Opis odrody papriky Kakadu a jej vlastnosti

Pestovanie zeleniny na vašom webe je náročná úloha, ale plne sa to ospravedlňuje. Sweet pepper "Kakadu", rozšírený typ tejto kultúry, si získal pozornosť letných obyvateľov pre svoju nenáročnosť a produktivitu. Názov dostal vďaka tvaru ovocia podobného zobáku papagája.

Čo je to rastlina

Tento druh je chovaný v dvoch farbách, červenej a žltej. Okrem toho sú prvé mierne o niečo väčšie a dlhšie ako druhé.

Nie je ťažké nájsť podrobný opis odrody, je dôležité správne zohľadniť požiadavky a pravidlá pestovania. Potom môžete očakávať pozitívny výsledok.

korenie

závod:

 • Výška: 1,4 - 1,5 m.
 • Doba zrenia: 130 - 135 dní.

plod:

 • Tvar: zakrivený.
 • Farba: červená.
 • Hmotnosť: 500 g.
 • Dĺžka: 30 cm.
 • Chuť: vynikajúca.
 • Hrúbka steny: 60–80 mm.

zakrivený tvar

Pestovanie sadeníc a výsadba v zemi

Charakteristika odrody odporúča pestovanie v skleníkoch. Vhodný na otvorené priestranstvá iba v oblastiach s teplým podnebím. Používa sa metóda sadenice. Semená sa vysievajú vo februári alebo začiatkom marca. Ak používate originálne osivo, nie je potrebné orovnávanie. Semená sú spracované výrobcom.

Po výskyte sadeníc je potrebné dodržiavať svetelné a teplotné podmienky. Dávkované zalievanie a určité množstvo obväzov. Pepř netoleruje transplantáciu, preto musí byť ponorený veľmi skoro, vo fáze vývoja kotyledónu.

pestovanie sadeníc

Keď sa na rastline objaví šiesty list, musí sa premiestniť na trvalé miesto. Navyše na 1 m2 majú 4 rastliny. Sadenice korenia sa vysádzajú na dobre osvetlených plochách. Pretože hybrid netoleruje tiene.

Funkcie starostlivosti o rastliny

Povinné agrotechnické techniky pre papriku f1 Kakadu:

starostlivosť o rastliny

 • Pleťou.
 • Uvoľnenie.
 • Zalievanie.
 • Vrchný dresing.

Rastlina môže byť napojená roztokmi trusu, hnoja, močoviny, popola. To poskytne dodatočnú silu pre vývoj ovocia. Mulčovanie postelí sa vykonáva pomocou zhnitej slamy a sena.

Na získanie maximálneho výťažku sa vytvorí rastlina. Spočiatku v 3 kmeňoch sa odstráni najslabší. Zvyšné stonky sú zviazané dokopy a pritiahnuté k držiaku.

môže byť napojená

Voda raz týždenne, pred rodením. Počas aktívneho dozrievania sa zvyšuje počet zavlažovaní a objem vody na ne.

Objem zberu a použitie

Ak sú splnené všetky požiadavky, možno získať 1 kg ovocia z jednej rastliny. Malo by sa monitorovať množstvo vlhkosti, ktoré rastlina prijíma, jej nedostatok vedie k spomaleniu rastu, k poklesu vaječníkov a kvetov.

mulčovanie postelí

Zelenina sa používa na prípravu čerstvých šalátov. Vhodný na mrazenie a konzervovanie.Oblasť použitia je rozsiahla, korenie sa dá dobre skladovať v akejkoľvek forme.

Choroby a škodcovia

„Kakadu“ je náchylný na neskorú pleseň. Nebezpečenstvo tejto choroby spočíva v tom, že sa môže aktivovať už v štádiu pestovania sadeníc. Nezasahovanie môže viesť k smrti zariadenia. Prevencia choroby sa uskutočňuje ošetrením rastlín fungicídmi. Zasiahnuté puzdrá musia byť odstránené.

choroby a škodcovia

Ak je zavlažovací režim narušený a príliš ostré kolísanie teploty, môže sa vyvinúť horná hniloba. Aby ste zabránili smrti korenia, musíte dodržiavať normy.

Z hmyzích škodcov táto rastlina trpí roztočmi a voškami. Na ich boj sa striekajú kríky roztokom drevného popola.

škodcov

Čo hovoria záhradníci o korení Kakadu

Mnoho užitočných informácií nájdete pri čítaní recenzií letných obyvateľov o odrodách a hybridoch. Niektorí zdieľajú svoje skúsenosti, iní len vyjadrujú svoj vlastný názor.

najlepší z najlepších

 • Larissa. Považuje túto odrodu za najlepšiu z najlepších. Popis korenia „Kakadu“ potvrdzujú výsledky v posteliach. V dobrom roku od 1 m2 ukáže sa 10 kg zeleniny. Vynikajúce ovocie sa dobre prejavuje v zimných prípravách a čerstvých šalátoch. Nekompromisný a veľmi produktívny hybrid.
 • Alexej. Pokus pestovať korenie na mieste bol neúspešný. Rastlina sa rozrástla na uvedenú veľkosť, ale plody sú veľmi malé. Existujú odrody s vyššou výnosnosťou, ktoré je možné pestovať bez námahy.
 • Vera Stepanovna. Rastie korenie po dobu 3 rokov v rade. Odroda predovšetkým priťahuje svojou skorou dobou dozrievania. A samozrejme jej vynikajúca chuť a mäsitosť.

pestuje korenie

Pestovanie papriky Kakadu si vyžaduje určité skúsenosti. Preto by ste si mali dôkladne preštudovať všetky vlastnosti, vlastnosti výsadby a starostlivosť.

recenzia
 1. Evgeniya
  1.01.2018 05:56

  Pre mňa sa Kakadu ukázalo dva roky za sebou veľmi rozmarne, plody boli malé av malom množstve. Hnojené hlavne konvenčnými organickými hnojivami. Minulé leto som vyskúšal bioaktivátor BioGrownakoniec úroda z jedného kríka v kilogramoch, nie v gramoch. Tento rok znova zasadím kakadu.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica