Ako pestovať a pestovať balené uhorky krok za krokom

Každý záhradník sníva, že všetka zelenina sa zmestí do záhradnej postele s rozlohou 6 hektárov. Z tohto dôvodu skúsení záhradníci prišli s pestovaním uhoriek vo vreciach, čo pomáha šetriť priestor na záhrade. Zároveň bude možné získať bohatú a chutnú úrodu, v jednej nádobe vyrastie 12 - 15 uhoriek. Pozrime sa na túto metódu.

Výhody a nevýhody metódy

Pestovanie uhoriek v sáčku má veľa výhod:

 • Obrovská úroda.
 • Vrecká nezaberajú miesto na záhrade.
 • Uhorky môžete pestovať na balkóne.
 • Odchod bez problémov.
 • Zber je ľahší.
 • Ovocie čistite, pretože neprichádza do styku so zemou, a preto nehnije.

Tento inovatívny spôsob pestovania zeleniny v sáčku má rada veľa nadšencov záhrady. Je to lepšie ako skleníky, zbavuje nás potreby vykopávať postele v krajine a potom ich burinu po každom daždi vyťažiť. V taškách nie sú buriny a ak sa objavia, je ľahké sa ich zbaviť. Plody pestované týmto spôsobom budú vyzerať skvele, pretože budú bez nečistôt. Ak sa všetko urobí správne, uhorky vysadené týmto spôsobom dozrievajú skôr, ako tie, ktoré sa vysádzajú na otvorenom priestranstve.

Okrem toho je výťažok uhoriek vo vreciach oveľa vyšší ako výťažok uhoriek v lôžkach. Mimochodom, ak je v byte dostatok priestoru, môžete ich pestovať priamo v interiéri po celý rok. Hlavnou vecou je správne sa starať o rastliny, poskytnúť im svetlo, teplo a správne zavlažovanie.

Bez ohľadu na to, aká dobrá je metóda, má, rovnako ako všetky ostatné, svoje nevýhody:

pestovať uhorky

 • Ťažkosti so zabezpečením dostatočnej úrovne vlhkosti.
 • Ak je miestnosť horúca, vrecká budú horúce, čo povedie k smrti rastliny.

Je nevyhnutné, aby sa uhorky vo výsadbových vreckách zavlažovali tak často, ako je to možné, pretože vlhkosť v takýchto „nádobách“ sa odparuje pomerne rýchlo, nie ako v skleníku. Pri nedostatku vlhkosti budú mať plody horkú chuť alebo rastlina úplne odumrie. Najlepšie je kúpiť si biele tašky.

dostatočná úroveň

Príprava semien

Na dosiahnutie dobrej úrody by sa semená mali pred výsadbou primerane pripraviť. Toto sa vykonáva v niekoľkých krokoch:

 • Semená sú starostlivo vybrané.
 • Prebieha zahrievanie.
 • Potom sa semeno spracuje.
 • Posledná fáza je kalenie.

lekárske ošetrenie

Je veľmi dôležité vybrať to najlepšie z celého množstva semien, nie prázdne a čo je najdôležitejšie veľké... Aby ste to dosiahli, namočte ich do tekutiny (teplo) na 5 minút. Potom ich musíte preniesť do predtým pripraveného soľného roztoku (50 gramov na liter). Potom by ste mali počkať, niektoré semená vzídu, mali by byť vyhodené.

Ďalej je potrebné materiál na siatie dôkladne vysušiť, a preto ho musíte položiť na handričku a položiť napríklad na slnko alebo jednoducho položiť na tanierik a položiť na teplú batériu. Semená sa musia dezinfikovať tak, aby v budúcnosti neboli rastliny vystavené hubovým chorobám a všetkým druhom škodcov. Aby ste to dosiahli, musíte ich nejaký čas zahriať na teplotu 60 stupňov Celzia.

ružová voda

Tento prístup významne zvýši výnosy. Po všetkých týchto postupoch je vhodné umiestniť semeno do roztoku manganistanu draselného na asi hodinu a pol. Mimochodom, skúsení záhradníci so skúsenosťami hovoria, že po dezinfekcii semien ich musíte umiestniť do roztoku drevného popola. Varenie je veľmi jednoduché, dve polievkové lyžice. l. naleje sa do litra tekutiny a všetko by sa malo infúziou podávať po dobu dvoch dní.

Ďalej je nevyhnutné semená vytvrdiť tak, aby na ne teplotné kvapky nepriaznivo neovplyvňovali. Za týmto účelom sa semeno položí na mierne navlhčenú látku a neodstráni sa, až kým bobtná. Ak tkanina vyschne, musíte ju navlhčiť. Po vyliahnutí niekoľkých semien sa celé semeno prenesie na hornú policu chladničky na 24 hodín a potom rovnaké množstvo do spodného. Potom sú semená pripravené, môžete začať s výsadbou.

záťažový test

Ako pestovať uhorky vo vreciach, krok za krokom

Zohľadnili sme teda hlavné faktory a teraz sa v skutočnosti môžete zasiať. Potrebujeme nejaké materiály, mali by byť pripravené vopred:

 • Hustý vak (napríklad z vreciek na cukor alebo do koša), ktorého objem je od 70 do 120 litrov.
 • Dva metre tyč.
 • Šnúra (pevná).
 • Tri trubice s dĺžkou jeden meter. Musia byť prázdne (budú základom zavlažovacieho systému).
 • Základného náteru. Môže byť pripravený ručne alebo zakúpený.
 • Klince.
 • Kolíky (vysoké).

tašky na sklade

Ak sa to všetko zhromaždí, prejdeme do prípravnej fázy. Pripravte skúmavky a vyvŕtajte do nich vyvŕtané diery pomocou vŕtačky. Na jednej strane stĺpa by mali byť kladivá zatĺkané, to je nevyhnutné na priviazanie šnúr, pretože uhorky vo vrecúškach budú vyrastať pozdĺž nich. Ľahká pôda je skvelou možnosťou pestovať uhorky s vakom. Veľmi sa neodporúča používať čiernu zeminu alebo rašelinu.

Všimnite si, že ak bola pôda pripravená ručne, je potrebné do nej pridať humus a popol. Pri pestovaní uhoriek v sáčkoch nebude superfosfát stále zbytočný. Kvalifikovaní záhradníci plnia vrecká takto:

pristáť s kolieskom

 • Vytvára sa zmes pôdy a pilín.
 • Do jedného vedra hotovej zmesi sa pridá asi 20 gramov nitrofosy.
 • Ďalej musíte do obalu vložiť vrstvu púpav (čerstvých).
 • Vrstva zmesi by sa mala umiestniť navrch.
 • Ďalej musíte striedať vrstvy.

Mnoho ľudí sa pýta, koľko naliať zmes. Neexistuje presná odpoveď, pretože to ovplyvňuje výška balíka. Je vhodné pokúsiť sa naplniť ju asi 2/3. Pestovanie uhoriek vo vreciach je možné iba vtedy, ak sú umiestnené vo zvislej polohe. Uistite sa, že jazdíte na malý kolík uprostred. Ďalej by mali byť hotové rúrky s otvormi umiestnené okolo hotovej konštrukcie. Pred výsadbou uhoriek musí byť pôda napojená teplou vodou.

vrstva trávy

Teraz sa obraciame priamo na to, ako sa vykonáva výsadba uhoriek vo vreciach pôdy. Je vhodné zvoliť odrody, ktoré sú rezistentné na rôzne choroby. Je povolené pestovať najviac tri sadenice v jednom kontajneri (vrecúšku). Ak plánujete pestovať viac rastlín, musíte do nádoby umiestniť diery a do nich umiestniť sadenice.

Ako sa správne starať

Zalievanie uhoriek bude zabezpečené vďaka rúrkam umiestneným okolo. Frekvencia polievania závisí od toho, ako rýchlo pôda zasychá.V teple by sa polievanie malo robiť každý deň. V chladnom a daždivom počasí môžete vodu raz za týždeň. Keď rastliny začnú mať fúzy, musíte okolo nich umiestniť kolíky a priviazať k nim šnúry. Konce týchto šnúr sú priviazané k klincom, ktoré boli predtým zasunuté do tyče. Tento prístup umožňuje dosiahnuť skutočnosť, že sa vytvorí jeden kmeň a získate bohatú úrodu.

uhorky vo vreciach

Mimochodom, je vhodné kŕmiť uhorky, ktoré rastú vo vreciach. Na tento účel sa podáva infúzia žihľavy alebo akýchkoľvek bylín. Po vytvorení vaječníkov je potrebné začať.

odporúčania

Ak chcete dosiahnuť dobrú úrodu, postupujte podľa týchto tipov:

úspechy v žatve

 • Pokúste sa používať iba tesné plastové vrecká.
 • Na miestach, kde budú stáť vrecia so sadenicami, je potrebné urobiť malé zárezy, aby sa vrecká umiestnili vertikálne.
 • Ak chcete mierne osolené uhorky alebo na valcovanie, musíte si vybrať odrody, ktoré majú malé ovocie.
 • Starajte sa o svoju zeleninu.
 • Nepreháňajte to zalievaním, pretože prebytočná vlhkosť vedie k chorobám rastlín.
 • Používajte biele vrecká, aby sa vlhkosť odparila dlhšie.

balenie z polyetylénu

Skúsení záhradníci odporúčajú radšej pestovať uhorky vo vreciach ako v skleníku. Tento spôsob pestovania zeleniny má mimoriadne pozitívne hodnotenie. Dobrá úroda sa dá dosiahnuť na relatívne malom území. Do vriec môžete zasadiť ľubovoľný počet uhoriek, všetko záleží na vašej nálade a želaní.

záver

Teraz viete, ako pestovať uhorky v sáčkoch krok za krokom. Použite túto metódu a získate dobrú a chutnú úrodu.

rastú pri stene

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica