Opis a charakteristika vlašských orechov Lancaster, výsadba a starostlivosť o ne

Zbierku stromov na svojom webe môžete doplniť a diverzifikovať pomocou úžasnej hybridnej rastliny - vlašského orecha Lancaster. Originálny vylepšený hybrid kombinuje rastliny z dvoch kontinentov: Severnej Ameriky a Japonska. Umelo sa choval s pomocou krížového opelenia vlašských orechov v tvare srdca a šedej. Zimná mrazuvzdorná vlašská orech Lancaster je ideálna do podnebia stredného Ruska, vyznačuje sa bohatým plodením.

Opis a charakteristika vlašského orecha Lancaster

Giant Lancaster dostal meno od botanickej záhrady v Lancasteri, kde sa narodil.

Človek sa čiastočne podieľa na vytvorení tohto hybridu. Chovatelia neúmyselne zasadili do škôlky dva druhy termofilných orechov. Príroda sa ďalej ujala iniciatívy na vytvorenie nového závodu. V dôsledku krížového opelenia vznikol nový hybrid - Lancasterova matica. Po absorbovaní všetkých pozitívnych vlastností rodičov ich nový druh orechových stromov zlepšil a zmenil sa na samostatný druh.

Hybrid je schopný samostatne produkovať potomstvo s presne rovnakou sadou vlastností a charakteristík.

Opis vlašského orecha Lancaster:

 • Strom so silným kmeňom so širokou šírkou koruny môže dosiahnuť výšku 10 m.
 • Odolný voči mrazu, schopný prispôsobiť sa drsnému podnebiu.
 • Vysoký výnos - až 8 vedier ovocia z jedného stromu.
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti zrelého ovocia: chutia ako vlašské orechy, ale kvôli nízkemu obsahu trieslovín v ovocí nie je horkosť.
 • Predĺžené plody, mierne sploštené podlhovastým nosom, padajú samy na zem.
 • Listy sa používajú v ľudovom liečiteľstve.
 • Plodiny od šiestich rokov, každý rok sa zvyšuje počet plodov.
 • Nenáročné na pôdne a poľnohospodárske technológie.

Rastlina je pozoruhodná vo svojich vlastnostiach a vlastnostiach: liečivý strom s pretrvávajúcou imunitou sa nebojí mrazu, dáva až 8 vedier ovocia ročne.

orechová matica

Hlavné pozitívne a negatívne aspekty

Vo voľnej prírode je ťažké nájsť hybrid Lancaster, ale v posledných rokoch sa táto rastlina zamilovala do veľkého počtu záhradníkov. Hlavné výhody pohľadu:

 • zimná odolnosť a mrazuvzdornosť;
 • vysoká produktivita;
 • odolnosť proti chorobám;
 • stabilné ovocie;
 • vynikajúca chuť zrelého ovocia;
 • Liečivé použitie listov rastlín;
 • vhodné na dlhodobé skladovanie.

Hlavnou nevýhodou druhu pre výsadbu na osobných pozemkoch je výška rastliny. V dospelosti môže dosiahnuť výšku 10 m. Musíme starostlivo zvážiť výber miesta pre tento strom.

Ako správne pestovať odrodu

Vlašský orech Lancaster je dar z nebies pre ruského záhradníka. Po dokonalom zakorenení v strednej časti našej krajiny si hybrid nevyžaduje komplexnú starostlivosť, je lojálny k rôznym druhom pôd a je schopný rozmnožovania.

pestovať odrody

Dátum pristátia

Mladé rastliny sa vysádzajú začiatkom jari alebo koncom jesene. Tu sa orech nelíši od ostatných stromov. Hlavnými požiadavkami sú výber správneho miesta, výsadbový materiál a dodržiavanie technológie výsadby.

Výber a príprava stránok

Zodpovednou udalosťou je výber miesta na výsadbu orechov na osobnom pozemku. Strom rastie veľmi vysoký a môže vytvárať odtieň pre ďalšie rastliny. Orech samotný je fotofilný: čím viac slnečného svetla dostáva, tým rýchlejšie podstúpi transplantáciu a poteší záhradníkov svojimi prvými plodmi.

Hybrid nekladie na pôdu žiadne zvláštne požiadavky, je možné ho vysádzať do ílovitej pôdy aj do pôdy nasýtenej pieskom.

Poznámka: Znečistenie ovzdušia neobracia obrova, tieto stromy sa často používajú aj pre mestskú krajinu.

mladý strom

Výsadbový materiál

Sadenice musia byť zdravé, bez príznakov infekčných chorôb. Osobitná pozornosť by sa mala venovať koreňovému systému: korene by mali byť celé, silné, bez známok rozkladu.

Optimálny vek sadeníc je 1 - 2 roky. Zakorenenie starších rastlín bude trvať dlhšie. Už v štvorročných stromoch je koreňový systém výkonný a šíriaci sa, zle presaditeľný.

Rastlina sa môže pestovať a množiť semenom. Orechy, ktoré na jeseň spadli na zem, ľahko vydržia zimu, na to, aby sa v budúcom roku dostali semenáčiky, stačí pod ovocie urobiť malé prehĺbenia a posypeme zemou. Na jar nebude klíčiť každé semeno. Miera klíčivosti bude iba 30%. Mladé rastliny musia byť chránené pred škodcami a vo veku 2 - 3 pravých listov sa musia presunúť na trvalé miesto spolu s hrudkou zeme, aby sa nepoškodili korene rastlín.

podväzkový strom

Technológia pristátia

Dokonca aj začínajúci záhradník zvládne pravidlá výsadby exotických orechov, hlavná vec je sledovať postupnosť krokov:

 1. Vykopajte výsadbovú dierku s malou hĺbkou: rastlina sa nezávisle prehlbuje do pôdy pomocou dlhého hlavného koreňa. Na spodok jamy je potrebné umiestniť drenáž a rôzne hnojivá: zhnitý hnoj, rašelina, humus, piesok, drevný popol, môžete pridať trochu močoviny. Zložky sa zmiešajú spolu s hlavnou pôdou a pridá sa trochu vody.
 2. Sadenice sa uvoľňujú do drážky jemne v strede a rozširujú korene. Potom posypeme zemou.
 3. Odporúča sa zhutniť zeminu pri kontakte koreňového systému s vrstvou živín. Potom sa sadenice hojne napojia.

Pri výsadbe viacerých stromov súčasne je potrebné dodržať interval medzi sadenicami. Vlašský orech Lancaster je obrovský strom, susedia by sa mali nachádzať vo vzdialenosti 5-6 metrov od neho.

rastúce mrežami

Zložitosti starostlivosti o vlašské orechy

Orechový hybrid sa ľahko udržuje, ale pri jeho pestovaní je užitočné poznať niektoré nuansy. Táto znalosť vám umožní rýchlo získať kvalitnú a bohatú úrodu.

zalievanie

Rastlina nevyžaduje časté zalievanie a dôstojne znáša sucho. Pravidelné zalievanie sa vykonáva iba v prvých troch rokoch po výsadbe sadeníc na otvorenom priestranstve.

V budúcnosti sa strom zalieva počas dlhej neprítomnosti dažďa a nadmerného tepla.

prerezávanie

Odporúča sa prerezávať vlašský orech Lancaster, hoci tento krok je voliteľný. Tvorba koruny sa vykonáva na účely krajinnej úpravy: strom sa formuje, stáva sa elegantným a upraveným.

rôzne orechy

Spodné vetvy sa odstránia, aby sa ušetril priestor na osobnom pozemku: strom a jeho koruna stúpajú hore, v spodnej časti sa zmenšuje plocha zatienenej oblasti, kde je možné pestovať ďalšie rastliny. Hybrid prežíva prerezávanie ľahko, neochorí a rýchlo sa zotavuje.

umelé hnojivo

Rastlina nevyžaduje zavedenie ďalších výživných zložiek. Silný koreňový systém poskytuje stromu výživné a minerálne zložky. Svetlo a voda sú zdrojom života obrovského stromu.

Choroby a škodcovia stromu

Hybrid zdedil silnú imunitu od svojich rodičov. Napriek tomu má rastlina nepriateľov - trusové huby. Parazitujú na kmeni a vetvách obete a dokážu zničiť strom za niekoľko rokov. Orech Lancaster by sa nemal vysádzať vedľa starých stromov postihnutých týmito hubami.

mladý ker

Ak sa oriešok nakazil parazitmi, je potrebné odstrániť všetky vysušené a postihnuté konáre. Odporúča sa ich spáliť. Rezy z rezaných vetiev zakryte záhradným ihriskom alebo zmesou hliny a piesku. V prípade rozsiahlej infekcie sa používajú pesticídy.

Poznámka: Aby sa zabránilo škodcom, odporúča sa natrieť kmene stromov vápennou maltou vo výške 1,5 metra od zeme.

Zber a skladovanie

Záhradník dostáva prvé plody svojej práce v šiestom roku života rastliny. S každým ďalším rokom sa objem úrody rýchlo zvyšuje. Zrelé orechy padajú na zem samostatne, nemusíte ich zbierať zo stromu.

zozbieraná vlašská orech

Plody hybridu Lancaster môžu prežiť celú zimu. Po zbere sa musí vykonať triedenie, výber kontaminovaného a zhnitého ovocia. Odporúča sa plodinu skladovať v plachtovom vrecku na suchom a tmavom mieste. Počas zimy orechy nestrácajú užitočné vlastnosti, ich chuť sa nezhoršuje. Na jar sa na orechoch môžu objaviť malé korene. Takéto ovocie sa dá vysádzať do zeme a je veľmi pravdepodobné, že z nich vyrastie nový strom.

Vlašský orech Lancaster je exotickým hosťom, ktorý sa prispôsobil klimatickým podmienkam stredného Ruska. Obrovský strom sa stane ozdobou osobného pozemku a poskytne záhradníkovi bohatú úrodu užitočných orechov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica