Aký je správny názov ovčieho mlieka, aké výrobky a syry sa z neho vyrábajú?

Nemali by ste dlho premýšľať o správnom názve ovčieho mlieka. U bežných ľudí tento nápoj stále nie je veľmi častý. Ovčie mlieko sa však môže piť a z neho sa môžu vyrábať zdravé výrobky. Používa sa na prevenciu liečby osteoporózy a na posilnenie kostrového systému. Obsahuje veľa vápnika a vitamín D je dvakrát vyšší ako v kravskom mlieku. Preto by ste si nemali tento fermentovaný mliečny nápoj poprieť.

Ako sa nazýva ovčie mlieko

Ovčie mlieko je nápoj, ktorý produkujú ovce. Na predaj sa zriedka vyskytuje. Faktom je, že zviera im môže poskytnúť farmára až po narodení jahniat, čo je asi o 80 až 100 dní neskôr. Nápoj je na Strednom východe obľúbenejší. Percento tuku presahuje percento ostatných zvierat.

Ovčie mlieko môžu konzumovať alergici, ktorí neznášajú laktózu. Tu je zastúpená kyselinou mliečnou.

Výrobky z ovčieho mlieka

Tento super tukový nápoj s vysokým obsahom bielkovín vytvára perfektné jogurty a syry. Môžu sa dokonca robiť vo výrobnom meradle. Produkt je v poriadku s ovocím a má hustejšiu štruktúru.

Má tiež vysoký obsah vápnika. Jeho nájdenie v regáloch je však oveľa ťažšie.

syry

Ovčie mlieko je drahšie. Preto sú výrobky vyrobené z tohto nápoja hodnotené vyššie. Medzi najobľúbenejšie syry patria:

  • feta;
  • Roquefort;
  • Osetska;
  • pekari.

Počas procesu zrenia môže tento produkt zmeniť svoju chuť.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Najobľúbenejší syr feta a ďalšie nakladané syry sú tiež vyrobené z ovčieho mlieka. Okrem toho je chuť surovín veľmi špecifická.

bryndza

Je to mäkký syr vyrobený z ovčieho mlieka, aspoň ak hovoríme o tradíciách moldavského, bulharského a rumunského ľudu. Má pevnú konzistenciu, ľahko sa láme a má známy biely odtieň. Syr sa pridáva pri príprave šalátov a hlavných jedál. Používa sa na varenie a pečenie, nakladané a dokonca vyprážané. Milovníci mliečnych pochúťok budú mať tento produkt radi.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica