Ako dokážete rozlíšiť sadenice pálivých korenín od sladkých, starostlivosť a pestovanie doma

Pri klíčení sadeníc sa môžu vyskytnúť problémy s veľmi odlišným plánom, keď záhradník nevie rozlíšiť sadenice pálivej papriky od sladkých. Jedným z nich je zmätok, ktorý vzniká v dôsledku skutočnosti, že nezostali žiadne značky, ktoré by pomohli identifikovať odrodu alebo typ rastliny. Niekedy sú také kúsky papiera zničené, namočené alebo jednoducho stratené.

Je obzvlášť urážlivé, keď v dôsledku takéhoto zmätku nie je možné určiť odrodu. Nie je možné rozlíšiť horké odrody sladké bulharské.

Druhy korenia a ich vlastnosti

Moderný agrotechnický trh predstavuje ako zeleninová plodina obrovskú škálu odrôd papriky. Sú klasifikované podľa doby zrenia, farby pleti, počtu semien a ďalších charakteristík. Všetky tieto kritériá však môžu byť súčasťou dvoch kategórií rastlín pestovaných v otvorených záhradách aj v skleníkoch, kde je možné pre rastliny vytvárať priaznivejšie podmienky.

Zeleninové papriky môžu byť:

 1. Sharp. Je to druh so stredne veľkými strukmi a ostrou horiacou špecifickou chuťou. Stupeň prejavu tohto príznaku sa môže líšiť. Vo vede je zvyčajné klasifikovať štipľavosť pálivej papriky v 10-bodovej stupnici. Najčastejšie sa vyskytujúcimi druhmi sú Tabasco a Chili.
 2. Šalát sladký. Plody sú veľké, so sladkou chuťou. V niektorých prípadoch sa horká dochuť môže objaviť dokonca aj v sladkých odrodách, zatiaľ čo štipľavosť je mäkká a vôbec štipľavá.

Na získanie ovocia, ktorého chuť bude plne zodpovedať deklarovaným vlastnostiam, je potrebné pestovať korenené odrody oddelene od horkých. Ak sú rastliny umiestnené v samostatných skleníkoch alebo na posteliach, ktoré sú veľmi vzdialené jeden od druhého, nie je možné vysádzať sladké a korenené odrody vo vzdialenosti najmenej 20 cm od seba.

Ak sa tieto podmienky nedodržiavajú, rastliny sa opelia a výsledkom bude strata ostrosti papriky a sladká paprika bude mať pikantnú chuť. Semená zozbierané z opelených plodov poskytnú ešte zaujímavejšiu úrodu: veľkosť plodov bude veľká a chuť bude veľmi korenitá. Úroda nebude obsahovať ani náznak sladkej chuti.

Ako pestovať papriku

Výsadba semien korenia pre sadenice sa začína po začiatku nového kalendárneho roka.

horká paprika

Záhradníci začínajú na jeseň premýšľať o semenách, odrodách a metódach výsadby. Horký korenie, ktoré je jednou z najkrajších záhradných plodín, nie je ťažké pestovať, hoci mnohí sa o to obávajú opatrne.

Výsadbová schéma využívajúca kvapkové zavlažovanie

Najjednoduchší spôsob, ako zasadiť semená horkého typu, počnúc klíčením v plochej nádobe, na spodnej časti ktorej je mäkká handrička alebo gáza, a na vrch sa položia semená korenia na sadeniec. Nalejte trochu vody do nádoby a položte na ňu ďalšiu vrstvu látky, aby ste semená papriky namočili pred výsadbou.

Ak si letný obyvateľ pamätá, koľko dní paprika stúpa, nesmie zabudnúť na potrebu vytvoriť špeciálne podmienky pre klíčenie.

Nádobu so semenami je potrebné umiestniť na teplé a svetlé miesto, napríklad na okno, na dobu 2 až 3 dní. Počas tohto obdobia sa musia údaje o teplote vzduchu uchovávať v rozmedzí 20 - 25 OC a keď sa v nádobe odparí voda, jej hladina sa musí doplniť.

Hneď ako klíčia semená, sú vysadené do pôdy pripravenej vopred. Starostlivosť o sadenice korenia doma by mala byť systematická, je potrebné preukázať vedomosti o tom, ako často sa sadenice korenia zalievajú vodou.

sadenice v pohári

Pred správnym potápaním sadeníc korenia sa musíte presvedčiť, či sú na tento postup pripravené. Ak chce záhradník získať maximálny počet výhonkov horkých semien, môžete použiť druhú metódu, ktorá bude uvedená ďalej.

Schéma pristátia

Na dosiahnutie 100% klíčivosti semien môžu byť ošetrené špeciálnym činidlom - stimulátorom rastu. Toto riešenie je možné zakúpiť v ktoromkoľvek špecializovanom internetovom obchode alebo hypermarkete. Na vrchole výsadbových operácií je možné ju úplne vypredať, takže zásoby liečiva sa musia do budúcnosti a vopred doplniť. Príprava semien korenia na siatie sadeníc pomocou tohto prípravku uľahčí kultiváciu plodiny.

Promótor rastu pomôže zvýšiť rýchlosť klíčenia semien akéhokoľvek materiálu. Okrem toho je možné pomocou tejto pomoci zlepšiť mieru prežitia rastlín počas procesu zberu a presádzania. Vedieť, ako správne potápať papriku a ako spracovať semená, môže zabrániť mnohým problémom s pestovaním. Výsadba semien môže začať, keď sú pripravené.

Klíčky ošetrené stimulantom vykazujú zvýšenú odolnosť proti chorobám. Sadenice budú klíčiť rýchlejšie a výnos sa výrazne zvýši.

Ako pestovať papriku

Je možné pestovať sadenice korenia doma za určitých podmienok, ale v prvom rade je potrebné si uvedomiť, že dobrú úrodu je možné z lôžok odstrániť iba vtedy, ak boli rastliny v nich vysadené spočiatku silné, silné, zdravé a klíčenie semien je dobré.

Dosiahnutie tohto cieľa je možné, ak sa dodrží určité rastúce pravidlá a zohľadnia sa vlastnosti, ktoré si musí každý záhradník pamätať:

 1. Polievanie rastlín by nemalo byť príliš časté, pokiaľ možno každý druhý deň. Pôda by si mala udržiavať miernu vlhkosť, nesmie sa nechať vyschnúť. Nadmerná vlhkosť bude signalizovaná chorobou známou ako čierna noha. Ak chcete zistiť, ako často musíte zalievať kríky, pozrite sa na stav pôdy. Ak sadenice vädnú, musí sa zalievať.
 2. Pôda v riadku vyžaduje pravidelné uvoľnenie v hĺbke nie väčšej ako 5 cm, frekvencia - pred zalievaním. Medzi vysadenými kríkmi môže rásť ďalšia kultúra, ktorej koreň by sa nemal poškodiť.
 3. Klíčky sladkej papriky by mali prijímať minerály a vitamíny v dostatočnom množstve. Listy sadenice môžu označovať minimum živín: začnú sa krútiť, meniť farbu, vyschnúť alebo spadnúť z kríka.
 4. Takmer všetky odrody papriky sú opeľované, mali by ste vopred premýšľať o prilákaní hmyzu na opelenie plodiny.
 5. Sadenice horkého korenia nemusia byť pripnuté, pretože hrubé spodné listy sadeníc by mali chrániť pôdu pred vyschnutím. Ak je leto príliš horúce a daždivé, potom jeho spodné vetvy môžu byť odstránené, pretože rastlina môže hniť.Paprika
 6. Koreňový systém rastliny je krehký. Z tohto dôvodu nie sú presádzanie a zber papriky dobre tolerované. Najlepšia možnosť je zasadiť rastliny na otvorenom priestranstve do rašelinových šálok, v ktorých kvitnú sadenice.
 7. Papriky sú chúlostivé rastliny, ktoré sú ľahko náchylné na choroby, preto bude užitočné pred vysiatím vykonať dezinfekciu semien.
 8. Ak teplota vzduchu klesne pod 13 OC. Toto je minimálna odporúčaná teplota pre sadenice korenia, ktorá už má škodlivý vplyv na sadenice korenia - každé letné obyvateľstvo vie, čo robiť v tejto situácii. V prípade nepriaznivej predpovede počasia musia byť kríky pokryté agrospanom, a ak je záhradné lôžko v skleníku, musí byť miestnosť uzavretá až k oknám.

Aby sa zabránilo krížovému opeleniu medzi radmi rastlín, môžete umiestniť vyššie rastliny: kukurica, paradajky, rovné, nie krivé slnečnice.

Pred pestovaním plodiny zo semien musí byť plánované umiestnenie týchto plodín, inak sa chuť plodov bude líšiť od plánovaných.

Rastúce vlastnosti

Sadenice horkých a sladkých paprík majú svoje vlastné vlastnosti. Všeobecné zásady pestovania sú podobné ako pri pestovaní iných plodín. Aby ste však mohli zozbierať kvalitné plodiny, musíte si vybrať správnu odrodu a vedieť, ako pestovať papriku pre sadenice.

Všetky odrody papriky predávané v poľnohospodárskych obchodoch sa navzájom líšia a sú regionalizované. V južných regiónoch chovatelia vyvinuli odrody teplomilné a odolné voči suchu. Tieto druhy ľahko vydržia horúce počasie, ale kultúra umiera nadmernou vlhkosťou alebo nedostatkom slnečného žiarenia.

V prípade severných regiónov by sa mali vyberať odrody odolné voči mrazu a výsev papriky pre sadenice by sa mal uskutočniť najneskôr v polovici marca.

ovocné korenie

Pre stredné Rusko je lepšie pestovať plodiny na otvorenom priestranstve začiatkom júna. Ak plánujete pestovať v skleníku, je to možné už v polovici mája. Pred výsadbou plodiny musí byť pôda dezinfikovaná tak, aby semená lepšie klíčili.

Ak máte otázky, môžete si pozrieť video o výbere korenia, ktoré podrobne popisuje vlastnosti tohto postupu. Nájdete tu tiež informácie o pestovaní sadeníc papriky sladkej doma, zistení, kedy sa sadenice korenia potápajú.

Ako rozlíšiť papriku od sladkej papriky

Sadenice sa musia podpísať, aj keď ide o inú plodinu. Dnes si môžete kúpiť veľa pomocných zariadení pre pohodlie organizovania poľnohospodárskej technológie pre všetky druhy plodín. Ak boli poznámky urobené, ale kvôli rôznym okolnostiam sa nezachovali, môžete sa uchýliť k niektorým trikom, aby ste určili, ktorý krík patrí k sladkým a ktorý do horkej odrody.

Predtým, ako dokážete rozlíšiť sadenice sladkej papriky od horkých, mali by ste si pamätať na niekoľko tipov:

 1. Prvým znakom toho, že krík patrí do akejkoľvek odrody, je tvar listov, ich farba. U horkých odrôd sú listy predĺžené a ich dĺžka je väčšia ako dĺžka sladkých listov. Šírka listov sa môže líšiť. U sladkých druhov je list široký, ľahký a pomerne krátky, feferónka sa vyznačuje predĺžením listu a jeho špeciálnou silou. Ak sa sadenice obidvoch druhov papriky udržiavajú vo vynikajúcich podmienkach a rastú silné a silné, potom môže zastiňovať vizuálna metóda identifikácie odrody. Na tento účel môžete použiť ďalšie možnosti.
 2. Je možné určiť, aký druh rastlín pred záhradníkom je taký znak, ako je chuť listu. Po odlomení malej časti si ju môžete dať na jazyk a pochopiť, či má uvoľnená šťava horkú chuť.
 3. Vytvorené puky vám pomôžu určiť typ sadeníc.Horká paprika začína kvitnúť oveľa skôr ako sladká paprika, takže ak sadenice kvitnú, potom s veľkou pravdepodobnosťou možno tvrdiť, že ide o korenenú odrodu.
 4. Ak chcete zistiť druh, môžete vykonať ďalší experiment a ochutnať semeno, z ktorého boli sadenice vypestované. Najčastejšie zostáva v sadeniciach na už vyliahnutom klíčku. Tento predmet by sa mal starostlivo odstrániť a ochutnať. Ak odroda patrí horkej, potom bude chuť semien veľmi horká.
 5. Hrúbka stehna je znakom, ktorý odlišuje jeden druh korenia od druhého. Horká noha je dlhšia a tenšia ako u sladkých. Niektoré rastliny sú pokrivené, pretože základňa je slabá. Avšak, ak bolo kríky zakúpené a neboli pestované samostatne, rastlina nemusí svojím vzhladom zodpovedať deklarovaným vlastnostiam. Najlepšie je venovať pozornosť nohe pred potápaním sadeníc a, samozrejme, pred pristátím na zem.

Ak potrebujete rozlišovať medzi sadenicami korenia, môžete to urobiť pomocou týchto tipov. Agronómovia neodporúčajú ponechať tento problém bez dozoru, pretože takáto štvrť môže viesť k objaveniu štipľavej chuti u plodov pestovaných jemných paprík. Aby sa predišlo nadmernému opeleniu, musia byť odrody vysadené v určitej vzdialenosti od seba, neďaleko domov, aby sa mohli schovať pred spáleným slnkom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica