Ako a pri akej teplote ukladať arašidy doma

Arašidy si môžete ukladať doma po celý rok, pokiaľ nie sú porušené pravidlá skladovania. Arašidy nie sú bežným výrobkom na varenie, preto je málo informácií o tom, ako doma arašidy správne skladovať. Aby boli jadrá čo najdlhšie čerstvé, sú splnené určité požiadavky. Ak sú porušené pravidlá skladovania, fazuľa začne vysychať, zmenšovať sa alebo hniť (ak je miestnosť príliš vlhká).

Koľko arašidov je uložených

Skladovateľnosť arašidov je približne rok. Ak však výrobok skladujete bez škrupín, v chladnej a tmavej miestnosti, orechy zostanú čerstvé po dobu šiestich mesiacov. Zrná sa môžu uchovávať v mrazničke dlhšie ako 6 mesiacov.

Ak je produkt zakúpený v obale a je surový, uchováva sa po dobu uvedenú na označení. Po otvorení balenia sa fazule prenesú do nádoby, zakryjú sa vekom a umiestnia sa do chladničky. Praženú fazuľu nezmrazujte. Ak fazuľa skladujete v otvorenom obale, zostanú čerstvé asi 1 týždeň.

Vhodné skladovacie podmienky

Pre arašidy existujú určité podmienky na uchovávanie, ktoré pomôžu produkt v priebehu času zachovať:

 1. Je potrebné, aby bola nízka vlhkosť. Ak je miestnosť príliš vlhká, jadrá začnú hniť. Suchosť v miestnosti je však pre výrobok tiež škodlivá. Udržujte vzduch studený a vlhký.
 2. Ak sa niektoré jadrá začínajú zhoršovať, mali by byť izolované od dobrých strukov.
 3. Chráňte pred slnečným žiarením. Uchovávajte jadrá na tmavom mieste, najmä ak arašidy nie sú pražené. Keď otvoríte izbu, môže to zničiť aj niekoľko sekúnd priameho slnečného žiarenia. Malo by byť izolované od slnka. Fazule sa po vystavení slnečnému žiareniu horkú.
 4. Skladujte na chladnom mieste. Chladnička alebo mraznička by boli skvelým riešením. Ak sa teplota udržuje pod bodom mrazu, fazuľa sa skladuje dlhšie ako šesť mesiacov.
 5. Neskladujte vedľa výrobkov so silným zápachom. Jadrá silne absorbujú arómy. Napríklad, ak ukladáte fazuľa vedľa rýb, prvé z nich bude zlé.
 6. Ak je matica rozdrvená, skladuje sa najviac 2 dni. Začína uvoľňovať olej, ktorý spôsobuje horkosť produktu.

časť plášťa

Ako si vybrať kvalitné arašidy

Orechy bez škrupiny sa často predávajú na policiach. Pri nákupe starostlivo kontrolujeme:

 1. Ak je produkt zrelý, mal by byť vo forme suchého struku s fazuľkou vo vnútri. Toto je názov zŕn týchto orechov. Mali by byť veľké a odolné.
 2. Ak potrasiete tobolkou, budete počuť zvuk orechov bijúcich o steny.Ak sa fazule pohybujú, môžu byť kvôli nesprávnemu skladovaniu malé alebo suché.
 3. Spodok musí byť suchý. Ak sa škrupina ohýba alebo je vlhká, boli matice vo vlhkej miestnosti. Alebo neboli sušené po zbere. Existuje riziko poškodenia jadier.
 4. Ak je čuch vlhký, matice sú zlé.
 5. Skontrolujte, či na strukoch nie sú škvrny. Ak nejaké sú, zrná sú zlé.
 6. Po stlačení na podložku sa ľahko rozbije a vydá charakteristický zvuk.

kvalitné arašidy

Čo ukladať

Najlepšie je uchovávať jadrá v plastových nádobách s vekom. Tieto sú pevne uzavreté. Môže sa však nahradiť sklenenou nádobou. Hlavná vec je, že cudzie pachy nepochádzajú z materiálu a sú dobre vysušené. Nádobu s orechmi umiestnime na chladné a tmavé miesto, napríklad do chladničky.

Ako ukladať arašidy doma

Najlepšie je uchovávať orechy v chladničke. Ale v druhom prípade je vysoká vlhkosť, takže zrná sú vložené do nádoby a pokryté vekom.

Mali by ste zvoliť nádobu, aby ju orechy úplne vyplnili. Ak je nádoba napoly plná, zachytený kyslík spôsobí rýchlu oxidáciu produktu.

Chladnička je tým najlepším miestom pre fazuľa. Ale vo vnútri je vysoké percento vlhkosti a je potrebná určitá kapacita. Napríklad nádoba s vekom.

strukoviny

Vedenie nečistých

Ak ste si kúpili veľa strukov a nemôžete ich umiestniť do chladničky, uchovávajú sa na inom chladnom a tmavom mieste. Je dôležité, aby bola miestnosť dobre vetraná.

Vlhkosť miestnosti je tiež dôležitým kritériom. Ak je miestnosť suchá, produkt zaschne a ak je vlhký, stáva sa plesnivou. Čím nižšia je teplota v miestnosti, tým dlhšie jadrá zostanú čerstvé.

orech bez šupiek

Správne skladovanie ošúpaných

Lúpané orechy sa musia vysušiť. Ak sú jadrá mäkké a vlhké, rozptýlia sa na plech a sušia sa niekoľko dní na suchom a teplom mieste. Napríklad na rúru.

Elektrická sušička je vhodná na sušenie arašidov. Optimálna teplota je 60 stupňov. Je potrebné monitorovať proces a zrná obracať, aby nevyschli.

Orechy obsahujú veľa živín. Ale vitamíny a minerály zmiznú, ak dôjde k porušeniu pravidiel skladovania produktu. Pozornosť by sa mala venovať bezpečnosti arašidov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica