Čo robiť, ak má paprika fialové listy v skleníku alebo na otvorenom poli

Mnoho pestovateľov zeleniny sa zaoberá pestovaním papriky, pretože táto zelenina sa veľmi často používa na prípravu rôznych pokrmov a šalátov. Počas pestovania tejto rastliny môžu vzniknúť rôzne problémy. Pomerne často jej listy začnú meniť farbu a sfarbujú farbu na fialovú. Ak sa chcete tohto problému zbaviť, musíte zistiť, prečo menia svoju farbu.

Dôvody

Mnoho záhradníkov je vážne prekvapených, keď vidia sadenice, ktoré majú fialový odtieň. Normálne papriky nemôžu mať túto farbu. Existuje viac ako jeden dôvod, prečo listy môžu byť fialové alebo fialové.

Zmeny teploty

Jedným z hlavných dôvodov tohto problému sú prudké zmeny teploty. V dôsledku náhleho prasknutia začnú listy stočiť do trubice a stmavnú. V priebehu času sa na fialovú farbu.

Najčastejšie sa listy s týmto odtieňom objavia, keď sa korenie vysadí na začiatku otvoreného poľa. Kedy pestovanie papriky v skleníku listy stmavnú oveľa menej často. Môže sa to však stať v skleníku, ak nie je dostatočne izolovaný. Ak chcete zachovať puzdrá, musíte okamžite obnoviť optimálnu teplotu.

Anthocyanosis

Ak paprika nemá fosfor, objaví sa antokyanóza. Z tohto dôvodu začínajú mladé sadenice postupne degradovať a odumierať. Fosfor je nenahraditeľná látka, ktorá je nevyhnutná pre normálny rast a vývoj kríkov. Nie je to len hlavný energetický zdroj rastliny, ale tiež riadi všetky jej metabolické procesy. Fosfor je veľmi dôležitý pre korenie, pretože stimuluje ovocné sady, kvitnúce a koreňové zóny. Okrem toho je zodpovedný za hromadenie cukru v zrelých plodoch.

Spodné listy kríka môžu signalizovať nedostatok živín, pretože ako prvé začali meniť farbu. Tiež sa môže zmeniť farba a stonka Bush.

fialové listy korenia v záhrade

Medzi ďalšie príznaky patrí skrútenie listov smerom k stonke alebo smerom nahor. Ak sa nezbavíte antokyanózy včas, stonka bude viac chlpatá a krehká. Môže byť tiež ovplyvnený koreňový systém. Časom sa stáva absorpciou živín z pôdy slabšou a horšou.

Údržba teploty skleníka

Mnoho ľudí je zmätených v tom, čo robiť, ak má korenie fialové listy. Aby ste zabránili sfarbeniu papriky, musíte neustále sledovať teplotu.

Teplotná norma

Optimálna denná teplota by mala byť okolo 20-25 stupňov.Vo večerných hodinách môže byť tento indikátor menší o 3-5 stupňov. Mnoho začínajúcich pestovateľov sa snaží zvýšiť teplotu vnútri skleníka, aby sa zlepšil rast kríkov. Môže to však iba poškodiť rastlinu a viesť k jej smrti.

Mali by ste tiež monitorovať teplotu pôdy. Je potrebné, aby neklesol pod 14 stupňov a nepresahoval 25 stupňov. Pri výraznom poklese týchto ukazovateľov sa môže začať hladovanie rastlín fosforom.

Metódy regulácie teploty

Pomerne často sa v dôsledku nízkych teplôt objavujú fialové pruhy listov. Existuje niekoľko spôsobov, ako ju rýchlo zvýšiť o niekoľko stupňov:

  • Aplikácia ďalších vrstiev filmu v noci. Sú umiestnené vo vzdialenosti asi 5 cm od hlavnej vrstvy. Na ich zaistenie je lepšie použiť spony z plastu. Táto dodatočná ochrana vytvára vzduchový vankúš, ktorý chráni skleník pred vonkajším studeným vzduchom.
  • Obmedzte množstvo vzduchu nad kríkom zvončeka ďalším malým skleníkom. Jeho rám môže byť vyrobený z malých drevených tyčí alebo drôtov s priemerom 3 - 4 mm. Ako povlak môžete použiť pevný film s hrúbkou najmenej 0,5 mm. Aby sa zabránilo vytvoreniu príliš vysokej teploty v dodatočnom skleníku, mala by sa pravidelne vetrať.
  • Na zvýšenie teploty pôdy o niekoľko stupňov je potrebné ju mulčovať. To sa dá urobiť pomocou spunbond alebo filmu. Teplota sa teda zvýši o 1 - 2 stupne a korenie sa nezmení na modré.

fialové listy na sadeníc korenia

Teplotu v skleníku veľmi opatrne zvyšte. Najmä v horúcich dňoch, pretože to môže poškodiť korenie a spôsobiť popáleniny.

Vrchný dresing z korenia

Pomerne často sa listy z dôvodu nedostatku fosforu a iných živín zmenia na modré, preto je potrebné korenie správne nakŕmiť. Pred kŕmením rastlín sa musíte oboznámiť s tým, ako to urobiť správne.

Prvé kŕmenie

Pred výsadbou sadeníc musíte začať s hnojením pôdy. Na tento účel sa na štvorcový meter miesta zavádza 200 gramov popola, vedro kompostu, lyžička síranu draselného a lyžica superfosfátu.

Ďalšie obliekanie sa uskutoční iba 20 dní po vysadení sadeníc do zeme. Od tohto bodu sa odporúča používať hnojivá so zvýšeným obsahom fosforu, aby sa v budúcnosti na listoch neobjavili fialové škvrny. Do pred navlhčenej pôdy sa pod každý kríkový koren naleje roztok pripravený z 15 g uhličitanu, 10 litrov vody a 3 g superfosfátu.

Ak mladé listy nielen zmenili farbu, ale tiež začali klesať, mal by sa použiť roztok kyseliny boritej.

kyselina boritá na korenie

Vrchné obväzy počas vývoja a kvitnutia

Počas rastu by sa hnojivá mali aplikovať do pôdy mesačne, 2 - 3 krát. Pestovanie korenia kríkov vyžaduje vápnik, dusík a fosfor. Pred pučaním pridajte do pôdy roztok pripravený z 10 g týchto minerálnych hnojív a 5 - 8 litrov vody. Na každú korenkovú kefu sa nespotrebuje viac ako 100 g zmesi.

Pri silnom nedostatku fosforu sa používa silný roztok superfosfátu. Na jej prípravu sa pohár horúcej vody naplní pohárom superfosfátu. Zmes sa má vylúhovať asi 12 hodín, potom sa naleje do vedra s vodou. Jedna krík sa spracuje litrom pripraveného roztoku.

Môžete tiež vykonávať listové kŕmenie. Na tento účel sa listy ošetria 0,5% roztokom fosforu.

záver

Pomerne často začínajú listy korenia meniť svoju farbu a sfarbujú sa na fialovú. Ak sú listy fialové, musíte monitorovať teplotu prostredia, v ktorom skleníkové korenie rastie, a pravidelne hnojiť pôdu.Môžete tiež hovoriť s ľuďmi, ktorí dlho pestujú korenie a vedia, ako sa tohto problému zbaviť.

recenzia
  1. Anya
    7.07.2018 07:46

    Ak kŕmite sadenice, takéto problémy nevzniknú. Odporúčam používať bioaktivátor “BioGrow”, Nielenže aktivuje rast, ale tiež posilňuje korenie. Sadenice nereagujú tak silne na zmeny teploty.

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica