Opis odrody uhorky Zanachka f1, vlastnosti kultivácie a úrody

Od letných obyvateľov sa osobitná pozornosť venovala skorým odrodám zeleniny. S nástupom tepla sa každý z nich snaží čo najskôr sláviť úrodu zozbieranú zo svojich postelí. Dobrou voľbou by bola uhorka Stash f1. Poskytuje nielen skorú úrodu vysokokvalitných zelených listov, ale hojne tiež nesie ovocie a vykazuje dobrú odolnosť voči hlavným druhom chorôb.

Opis odrody

Stash f1 je skorá zrelá hybridná odroda, ktorej plody majú univerzálny účel. Znečistenie sa uskutočňuje včelami. Vhodný na kultiváciu v otvorenom aj uzavretom teréne. Prvá plodina sa zozbiera 38 až 40 dní po objavení prvých výhonkov.

Skrýška je vysoko odolná proti hnilobe koreňov a plesniam. Výnos odrody je dobrý, z jedného štvorcového metra sa zozbiera 11 - 12 kg uhoriek s vysokou obchodovateľnou a chuťovou charakteristikou.

Uhorky odrody Zanachka majú štandardný valcovitý tvar, ich dĺžka je 10 - 12 cm, hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 110 do 130 gramov. Povrch má charakteristické stredne veľké hľuzy a biele chrbtice. Jeden listový sínus tvorí až 3 uhorky. Plody odrody Zanachka sa môžu jesť čerstvé aj nakladané, solené.

Výhody a nevýhody

Odroda Zanachka f1 sa donedávna pestovala na záhradných pozemkoch. Recenzie letných obyvateľov nám umožňujú povedať, že má viac výhod ako nevýhod.

veľa uhoriek

Tie obsahujú:

 • zvýšená odolnosť proti hlavným druhom chorôb;
 • vysoká produktivita;
 • univerzálne použitie ovocia;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • nenáročná starostlivosť;
 • vhodnosť na prepravu na dlhé vzdialenosti a na dlhodobé skladovanie bez straty obchodných vlastností;
 • nedostatok horkosti, ktorá je geneticky inherentná.

V porovnaní s výhodami sú nevýhody tejto odrody zanedbateľné. Hlavným je to, že na opeľovanie si uhorky uhorky vyžadujú povinný zásah hmyzu. Semená tiež nie je možné pripraviť samostatne, pretože odroda je hybridná.

pestovanie uhoriek

Aj keď sa vám podarí zobrať si vlastné semeno a pestovať z neho sadenice, potom dcérske rastliny nebudú mať rovnaké vlastnosti ako materské rastliny.

Rastúce vlastnosti

Uhorky odrody Zanachka sa pestujú ako sadenice, tak priamym výsevom semien do zeme. Sadenice sa vysievajú sadenice v poslednom desaťročí apríla alebo začiatkom mája. Stojí za to zasadiť mladé rastliny na trvalé miesto, keď sa na nich vytvárajú 2-3 pravé listy. Prvýkrát si vyžaduje inštaláciu filmových prístreškov nad nimi a ochranu pred priamym slnečným žiarením.Priame siatie osiva na otvorenom priestranstve sa uskutočňuje v poslednom desaťročí mája alebo začiatkom júna.

Odroda odrody Uhorka sa pestuje na lôžkach podľa schémy 40 x 40, semená sú pochované nie viac ako 4 cm. Miesto výsadby by malo byť dostatočne osvetlené a pôda úrodná. V prípade potreby sa pred výsadbou rastlín použijú organické hnojivá. Hnitá krava je najlepšou voľbou. Jeho roztok sa tiež používa v pomere 1: 5 k vode. Vhodné sú tiež kuracie trusky rozpustené vo vode v pomere 1:20. Ak nie je možné pridať organické látky, používajú sa zložité minerálne hnojivá.

Pri dávkovaní hnojív pod uhorky Stash f1 je potrebné pamätať na dávkovanie hnojív. Ak pridáte viac, ako je predpísaná dávka, prebytok sa hromadí v pôde a môže nielen nepriaznivo ovplyvniť rast a vývoj rastlín, ale môže viesť aj k otrave ľudí.

Najlepšie je vyrobiť organický vankúš v posteliach uhoriek. Poskytne Stash f1 potrebné prísady živín a nasýti koreňový systém oxidom uhličitým.

uhorky v záhrade

Z hodnotení letných obyvateľov vyplýva zo samotného záveru, že je lepšie zasiať semená hniezda v niekoľkých fázach. Toto pomôže nielen chrániť sadenice pred neočakávane sa vracajúcimi mrazmi, ale tiež výrazne predĺži obdobie plodenia. Uhorky však neosejeme neskôr ako v polovici júna. Dlhé denné hodiny a letné teplo nemajú najlepší vplyv na rast a vývoj mladých rastlín.

V prvých dňoch po vysadení Stash f1 na lôžka musíte starostlivo sledovať vlhkosť pôdy. Ak sa počas dňa zistilo, že listy začali uschnúť, večer ho zavlažovali vodou pri izbovej teplote. Je potrebné neustále uvoľňovať pôdu a odstraňovať burinu, až kým sa vrcholy nerozprestierajú po celej ploche záhrady. Pokúšajú sa rozložiť riasy rovnomerne po celej ploche pridelenej oblasti.

Počas obdobia plodenia sa zvyšuje množstvo zavlažovania uhoriek. Ak je počasie teplé a suché, rastliny sa zalievajú denne vo večerných hodinách.

odroda uhorky

Odroda odrôd Zanachka nevyžaduje hnojenie za predpokladu, že lôžka boli vopred dobre korenené. V prípade dlhodobého chladu sa listy zblednú a dokonca zožltnú. Musíte vziať 7-10 gramov akéhokoľvek dusíkatého hnojiva, rozriediť ho do vedra s vodou a postrekovať listy uhorky. Procedúra sa vykonáva výlučne večer.

F1 skrýša je obľúbená u letných obyvateľov aj u profesionálnych poľnohospodárov. Nenáročná a plodná skorá odroda si zaslúži rešpekt aj vďaka zvýšenej odolnosti voči chorobám a vynikajúcej chuti ovocia.

recenzia
 1. olga
  5.05.2018 10:57

  Táto odroda bola prvýkrát vysadená minulý rok. Ako zvyčajne u všetkých skorých odrôd, produkt som použil na intenzívnejší rast a dobrú úrodu BioGrow... Výsledkom bolo, že moja celá veľká rodina a veľa príbuzných dostali koncom júna uhorky.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica