Čo kŕmiť paprikou po výsadbe v skleníku, aké hnojivá a kedy použiť

Pepř je zelenina, ktorá sa často pestuje v zeleninových záhradách. Pre väčšinu začínajúcich pestovateľov zeleniny sa zdá, že pestovanie papriky je náročná práca. To však zďaleka nie je prípad, ak viete, ako sa o zariadenie správne starať.

Mladé kríky potrebujú pravidelné kŕmenie. Preto sa odporúča, aby ste sa vopred oboznámili s tým, čo sa má počas pestovania a po výsadbe kŕmiť paprikou v skleníku.

Pristátie v zemi

Pred výsadbou sadeníc do pôdy je potrebné pripraviť výsadbovú pôdu. Zavádzajú sa špeciálne hnojivá, do ktorých sa pridáva močovina a trochu hnoja. Pri výsadbe sa vyrábajú malé jamky na sadenie sadeníc. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť 25 - 30 cm. Do každého pripraveného otvoru sa musí naliať polovica vedra vody. Ak je to potrebné, môžete k nemu pridať trochu manganistanu draselného, ​​aby sa prvé výhonky objavili rýchlejšie.

Odporúča sa zasadiť mladé sadenice do pôdy na konci mája. Dovtedy by sa na nich malo objaviť viac ako päť hárkov. V niektorých prípadoch sa na konci jari objavia prvé rastliny v polykarbonátovom skleníku na kríkových kríkoch.

Prvé týždne po výsadbe sa sadenice musia prikryť plastovým obalom. Na jeho opravu sa odporúča vyrobiť špeciálne podpery z drevených alebo kovových tyčí. Neprilepujte však fóliu príliš pevne, pretože bude stále potrebné pravidelne vetrať.

Pestovateľské podmienky

Pri pestovaní papriky zeleninovej treba dbať na to, aby sa vytvorili optimálne podmienky. Toto je jediný spôsob, ako získať maximálne množstvo úrody. Povinné podmienky pestovania zahŕňajú:

 1. Odporúča sa používať iba mierne kyslé, úrodné a ľahké pôdy.
 2. Denné hodiny na korenie by nemali trvať dlhšie ako osem hodín.
 3. Počas kultivácie sa odporúča dbať na teplotu vzduchu a pôdy. Pôda by sa mala zahriať na 20 stupňov a vzduch na 25 stupňov. S poklesom týchto ukazovateľov sa môže vývoj korenia zastaviť.
 4. Mladé kríky je potrebné pravidelne zalievať. V tomto prípade sa prvé hojné zalievanie uskutoční 2 týždne po vysadení rastliny. Na tento účel sa používa iba teplá voda zohriata na 25 stupňov.
 5. Papriky musíte kŕmiť pravidelne, aby rastliny mali dostatok draslíka.

sadenice skleníkového korenia

Každý pestovateľ zeleniny by mal určite vedieť, za akých podmienok môže pestovanie korenia viesť k zlyhaniu:

 1. Neodporúča sa používať príliš hustú pôdu, pretože sa bude musieť pravidelne uvoľňovať.
 2. Sadenice, ktoré už boli zasadené do zeme, sa nemôžu presádzať na iné miesto.
 3. V skleníku sa teplota nesmie zvyšovať, pretože to môže nepriaznivo ovplyvniť rast kríkov.
 4. Papriky by nemali byť zasadené v oblastiach, kde na ne dopadá priame slnečné žiarenie, ktoré môže spôsobiť popálenie mladého ovocia.

Organické hnojivá

Prvé kŕmenie paprikou v skleníku sa uskutoční okamžite po vysadení do zeme. Pomerne často sa na to používajú organické hnojivá, pomocou ktorých je zabezpečený vývoj a rýchly rast mladých kríkov.

rašelina

Rašelina v skleníku pomáha zadržiavať dusík v pôde. Najčastejšie sa používa nie rašelina, ale zmes pripravená s pridaním hnoja. Schéma vytvorenia takéhoto kompostu je pomerne jednoduchá: časť rašeliny je zmiešaná s hnojom a pridáva sa do pôdy. Pripravenú zmes je možné vylepšiť fosforečnanom. Preto sa na jednu tonu kompostu pridá asi 30 kilogramov múky.

Prefabrikované hnojivá

Organické zvyšky sa často používajú na prípravu vysoko kvalitného kompostu. Patria sem vrcholy, sušená tráva a spadnuté listy. Všetky tieto zložky sa môžu použiť na kŕmenie papriky v skleníku.

Počas kompostovania sú všetky prísady dôkladne zhutnené v plastovej alebo drevenej nádobe. Potom sa naplnia hnojom a vylúhujú sa niekoľko mesiacov. Nádoby nezakrývajte, pretože kompost obsahuje príliš veľa dusíka. V súčasnom komposte môžete pridať niekoľko kilogramov fosforu a trochu vápna.

hnoj

Mnoho pestovateľov zeleniny uprednostňuje hnojenie papriky hnoja. Čerstvé hnojivo obsahuje veľké množstvo agresívnych prvkov, ktoré môžu poškodiť mladé výhonky. Preto sa odporúča používať už usadený hnoj, v ktorom nie sú prakticky žiadne škodlivé zložky.

Dung humus je ideálny na hnojenie papriky v skleníku. Pod jedným puzdrom nie sú zavedené viac ako tri vedrá substrátu. Na rovnomerné rozmiestnenie hnoja po ploche sa odporúča použiť širokú zhŕňač.

popol

Niektorí ľudia nevedia, ako kŕmiť paprikou počas kvitnutia a plodenia. Pomerne často sa na tento účel používa popol, ktorý obsahuje veľké množstvo železa, fosforu, mangánu a bóru. V ňom však nie je nijaký dusík, a tak sa popol zavádza súbežne s obväzmi obsahujúcimi dusík. Toto hnojivo sa často používa v oblastiach s hustou pôdou a vysokou úrovňou kyslosti. Pomocou popola sa pôda uvoľní a hladina pH sa zníži.

žlté korenie v skleníku

Mnoho neskúsených záhradníkov to používa pri vykopávaní postelí, ale táto metóda nie je veľmi účinná. Na postrekovanie na povrch zeme sa odporúča použiť popol. Na tento účel sa pripravuje špeciálna zmes, ktorá pozostáva z 5 litrov vody a jednej pohára popola. Potom sa pomocou jeho pomoci spracujú kríky papriky a povrch pôdy.

Vtáčie trus

Neodporúča sa používať čerstvé hnojivo, pretože obsahuje močovinu. Najčastejšie sa kompost pripravuje z vtáčích trusov, do ktorých sa pridáva rašelina, pôda a sodík. Všetky zložky sa zmiešajú v rovnakom množstve a naleje sa 15 litrov vody. Potom sa zmes vylúhuje niekoľko hodín a dôkladne sa premieša. Niekedy sa jód pridáva v malom množstve. Aby sa vrchný obväz lepšie absorboval, mal by sa aplikovať na vopred navlhčenú zeminu.

Ako hlavné hnojivo sa môže použiť aj vtáčí trus. V tomto prípade sa na štvorcový meter nanášajú asi dva kilogramy hnojív. Postup musíte zopakovať trikrát počas celého vegetačného obdobia.

Minerálne hnojivá

Nie každý vie, aký minerálny dresing sa môže použiť na kŕmenie papriky počas pestovania. Najbežnejšie sa používa niekoľko druhov hnojív.

amoniak

Tieto obväzy neobsahujú iba amoniak, ale aj kriedu, fosfor, vápenec a sadru fosforu. Používajte amoniakové hnojivá veľmi opatrne. Nemôžu sa používať v oblastiach s podzolovou pôdou, pretože to môže nepriaznivo ovplyvniť prospešné vlastnosti pôdy.

Správnym použitím amoniakových obväzov môžete chrániť mladé sadenice pred mnohými chorobami a zvýšiť výnos jedenkrát a pol krát.

močovina

Tento vrchný obväz obsahuje takmer polovicu dusíka. Ak je rozptýlený po povrchu pôdy, potom sa takmer všetok dusík odparí a namiesto toho sa vytvorí amoniak. Preto by mal byť vrchný obväz aplikovaný 5-10 cm hlboko, aby sa neodparil tak rýchlo. Močovina je univerzálna, pretože sa môže používať v skleníkoch a zeleninových záhradách. Pomerne často sa používa v tekutej forme, pretože vodný roztok sa lepšie absorbuje do pôdy.

Na kŕmenie papriky sa vytvorí špeciálny roztok z 10 - 15 litrov vody a 100 g látky. Do zmesi môžete tiež pridať mulleín. Prvýkrát môžete kŕmiť rastlinu týždeň po začiatku kvitnutia a druhýkrát po 5 týždňoch.

močovina na korenie

Draselná soľ

Hnojivo pozostáva z chloridov, ktoré navonok pripomínajú malé kryštály s načervenalým odtieňom. Mnoho záhradníkov používa najúspešnejšiu formu draselnej soli - sylvinitu. Odporúča sa aplikovať koncom jari alebo začiatkom leta. Na kefu korenia sa spotrebuje asi 50 g vrchného dresingu.

Amofos

Pomerne často sa toto komplexné hnojivo používa na kŕmenie papriky v skleníku. Charakteristickým rysom Ammofosu je to, že obsahuje takú vzácnu látku ako síra. Je veľmi vhodné používať Ammofos, pretože je drobivý. To umožňuje rovnomerné nanášanie na povrch pôdy.

Ľudové lieky na kŕmenie

Na kŕmenie mladou paprikou sa často používajú rôzne ľudové liečivá.

jód

Jód je veľmi užitočný pre rastlinné sadenice. S jeho pomocou môžete kríky chrániť pred chorobami a niekoľkokrát zrýchliť ich rast. Jód sa používa súbežne so zalievaním papriky a pridáva sa do čistej a usadenej vody. Na vytvorenie zmesi jódu sa v kbelíku s vodou zmieša desať gramov látky a niekoľko minút sa vylúhuje. Jód možno tiež použiť spolu s draslíkom a fosforom.

škrupina

Zeleninové plodiny sa často kŕmia vaječnými škrupinami a paprika nie je výnimkou. Obsahuje obrovské množstvo živín, ktoré korenie potrebuje. Takéto hnojivo môže pripraviť ktokoľvek. Za týmto účelom vložte do malej nádoby škrupinu 2-3 vajec a nalejte teplú vodu. Roztok sa podáva infúziou počas 2 až 4 dní, po ktorých sa pôda ošetrí.

Banánová kôra

Ľudia, ktorí uprednostňujú kŕmenie rastlín ľudovými liečivami, na to často používajú šupky z banánov. S jeho pomocou môžete zvýšiť množstvo draslíka v pôde. Ak je v pôde málo draslíka, kríky začnú postupne miznúť.

banánová šupka

Na prípravu vrchného dresingu sa do dvojlitrovej nádoby vloží päť banánových kožiek a naplnia sa prevarenou vodou. Potom sa roztok nalieva niekoľko dní. Počas tejto doby musí draslík vyjsť z kože a naplniť tekutinu sám. Listové korenie v skleníku sa vykonáva trikrát za sezónu.

droždie

Kvasinky sa používajú na vyplnenie pôdy výživnými látkami prospešnými pre rast papriky v skleníku. Na vytvorenie vrchného dresingu sa dve polievkové lyžice cukru zmiešajú s 20 g kvasníc a 10 litrami vody. Ak je to potrebné, môže sa do roztoku pridať jód.

záver

Nie každý vie, ako nakŕmiť papriku po výsadbe v skleníku. Pred pestovaním papriky je potrebné oboznámiť sa s mnohými rôznymi metódami kŕmenia.

recenzia
 1. Ilya
  9.09.2017 05:13

  Papriky boli vysadené súčasne so susedom v krajine, ale výsledok rastu bol iný. Nakŕmil som BioGrow a on sa práve napojil. Náprava je vynikajúca. Odporúčam všetkým záhradníkom používať ich pre lepší rast. Kúpil som to tento obchod.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica