich 80 - 90 g;
 • uhorka Dvoryansky F1 je vysoko výnosný hybrid stredného zrenia, prispôsobený podmienkam stredného Ruska, s vynikajúcimi obchodnými charakteristikami.

ušľachtilá uhorka

Odrody včelieho opeľovania majú dobrú tradičnú chuť uhoriek, čerstvých aj v náleve. K prezentovaným novinkám môžete pridať uhorky odrody Khabar, Erofey, Mig, Dalnevostochny, rozdelený na zložité morské podmienky. Rastliny tolerujú množstvo plesňových chorôb.

Pozor! Ako profylaxia pri peronosporóze a múčnatke je potrebné vybrať hybridy uhorky odolné voči patogénu.

stupeň Khabar

Samoopelené odrody

V chránenej pôde sa darí parenoskarpickým alebo samoopelivým rastlinám. Jedným z problémov pestovania skleníka je vysoký obsah patogénnych mikroorganizmov. Výsadba hybridov zaručuje úrodu aj za podmienok vhodných pre napadnutie hubami.

samoopelené odrody

 1. Uhorka Babayka F1 je rastlina s vysokým stupňom odolnosti voči hubovým infekciám a hnilobe koreňov. Uhorka Babayka sa vyznačuje vaječníkovým typom kytíc, ktoré zaručujú výnos až 12 kg na štvorcový. meter pristátia.
 2. Hybrid Grandchild F1 je schopný úplne rásť a rodiť ovocie v uzavretej a nechránenej pôde. Uhorka vnučka sa vyznačuje predĺženým plodiacim obdobím. Produktivita do 33 kg / m2. metrov v skleníku a 19 kg na čerstvom vzduchu s hmotnosťou skleníka iba 65 - 70 g.
 3. Hybrid skorého zrenia Gerasim F1 je vhodný na každodenné zber alebo ulovenie uhoriek v režime zberu každé dva dni.
 4. Chrumkavé lôžko F1 je skorá, plodná odroda s buketovým typom vaječníkov, schopná vyprodukovať až 7,5 kg zelených listov z jedného kríka.
 5. Lance corporal F1 hybrid patrí do tzv. „Vojenskej série“ a vyznačuje sa súčasným plnením zelentov a priateľským návratom úrody. „Desiatnik“ je odroda s rýchlym dozrievaním a vysokou výnosnosťou, ktorá sa rodí za akýchkoľvek poveternostných podmienok.
 6. Hybrid v polovici sezóny vnučky starého otca F1 sa vyznačuje dobrou imunitou voči chorobám a vaječníky kytíc poskytujú zvýšenú produktivitu.
 7. Uhorková jarná Caprice F1 - hybrid s dlhou plodnou dobou, s greeny, s hmotnosťou do 150 g, dlhou asi 20 cm, na šalát.
 8. Silné dieťa F1 - skorá zrelá uhorka, odolná voči extrémnym teplotám. Hmotnosť zelene je 110 - 130 ga vaječný typ vaječníkov poskytuje dobrú úrodu.
 9. Uhorka Thumbelina F1 je veľmi skorý plodný hybrid s dlhou plodnou periódou. Každý, kto vysadil odrodu, vysoko oceňuje chuťové vlastnosti uhoriek typu uhoriek. Thumbelina si zaslúži mimoriadne pozitívne recenzie na spotrebiteľské a obchodné kvality. Zelentsy vážia 80 - 90 g, majú dĺžku 7 - 9 cm. "Na balkóne pestujem uhorky šalátové, ideálne na morenie na zimu," píše žena v domácnosti z moskovského regiónu.

pozitívne vlastnosti

Opis akejkoľvek odrody uhoriek ukazuje jej najlepšie vlastnosti.Ak sa stretnete s problémami s chorobami, zvoľte spoľahlivý spôsob boja proti plesňovým infekciám. To šetrí čas a úsilie počas letných záhradníckych prác.

dieťa robustné

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica