Produktivita, charakteristika a opis odrody papriky Bogatyr

Papriky papriky, jednoročná zelenina, ktorej ovocie je falošnou dutou, polyspermóznou bobuľou. Vlasťou korenia je Amerika, kde vo voľnej prírode nie je v súčasnosti v prírode vôbec sladká. Sladká paprika je jedným z kľúčových miest pri varení.

Ruskí chovatelia sú známi vytvorením zvlášť chutných, šťavnatých a plodných plodov odrody papriky rôzne veľkosti a chuti. Bulharský korenie Bogatyr pritiahlo osobitnú pozornosť pestovateľov zeleniny a letných obyvateľov.

Funkcie odrody

Paprika zeleninová získala povolenie na trvalý pobyt v ruských letných chatkách a na poľnohospodárskych farmách. Zo všetkých odrôd má odroda bogatyr zvláštnu prednosť. Podľa opisu papriky bogatyr je to vynikajúca odroda v sezóne pre pestovanie na otvorenom priestranstve a v skleníkoch. V tomto prípade sa zvyčajne rozlišujú:

 • Priateľské klíčenie semien;
 • Odolnosť semenáčika voči ľahkým mrazom;
 • Výkonný rozvetvený koreňový systém, silný vysoký ker s rozprestierajúcou sa korunou, priemerná výška krovia je asi 60 cm;
 • Odroda má vysoké percento ovocných sadov;
 • Plody sú veľké, kónické alebo kvádrové. V technickej zrelosti sú plody zelené, zrelé, veľmi voňavé, šťavnaté, dokonca aj plody, ktoré získajú bohatú červenú farbu. Ovocie obsahuje veľké percento aminokyselín a vitamínu C;
 • Plodné obdobie trvá od augusta do mrazu;
 • Duté ovocie váži asi 180 g, má hustú šťavnatú stenu asi 5 mm, ktorá zaisťuje čerstvosť ovocia pri zbere, skladovaní a preprave. Tieto vlastnosti umožňujú nielen uchovávať čerstvé ovocie na dlhú dobu, ale tiež ich prepravovať na veľké vzdialenosti;
 • Plody dozrievajú takmer súčasne počas celej sezóny. Pre túto odrodu je charakteristický vysoký výnos: jeden meter štvorcový výsadby poskytne záhradníkovi osem kilogramov úrody šťavnatého veľkého ovocia;
 • Rastlina má vysokú odolnosť proti chorobám. Vertikálne vädnutie, apikálna hniloba, mozaika, pohroma mnohých odrôd zriedka ovplyvňuje odrodu Bogatyr.

Bush hrdiny sladkej papriky

Toto je opis odrody Bogatyr. Každá charakteristika je podporená osobitnými podmienkami chovu. Vysoký výnos závisí od vlhkosti miesta a jeho osvetlenia.

Dobré zalievanie a slnko vám umožní pestovať bohatú úrodu papriky Bogatyr.

Agrotechnické vlastnosti pestovaných plodín

Na pestovanie papriky sa používajú semená, ktorých nákup v špecializovaných predajniach zaručuje dobré klíčenie semien, ich rast a vývoj a vysoký výnos. Semená papriky Bogatyr sa vysádzajú v prvých dňoch februára.

Klíčiace semená majú čas vyvinúť silný koreňový systém, ktorý, keď je zasadený v záhradnom lôžku, rýchlo zakorení a prispôsobí sa v otvorenom poli.

Paprika sladká bogatyrová má nasledujúcu pestovateľskú schému:

 • Pokiaľ ide o výsadbu semien, dobré výsledky sa dosahujú pri príprave sadeníc zo záhrady. Predtým sa lieči látkami proti patogénom, ktoré spôsobujú korenie;
 • Semená vybrané na výsadbu sú vopred namočené v teplej vode. Opuchnuté semená získavajú lepšiu klíčivosť. Okrem toho vám tento postup umožňuje triediť semená: nenasýtené semená nie sú vhodné na výsadbu;
 • Pripravené semená sa vysievajú do pôdy vo vzdialenosti najmenej 2 cm do hĺbky asi 3 cm. Hĺbšia výsadba spomalí vznik sadeníc. Skúsení pestovatelia zeleniny pestujú semená v šachovnicovom vzore, takže je dostatok priestoru pre budúce výhonky pre rast a vývoj koreňového systému.
 • Nádoba s vysadenými semenami pokrytými fóliou alebo sklom sa inštaluje v miestnosti, kde je teplota asi 25 ° C C. Sadenice sa objavia za 4-5 týždňov;
 • S výskytom klíčkov sa mení režim miestnosti: kryt sa odstráni a teplota v miestnosti sa zníži o 3 až 4 stupne. S pomocou žiarivky sa pestuje denný čas výsadby asi 12 hodín;
 • Tretí pravý list sadenice je signálom pre potápanie sadeníc do pohárov s pripravenou pôdou;
 • Pre lepšie zakorenenie by sa sadenice mali umiestniť do špeciálneho skleníka;
 • Po správnom zakorenení sadeníc začnú kŕmiť mladé rastliny.

sadenice korenie bogatyr

Na výsadbu papriky sa na mieste pripravuje záhradné lôžko. Miesto určené na pestovanie papriky Bogatyr by malo byť dobre vetrané, ale chránené pred silným vetrom. Čas výsadby by sa mal plánovať na posledné májové dni. V tomto okamihu prejde návrat mrazu. Hoci kultivar je mrazuvzdorný a tvrdené sadenice vydržia chladné noci, nemá zmysel riskovať. Mladé rastliny, ktoré ešte nie sú zakorenené v pôde, je lepšie chrániť ich pred chladným počasím pomocou filmu, ktorý zatieni mladé výsadby pred jasným jarným slnkom.

Skúsení pestovatelia zeleniny odporúčajú výsadbu a pozorujú vzor šachovnice. Vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť asi 60 cm. Toto usporiadanie poskytuje priestor pre šíriace sa korenisté kríky na povrchu a rozvoj silného koreňa v pôde.

Rastliny milujú vlhkosť, pravidelné, ale nie príliš časté polievanie teplou vodou, vrchné dresingy prispievajú k stabilnému plodeniu a vysokému výnosu.

Papriky majú dobrý vplyv na oblasti, kde sa vysádzali kapusta, tekvica, uhorky a rôzne koreňové plodiny.

Opísané metódy pestovania papriky Bogatyr sa prakticky nelíšia od štandardných metód pestovania ostatných odrody paprikyJeho výhodou je preto vysoký výnos a jedinečná kvalita ovocia.

Ošetrovacie funkcie

Podmienky starostlivosti o výsadbu Bogatyr sú bežné. Ako každá iná odroda červeného korenia, potrebuje pravidelné kŕmenie, ktoré sa vykonáva niekoľkokrát počas celej vegetačného obdobia. Organické hnojivá prispievajú k dobrému vývoju korenia. Na tento účel použite hnoj rozriedený v teplej vode: jeden liter hnoja musí byť rozriedený v jednom vedre s vodou. Dobrého účinku sa dosahuje kŕmením hnoja fermentovaného v bare vody a buriny buriny vytekajúcej na mieste. V takom prípade je dobré zakoreniť korene rastlín fermentovanou hmotou.

Pred položením púčikov na korenie je vhodné zaliať výsadbu roztokom dvoch polievkových lyžíc superfosfátu v jednej nádobe s vodou. Neskôr môžete do každej rastliny pridať zmes drevného popola a superfosfátu, ktorých pomer by mal byť: 1 pohár popola: 2 až 3 polievkové lyžice superfosfátu.

Po kŕmení by mali byť papriky výsadby slamené alebo netkané.Pôda by sa mala udržiavať vlhká až do ďalšieho zalievania.

Dodržiavanie všetkých odporúčaní poskytne vysoký výťažok šťavnatého, chutného a veľmi zdravého produktu, čerstvého aj konzervovaného.

vzhľad hrdinov korenia

Možné choroby a škodcovia korenia

Odroda Bogatyr je odolná voči chorobám, menšie výskyt poľnohospodárskej technológie však môže prispieť k výskytu škodcov alebo chorôb:

 • Nadmerné zvlhčenie výsadby papriky, nízke teploty, môžu spôsobiť plesňové ochorenie čiernych nôh, ktoré môže zničiť celú výsadbu. Na boj proti nim by sa mali používať antimykotiká;
 • Hnedá škvrna, plesňové ochorenie, má škodlivý vplyv na rastlinu a ovplyvňuje listy a vaječníky ovocia. Huba najskôr infikuje spodné listy a potom sa zdvihne na vrchol Bush. Hlavnými liekmi sú antimykotiká. Mali by sa tiež používať na preventívne ošetrenie rastlín;
 • Šedá hniloba je nebezpečná pre korenie vo všetkých fázach jeho rastu. Rastliny škvrnité škvrny od šedej plesne spôsobujú zakrpatený rast a smrť rastliny;
 • Slimáky spôsobujú značné škody tým, že jedia listy a plody rastlín a spôsobujú hnilobu. Boj proti týmto škodcom spočíva v ošetrení kríka horčicovým práškom. Pomáha tiež vysypanie rastlín horkým korením.
 • Pavúkový roztoč vysáva rastlinnú šťavu, ktorá oslabuje a stráca svoju odolnosť voči možným chorobám. Dobrým receptom na boj proti tomuto škodcovi je infúzia púpavových listov, nakrájanej cibule alebo cesnaku s prídavkom mydla;
 • Húsenice, ktoré vychádzajú zo spojky vajec kopčekov, zožrú všetky časti rastliny. Na boj proti nim použite odvar 1 kg paliny v 3 litroch vody. Postrek sa vykonáva dvakrát v intervale jedného týždňa.

Pestovanie papriky sladkej odrody Bogatyr v letnej chate alebo v poľnohospodárskych podnikoch v súlade so všetkými pravidlami výsadby a starostlivosti o rastliny zaručuje vysoký výnos zdravej papriky v dostatočnom množstve.

recenzia
 1. elena
  7.07.2018 08:54

  Dokonca aj začínajúcemu záhradníkovi, ako som ja, sa v minulom roku podarilo pestovať tento korenie. Veľmi veľké ovocie, dokonca aj v šaláte. Vďaka tomuto náradiu BioGrow Podarilo sa mi získať veľmi významnú úrodu. Dosť pre moju rodinu a príbuzných.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica