Charakteristiky a opis odrody dočasnej uhorky, jej výnos

Firma "Semko-Junior" nedovolí nudiť letných obyvateľov, ktorí každoročne ponúkajú nové odrody a hybridy zeleniny, ich relatívne nový hybrid uhoriek Temp F1 je nepochybne zaujímavý pre amatérskych pestovateľov zeleniny.

Autor uhorky Temp Yu B. Alekseev. Hybrid prešiel všetkými skúškami, od roku 2006 je zapísaný v štátnom registri. Táto odroda uhoriek sa pestuje vonku v siedmich regiónoch Ruskej federácie (Srednevolzhsky, Volgo-Vyatsky, Central, North Caucasian, Central Black Earth, North, North-West). V skleníkových podmienkach sa odroda Temp môže pestovať v ktorejkoľvek oblasti krajiny.

popis

Hybrid je moderný, preto spĺňa základné požiadavky letných obyvateľov. Dobre toleruje premenlivé počasie. Vytvára plody aj počas obdobia dlhých dažďov, ktoré nie sú vlastné každej odrode (hybrid). Opis odrody zaručuje dobrý výnos.

Pri zbere ovocia v uhorkovej fáze môže výnos dosiahnuť až 15 kg na meter štvorcový hrebeňa. Ak sa odstránia uhorky, produktivita hybridu je dvakrát nižšia.

Poznámka pre obyvateľov leta: plody uhoriek s veľkosťou 6 až 8 cm sa označujú ako uhorky, vzorky od 3 do 5 cm sa nazývajú uhorky.

Tempurka patrí medzi neurčité druhy rastlín. Hrozba neprestáva rásť, kým nie je odstránený bod rastu. Počet listov a nevlastných detí na kríkoch je priemerný. Práce na vytvorení rastliny sú minimálne. Odporúča sa pestovať 3 rastliny na meter. Pri jazde kríkov v jednej stonke je povolená kompaktná výsadba s intervalom 30 cm a malo by sa zaznamenať skoré zrenie ovocia. Uhorky sa začínajú zbierať v deň 38, zelenty a uhorky o niečo neskôr (40 - 45 dní).

Rastlina má strapcovité plody, z ktorých je 2 až 5 malých uhoriek zviazaných v uzle. Zelentsy s priemerom 4 cm na dĺžku dosahujú asi 10 cm. Priemerné zelenty vážia asi 80 g. Buničina je chrumkavá, chutná, bez horkosti a dutín. Pokožka je jemná, hľúzovitá. Hroty sú biele.

Charakteristiky a opis odrody dočasnej uhorky, jej výnos

V prípade prípravkov (konzervovaná zelenina) sa ovocie odporúča zbierať vo fáze nakladania alebo uhoriek. Plody tejto veľkosti majú dobrú predajnosť a chuť a obrobky sú vysokej kvality.

Výhody a nevýhody

Tempom sú uhorky, ktoré sa ľahko prispôsobujú rozmarom počasia, dobre tolerujú dlhotrvajúce dažde, neznižujú výnos. Nízka citlivosť na infekcie (kladosporióza, múčnatka, TMV) je ďalšou hodnotnou kvalitou hybridu.

Letným obyvateľom južných oblastí Ruskej federácie sa bude páčiť hybrid s jeho odolnosťou voči teplu. Plody môžu byť nastavené na +50 ° C. Jedinou podmienkou je prítomnosť hojného a častého zalievania. Charakteristikou chuti je hlavná výhoda odrody.

listy uhoriek

Ošetrovacie funkcie

Letní obyvatelia môžu pestovať hybrid krížom dvoma spôsobmi:

  • semená (suché, klíčiace) do zeme;
  • sadenice.

Minimálne znalosti poľnohospodárskej technológie vám umožňujú pestovať životaschopné sadenice, získavať skoré uhorky zo záhrady. Sadenice sa môžu vysádzať v skleníku od polovice apríla, neskôr na otvorenom priestranstve. Pôda by sa mala zahriať (15 ° C), malo by sa vytvoriť stabilné teplé počasie.

teplota uhoriek

Sadenice sa pestujú bez zberu, semená sa vysievajú priamo do nádob s priemerom 7 cm, s objemom 400 ml alebo viac. Potápačské uhorky Nie je potrebné žiadne tempo. Vek sadeníc na transplantáciu do skleníka alebo do zeme je 25 dní, rast je 25 - 30 cm. Sadenice musia byť silné, jasne zelené. Zdravé, nie preexponované sadenice sa na stálom mieste rýchlejšie prispôsobujú.

záver

Pri analýze reakcií letných obyvateľov na fórach je možné posúdiť potrebu nákupu hybridných semien od Semko-Junior pre novú výsadbovú sezónu. Takmer všetky recenzie o ňom majú kladné hodnotenie, čo zaručuje dobrý výsledok pri pristátí.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica